PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

PAN - Polski Arsenal Nuklearny...?

Konstruktywna czy krzykliwa? Czy w dobrym stylu patrzy na ręce władzy? Kto do niej należy i jak działa? Jakie są Twoje odczucia?

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Awatar użytkownika
Bartośku
Radny gminny
Radny gminny

Postautor: Bartośku » 17 marca 2010, 22:51

Nazgul pisze:np. KE zawiesi dotacje) co będzie nas kosztowało kolejne dziesiątki lub setki miliardów

może od razu biliony miliardów bilionów ? :mrgreen:
Nazgul pisze:No to spójrz na mapę Polski i sąsiadów i znajdź mi nie zamieszkały okrąg średnicy 100km.

w Korei dali jednak rade to zrobić.
Nazgul pisze:no więc nie wiem skąd w weźmiesz 160mld złotych

też nie wiem. MOŻE DLATEGO ZE TAKA LICZNA SIĘ NIGDZIE NIE POJAWIŁA i dlatego ze wytrzasnąłeś ja z kosmosu?
"On mi się nie podoba. -Dlaczego? -Gdyż mu nie dorównywam. -Odpowiedział ktoś tak kiedy?" F. Nietzsche

Awatar użytkownika
Marchewa
Administrator
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Marchewa » 18 marca 2010, 00:05

Bartośku pisze:w Korei dali jednak rade to zrobić.

Kosztem tego że 90% kraju je obecnie korę z drzew. Dziękuję postoję. Zamiast bomby atomowej wolę drogi i mosty. Jak tak lubisz poczucie dumy z posiadania bomby to Korea Płn. chętnie przywita emigranta. ;)
Spory polityczne trwają najdłużej gdy obie strony nie maja racji.
Gonzalez Suarez

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 18 marca 2010, 08:30

nie no oczywiście. kasa się znajdzie, świat nie będzie reagował tylko klaskał z radości a mieszkańcy, którym wybuchnie pod nogami atomówka będą się bić o lokalizacje koniecznie pod własnym miasteczkiem.
Mitomania będzie kwitła, kompleksy zostaną wypielęgnowane a myślenie życzeniowe będzie obowiązujące...
A po za ty uważam, że trzeba zakazać cyfr arabskich. ;)
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

Awatar użytkownika
Bartośku
Radny gminny
Radny gminny

Postautor: Bartośku » 18 marca 2010, 10:14

Marchewa pisze:Jak tak lubisz poczucie dumy z posiadania bomby to Korea Płn. chętnie przywita emigranta.

gdzieś słyszałem historię o pewnym żołnierzu amerykański który podczas wojny w Korei zbiegł z armii do komunistycznej północy, była to ponoć cześć propagandy Kim Ir Sena który tłumaczył dlaczego granica z Koreą Południowa jest aż tak bardzo zmilitaryzowana, tj żeby ludzie masowo do nich nie uciekali od kapitalistów :razz:
Nazgul pisze:nie no oczywiście. kasa się znajdzie, świat nie będzie reagował tylko klaskał z radości a mieszkańcy, którym wybuchnie pod nogami atomówka będą się bić o lokalizacje koniecznie pod własnym miasteczkiem.
Mitomania będzie kwitła, kompleksy zostaną wypielęgnowane a myślenie życzeniowe będzie obowiązujące...

kolejny post nabiłeś. gratulacje!
"On mi się nie podoba. -Dlaczego? -Gdyż mu nie dorównywam. -Odpowiedział ktoś tak kiedy?" F. Nietzsche

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 18 marca 2010, 11:48

świat, światem, rzeczywistość, rzeczywistością a Prawda Objawiona musi być u Kiepskiego...

na szczęście większość Polaków i nasz rząd nie cierpi na ostrą mitomanię połączoną z patologicznym myśleniem życzeniowym i w tym kraju raczej nigdy nie będzie broni atomowej...
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

Awatar użytkownika
German
Starosta
Starosta

Postautor: German » 23 sierpnia 2010, 20:38

Nie można mówić że broń jądrowa Polsce by się nie przydała czy że nie jest nam potrzebna gdyż jest to po prostu nie prawda ;) Nie chodzi o atakowanie takową lecz o zapewnienie naszemu krajowi większego bezpieczeństwa (żadne państwo, nawet Rosja nie odważyło by się tknąć naszego terytorium). Oczywiście to wszystko teoretyka gdyż Polski na taką inwestycję po prostu nie stać nie mówiąc już o represjach ze strony innych krajów. Na dzień dzisiejszy jest to zwykłe sc-fi.

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 24 sierpnia 2010, 15:17

Może przeczytaj temat? Bo z tymi kiepskimi argumentami już się rozprawiliśmy.

