PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Dobre pomysły PiSu

Kto nami rządzi ? Kim jest "grupa trzymająca władzę" ? Kierujący naszym Państwem zasługują na Twoją opinię. Oceń rządzących.

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Bagin90
Starosta
Starosta

Re: Dobre pomysły PiSu

Postautor: Bagin90 » 08 stycznia 2017, 01:17

Nazgul
jeśli nie rozumiesz dlaczego nikt przez conajmniej dekadę- dwie nie poprowadzi strategicznego szlaku poprzez bliski wschód albo Kaukaz

Oho, zaczyna sie ukradkowy odwrot Nazgula z linii frontu i tworzenie latwiejszej do obrony linii? Szlak z niemozliwego stalo sie niemozliwy przez najblizsze 10 lat :lol:

jeśli nie rozumiesz...dlaczego Rosja nie pozwoli aby szlak ją ominął a przebiegł przez jej obecnych satelitów (i wrogów) na Kaukazie i Azji Środkowej

Jesli nie rozumiesz ze dysproporcje miedzy Rosja i Chinami na korzysc tych drugich sa juz ogromne i rosna z kazdym rokiem, jesli nie rozumiesz ze gospodarcza ekspansja Chin w Azji Srodkowej - na skale poza zasiegiem Moskwy - powoli wypieraja stamtad Rosje, to rzeczywiscie, moze pogadajmy o czyms innym.

http://krytykapolityczna.pl/swiat/miedz ... ka-wlodek/

ojojo. Zaczęło się zmyślanie?

Nie ma za co.
bańka bezsensownych a ogromnych inwestycji w infrastrukturę w końcu pęknie a wtedy przy rozbudzonych aspiracjach czeka Chiny okres, który mieliśmy w okolicach 1918-1950 (Nazgul Wieszcz, MMXVI.VIII)
Bojkot Nazgula - z tym panem nie rozmawiam, nie zwracam uwagi na jego posty, traktuje jak powietrze. Dopoki nie wyjasni sprawy z edytowanym po czasie postem.

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 08 stycznia 2017, 01:55

No i gdzie w cytacie jest " rychle"? I to nie moje zdanie manipulancie tylko bardzo poważnych analityków.

Zarówno Armenia jak i Azerbejdżan to klienci Moskwy, oba kraje wiszą na pomocy wojskowej Rosji a Armenia na gospodarczej. W krótkim czasie u azerow mają powstać bazy wojskowe. A w Armenii jest kilka i to strategicznych. Kazachstan nie dawno wszedł do strefy gospodarczej z Rosją. To tyle o poziomie Twojej wiedzy...
A po za ty uważam, że trzeba zakazać cyfr arabskich. ;)
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

Bagin90
Starosta
Starosta

Postautor: Bagin90 » 08 stycznia 2017, 02:38

Nazgul
I to nie moje zdanie manipulancie tylko bardzo poważnych analityków.

Cala wypowiedz.
heheheh, ty czegoś nie kumasz (jak zwykle). To, że mogą mieć największe PKB nic nie znaczy. i nie o to chodzi. "należne miejsce" to zajęcie miejsca USA w geopolityce, nauce i bogactwie.

Wykres pięknie pokazuje to o czym mówiłem (masz problemy z czytaniem wykresów jak widać) Chiny są karłem PKB per capita. jeśli wierzyć w ogóle ich danym, bo ich dane to to co chce ich aktyw partyjny. a PKBpC to nie koniec bo trzeba spojrzeć na indeks Giniego. a prawda jest taka, że z takim oceanem biedy i 1% bogactwa Chiny nie mają szans na wypełnienie "należnego miejsca".oczywiście chcą to zrobić więc teraz stawiają na rynek wewnętrzny tylko, że robią to państwowo (sic!), płace rosną a więc główny silnik eksport będzie słabł, wraz wzrostem płac wzrosną aspiracje. bańka bezsensownych a ogromnych inwestycji w infrastrukturę w końcu pęknie a wtedy przy rozbudzonych aspiracjach czeka Chiny okres, który mieliśmy w okolicach 1918-1950.

także, nie nazgul powiedział, tylko nazgul wie to czego Ty musisz dopiero w necie poszukać a nie rozumiesz kiedy znajdziesz.

