PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

PAN - Polski Arsenal Nuklearny...?

Konstruktywna czy krzykliwa? Czy w dobrym stylu patrzy na ręce władzy? Kto do niej należy i jak działa? Jakie są Twoje odczucia?

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Awatar użytkownika
Marchewa
Administrator
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Marchewa » 03 marca 2010, 00:57

Bartośku pisze:wykopiemy?

Wzbogacony Uran? Nie występuje naturalnie. Instalacje do wzbogacania (zakładając ze weźmiemy skądś rudę) = miliardy $. Pluton = konieczność budowy specjalnych reaktorów których technologii nikt nam nie sprzeda, w zwykłych militarnego plutony nie stworzysz.
Spory polityczne trwają najdłużej gdy obie strony nie maja racji.
Gonzalez Suarez

Awatar użytkownika
Bartośku
Radny gminny
Radny gminny

Postautor: Bartośku » 03 marca 2010, 01:54

Marchewa pisze:zakładając ze weźmiemy skądś rudę

wykopiemy. mamy wcale nie małe złoża uranu.
Marchewa pisze:miliardy $

stać nas. możemy wejść w dysputę na ten temat.
Marchewa pisze:Pluton = konieczność budowy specjalnych reaktorów których technologii nikt nam nie sprzeda, w zwykłych militarnego plutony nie stworzysz.

jeśli amerykanie przeszło 60 lat temu mogli wymyślić sposób na takowego pozyskanie to my też możemy, nie widzę przeszkód Polacy są zdolni.
"On mi się nie podoba. -Dlaczego? -Gdyż mu nie dorównywam. -Odpowiedział ktoś tak kiedy?" F. Nietzsche

maribot
Senator
Senator

Postautor: maribot » 03 marca 2010, 09:11

A Rosja będzie siedzieć i bezczynnie patrzeć jak Polska buduje bombę atomową :razz:

Awatar użytkownika
Marchewa
Administrator
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Marchewa » 03 marca 2010, 10:17

Bartośku pisze:wykopiemy. mamy wcale nie małe złoża uranu.

Których rzeczywistej wartości nikt nie szacował. Uważam ze wątpię.

Bartośku pisze:stać nas. możemy wejść w dysputę na ten temat.

Guzik nas stać. Chyba że zlikwidujemy armie bo budując taki zakład wzbogacania na kilka lat pozbawisz ja budżetu. I po co? Dla atomówki której nie będziemy mieli jak przenieść (ah zapomniałem ci wspomnieć nie wystarczy mieć kompleksy i bombę trzeba ja jeszcze dostarczyć do celu) a co najważniejsze przetestować (nie da się tego zrobić "na sucho").

Bartośku pisze:jeśli amerykanie przeszło 60 lat temu mogli wymyślić sposób na takowego pozyskanie to my też możemy, nie widzę przeszkód Polacy są zdolni.

Taa. Tylko taki militarny nietestowany i niebezpieczny reaktor stawiaj na własnym podwórku. Ja dziękuje postoję. Zresztą wyważanie otwartych drzwi jest kosztowne i wiąże się z dużym ryzykiem wypadków. A jak juz wspomniałem technologii nikt nam nie sprzeda.

Gonzalez Suarez

Awatar użytkownika
Bartośku
Radny gminny
Radny gminny

Postautor: Bartośku » 03 marca 2010, 11:30

Marchewa pisze:Guzik nas stać. Chyba że zlikwidujemy armie bo budując taki zakład wzbogacania na kilka lat pozbawisz ja budżetu. I po co? Dla atomówki której nie będziemy mieli jak przenieść (ah zapomniałem ci wspomnieć nie wystarczy mieć kompleksy i bombę trzeba ja jeszcze dostarczyć do celu) a co najważniejsze przetestować (nie da się tego zrobić "na sucho").

test podziemny.
mamy szeroki dostęp do przeróżnych technologi. nie rób z ludzi nauki w Polsce idiotów. ciekawe masz podejście. może oglądaj mniej telewizji.
nie stać nas? zatem proszę opierając się na konkretnych danych mikroekonomicznych dowiedz swojej tezy.
maribot pisze:A Rosja będzie siedzieć i bezczynnie patrzeć jak Polska buduje bombę atomową

nie będzie. ale puki co wszyscy tutaj teoretyzujemy.
"On mi się nie podoba. -Dlaczego? -Gdyż mu nie dorównywam. -Odpowiedział ktoś tak kiedy?" F. Nietzsche

maribot
Senator
Senator

Postautor: maribot » 03 marca 2010, 12:39

test podziemny.

Przypomnę, że Polska podpisała traktat o całkowitym zakazie prób jądrowych.

Awatar użytkownika
Marchewa
Administrator
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Marchewa » 03 marca 2010, 12:42

Bartośku pisze:test podziemny.

Gdzie? Pod twoim miastem?

Bartośku pisze:mamy szeroki dostęp do przeróżnych technologi. nie rób z ludzi nauki w Polsce idiotów. ciekawe masz podejście. może oglądaj mniej telewizji.

Tobie mogę za to poradzić byś więcej czytał, zwłaszcza o produkcji broni nuklearnej.

Bartośku pisze:ie stać nas? zatem proszę opierając się na konkretnych danych mikroekonomicznych dowiedz swojej tezy

Koszt stacji wzbogacania Uranu jaki znalazłem (Urenco, Nowy Meksyk USA) to ok. 1,5 miliarda $ (jakieś 2,8 miliarda zł). Do tego dochodzi extra wydajna elektrownia aby ją zasilać (bo jest to wysoce energochłonna produkcja) jakieś 0,5-0,7 mld. zł. Jeszcze tylko uruchomienie wydobycia Uranu bądź zakup rudy, kilkanaście mld $ na projekt badawczy (to i tak ułamek tego co wydaje np. Iran). I tak za kwotę tak +/- 20-40 miliardów złotych mamy nieprzetestowaną i bez środków do przenoszenia atomówkę.

Budżet MON za 2009 24,9 mld zł.

Bartośku pisze:nie będzie. ale puki co wszyscy tutaj teoretyzujemy.

To teoretyzuj póki co przez ó zamknięte. Bo przez otwarte ci nie wychodzi.

Gonzalez Suarez

zuikaku
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: zuikaku » 03 marca 2010, 13:29

Marchewa pisze:I tak za kwotę tak +/- 20-40 miliardów złotych mamy nieprzetestowaną i bez środków do przenoszenia atomówkę.

... a co więcej posiadanie tylko jednej głowicy nie ma sensu. Musiałoby być ich kilkanaście przynajmniej. Lepiej te dziesiątki albo setki miliardów wydać na armię oraz na przygotowanie struktur "podziemnego państwa" w przypadku inwazji wojsk jakiegoś mocarstwa na Polskę.

Zamiast broni masowego rażenia RP powinna mieć także siatkę agentów mających dojścia i szanse na zlikwidowanie przywódców potencjalnie wrogich państw (bądź ich rodzin). To byłoby lepsze odstraszanie od napadu na Polskę niż broń atomowa, chociaż też wymagałoby kolosalnych pieniędzy.

Awatar użytkownika
Marszałek1
Wójt
Wójt

Postautor: Marszałek1 » 03 marca 2010, 13:47

Zamiast broni masowego rażenia RP powinna mieć także siatkę agentów mających dojścia i szanse na zlikwidowanie przywódców potencjalnie wrogich państw (bądź ich rodzin).

Nic bardziej głupszego w życiu nie słyszałem!
Polskim zamiennikiem broni masowego rażenia mieli by być agenci którzy w razie zagrożenie mieli by likwidować przywódców wrogich państw.Czy ty chcesz aby Polska stała się terrorystami, którzy nie walczą uczciwie a zabijają nie winnych z ukrycia w nieczystej walce?
W Polsce były głowice atomowe w latach 80 lecz po upadku Związku Radzieckiego zostały one ,,upłynnione,, z naszego terytorium.To czysty przykład że jest to możliwe :mrgreen:
Ale czy potrzebne?Lepszym rozwiązaniem jest budowa tarcz anty-rakietowych które w razie agresji państw na Polskie miała by powstrzymać użycie broni jądrowej na naszym terytorium.
:mrgreen:
,,Milcz, albo powiedz coś takiego, co jest lepszym od milczenia.,,

Zapraszam serdecznie: //\\ http://felietonzabki.blox.pl/html .

zuikaku
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: zuikaku » 03 marca 2010, 16:46

Marszałek1 pisze:Czy ty chcesz aby Polska stała się terrorystami, którzy nie walczą uczciwie a zabijają nie winnych z ukrycia w nieczystej walce?

Nie rozśmieszaj mnie nawet. Od kiedy to zrzucenie bomby atomowej to jest "czysta" walka ? Od kiedy to zabijanie przywódców jest mniej "czyste" od uśmiercania milionów cywili (bo na tym polega użycie broni atomowej) ? Bo jak widzę takie twierdzenia o czystości, że rzeczywiście rodzi się myśl, że
Nic bardziej głupszego w życiu nie słyszałem!

Zdumiewa mnie jak niektórzy myślą : zabicie kilku politycznych sukinsynów wraz z ich krewniakami jest niby moralnie gorsze niż zrzucenie bomby atomowej na całe miasto by zabić milion ludzi. Tak orzekł Marszałek, bo mu się ta pierwsze opcja skojarzyła z brzydkim terroryzmem z telewizora, a bomba atomowa mu się kojarzy z nowoczesną Hameryką.

