PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Wszystko co macie przeciwko Donaldowi Tuskowi!

Konstruktywna czy krzykliwa? Czy w dobrym stylu patrzy na ręce władzy? Kto do niej należy i jak działa? Jakie są Twoje odczucia?

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Awatar użytkownika
Waga
Minister
Minister

Postautor: Waga » 02 lipca 2010, 19:09

Worek pisze:Edward Gierek. Polak i Patriota. Nie zamykał opozycjonistów do więzień. Mentor Prezesa Jarka. Postać dla PiS wyjątkowo wybitna. Co myślisz o tem?

Chcesz o dekadzie Gierka rozmawiać nie widzę problemu, zakładaj odpowiedni temat i podyskutujemy. Życie jest szare a nie czarno - białe.
"Nie ma takiego okrucieństwa ani takiej niegodziwości, której nie popełniłby skądinąd łagodny i liberalny rząd, kiedy zabraknie mu pieniędzy." Alexis de Tocqueville

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator

Postautor: Worek » 02 lipca 2010, 19:36

No to zacznijmy od członków PiS, którzy to nie mieli szczęścia być ominiętymi represjami za czasów Edzia Gierka. Wasserman? Kryże? Obaj Kaczyniaki? Gosiewski? Lipiński? Ziobro? Karski? Kurski? Kluzikowa-Rostowska? Gilowska? Kempa? Macierewicz!! Brawo!! Mamy jednego, który po słowach Jaśnie Oświeconego Prezesa Jarka schował głowę w piasek.
Po drugiej politycznej "barykady" mamy Bronka a jakże siedział w kiciu bo się sprzeciwiał rządom przyjaciela Prezesa Jarka Dzidka Gierka. Niesiołowski? Straszny człowiek. Przesiedział w więzieniach PRL za to, że był gorszy od dzieci za okupacji. Sypał na pierwszym przesłuchaniu. Czuma? Boże mniej mas w opiece przed takimi wojownikami jak Czuma. Spanie do południa w dniu ogłoszenia stanu wojennego kwalifikuje się do wirtuti militari. To jest PiS.
"Poskrobcie z wierzchu konserwatystę a znajdziecie kogoś, kto przedkłada przeszłość nad jakąkolwiek przyszłość." - Frank Herbert

Awatar użytkownika
Marchewa
Administrator
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Marchewa » 02 lipca 2010, 19:45

Worek, strasznie oftopujesz ostatnio... :twisted:
Spory polityczne trwają najdłużej gdy obie strony nie maja racji.
Gonzalez Suarez

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 03 lipca 2010, 21:58

szczerze jednak ten Gierek. Nie sądziłem, że można się tak sk.....
A poza tym uważam, że trzeba zakazać cyfr arabskich. ;)
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

Lolek00
Moderator
Moderator

Postautor: Lolek00 » 04 lipca 2010, 05:06

Ta to prawda;/

w Demokracji jest tak że polityk mówi "zrobię wam jak chcecie w końcu o to chodzi" ale to dotyczy sfery działań. A nie utartych poglądów.

W ogóle sam nie wiem czy głosować - jeden i drugi jest dla mnie g. wart.

Niektórzy mi mówią zagłosuj na Bronka tylko po to żeby Jarek nie został. Ale dla mnie to tak jak by wybierać zepsutą dziczyznę albo zepsutą kociznę.. oba do dupy.

Swoją drogą istnieje dziwna presja społeczna :wink: Mam kolegów którzy potrafią kogoś wyśmiać za to że głosuje na Jara, ja nie mam takich problemów :lol: postrzegam to w kategorii zjawiska społecznego :lol:

libus
Wójt
Wójt

Postautor: libus » 04 lipca 2010, 08:26

Lolek00 pisze:Swoją drogą istnieje dziwna presja społeczna Mam kolegów którzy potrafią kogoś wyśmiać za to że głosuje na Jara

A u mnie presja nakrecana glownie przez osoby chodzace czesto do kosciola jest ukierunkowana w druga strone - potrafia zwyzywac cie od zdrajcow narodu i innych takich, za to, ze nie glosujesz na Jara.

Awatar użytkownika
Waga
Minister
Minister

Postautor: Waga » 04 lipca 2010, 08:49

Chciałem o dekadzie Gierka porozmawiać merytorycznie jako człowiek doskonale pamiętający epokę, odpowiedzią były drwiny.
P.S.
Dzisiaj jest czas decyzji i ciszy wyborczej, więc nie agitujcie za tym czy innym kandydatem
"Nie ma takiego okrucieństwa ani takiej niegodziwości, której nie popełniłby skądinąd łagodny i liberalny rząd, kiedy zabraknie mu pieniędzy." Alexis de Tocqueville

libus
Wójt
Wójt

Postautor: libus » 04 lipca 2010, 09:09

IMO to nie jest agitacja...

Awatar użytkownika
Waga
Minister
Minister

Postautor: Waga » 04 lipca 2010, 09:16

libus pisze:IMO to nie jest agitacja...

Nie za ale przeciwko kandydatowi raczej jest.