Innymi slowy, Nazgul poszukal w necie i przeczytal prace kilku "bardzo powaznych analitykow" (dlatego Nazgul wie, nie jak inni ktorzy sie z nim nie zgadzaja). No fajnie, tylko co z tego faktu konkretnie ma wynikac? Alternatywnych drog jedwabnego szlaku nie wymyslilem, danych z ktorych wynika ze Azja Srodkowa jest coraz bardziej uzalezniona gospodarczo od Chin tez nie. Chcesz sie licytowac ktorzy analitycy sa bardziej powazni? Rece opadaja, serio serio.

Zarówno Armenia jak i Azerbejdżan to klienci Moskwy

Istnieja alternatywne szlaki ktore nie przecinaja terytoriow tych krajow.

Kazachstan nie dawno wszedł do strefy gospodarczej z Rosją.

Na jakiej podstawie z mojego wczesniejszego postu wywnioskowales ze tego nie wiedzialem, jakie poszlaki do takich przypuszczen cie doprowadzily? I co wazniejsze, dlaczego zakladasz ze to wyklucza pewna niezaleznosc Kazachstanu wzgledem Rosji? Dlaczego zakladasz ze za 10-20-30 lat geopolityczny status quo bedzie podobny?

Gospodarcza przewaga Chin w regionie tylko rosnie, a to znaczy ze z kazdym kolejnym rokiem beda mieli coraz wiecej do zaoferowania od Rosji. Tym bardziej ze tendencje demograficzne sa niekorzystne dla Rosji. Pewnie wiesz ze w Kazachstanie mieszka potezna mniejszosc rosyjska. W 1989 w Kazachstanie mieszkalo praktycznie tyle samo Rosjan ilu Kazachow (40% stanowili Kazachowie, 38% Rosjanie), dzisiaj Kazachowie stanowia ponad 60% populacji kraju, mniejszosc rosyjska nieco ponad 20%.
Bojkot Nazgula - z tym panem nie rozmawiam, nie zwracam uwagi na jego posty, traktuje jak powietrze. Dopoki nie wyjasni sprawy z edytowanym po czasie postem.

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 08 stycznia 2017, 03:33

To gdzie jest rychło bajerancie :D. Mogę mieć swoje zdanie o Chinach manipulancie?

Na postawie tego że ty zwykle nie wiesz o czym mówisz dobierając wizję świata do tezy. Czego po raz kolejny dowodzisz prowadząc szlaki handlowe palcem po mapie przez najbardziej zapalne rejony świata. Gdybyś miał pojęcie to byś pierdól nie wypisywal.
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

Bagin90
Starosta
Starosta

Postautor: Bagin90 » 08 stycznia 2017, 03:53

Nazgul
Mogę mieć swoje zdanie o Chinach manipulancie?

Nazgul 2 godziny wczesniej na ten sam temat
I to nie moje zdanie manipulancie tylko bardzo poważnych analityków.

LOL XD

To nie twoje zdanie, to twoje zdanie, a moze piszac o bardzo powaznych analitykach miales na mysli siebie? :lol:

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 08 stycznia 2017, 04:20

Masz kompleks niższości, rozumiem. Ok mogę z tym żyć.

