PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Inne spojrzenie, inne media.

Konstruktywna czy krzykliwa? Czy w dobrym stylu patrzy na ręce władzy? Kto do niej należy i jak działa? Jakie są Twoje odczucia?

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

szyderca
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Inne spojrzenie, inne media.

Postautor: szyderca » 19 maja 2010, 06:26

Nie wiem czy to dobry dział dla tego wątku. Jeżeli nie, to Marchewa przenieś, proszę. :wink:
Chciałbym tutaj przedstawiać artykuły, felietony, blogi itp z internetu które prezentują inne spojrzenie na nasze codzienne sprawy, niż dziennikarze z GW czy TVN.
Zacznijmy od portalu niezalezna.pl

Sprawa katastrofy w Smoleńsku;

Od tragedii w Smoleńsku mija 40 dni, a Polacy wciąż nie mają wiedzy o jej przyczynach. Śledztwo nie wykluczyło nawet hipotezy o zamachu. Rząd ukrywa zdjęcia satelitarne, które otrzymał z USA, oraz zapisy kontrwywiadu dotyczące lotu.

Zginął prezydent i elita narodu, a niezawisła polska prokuratura praktycznie nic nie wie. Minister Witold Waszczykowski z BBN już dwa tygodnie temu powiedział „Gazecie Polskiej”, że powinniśmy przynajmniej mieć informacje, co się nie stało – że nie uderzył piorun, rakieta, nie wybuchła bomba. Mijają kolejne tygodnie, a my wciąż nic nie wiemy.

http://niezalezna.pl/article/show/id/34301

Właśnie w innym wątku o tym pisałem. Nie jest tak, że cokolwiek wykluczono...no bo niby kto miałby to wykluczyć? prokuratorzy rosyjscy? którzy wiadomości za kasę jedynie przekazują dziennikarzom Faktu.

maribot
Senator
Senator

Postautor: maribot » 19 maja 2010, 09:25

Kiedyś byłą Prawda i Izwiestija, a teraz jest Niezalezna

Awatar użytkownika
Marchewa
Administrator
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Marchewa » 19 maja 2010, 12:32

Po tragedii BOR-owcy, którzy byli na lotnisku, natychmiast zjawili się na miejscu, zabezpieczyli – jak twierdzi nasze źródło – trzy ciała, m.in. prezydenta Lecha Kaczyńskiego. – To, że Rosjanie nie zabrali ciała prezydenta, było możliwe także dzięki polskiemu konsulowi – mówi nasz rozmówca.

To tak w kwestii dyskusji dlaczego Komorowski przejął urząd tak szybko bez aktu zgonu. Zgon prezydenta potwierdził obecny na miejscu BOR "natychmiast". Temat też był w "niezależnej" wałkowany jako przykład chamstwa Komorowskiego bo Prezydent mógł cudem jakimś przeżyć.
Spory polityczne trwają najdłużej gdy obie strony nie maja racji.
Gonzalez Suarez

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator

Postautor: Worek » 19 maja 2010, 12:56

Marchewa pisze:
Po tragedii BOR-owcy, którzy byli na lotnisku, natychmiast zjawili się na miejscu, zabezpieczyli – jak twierdzi nasze źródło – trzy ciała, m.in. prezydenta Lecha Kaczyńskiego. – To, że Rosjanie nie zabrali ciała prezydenta, było możliwe także dzięki polskiemu konsulowi – mówi nasz rozmówca.

To tak w kwestii dyskusji dlaczego Komorowski przejął urząd tak szybko bez aktu zgonu. Zgon prezydenta potwierdził obecny na miejscu BOR "natychmiast". Temat też był w "niezależnej" wałkowany jako przykład chamstwa Komorowskiego bo Prezydent mógł cudem jakimś przeżyć.

Tak to wygląda "chamstwo" PO wg PiS'u. Jak grzebnąć głębiej to się okazuję, że PiS oskarża bezpodstawnie.
"Poskrobcie z wierzchu konserwatystę a znajdziecie kogoś, kto przedkłada przeszłość nad jakąkolwiek przyszłość." - Frank Herbert

Awatar użytkownika
Dugi
Radny gminny
Radny gminny

Postautor: Dugi » 20 maja 2010, 20:19

Marchewa pisze:To tak w kwestii dyskusji dlaczego Komorowski przejął urząd tak szybko bez aktu zgonu. Zgon prezydenta potwierdził obecny na miejscu BOR "natychmiast". Temat też był w "niezależnej" wałkowany jako przykład chamstwa Komorowskiego bo Prezydent mógł cudem jakimś przeżyć.

W świetle polskiego prawa w takich sytuacjach punktem odniesienia jest akt zgonu i moment jego sporządzenia - nie ma zmiłuj.