Awatar użytkownika
wuzetka
Minister
Minister

Postautor: wuzetka » 04 lipca 2010, 09:43

libus pisze:A u mnie presja nakrecana glownie przez osoby chodzace czesto do kosciola jest ukierunkowana w druga strone - potrafia zwyzywac cie od zdrajcow narodu i innych takich, za to, ze nie glosujesz na Jara.

Wiesz to tak jak z tą historią z kotem którą już słyszałam jak byłam mała. O kocie który podgryzł swemu panu gardło, bo wiesz one przegryzają tętnicę szyjną :shock: Teraz jest takie przekonanie, że koty to wredne, potrafią przegryźć gardło swemu panu na śnie. A pies to przyjaciel człowieka, nie jest wredny. A pytam mojej koleżanki co nienawidzi kotów. Czy zna przypadek żeby kot komuś zrobił krzywdę, albo czy słyszała choćby w telewizji o takim przypadku, bo o tym że pies zagryzł dziecko albo rzucił się na właściciela to często. A ona mi, no tak ale koty są wredne :shock:
Tak samo jak wy się nasłuchaliście jakiś bajeczek i je rozpowszechniacie. To co? stoisz przed bramą kościoła masz na koszulce wypisane że nie głosujesz na Jara, i osoby wychodzące z kościoła cię wyzywają od zdrajcy czy jak to jest? :lol:
A skąd wiesz na kogo głosują osoby chodzące do kościoła? Ja nie chodzę i głosuję na Jarka a moja koleżanka chodzi i głosuje na Bronka. Że też wyznawcom platformy ciągle trzeba przypominać żeby byli bardziej tolerancyjni i ciągle nie wprowadzali podziałów.
Co nie znaczy oczywiście że nie można nazywać sprawy po imieniu. Dla mnie osoba która bardziej dba o interesy obcych niż swoich to zdrajca.

libus
Wójt
Wójt

Postautor: libus » 04 lipca 2010, 09:57

Kto wprowadza podzialy? Chyba wy. Wchodze normalnie do zakrystii jak co tydzien (bez zadnej koszulki "nie glosuje na Jarka"), a tutaj dwoch kolesiow z parafialnej Rodziny Radia Maryja i roztaczaja wizje co to bedzie jak ... wygra. I oczywiscie tradycyjna gadka o Smolensku i o zdradzie, zamachu stanu itp. Ale to POwcy wprowadzaja podzial. Brawo wuzia.

Awatar użytkownika
wuzetka
Minister
Minister

Postautor: wuzetka » 04 lipca 2010, 10:01

Eee, to masz lepiej, zazdroszczę ci, bo ja nawet do zakrystii nie muszę wchodzić. Wystarczy że rano wstaję, obojętne co włączę czy radio czy telewizor czy komputer, czy przyjdą znajomi czy idę do pracy czy robię zakupy to nic innego nie słyszę tylko grożenie IV RP :shock:
A to jest tak jak z tym kotem. Nie spotkałam na żywo jak Bozie kocham osoby która by w tej IV RP była podsłuchiwana albo w jakiś sposób represjonowana. Teraz wychodzi że wszystkie represjonowane osoby w IV RP to zaledwie dwie lub trzy osoby pokrzywdzone które miały na bakier z prawem i mają prawomocne wyroki, lub też sprawy toczą się w sądzie do dzisiaj. Oj straszna była ta IV RP :shock: No spadam na łono natury, jestem już po głosowaniu :grin:

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 04 lipca 2010, 10:59

Chciałem o dekadzie Gierka porozmawiać merytorycznie jako człowiek doskonale pamiętający epokę, odpowiedzią były drwiny.
No to porozmawiajmy, na czym polegał ten patriotyzm Gierka... jakoś nie zauważyłem ....

a już wiem. Jarek powie cokolwiek dla zdobycia władzy,. Jakby rodzina Stalina była popularna na lewicy to tez by ją pomasował patriotyzmem przodka.
A poza tym uważam, że trzeba zakazać cyfr arabskich. ;)
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

allkoow
Radny powiatowy
Radny powiatowy

Postautor: allkoow » 05 lipca 2010, 20:00

wuzetka pisze:Nie spotkałam na żywo jak Bozie kocham osoby która by w tej IV RP była podsłuchiwana albo w jakiś sposób represjonowana. Teraz wychodzi że wszystkie represjonowane osoby w IV RP to zaledwie dwie lub trzy osoby pokrzywdzone które miały na bakier z prawem i mają prawomocne wyroki, lub też sprawy toczą się w sądzie do dzisiaj. Oj straszna była ta IV RP

A ja się spotkałem w moim najbliższym otoczeniu. Może nie z represjami, ale jednak...

Awatar użytkownika
PiStacjowy
Radny wojewódzki
Radny wojewódzki

Postautor: PiStacjowy » 05 lipca 2010, 20:22

Opowiedz o tym.
LUDZIE! OTWÓRZCIE OCZY! ZAKOŃCZMY TEN CHOCHOLI TANIEC PLATFORMY

Wróć do „Opozycja”