Awatar użytkownika
German
Starosta
Starosta

Postautor: German » 24 sierpnia 2010, 17:43

Przeczytałem i przyznaję waszym argumentom rację, piszę tylko że według mnie nie można mówić o tym iż takowa broń Polsce by się nie przydała.

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 24 sierpnia 2010, 18:03

no nie przydała by się bo do czego? Odstraszania? ile moglibyśmy mieć głowic? 10?3?
Kogo byśmy odstraszali? Rosjan? Gdyby się zdecydowali na atak to po pierwsze uderzyli by na wyrzutnie, po drugie, to co wystrzelamy atomówkę na Moskwę? A co z Rosyjską kontrą? (zakładając, że pocisk by doleciał, przebił się przez obronę anty balistyczną itp). Wybór przestać istnieć czy ew. w najgorszym razie być okupowanym jest chyba prosty.

Naszym parasolem atomowym jest USA i tylko USA ma potencjał odstraszania takiego kraju jak Rosja. W żadnym mniejszym konflikcie nie można użyć tej broni a agresja na Polskę jest równoznaczna z agresją na NATO i UE. Mokre sny narodowców itp fantastów nam w tym nie pomogą.

Oczywiście fajnie było by mieć, ale tak naprawdę to po co?

pinochet
Radny gminny
Radny gminny

Postautor: pinochet » 01 września 2010, 12:51

Myślę, że problem leży w myśleniu polskich ministrów spraw zagranicznych. Nam potrzebna jest doktryna "szorstkiej współpracy" z Rosją oraz neojagiellońska koncepcja państwa gdzie na bazie ścisłej współpracy z Litwą, Łotwą, Estonią, Czechami, Słowacją, Ukrainą, Węgrami, później Białorusią budujemy przeciwwagę dla Rosji i stajemy się liderem regionu. Jesteśmy za mały pierdolnikiem na arsenał atomowy. Ale jestem zdania, że rodzimy przemysł zbrojeniowy kuleje i trzeba byłoby go wzmocnić i dozbroić zawodową armię, opracować plany potencjalnej obrony i skutecznego kontrnatarcia, budować linie umocnień od strony wschodniej granicy i opracować przepisy mówiące co zrobić w razie zagrożenia, żeby nie było powtórki z 1939 r.

Może to trochę naiwne i mało realne ale myślę że właśnie w koncepcji piłsudczykowskiego "Międzymorza" powinniśmy doszukiwać się doktryny polskiej polityki zagranicznej w stosunku do Rosji, która jak wiemy, zmienną jest. Dzisiaj jest między nami średnio ale za 30 lat może jakiś dureń tam dojść do władzy, albo zbuntować się jakiś antypolski generał i bynajmniej atomówka nam nie pomoże a sprowokuje do prewencyjnego ataku ze strony Moskwy.

I nie egzotyczne sojusze z państwami zachodnimi, ale bardzo dobre stosunki z sąsiadami winne stanowić fundament do prowadzenia rozmów z Rosją w interesie państw regionu Europy Środkowowschodniej. Do tego nie trzeba arsenału nuklearnego.

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 01 września 2010, 16:10

Myślę, że problem leży w myśleniu polskich ministrów spraw zagranicznych. Nam potrzebna jest doktryna "szorstkiej współpracy" z Rosją oraz neojagiellońska koncepcja państwa gdzie na bazie ścisłej współpracy z Litwą, Łotwą, Estonią, Czechami, Słowacją, Ukrainą, Węgrami,
Tylko, że ostanie czego chcą te kraje to takiej neojagiellońskiej dominacji. Wolą interesy z Rosją.

Lolek00
Moderator
Moderator

Postautor: Lolek00 » 01 września 2010, 16:17

Nazgul pisze:neojagiellońska
Jakie terminy :wink: Zui by się ucieszył.

Co do Polskiej zbrojeniówki, może nie mamy super armii ale handel bronią się kręci, http://www.altair.com.pl/start-4077 Indie mają to to kupić.

Blacha Czeska, Wieża i armata Szwajcarska, koncepcja Niemiecka, projekt nasz choć dziwnie przypomina Szwedzką maszynę o podobnym zastosowaniu - tyle że ten ma być standardem dla wielu zastosowań.

Nie jestem specem ale postanowiłem zamieścić bo w innych tematach niektórzy odznaczali się jakąś tam znajomością. Mam też nieoficjalne informację z Gliwickiej politechniki jakoby jedna grupa badająca zawieszenie miała wzorować się na konstrukcji T34 :razz: :razz: Nie od dziś wiadomo że to udana maszyna była :lol: Ale to chyba jakiś dowcip z tym T34 miał być.

pinochet
Radny gminny
Radny gminny

Postautor: pinochet » 01 września 2010, 17:11

Tylko, że ostanie czego chcą te kraje to takiej neojagiellońskiej dominacji. Wolą interesy z Rosją.