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 20 maja 2010, 20:44

bo? niestety tak się składa, że konstytucja nie mówi o akcie zgonu a ona jest nadrzędna.
A poza tym uważam, że trzeba zakazać cyfr arabskich. ;)
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

Awatar użytkownika
Dugi
Radny gminny
Radny gminny

Postautor: Dugi » 20 maja 2010, 21:17

Nazgul, natomiast mówi o roli Trybunału Konstytucyjnego.

Art 131 Konstytucji RP:
Gdy Prezydent Rzeczypospolitej nie jest w stanie zawiadomić Marszałka Sejmu o niemożności sprawowania urzędu, wówczas o stwierdzeniu przeszkody w sprawowaniu urzędu przez Prezydenta Rzeczypospolitej rozstrzyga Trybunał Konstytucyjny na wniosek Marszałka Sejmu. W razie uznania przejściowej niemożności sprawowania urzędu przez Prezydenta Rzeczypospolitej Trybunał Konstytucyjny powierza Marszałkowi Sejmu tymczasowe wykonywanie obowiązków Prezydenta Rzeczypospolitej

Art 131 pkt 2 Konstytucji RP:
Marszałek Sejmu tymczasowo, do czasu wyboru nowego Prezydenta Rzeczypospolitej, wykonuje obowiązki Prezydenta Rzeczypospolitej w razie:
1) śmierci Prezydenta Rzeczypospolitej,
2) zrzeczenia się urzędu przez Prezydenta Rzeczypospolitej,
3) stwierdzenia nieważności wyboru Prezydenta Rzeczypospolitej lub innych przyczyn nieobjęcia urzędu po wyborze,
4) uznania przez Zgromadzenie Narodowe trwałej niezdolności Prezydenta Rzeczypospolitej do sprawowania urzędu ze względu na stan zdrowia, uchwałą podjętą większością, co najmniej 2/3 głosów ustawowej liczby członków Zgromadzenia Narodowego,
5) złożenia Prezydenta Rzeczypospolitej z urzędu orzeczeniem Trybunału Stanu

Ponadto warto zauważyć, że pojawiła się również informacja o przeżyciu katastrofy przez 3 osoby. Jak dobrze pamiętam, to w tym samym czasie, kiedy rzecznik MSZ mówił o tych trzech osobach, marszałek Komorowski przejmował władzę. Wypadałoby się cofnąć do materiałów telewizyjnych z dnia katastrofy dla pewności.

szyderca
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: szyderca » 20 maja 2010, 21:22

Marchewa pisze:

Zapewne zostanie to kiedys wyjaśnione...

Portal sympatyków PiS;

http://sympatycypis.pl/

Awatar użytkownika
Marchewa
Administrator
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Marchewa » 21 maja 2010, 08:18

Dugi pisze:Nazgul, natomiast mówi o roli Trybunału Konstytucyjnego.

Łączysz ze sobą dwa niezwiązane artykuły. Kwestie już tłumaczyłem Wadze w ramach innego tematu.
Spory polityczne trwają najdłużej gdy obie strony nie maja racji.

