PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .


Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Dobre pomysły PiSu

Kto nami rządzi ? Kim jest "grupa trzymająca władzę" ? Kierujący naszym Państwem zasługują na Twoją opinię. Oceń rządzących.

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Awatar użytkownika
Jojo
Minister
Minister
Posty: 3513
Rejestracja: 05 lipca 2013, 16:08
Lokalizacja: Śląsk Rybnik

Re: Dobre pomysły PiSu

Postautor: Jojo » 09 stycznia 2018, 09:18

Panie pośle Kaczyński, w dalszym ciągu z niecierpliwością czekam :cry:
PiS przeciwko nepotyzmowi: ujawnić wykaz polityków i członków ich rodzin zatrudnionych w państwowych spółkach
Klub PiS zgłosi projekty zmian w ustawach, które mają przyczynić się do zwalczenia nepotyzmu. Ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego chce m.in. utworzenia Centralnego Rejestru Oświadczeń o zarobkach osób zatrudnionych w administracji rządowej i spółkach Skarbu Państwa.
Posłowie PiS przytoczyli podczas konferencji prasowej w Sejmie niedawną publikację "Pulsu Biznesu". Gazeta napisała, że 428 działaczy Platformy Obywatelskiej, członków ich rodzin i znajomych znalazło się we władzach państwowych spółek i agencji. W ciągu pięciu lat mieli zarobić 200 mln zł. Według posłów PiS, aby uniknąć podobnych sytuacji potrzebne są zmiany w prawie. Stosowne projekty zostaną złożone w Sejmie w najbliższych dniach.
Jak podkreślił poseł PiS Dawid Jackiewicz, Centralny Rejestr Oświadczeń informowałby, kto z działaczy partii politycznej lub z członków ich rodzin jest zatrudniony w spółkach Skarbu Państwa, w ministerstwach, agencjach rządowych, "jakie z tego tytułu pobiera uposażenie, premie, nagrody".
To wszystko znajdowałoby się na takiej samej zasadzie jak oświadczenie majątkowe w internecie
- dodał poseł.
Oświadczenie - według polityków PiS - powinno zawierać informacje nie tylko o miejscu i formie zatrudnienia danej osoby, ale również o wszelkich umowach cywilno-prawnych z nią zawieranych lub udzielonych jej zamówieniach publicznych. Dodatkowo, osoba składająca oświadczenie zobowiązana byłaby do wykazania jakie aktywa finansowe otrzymała z jakiegokolwiek tytułu ze środków pochodzących z administracji publicznej w danym roku podatkowym.
Kolejnym działaniem mającym ograniczyć nepotyzm jest wprowadzenie obowiązku upubliczniania przez jednostki administracji rządowej oraz samorządowej informacji o wszystkich przepływach finansowych na rzecz osób zatrudnionych w administracji lub pełniących w niej jakiekolwiek funkcje.
Informacja taka sporządzana byłaby przez daną jednostkę w oparciu o dane uzyskane z Centralnego Rejestru Oświadczeń tj. o spis osób zobowiązanych do złożenia oświadczenia. Powyższy mechanizm pozwoliłby wykazywać przypadki w których osoba pracująca w administracji publicznej równolegle otrzymuje środki finansowe z różnych źródeł będąc zatrudniona np. w oparciu o umowy cywilnoprawne.
PiS chce też całkowitego ujawnienia zarobków urzędniczych.
Z uwagi na fakt, iż pensje urzędników są wypłacane ze środków publicznych każdy obywatel powinien mieć prawo do uzyskania dokładnej informacji o wysokości uzyskiwanych zarobków konkretnego urzędnika lub osoby pełniącej funkcje w administracji. Informacja taka powinna być udzielana w trybie Ustawy o dostępie do informacji publicznej jednakże termin na udzielenie takiej informacji powinien zostać skrócony w stosunku do terminu na udzielenie informacji publicznej wskazanego w Ustawie
– informuje PiS w komunikacie.
https://wpolityce.pl/polityka/143957-pi ... h-spolkach

a potem dorwali się do koryta!
I właśnie przez takie (niegłupie) pomysły naród im zaufał, ale jak wiemy to co mówili w kampanii i wcześniej było jednym wielkim kłamstwem
"Postanawia się znieść istniejące dotąd organy sądowe, zastępując je sądami i wyłanianymi na podstawie demokratycznych wyborów". Włodzimierz Lenin (1917)

Awatar użytkownika
Cynik
Moderator
Moderator
Posty: 7662
Rejestracja: 02 listopada 2004, 08:43
Lokalizacja: Wratislavia, Silesia

Re: Dobre pomysły PiSu

Postautor: Cynik » 16 stycznia 2018, 00:39

No i to rozumiem - prezes Kaczyński i szefowie partii głosowali przeciwko odrzuceniu w pierwszym czytaniu obywatelskiego projektu "Ratujmy kobiety" proponującego złagodzenie polityki antyaborcyjnej. Aż wykipiało w katonarodowych mediach:
http://niezalezna.pl/204857-szokujacy-p ... niu-dzieci
https://dorzeczy.pl/kraj/52605/Sejm-odr ... -2017.html

Ludzki pan ;)
Jednym ostrym cięciem ucięła projekt ... opozycja. Nosz ci paskudni antyaborcyjni POwcy i Nowocześni! A mogli poprzeć Prezesa. I ustawa weszłaby pod obrady. Pewnie się zasłonili SUMIENIEM. ech. Opozycja - i wszystko jasne.
"Patriotism is the virtue of the vicious." - O.Wilde

Awatar użytkownika
Adi
Premier
Premier
Posty: 8407
Rejestracja: 03 sierpnia 2012, 16:43
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dobre pomysły PiSu

Postautor: Adi » 16 stycznia 2018, 00:51

Ale serio te debile chciały karać ludzi więzieniem za to że ktoś sobie nazywa aborcje morderstwem?


Wróć do „Władza”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości