PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .


Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Polityka Wschodnia a panstwo polskie

Kto nami rządzi ? Kim jest "grupa trzymająca władzę" ? Kierujący naszym Państwem zasługują na Twoją opinię. Oceń rządzących.

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Bagin90
Starosta
Starosta
Posty: 743
Rejestracja: 17 stycznia 2014, 17:06
Lokalizacja: Unia Europejska

Polityka Wschodnia a panstwo polskie

Postautor: Bagin90 » 30 listopada 2016, 12:55

http://www.krytykapolityczna.pl/artykul ... t-jej-brak
Mówię to jako entuzjasta sojuszu z Amerykanami i człowiek, który był nie mniejszym entuzjastą budowy u nas tarczy antyrakietowej. Byłem skądinąd jej zwolennikiem nie dlatego, że wierzę, że aż tak wiele znaczymy dla Stanów Zjednoczonych, ale dlatego, że nie wierzę, żebyśmy znaczyli nadmiernie wiele. Budowa tarczy oznaczałaby tyle, że Amerykanie będą nas bronić nie dlatego, że nas lubią, że jesteśmy „przedmurzem”, obojętnie czy chrześcijaństwa czy demokracji, ale dlatego, że stalibyśmy się częścią ich systemu bezpieczeństwa. Lepiej stać się ćwierćkolonią amerykańską niż półkolonią jakiegoś innego, bliższego geograficznie, kraju.


Bardzo ciekawy wywiad, calkowicie obnazajacy idee jakoby III RP byla podmiotem polityki miedzynarodowej, wykluczajacy relacje z centrum - z Berlinem, z Paryzem, itd. - oparta na partnerstwie, co oboz Zlotego Wieku usilnie chcial nam wcisnac (teraz wciska ze bylismy rownorzednymi partnerami, ale przez PiS juz nie jestesmy). Przebija sie raczej smutny obraz postkolonialnej peryferii, z jej instytucjonalna bylejakoscia, w ktorej pojecie polityki dlugofalowej nie istnieje. Oczywiscie rzady PiS-u nie sa tutaj wyjatkiem.
Bojkot Nazgula - z tym panem nie rozmawiam, nie zwracam uwagi na jego posty, traktuje jak powietrze. Dopoki nie wyjasni sprawy z edytowanym po czasie postem.

Awatar użytkownika
Marchewa
Administrator
Administrator
Posty: 12231
Rejestracja: 14 września 2004, 13:11
Lokalizacja: Toruń
Płeć: Mężczyzna
Kontaktowanie:

Re: Polityka Wschodnia a panstwo polskie

Postautor: Marchewa » 30 listopada 2016, 14:05

Kasandry zawsze się trafia zwłaszcza że wszyscy rodacy mają tęsknoty za mocarstwowością (skąd u diaska nam się to wzięło)? Facet też z jednej strony przedstawia się jako cyniczny gracz z drugiej co zdanie wychodzi u niego tęsknota za utrzymywaniem polityki zagranicznej w centrum zainteresowania rządu. Ta walka o "podmiotowość" mnie śmieszy podobnie jak oceny "starej" dyplomacji w MSZ.
Spory polityczne trwają najdłużej gdy obie strony nie maja racji.
Gonzalez Suarez


Wróć do „Władza”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości