PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .


Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Komisja Wenecka-Czas Obudzenia

Kto nami rządzi ? Kim jest "grupa trzymająca władzę" ? Kierujący naszym Państwem zasługują na Twoją opinię. Oceń rządzących.

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

waluwa32
Radny gminny
Radny gminny
Posty: 44
Rejestracja: 06 kwietnia 2014, 12:29
Lokalizacja: Małopolska

Komisja Wenecka-Czas Obudzenia

Postautor: waluwa32 » 09 lutego 2016, 10:46

W związku z działaniem Komisji Weneckiej w pierwszym dniu działalności przewija się temat Trybunału Konstytucyjnego nie sposób więc zadać sobie pytanie czym współcześnie jest obecny Trybunał Konstytucyjny. W tej formie jakiej mu przypisano, oraz w procedurze powoływania sędziów nie ulega najmniejszej wątpliwości, że spełnia on rolę Liberum Veto. Jeżeli polskie władze nic nie uczynią aby istniejący Trybunał Konstytucyjny się zmienił co do formy i treści, apeluję do Narodu a szczególnie tych którzy mają okazję wypowiadać się publicznie aby nazywać go – Polski Trybunał Konstytucyjny „Liberum Veto”.
Dopóki w jego zakresie działania będzie możliwość zablokowania ustaw sejmowych przyjętych większością parlamentarną , której posłowie zostali wybrani wolą Narodu i takie uprawnienia zachowa T. K. nadal jak wyżej to działanie to niczym nie różni się od tego działania magnaterii które doprowadziło Polskę do 125 letniej niewoli.
W dotychczasowej procedurze powoływania sędziów nie da się uniknąć bezstronności na zasadzie naszego powiedzenia - „koszula zawsze bliższa jest ciału”.
Tutaj sposób zmiany powoływania sędziów, nawet gdyby powoływani zostali poprzez referendum nic nie zmieni. Nawet jeżeli założymy, że sędziowie będą apolityczni, to te kilka osób zawsze można przekupić.
Ze względu na ilość nie da się tego uczynić w podejmowaniu uchwał sejmowych.
Nie znaczy to że Trybunał Konstytucyjny należy zlikwidować. Nie da się bowiem ustalić żadnego aktu prawnego a tym bardziej Konstytucji która obejmowałaby jednoznacznie każdy przypadek jakie niesie życie. Sędziowie, naukowcy jako konstytucjonaliści dysponując odpowiednią wiedzą i te różne uchwały sejmowe budzące pewne wątpliwości są w stanie odnieść do wykładni Konstytucyjnej, lecz ich werdykt powinien posiadać jedynie moc opiniotwórczą dla sejmu, senatu i prezydenta. Kryteria czy wydana opinia przez T.K. ma być przyjęta czy odrzucona wymaga debaty publicznej i ustalenia konstytucyjnego.
To Naród powinien domagać się aby Trybunał Konstytucyjny pozbawić tej roli spełniającej Liberum Veto. Jeżeli bowiem tego nie uczyni to śmiem twierdzić, a właściwie jestem całkowicie pewny że doprowadzi to nas do tego samego co Liberum Veto magnaterii lecz z tą różnicą, że wolności już nie będziemy w stanie nigdy odzyskać, bo w międzyczasie nie będziemy już stanowić narodu jednolitego lecz staniemy się społeczeństwem wielonarodowym. Być może nawet będziemy mniejszością na co wskazuje już obecny przyrost naturalny.

waluwa32

Awatar użytkownika
Marchewa
Administrator
Administrator
Posty: 12231
Rejestracja: 14 września 2004, 13:11
Lokalizacja: Toruń
Płeć: Mężczyzna
Kontaktowanie:

Re: Komisja Wenecka-Czas Obudzenia

Postautor: Marchewa » 09 lutego 2016, 11:40

waluwa32 pisze:W tej formie jakiej mu przypisano, oraz w procedurze powoływania sędziów nie ulega najmniejszej wątpliwości, że spełnia on rolę Liberum Veto.


Nie spełnia. Może mieć najwyżej podobną moc sprawczą jak liberum veto. Liberum veto to był instrument nie instytucja. Jezyk polski trudna język.

waluwa32 pisze:apeluję do Narodu


Radze wyjść na ulice tutaj Naród nie usłyszy apelu.

waluwa32 pisze:Dopóki w jego zakresie działania będzie możliwość zablokowania ustaw sejmowych przyjętych większością parlamentarną , której posłowie zostali wybrani wolą Narodu i takie uprawnienia zachowa T. K. nadal jak wyżej to działanie to niczym nie różni się od tego działania magnaterii które doprowadziło Polskę do 125 letniej niewoli.


Trybunał blokuje ustawy sejmowe? Bzdura. trybunał dokonuje oceny ex post zgodności ustaw z Konstytucją. Elementarna wiedza jeżeli w ogóle chcesz trollowac.

waluwa32 pisze:Nie znaczy to że Trybunał Konstytucyjny należy zlikwidować. Nie da się bowiem ustalić żadnego aktu prawnego a tym bardziej Konstytucji która obejmowałaby jednoznacznie każdy przypadek jakie niesie życie. Sędziowie, naukowcy jako konstytucjonaliści dysponując odpowiednią wiedzą i te różne uchwały sejmowe budzące pewne wątpliwości są w stanie odnieść do wykładni Konstytucyjnej, lecz ich werdykt powinien posiadać jedynie moc opiniotwórczą dla sejmu, senatu i prezydenta. Kryteria czy wydana opinia przez T.K. ma być przyjęta czy odrzucona wymaga debaty publicznej i ustalenia konstytucyjnego.


My się tu będziemy spierać a waluwę na podstawie "Ustawy przeciw trollingowi internetowemu" powieszą. A że konstytucja chroni wolność głupich komentarzy waluwy. Takie tam opinie.
Spory polityczne trwają najdłużej gdy obie strony nie maja racji.
Gonzalez Suarez

Awatar użytkownika
Cynik
Moderator
Moderator
Posty: 8006
Rejestracja: 02 listopada 2004, 08:43
Lokalizacja: Wratislavia, Silesia

Re: Komisja Wenecka-Czas Obudzenia

Postautor: Cynik » 10 lutego 2016, 00:13

Dasz im 500 zł to może ciebie posłuchają. Ale tylko przez moment
"Patriotism is the virtue of the vicious." - O.Wilde


Wróć do „Władza”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości