PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Tusk ma problem

Kto nami rządzi ? Kim jest "grupa trzymająca władzę" ? Kierujący naszym Państwem zasługują na Twoją opinię. Oceń rządzących.

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

PiSkorz
Wicepremier
Wicepremier

Re: Tusk ma problem

Postautor: PiSkorz » 15 kwietnia 2016, 11:13

Bilu1939 pisze:Polska kultura polityczna. Wsadzimy Was! Nie, to my Was wsadzimy! Dziecinada.

Obawiam się że to nie jest dziecinada . Tu idzie o to dla Polski czy być czy nie być . Gdyby rządzili tacy ludzie jak Tusk i Kopaczowa to byłoby po Polsce . Przez 8 lat rządów PO - PSL Polska stała się niemieckim podwykonawcą z zarobkami 4 krotnie miejszymi . Na dzień dzisiejszy ponad 40% młodych ludzi chce uciekać z Polski .

Tusk i PO prowadzili politykę wybitnie antypolską i z tego muszą być rozliczeni . Zobacz co mówi Balcerowicz . Nie dość że wyprzedał zagranicznemu kapitałowi co tylko mógł i zdążył to broni z ogromną zawziętością układu który chciał utopić Polskę .

I jeszcze jedno . Strach padł na całą tą "magdalenkową imprezę " bo jeżeli się okaże że program gospodarczy PiS-u odniesie sukces to znaczy że Balcerowicz mylił się od samego początku . Oznaczać to będzie że Naród został bezlitośnie okradziony .
"Upadliśmy poniżej progu cywilizacyjnego."
T. Jasudowicz

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 15 kwietnia 2016, 11:33

jak zwykle proste do obalenia głupie kłamstwa Piskorz
Dynamika wynagrodzenia minimalnego w krajach UE w okresie 5-letnim (2008/2013) pomniejszona o wskaźnik inflacji*
Obrazek

płaca minimalna
Obrazek

Wzrost przeciętnych wynagrodzeń w stosunku do roku bazowego - 1995
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Jak widać standardowo łżesz jak PISes. nic takiego się nie stało, różnica stale spada a nie rośnie. Oczywiście,za 3,5 roku usłyszę, że się ten super skok nie udał bo to wina spisku :)
A po za ty uważam, że trzeba zakazać cyfr arabskich. ;)
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

PiSkorz
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: PiSkorz » 15 kwietnia 2016, 13:16

Jeżeli jest tak dobrze to dlaczego jest tak źle . To przede wszystkim Niemcy podnieśli krzyk gdy PiS wygrał wybory i dzisiaj szkalują obecny rząd gdzie tylko mogą . Ostatnia uchwała PE to przecież ich robota . A oto co pisał o Tusku Die Welt i Spiegel : POTULNY , ŁATWY DO HODOWLI . Z tego jasno wynika że Tusk tak naprawdę nie był polskim premierem bo wszystko co robił to robił w zgodzie z dyrektywami niemieckimi .

Wzrastające wynagrodzenia w Polsce niczego nie obrazują i nie tłumaczą dlatego że ten wzrost jest mały w stosunku do płac w Niemczech . Efekt jest taki że gospodarka niemiecka niczym pompa ssąca wysysa wszystko co jest cenne z polskiej gospodarki . Po 26 latach dalej jesteśmy takim samym zapleczem dla Niemiec jakim byliśmy na początku . Jest to tzw. pułapka średniego rozwoju która może tylko doprowadzić Polskę do krachu .

Rządy PiS-u są deską ratunkową dla polskiej gospodarki . Jeżeli ten projekt by się nie udał to przepadliśmy .

T. Jasudowicz

girge
Radny wojewódzki
Radny wojewódzki

Postautor: girge » 15 kwietnia 2016, 14:24

to 800 zl w 2003 było więcej warte niż dzisiaj 1750.

Awatar użytkownika
Cynik
Moderator
Moderator

Postautor: Cynik » 15 kwietnia 2016, 21:53

Podziękuj ekipie która zluzowała politykę finansową w 2006 r. I która pozwoliła brać kredyty w CHF mimo że wszyacy bili na alarm.
"Patriotism is the virtue of the vicious." - O.Wilde

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 15 kwietnia 2016, 21:57

to 800 zl w 2003 było więcej warte niż dzisiaj 1750.
w parytecie siły nabywczej?

Obrazek
Jeżeli jest tak dobrze to dlaczego jest tak źle .
Komu? to subiektywne. mnie było źle w latach 90 ale się polepszyło i to dużo. Nie pitol mi tu, bo wiem na co sobie może dziś pozwolić nieschorowany emeryt a na co mógł sobie pozwolić w początkach lat 90.

Wzrastające wynagrodzenia w Polsce niczego nie obrazują i nie tłumaczą dlatego że ten wzrost jest mały w stosunku do płac w Niemczech
Nie możesz tego porównywać. Tak samo nie wyjaśnia dlaczego nasz wzrost jest wyższy niż Rumuński czy Węgierski mimo, że roku 90 byli sporo bogatsi.
Poziom płac jest zależny od wydajności pracy i bogactwa. jedno i drugie jest w Niemczech wyższe.
Wzrost poziomu płac jest za niski bo: a)mamy dużo rąk do pracy. b)podziękuj naszym wspaniałym czysto Polskim pracodawcom, którzy muszą mieć merca w 2lata. c) nie jest tak wszędzie - ja widzę sporo wzrost dla specjalistów w zawodach technicznych - konkurencja zagranicy jak dla mnie podniosła płace średnio o połowę w ciągu niecałych 10 lat a mieliśmy po drodze kryzys.
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

PiSkorz
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: PiSkorz » 15 kwietnia 2016, 22:19

Ble , ble , ble . Gdyby Balcerowicz i spółka nie sprzedali całego handlu i banków i nie rozwalili przemysłu to by tego nie było . W miejscowości Krasiniec , na Pólnocnym Mazowszu , była sobie pewna cukrownia . Była sobie i była ....... i była by sobie dalej gdyby nie PLAN BALCEROWICZA . To właśnie Balcerek , bo to za jego kadencji , sprzedał prawdopodobnie za psie pieniądze tę cukrownie Niemcom .

Niemiaszki przyjechały , wyrwały wszystkie maszyny i wywiozły na złom .........a cukier przywieźli NIEMIECKI .

I na tym właśnie polegał Plan Balcerowicza .

T. Jasudowicz

Awatar użytkownika
Cynik
Moderator
Moderator

Postautor: Cynik » 15 kwietnia 2016, 22:56

Ble ble ble, gdyby piskorz lub jego pan rozumiał ekonomię to by nie pierniczył głupot.

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 15 kwietnia 2016, 23:11

I na tym właśnie polegał Plan Balcerowicza .
Nie masz o tym zielonego pojęcia.

Ale za to po raz kolejny potwierdzasz, że największą radością wyborcy PIS było by wpełznięcie z powrotem do dziury zwanej PRL...

Awatar użytkownika
Adi
Premier
Premier

Postautor: Adi » 16 kwietnia 2016, 11:49

Wracając do meritum, PIS PO nie rozliczy na pewno. Dopiero zwycięstwo którejś z opcji prawicowych mogłoby ostatecznie rozwiązać kwestię PO-owską.

Awatar użytkownika
Cynik
Moderator
Moderator

Postautor: Cynik » 16 kwietnia 2016, 12:59

PO to też prawica. Chyba miałeś na myśli skrajną lewicę.

Awatar użytkownika
Adi
Premier
Premier

Postautor: Adi » 16 kwietnia 2016, 14:12

Wiem że wg Ciebie PO to prawica a przeciwległy jej Korwin to skrajna lewica, ale pisałem do ogółu.

Awatar użytkownika
kaminiak33
Minister
Minister

Postautor: kaminiak33 » 16 kwietnia 2016, 16:03

Cynik pisze:PO to też prawica.

Obrazek nie widzę różnicy między tą prawicą a lewicą ( wszystkie partie) , rozdają jakby mięli z czego... jak za PRLu

co do problemu Tuska Tusk dostanie 80 tys. zł emerytury miesięcznie. Od 62 roku życia... i to jedyna "kara" która go może spotkać Obrazek
http://www.forum.polityka.org.pl/viewtopic.php?t=5249
tak jak w Media Markt - nie dla idiotów

PiSkorz
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: PiSkorz » 16 kwietnia 2016, 16:50

kaminiak33 pisze:
Cynik pisze:PO to też prawica.

Obrazek nie widzę różnicy między tą prawicą a lewicą ( wszystkie partie) , rozdają jakby mięli z czego... jak za PRLu

co do problemu Tuska Tusk dostanie 80 tys. zł emerytury miesięcznie. Od 62 roku życia... i to jedyna "kara" która go może spotkać Obrazek

Polska na pewno takiej emerytury mu nie zapłaci . Wręcz przeciwnie . Wszystkie znaki na ziemi i niebie wskazują że będzie miał do czynienia nie z Trybunałem Stanu tylko ze zwykłym sądem karnym i jeżeli otrzyma wyrok skazujący to tylko na podstawie kpk .

Powiem Tobie Kamiński taką szczerą partyjną prawdę ....jeżeli oczywiście taka istnieje . Ja absolutnie nie zazdroszczę Tuskowi i nigdy nie chciałbym mieć jego "zaszczytów" z prostego powodu : ja nie nadaję się na zdrajcę . Nikt z mojej rodziny nigdy Polski nie zdradził .

T. Jasudowicz

Awatar użytkownika
kaminiak33
Minister
Minister

Postautor: kaminiak33 » 16 kwietnia 2016, 23:09

PiSkorz pisze:
Polska na pewno takiej emerytury mu nie zapłaci . Wręcz przeciwnie . Wszystkie znaki na ziemi i niebie wskazują że będzie miał do czynienia nie z Trybunałem Stanu tylko ze zwykłym sądem karnym i jeżeli otrzyma wyrok skazujący to tylko na podstawie kpk .

Powiem Tobie Kamiński taką szczerą partyjną prawdę ....jeżeli oczywiście taka istnieje . Ja absolutnie nie zazdroszczę Tuskowi i nigdy nie chciałbym mieć jego "zaszczytów" z prostego powodu : ja nie nadaję się na zdrajcę . Nikt z mojej rodziny nigdy Polski nie zdradził .

Nie takim jak on płaci Obrazek roczny koszt wysokich esbeckich emerytur to około 8 mld złotych. a on tylko miał dziadka w wehrmachcie :lol:

resztę trzeba mu udowodnić ;)
http://www.forum.polityka.org.pl/viewtopic.php?t=5249
tak jak w Media Markt - nie dla idiotów

Wróć do „Władza”