Gonzalez Suarez

Awatar użytkownika
Zbyszek_89
Stażysta
Stażysta

Postautor: Zbyszek_89 » 01 czerwca 2010, 19:39

A ja z trochę innej beczki. Ostatnio w RP przeczytałem bardzo ciekawą konfrontację opinii dot. Jarosława Kaczyńskiego, i Bronisława Komorowskiego. Moją uwagę przykuła forma tego drugiego.
(...)Nie chcę również Polski bezsilnej, pokornej i biernej, płynącej zawsze głównym nurtem". Nie chcę państwa, które nie ma odwagi bronić swoich interesów. Nie chcę Polski, w której rząd pozbywa się odpowiedzialności za centralne funkcje państwa, delegując ją na samorządy, prywatne organizacje i firmy, na podmioty zagraniczne. Nie chcę Polski, w której szarga się godność prezydenta i jego urzędu, dlatego że ma opinię -moim zdaniem o wiele bardziej realistyczne i szlachetne poglądy polityczne niż obóz rządzący i tzw. elita.
Nie chcę Polski, której prezydent i czołowe osobistości polityczne kraju giną w katastrofie lotniczej, u której podłoża leżą ewidentne zaniedbania służb dyplomatycznych i instytucji odpowiadających za bezpieczeństwo, a zamiast licznych dymisji i surowego rozrachunku mamy kolejną chucpę rządzących i wmawianie obywatelom, że państwo "zdało egzamin". Nie chcę Polski, która nie jest w stanie przeprowadzić wiarygodnego śledztwa w tej sprawie. Nie chcę Polski, w której państwa ościenne usiłują przesądzić o tym, kto ma być jej prezydentem, a kto premierem.
Nie chcę państwa, w którym podsłuchiwani są dziennikarze i adwokaci, w którym szefowie służb nadużywają swojej władzy. Nie chcę Polski, w której media prywatne, zamiast spełniać funkcję kontrolne wobec rządu, i uprawiają prorządową propagandę siejąc dezinformację. Ich nikt przejmować nie musi, zostały przejęte już dawno i to na własność. Nie chcę też Polski, w której rząd uprawia tanią, populistyczną propagandę sukcesu, zmienia politykę w medialny spektakl robiąc z obywateli urabialną masę, a z oportunizmu swoją filozofię polityczną. Nie chcę Polski, w której polityka zostaje sprowadzona do poziomu dyskusji o nogach i krawatach. Nie chcę Polski, w której istnieje monopol jednej partii, a opozycja traktowana jest jak dinozaury skazane na wyginięcie, nie chcę Polski, w której redaktor naczelny potężnej gazety usiłuje zamykać usta swym krytykom i zastraszać polemistów procesami. Nie chcę Polski, w której premier wystawia polityczne oceny pracom magisterskim lub ' reportażom telewizyjnym i grozi konsekwencjami. Nie chcę Polski, w której dawni agenci SB i donosiciele są profesorami uniwersytetu, sędziami, biskupami i "autorytetami moralnymi", Polski w której generał Kiszczak jest człowiekiem honoru, a mordercy, prześladowcy i donosiciele uchodzą sprawiedliwości.
Nie chcę Polski w której przynależność do pewnej grupy : czy środowiska gwarantuje dobrobyt i przywileje. Polski którą tygodniowa ulewa doprowadza do stanu katastrofy, w której jedni żyją w nędzy, a drudzy opływają w dostatki.
Wreszcie nie chcę Polski, której prezydent dla przyjemności, zabijał zwierzęta, nawet jeśli ma pięcioro dzieci. Z tych wszystkich powodów i z wielu innych - nie będę głosował na Bronisława Komorowskiego.

Pzdr :mrgreen:

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator

Postautor: Worek » 01 czerwca 2010, 20:36

Krasnodębski ma swoje zdanie.
Niech poogląda TV Trwam może zmieni zdanie. Swoją drogą wątpię.
"Poskrobcie z wierzchu konserwatystę a znajdziecie kogoś, kto przedkłada przeszłość nad jakąkolwiek przyszłość." - Frank Herbert

Awatar użytkownika
Marszałek1
Wójt
Wójt

Postautor: Marszałek1 » 02 czerwca 2010, 00:45

I znów gryzie...
Na tyle Cię stać?

Niezalezna.pl to świetne źródło informacji, lubię ludzi którzy myślą i czytać rzeczy których jeszcze nie poznałem...

Cieszę się że coraz więcej ludzi widzi beznadziejność Gazety Wyborczej, ich pogląd na sprawy codzienne i niecodzienne, to dobrze że ludzie zaczęli wreszcie myśleć :twisted:
,,Milcz, albo powiedz coś takiego, co jest lepszym od milczenia.,,

Zapraszam serdecznie: //\\ http://felietonzabki.blox.pl/html .

Awatar użytkownika
Anioł
Poseł
Poseł

Postautor: Anioł » 02 czerwca 2010, 01:13

lubię ludzi którzy myślą...

...tak jak ja, oraz podają informacje które nie są sprzeczne z ideologią partii, którą ubóstwiam.

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator

Postautor: Worek » 02 czerwca 2010, 07:51

Anioł pisze:
lubię ludzi którzy myślą...

...tak jak ja, oraz podają informacje które nie są sprzeczne z ideologią partii, którą ubóstwiam.

... bo jeśli są sprzeczne to Ci ludzie są ...(tutaj czytający może wpisać sobie samodzielnie dowolny epitet, którym to całkiem niedawno obrzuciła mnie wuzetka).

Awatar użytkownika
Waga
Minister
Minister

Postautor: Waga » 02 czerwca 2010, 14:36

Worek pisze:.. bo jeśli są sprzeczne to Ci ludzie są ...(tutaj czytający może wpisać sobie samodzielnie dowolny epitet, którym to całkiem niedawno obrzuciła mnie wuzetka).

Sam się prosisz o te epitety dosłownie na kolanach, swoimi postami.
"Nie ma takiego okrucieństwa ani takiej niegodziwości, której nie popełniłby skądinąd łagodny i liberalny rząd, kiedy zabraknie mu pieniędzy." Alexis de Tocqueville

Wróć do „Opozycja”