PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Najwyraźniejsze postacie

Konstruktywna czy krzykliwa? Czy w dobrym stylu patrzy na ręce władzy? Kto do niej należy i jak działa? Jakie są Twoje odczucia?

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Łukasz Naczas
Starosta
Starosta

Najwyraźniejsze postacie

Postautor: Łukasz Naczas » 10 września 2004, 19:11

Kto jest najbardziej wyraźny ? Kto najostrzej stawia się władzy rządu ? Kto tylko w słowach, a kto w czynach stanowi opozycję.

W tym temacie proszę o konkrente nazwiska ludzi kojarzonych z opozycją!
*http://www.wipi.pl - studio dźwiękowe, fotograficzne, filmowe i reklamowe **************************************

Awatar użytkownika
Wojtek
Radny wojewódzki
Radny wojewódzki

Postautor: Wojtek » 10 września 2004, 20:30

No nie da się nie zauważyć działań Samoobrony głownie w osobie Leppera. Tylko ,że dziwnym trafem czasami przy ważnych głosowaniach wielu posłów tey partii jest nieobecnych. Dużo krzyczą też LPR-owcy za sprawą swojego lidera - Romana . Wiecęj krzyczą niż robią .Niemal cała ich robota to negacja wszystkiego. Podobnie dzieje się w innych partiach ,które mają już dosyc rządów SLD . Szkoda tylko ,że same nie potrafią nic zaproponować .Czekają na swoją szansę. Zobaczymy jak ją wykorzystają. W miarę rozsądne są postulaty PO ,ale na ile to tylko nierealne gadanie dowiemy sie najprawdopobobniej już za rok .

Awatar użytkownika
stett
Radny powiatowy
Radny powiatowy

Postautor: stett » 11 września 2004, 08:39

Jak dla mnie liderami w tej klasyfikacji sa: J. Rokita i mimo wszystko Giertych a tuż za nimi Lepper. Dlaczego Leppiej na 3. pozycji ? A dlatego, ze on krytykuje wszystko i wszystkich (albo odwrotnie) a nie tylko sam rzad, a pozostali dwaj panowie skupiaja sie w swoich poczynaniach glownie na krytyce rzadu (pomijajac oczywiscie zagrywki pomiedzy nimi samymi - Rokita vs. Giertych i Leppiej vs. Rokita). Tu zaznaczam, iz moim skromnym zdaniem cala trojka jest przykladem politykow bardzo mocnych w wypowiadanych slowach jednak niezbyt mocnych, zeby nie powiedziec slabych w dzialaniu.

Łukasz Naczas
Starosta
Starosta

Postautor: Łukasz Naczas » 11 września 2004, 09:13

Można więc uznać Leppera za opozycjonistę pełną parą! Atakowanie wszytskich i wszytskiego jemu samemu nie przynosi przyjaciół w Sejmie, jednak opinia publiczna, bardzo nie lubiąca w ostatnim czasie polityków temu może przyklasnąć - jednak czy do końca ludzie są tacy bezstonni i przeciwko wszytskim ? Moim zdaniem każdy ma jakieś sympatie i antypatie, może tylko teraz więcej jest osób, które niczego i nikogo nie popierają.

*http://www.wipi.pl - studio dźwiękowe, fotograficzne, filmowe i reklamowe **************************************

Awatar użytkownika
Albercik
Stażysta
Stażysta

Postautor: Albercik » 20 września 2004, 09:49

Oprócz tej trójki wymienionej we wcześniejszych postach nalezy dodać też kaczorka. Faktycznie wszystkie te osoby sa liderami swoich partii i tylko krzycza, a nic nie dzialaja.
Faktycznie ta kadencja sejmu polega na tym ze lewica cos tam proboje dzialac i zmienic, a opozycja zajmuje sie krytykowaniem, przeszkadzaniem i prywatnymi porachunkami. Boje sie tylko najblizszych wyborow - zadna z obecnych partii nic nie reprezentuje swoja postawa i dzialniami - nie ma tez mocnego poparcia. Moze to doprowadzic naprawde do wielkiego kryzysu panstwa. Moim cichym faworytem jest Borowski - mam nadzieje ze otoczy sie odpowiedimi i madrymi osobami i wyrosnie na bezsprzecznie najmocniejszego polityka!

kamo
Radny gminny
Radny gminny

Postautor: kamo » 20 września 2004, 14:24

Zdecydowanie najgłośniejszy jest Roman Giertych.
Chwilowo Rokita i Lepper gdzieś wsiąkli...
Ale tak naprawde cała trójka będzie wymieniana najczęsciej przez media i usta polaków do wyborów

Obywatel
Senator
Senator

Postautor: Obywatel » 20 września 2004, 14:35

Łukasz

Ja zauważyłem że Lepper się zmienił,nie wiem nie widze wszystkiego - nie mam możliwości.
Ale jakby przestał uprawiac wszędzie warcholstwo i troszkę się wyrobił,uspokoił.
Dobrze spostrzegłem?
A jeżeli ,to czy zmienił "kurs" , zmodernizwoł go?
jak to teraz wyglada ?

Awatar użytkownika
dC
Radny gminny
Radny gminny

Postautor: dC » 20 września 2004, 18:34

zaciekawiło mnie kilka stwierdzen Albercika:

"Faktycznie ta kadencja sejmu polega na tym ze lewica cos tam proboje dzialac i zmienic, a opozycja zajmuje sie krytykowaniem, przeszkadzaniem i prywatnymi porachunkami."

BUHAHAHA!!!! Widać że albo twoje myślenie albo też naoglądałeś się telewizyjno-radiowej propagandy i masz klapki na oczach - ta "działalność" lewicy przypomina mi pęd biedaków po darmowy salceson - byle by sie nachapac i zlupic, ile jeszcze da rade i rozdac swoim kolegom (a w programie miala zapisane: wszystkim po rowno) - dlatego to BARDZO DOBRZE ze opozycja krytykuje i przeszkadza bo nie zycze sobie, aby dzieki kilkudziesieciu niedoksztalconym "politykom" lewicy dalej w Polsce byla bieda (wlasnie dzieki NIM) i prozniactwo. a "zmiany personalne" to nic innego jak dawanie wysokich odpraw swoim znajomym ktorzy nie zrobili nic, ale poniewaz przez najblizsze 4 lata sld i borowki beda mialy odstawke od "korytka" to trzeba przeciez towarzyszom cos dac do kieszeni, przeciez nie beda oni sie parali uczciwa praca :]

idziemy dalej:
"Boje sie tylko najblizszych wyborow" - bardzo dobrze, wszyscy powinni sie bac, moze wreszcie bedzie jakis porzadek w tym kraju

"zadna z obecnych partii nic nie reprezentuje swoja postawa i dzialniami" - chyba chodzilo ci o partie RZADZACE przez ostatnia kadencje, zgodzam sie co do joty

"Moze to doprowadzic naprawde do wielkiego kryzysu panstwa."
HIHI kryzys mamy juz tak wielki, ze wiekszego chyba juz nie moze byc, a kto do niego doprowadzil??

"Moim cichym faworytem jest Borowski (...) otoczy sie odpowiedimi i madrymi osobami" - no i wszystko wiadomo, pe,- ten pan to postac jednosezonowa i daleeeeeko mu w "wyrazistosci" chocby do przywodcow PO - tamci maja swoje zasady i sie ich trzymaja, natomiast kariery "odpowiednich" i "madrych" (HIHIHI) osob z lewicy przypominaja mi plotkarskie magazyny z Ameryki, dla ktorych niektore "gwiazdy" sa w stanie zrobic wszystko byleby tylko zyskac jakas tam popularnosc...

ciag dalszy....

a jesli chodzi o najwyrazniejszego polityka to na dzien dzisiejszy dla mnie sa to jednak panowie Tusk i Giertych, Rokita jakby przycichl, o Lepperze malo slychac, o psl-u nic nie slychac, nie palam sympatia do Giertycha, ale widze ze gosc mowi calkiem sensownie i logicznie, przynajmniej porownujac jego wypowiedzi z obecnie rzadzacymi "fachowcami" (HAHAHA) z lewicy, ktorym gadka zmienia sie w zaleznosci jak trzeba sie wytlumaczyc z kolejnego przekretu, zyczylbym Rokicie powrotu "na szczyty" (ogladalnosci?? ), a u Tuska podoba mi sie propozycja referendum konstytucyjnego... ale kto wie - moze sie jeszcze duzo zmienic!
dC

Lukasz
Radny wojewódzki
Radny wojewódzki

Postautor: Lukasz » 20 września 2004, 20:16

A co robilo SLD gdy Buzek wprowadzal swoje reformy??Dokladnie to samo co opozycja robi teraz z "reformami" SLD.Mniejsze z tym jakie to reformy,ale opozycja nie bylaby nigdzie opozycja jesli nie atakowalaby i nie podwazalaby propozycji rzadzacych.Jesli tego mialaby nie robic to po co demokracja??

Co do postaci na naszej opozycyjnej stronie to ze zdumieniem czytam, ze kwalifikujecie Leppera jako jej przedstawiciela.Przeciez on bardzo dlugo i czesto wspiera SLD i bylego premiera Millera (n.p. przy NFZ i przy komisji Rywina).To ze uderza we wszystko i we wszystkich nie czyni z niego opozycji.Wazne jest to jak glosuje,a glosuje czesto ramie w ramie z rzadzacymi.Podobnie z reszta robi dziwolag Borowskiego, ktory coraz czesciej jest za a nawet przeciw.

A liderzy tej rzeczywistej opozycji??Nie bede oryginalny:Rokita,Tusk,Giertych i Kaczory.

kamo
Radny gminny
Radny gminny

Postautor: kamo » 21 września 2004, 09:50

nie palam sympatia do Giertycha, ale widze ze gosc mowi calkiem sensownie i logicznie, przynajmniej porownujac jego wypowiedzi z obecnie rzadzacymi "fachowcami"

Mówi sensownie żeby zdobyć elektorat, ale NIE DAJMY SOBIE ZMYDLIĆ OCZU! Ten człowiek najchętniej by wszystko zamknął, wszystko zabronił a zostawiłby tylko otwarte kościoły, dziennikarzy piszących o pedofilii i gejach w kosciele wsadzałby do więzienia!

Polak mały
Radny gminny
Radny gminny

Postautor: Polak mały » 21 września 2004, 17:47

kamo pisze: Mówi sensownie żeby zdobyć elektorat, ale NIE DAJMY SOBIE ZMYDLIĆ OCZU! Ten człowiek najchętniej by wszystko zamknął, wszystko zabronił a zostawiłby tylko otwarte kościoły, dziennikarzy piszących o pedofilii i gejach w kosciele wsadzałby do więzienia!
No bez przesady koleżanko/kolego - nie demonizuj nam Romana.
Ma on wszak swoje przywary ale też do wszystkiego trzeba mieć umiar.
Osobiście uważam, że on swoje narodowe (w skrajnej formie) wartości traktuje cokolwiek instrumentalnie. Bo task mu wygodnie.
Zrobił juz w przeszłości kilka wyskoków - parę racjonalnych wywiadów do Wyborczej czyli cos na co sznujący sie prawicowy eksteremista nigdy by sobie nie pozwolił.
Gdyby mu zależało mógłby chłopak aktywnie przeciwdziałac naszej akcesji do Unii wystarczyło przeciez tylko namawiać do bojkotu referendum bo przy znaym z góry wyniku liczyła sie tylko frekwencja.
A nie zrobił tego bo łatrwiej mu było krytykować brak ewidentych korzyści z członkowstwa niz znieść odium głównego sprawcy naszego ewentualnego niewstąpienia.
No nic, jaki jest to zaobaczymy jak troche porządzi. Ja przynajmniej się Romka nie boję choć i też z entuzjazmem nie wyglądam.
Ja jestem związany z poglądami lewicowymi, ale tutaj nie ma żadnego narzucania myśli, więc już spieszę z wytłumaczeniem:

kamo
Radny gminny
Radny gminny

Postautor: kamo » 21 września 2004, 20:00

Wiesz mówiłem to w oparciu o całe LPR... ja ci mówie że wyjdzie z tego głupolus cenzorus jak dojdzie LPR do władzy z Romanem.
Oczywiście wtedy ja wolę oglądać (niestety) z innego kraju polskie wydarzenia polityczne a jezeli zdecyduje sie pozostac to napewno w Polsce stworzy sie underground rozrywki...będziemy mieli gorzej niz jehowi

Iblis
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: Iblis » 30 września 2004, 12:15

Trudna do zdefiniowania kategoria. Kto jest najbardziej wyraźny? Ten co się regularnie sprzeciwia rządowi? Czy ten co ma ciekawe konstruktywne kontrpropozycje? A może ten co najgłośniej krzyczy?

W krzyczeniu oczywiście najlepszy jest Lepper. W sprzeciwianiu Giertych. Gorzej jest w Polsce z kontrpropozycjami. Nie ma takiej tradycji w polskiej działalności opozycyjnej. Cały czas obowiązuje zasada, że celem opozycji jest podkopywanie autorytetu rządu.

Nieznacznie z tego nurtu próbuje się wyrwać PO, ale na pewno nie w osobie Rokity. Ja bym tutaj ostawił Tuska. Jest spokojny, ale czasami jak zachodzi taka potrzeba potrafi coś zaproponować. Rokita natomiast jest raczej takim połączeniem dość skromnych niestety zalet Giertycha i Leppera.

Awatar użytkownika
.:Feniks:.
Radny gminny
Radny gminny

Postautor: .:Feniks:. » 05 października 2004, 19:05

Hmmmmm faktycznie najbardziej widoczni sa Rokita, Lepper i Giertych ale prawdę mowiac nic dziwnego wkońcu sa przywódcami poszczególnych partii. Wydaje mi sie ze dużym krzykaczem jest też Lech Kaczyński.

andrzej1
Radny powiatowy
Radny powiatowy

odp

Postautor: andrzej1 » 21 listopada 2004, 18:21

jedynym największym dzialaczem staje sie teraz chyba Ziobro, ale i pozostali są efektywni, ale nie ufam tym działaczom, aby tylko nie były obiecanki, a jak się dostaną do władzy to będzie to samo

Wróć do „Opozycja”