Bagin90
Starosta
Starosta

Postautor: Bagin90 » 08 stycznia 2017, 04:52

Jestem przekonany ze osoba zajmujaca sie oskarzaniem ludzi o posiadanie kompleksu nizszosci, gdy ci posiadaja odmienne zdanie na dany temat, nie ma zadnych problemow natury psychologicznej. Zwlaszcza jesli ta osoba juz w pierwszej interwencji nie potrafi powstrzymac sie przed uprzejmosciami prowadzac do stopniowej degradacji dyskusji w rynsztok. Jestem przekonany Nazgul ze mowisz jak jest, naprawde :mrgreen:

---
Ok, wracajac do meritum, zasadnicza roznica miedzy nami polega na tym ze ty uwazasz ze jedwabny szlak musi przejsc przez terytorium Polski, ja uwazam ze nie musi (za punkt kontrolny obierajac terazniejsza sytuacje geopolityczna na swiecie). Innymi slowy, wedlug ciebie, to czy w najblizszej przyszlosci jedwabny szlak powstanie czy nie - przypominam, projekt warty dziesiatki jesli nie setki miliardow dolarow, za ktorym stoi jedyne mocarstwo ktore jest w stanie rywalizowac z USA - zalezy od tego co sobie rzad w Warszawie, przedstawiciel kraju bedacego absolutna peryferia Zachodu (gospodarcza, technologiczna, polityczna, itd.) zdecyduje. Dobrze zrozumialem?

Mam nadzieje ze z takiego zalozenia nie wychodzi PiS, bo to jest gra va banque z mocarstwem. Jesli zagrywka sie nie uda, to wyjdziemy na tym jeszcze gorzej niz na nord stream. Warto tez pamietac ze juz kiedys USA sprzedaly Europe Srodkowa Moskwie, kto wie jaka bedzie sytuacja geopolityczna za 50 lat. Moze rozwoj Chin bedzie taki ze w Waszyngtonie dojda do wniosku ze metoda okrazania bez Rosji nie dziala, i ze trzeba z Moskwa sie dogadac. Kto wie, Obama juz wskazal ktory region bedzie priorytetem amerykanskiej polityki zagranicznej. Zamiast pogardzac hipotetyczna chinska propozycja, lepiej dowiedziec sie ile sa gotowi zaoferowac, i spokojnie rozwazyc wszystkie za i przeciw.

PS.
Nie musisz sie ze mna zgadzac, nikt nie powiedzial ze z pewnoscia mam racje, ale nie zachowuj sie tak jakby najwieksza oczywistoscia na Ziemii bylo to ze to ty masz racje zdanie po zdaniu. Obaj spekulujemy opierajac sie na tym co gdzies przeczytalismy, kropka.

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 08 stycznia 2017, 15:12

http://www.defence24.pl/522105,zapomnia ... nia-ofiary Na pewno nie pójdzie przez Armenię i Azerbejdzan

Pod granicą Iranu i Turcji wojna na całego, Turcy mają pół-wojnę domową na terytorium którym ma szlak niby iść.Rumuni nie są zainteresowani. Na Ukrainie wojna. No to jak pójdzie? tunelem?

Awatar użytkownika
Cynik
Moderator
Moderator

Postautor: Cynik » 08 stycznia 2017, 22:24

Armenia i Azerbejdżan nie mają jeszcze uregulowanej kwestii górnego Karabachu, Rosja jest tam i rozjemcą ale i zainteresowana otoczeniem Gruzji. Szlak musiałby iść przez kraje niestabilne, chińczyków nie stać na to. Obstawiam jednak Polskę,Białoruś, Rosję. Poza tym Turcja to konkurencja dla Chin. Tekstylia, samochody, elektronika i agd.
"Patriotism is the virtue of the vicious." - O.Wilde

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 08 stycznia 2017, 23:12

Nie dotrze. Jedyny cel w tym temacie to udowodnić że ma rację a ja nie. Psychologia a nie merytoryka.

Awatar użytkownika
Adi
Premier
Premier

Postautor: Adi » 09 stycznia 2017, 10:46

Myślę że do tej pory najlepszym pomysłem PIS-u był lot tupolewem do Smoleńska.