Bo Rosja oferuje im lepsze zyski z potencjalnych przedsięwzięć i w miarę unormowana jest tam sytuacja dotycząca historii, wzajemnych relacji na przestrzeni wieków, przynajmniej w porównaniu z Polską. Gdybyśmy mogli zaoferować coś równie atrakcyjnego moglibyśmy z nimi konkurować.

Naszym błędem jest to, że nie potrafimy czasem przeprosić tych narodów za jakieś historyczne boleści, ukorzyć się i działać we współporozumieniu, bo wiadomo nie od dziś że czasem trzeba zrobić krok do tyłu żeby później zrobić 3 do przodu. I skoro obecnie nasza polityka względem tych państw jest nieefektywna to trzeba ją zmienić. A moim zdaniem tylko taki luźny pakt jest przeciwwagą dla współczesnej Rosji, mającej mocarstwowe tendencje. Inaczej jesteśmy w głębokiej dupie i zawsze będziemy tyrani na scenie politycznej tego regionu więc "zróbmy ściepę narodową i kupmy bombę atomową". Tak ja to przynajmniej widzę.

Lolek00
Moderator
Moderator

Postautor: Lolek00 » 01 września 2010, 17:56

Ile razy Polska szukała stref wpływów w Inflantach i na Litwie to tyle razy było dla nich źle. Aczkolwiek nie wiem co myślą nasi mali sąsiedzi kiedy myślą "Polska".

Wiele tych państw zawsze było pomiatanych nie mogło niepodległości mieć, Polska zawsze była do przodu i zawsze była sobą nawet w czasach niewoli, i pomiatała nimi - tak jak Rosja państwami wielkości Polski czy nawet większymi. Mnie się to tak widzi.

Ale dla mnie to czy jeden kraj robi deal z drugim niema uzasadnienia zbyt dużego w historii - bo handel był ponad granicami zawsze, ponad wszelkimi. Nam nie trzeba ustępstw rozumianych nieskutecznie ogólnie. Trzeba nam dialogu na szczytach władzy, szukania pól intratnych. Swoją drogą to naprawdę małe państewka i nie było by wielkich korzyści i tak - np; dla gospodarki.

Polska nawet teraz w poglądach tych ludzi takich jak część z was, traktuje te kraje instrumentalie "zróbmy Ruskim na złość", "zróbmy sobie kumpli" :???: zaprzeszłe teorie.
Vivat et res publica et qui, illam regit

pinochet
Radny gminny
Radny gminny

Postautor: pinochet » 01 września 2010, 18:30

Wiele tych państw zawsze było pomiatanych nie mogło niepodległości mieć, Polska zawsze była do przodu i zawsze była sobą nawet w czasach niewoli, i pomiatała nimi - tak jak Rosja państwami wielkości Polski czy nawet większymi.

I dla mnie ten element w polskiej polityce zagranicznej i nijako mentalności należy zmienić.
Tylko partnerstwo i i współpraca z państwami które wymieniłem wcześniej, wspólne interesy i wspólne stanowisko w Unii pozwoli nam uniknąć faktu że jesteśmy w Europie traktowani jak gorsi bracia, z których głosem "Stara Europa" rzadko się liczy. Przy okazji tworzymy, jak pisałem wcześniej, drugi silny głos regionu, będący czasem w opozycji do Kremla a czasem (gdy będą istniały wspólne interesy) zgodny z tym co mówią włodarze Moskwy.

Polska nawet teraz w poglądach tych ludzi takich jak część z was, traktuje te kraje instrumentalie "zróbmy Ruskim na złość", "zróbmy sobie kumpli" :???: zaprzeszłe teorie.

Nie nazwał bym tego "robieniem sobie kumpli" a umacnianiem interesów mało liczących się w świecie państw naszego regionu. Bo albo będziemy działać wspólnie, będziemy stanowić silny głos w Europie, albo nie odzywajmy się w ogóle bo i tak nie będziemy osobno mieli siły przebicia w naszych racjach. A gdy Rosja przestanie być Rosją autorytarnego Putina i zacznie być państwem demokracji w ujęciu cywilizacji Europejskiej można i z nią budować nić porozumienia i dbać o interesy wspólnoty wschodnioeuropejskiej. Przynajmniej mi marzy się taki obraz Polski i państw ościennych w przyszłych, powiedzmy, dwóch, trzech dekadach. Wszyscy będą mieli z tego korzyści.

Wróć do „Opozycja”