Awatar użytkownika
Cynik
Moderator
Moderator

Postautor: Cynik » 03 marca 2010, 17:32

raczej zacofaną ameryką. Broń atomowa to przeżytek. Mamy unikatowe doświadczenie w tworzeniu kryształów, to dzięki opracowanej przez Polaków technologii światowe koncerny produkują układy scalone czy emitery niebieskiego lasera, dzięki któremu sobie można obejrzeć Avatara czy używać komputerów z procesorami w technologii 45nm. Broń laserowa. Tylko że do tego trzeba jeszcze silnego źródła energii. Ale lasery wychodzą nam najlepiej. Wtedy mamy i dobrą obronę przeciwrakietową, przeciwlotniczą, silny laser przepali i najmocniejsze opancerzenie. Tylko pytanie jak to się ma do współczesnego sposobu prowadzenia wojen, gdzie walka jest na indeksy giełdowe. Wierzycie w propagandę atomową? Ja nie. Amerykanie tylko dwa razy w całej historii użyli broni atomowej. I więcej tego nikt inny nie zrobi. Już nie prowadzi się wojen na zniszczenie ale na ekspansję, nie jest sztuką zniszczyć naród ale przejąć jego umysł. I do pierwszego ani drugiego nie jest potrzebna broń atomowa, ale bycie dostawcą unikatowych technologii. No i przede wszystkim z kim mamy walczyć, skoro świat północy się właśnie połączył w sojusz polityczno-gospodarczy?
"Patriotism is the virtue of the vicious." - O.Wilde

Awatar użytkownika
Bartośku
Radny gminny
Radny gminny

Postautor: Bartośku » 17 marca 2010, 12:27

Marchewa pisze:Gdzie? Pod twoim miastem?

mamy wiele wolnej przestrzeni, nie zamieszkałej.
Marchewa pisze:Koszt stacji wzbogacania Uranu jaki znalazłem (Urenco, Nowy Meksyk USA) to ok. 1,5 miliarda $ (jakieś 2,8 miliarda zł). Do tego dochodzi extra wydajna elektrownia aby ją zasilać (bo jest to wysoce energochłonna produkcja) jakieś 0,5-0,7 mld. zł. Jeszcze tylko uruchomienie wydobycia Uranu bądź zakup rudy, kilkanaście mld $ na projekt badawczy (to i tak ułamek tego co wydaje np. Iran). I tak za kwotę tak +/- 20-40 miliardów złotych mamy nieprzetestowaną i bez środków do przenoszenia atomówkę.

Budżet MON za 2009 24,9 mld zł.

właśnie pokalałeś pomimo zawyżenia kosztów ze stać nas ta taką inwestycje w przeciągu powiedzmy 10 lat, dodam że budżet MON można zwiększyć.

jak nie chcesz czegoś znaleźć to chodzbyś sie o to potknął i tak nie znajdziesz. nie wiem skąd ten absolutnie absurdalny pogląd że nie będzie nas stać, chyba sam sobie nie wierzysz ale to Twoja sprawa. zgadzam się z poglądem że to nie czynniki technologiczne czy finansowe ograniczenia a raczej warunki geopolityczne w dużym stopniu uniemożliwiają nam posiadanie broni jądrowej. ale tak jak już pisałem- ja bym próbował. :wink:

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 17 marca 2010, 13:30

właśnie pokazał, że kolego nie umiesz liczyć.

...i na geografii polski również się nie znasz.
Ostatnio zmieniony 17 marca 2010, 16:07 przez Nazgul, łącznie zmieniany 1 raz.
A poza tym uważam, że trzeba zakazać cyfr arabskich. ;)
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

Awatar użytkownika
Bartośku
Radny gminny
Radny gminny

Postautor: Bartośku » 17 marca 2010, 15:25

jestem gorącym zwolennikiem tez popartych dowodami. wiec jeśli byś nazgulu potrafił podać argumenty to mógłbym pewnie potraktować Twój post poważnie.

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 17 marca 2010, 16:03

no więc nie wiem skąd w weźmiesz 160mld złotych, potrzebnych na zbudowanie bomby bez nośnika, zważywszy, że biedzimy mogli na to przeznaczyć najwyżej tyle i le wynosi budżet MON. (nie wiem, skąd weźmiesz 20mld ale to szczegół, gdybyś mógł wskazać takie środki rocznie to bardzo proszę, min. finansów na pewno się ucieszy). Oczywiście taki ruch wywoła sankcje (np. KE zawiesi dotacje) co będzie nas kosztowało kolejne dziesiątki lub setki miliardów (w zależności od skali sankcji)

próbny wybuch nuklearny wywoła trzęsienie ziemi w skali do 6-8 stopni w skali Richtera , wykrywalny na całym globie a niszczący w promieniu przynajmniej 100km (odczuwalny bardzo wyraźnie z cała pewnością na kilkaset km). No to spójrz na mapę Polski i sąsiadów i znajdź mi nie zamieszkały okrąg średnicy 100km.

skończmy więc z mitomanią, ok?
A poza tym uważam, że trzeba zakazać cyfr arabskich. ;)
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

Wróć do „Opozycja”