Bagin90
Starosta
Starosta

Postautor: Bagin90 » 09 stycznia 2017, 11:15

Nazgul
Nie dotrze. Jedyny cel w tym temacie to udowodnić że ma rację a ja nie. Psychologia a nie merytoryka.

LOL XD

W dyskusji padly dwie przeciwne hipotezy dotyczace jedwabnego szlaku. Pierwsza, szlak musi przebiegac przez terytorium RP. Druga, szlak moze ominac terytorum RP. Ty starales sie pokazac ze moja hipoteza jest bledna, i ze to twoja jest poprawna. Innymi slowy, starales sie udowodnic ze to ty masz racje, a nie ja. Zaprzeczysz? Czyli wedlug tego co wlasnie napisales za twoimi postami nie stala merytoryka, tylko psychologia.

Innej logiki w twoje wypowiedzi nie moge sie doszukac, ale chyba bledem z mojej strony jest doszukiwanie sie logiki w wypowiedziach kogos kto raz pisze ze to nie jego zdanie tylko bardzo powaznych ekspertow, a za dwie godziny sie unosi bo jednak to bylo jego zdanie i ma do niego prawo. En fin...

PS.
Ja przynajmniej moje argumenty podpieralem jakimis artykulami na temat - https://www.osw.waw.pl/pl/publikacje/ko ... j-polityki - tobie zwykle wystarczylo cierpliwosci na dwa zdania w ktorych twoje subiektywne opinie traktowales jako obiektywne fakty. I przykladowo, przez Rumunie nie przejdzie bo przeciesz pisales juz o tym w poprzednim poscie, a w poprzednim poscie napisales tylko ze przez Rumunie nie przejdzie bo przeciesz to sojusznik Waszyngtonu czyli moze nie beda zainteresowani :mrgreen: 25k postow i dalej nie rozumiesz jak sie w sposob merytoryczny argumentuje.

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 09 stycznia 2017, 11:59

Nie dzidzia. Jakbyś nie pamiętał to napisałem że decyzja o bloku jest decyzją dobrą. Tyle. Na to ty zaczeles wymyślać że złą bo Chińczycy i tak wybudują. Po mojej odp. Dlaczego jeszcze się długo nie da inaczej upierasz się że przecież rejony wojenne i niestabilne są świetne na tą budowę.

Daj sobie spokój z wymyślaniem. Skończylismy dyskusje.

Bagin90
Starosta
Starosta

Postautor: Bagin90 » 09 stycznia 2017, 12:38

Moim zdaniem glos Warszawy nie jest decydujacy w sprawie flagowego chinskiego projektu polityczno-gospodarczego wartego setki miliardow dolarow, i mam do tego prawo, dzidzia. To jest forum a nie tablica ogloszen, wiec nie placz ze ktos wyrazil odmienna opinie.

Bagin90
Starosta
Starosta

Postautor: Bagin90 » 09 stycznia 2017, 15:11

Cynik
Armenia i Azerbejdżan nie mają jeszcze uregulowanej kwestii górnego Karabachu, Rosja jest tam i rozjemcą ale i zainteresowana otoczeniem Gruzji.

A widzisz, dla mnie droga przez Armenie i Azerbejdzan tez nie ma wielkiego sensu. Iran i Turcja to co innego. I przede wszystkim, szlak przez Azje Centralna jeszcze bardziej wzmocnilby rosnaca dominacje Chin w tym regionie, a jest to bardzo wazny region dla Chin (ze wzgledu na bogate zloza surowcow).

Szlak musiałby iść przez kraje niestabilne, chińczyków nie stać na to. Obstawiam jednak Polskę,Białoruś, Rosję.

Pamietaj ze zakladamy scenariusz w ktorym Polska kategorycznie odmawia i Chinczycy nie maja innego wyjscia jesli chca zrealizowac projekt. W scenariuszu w ktorym Polska wyraza gotowosc do negocjacji, takze uwazam ze kierunek Rosja-Polska bedzie zdecydowanie pierwszym wyborem.

Wróć do „Władza”