PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Prof. Krzysztof Rybiński

Konstruktywna czy krzykliwa? Czy w dobrym stylu patrzy na ręce władzy? Kto do niej należy i jak działa? Jakie są Twoje odczucia?

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Lolek00
Moderator
Moderator

Prof. Krzysztof Rybiński

Postautor: Lolek00 » 13 lipca 2011, 20:19

http://www.youtube.com/watch?v=MdczcPYKk88

Ciekawy program, co sądzicie o wypowiedziach KR?
Vivat et res publica et qui, illam regit

Awatar użytkownika
Bilu1939
Moderator
Moderator

Postautor: Bilu1939 » 14 lipca 2011, 12:07

Krzysztof Rybiński powiedział kilka ważnych zdań. Między innymi, o tym że PiS dobrze czyni finansując niezależny think tank, wkładając pieniądze w Instytut Sobieskiego, który prowadzi prace programowe zamiast wydawać pieniądze na badania opinii publicznej. Obdarzył partię Kaczyńskiego paroma komplementami. Pochwalił projekt o zmianach sposobu stanowienia prawa. Facet jest o tyle w porządku, że nie włazi w politykę, jak wspomniał odrzucił już wiele propozycji ministerialnych. Cały czas stoi z boku, komentuje, stara się zebrać grupę myślących ludzi, popiera akcję obywateli do Senatu.
"Konserwatysta jest wrogiem radykalizmu, zarówno prawicowego, jak i lewicowego. Konserwatysta jest patriotą, ale nie jest nacjonalistą. Konserwatysta jest zwolennikiem autorytetu i poszanowania władzy, ale jest wrogiem despotyzmu" - Janusz Radziwiłł.

Lolek00
Moderator
Moderator

Postautor: Lolek00 » 14 lipca 2011, 12:18

Bilu na tym gruncie z którego on to komentuje wchodzenie w politykę nie jest niczym dziwnym moim zdaniem.

Redaktorek dobrze go osaczał - jak się nie jest politykiem to wygodnie komentować - sam do gry wejść nie chce. Może boi się że utraci autorytet?

Co do PiSu - to szukałem na ich stronie programu i jest tylko ten z 2009 roku. Przeczytam sobie ten "dla młodych" ale wyborczego jak nie było tak niema. Pewnie dlatego że jak by był upubliczniony to już by go komentowano i punktowano - chociaż sam nie wiem.

Była PRowa zagrywka że ogłoszą program a na razie.. parę butów pod adresem PO - no i właśnie nie ogłaszają coś - zapowiedź ogłoszenia też zniknęła ze strony a było coś takiego.

Awatar użytkownika
Bilu1939
Moderator
Moderator

Postautor: Bilu1939 » 14 lipca 2011, 12:53

Rybiński nie wchodzi do polityki, bo partie która popiera, dla których tworzył lub pomagał tworzyć program nie gwarantują mu wejścia do Sejmu. Popatrz, pomagał ugrupowaniu Polska Jest Najważniejsza, Ci kręcą się w okół jednego procenta w sondażach, najbliżej mu do Kongresu Nowej Prawicy, a czy oni mu mandat zagwarantują? Oczywiście, że nie. Redaktor w Młodzież Kontra jest ok. Co do programu, to chyba chodzi o Polska - Wielki Projekt, który stworzył Instytut Sobieskiego, a który popiera i wspiera Prawo i Sprawiedliwość. Ale nie jestem pewien, na 100%.

Lolek00
Moderator
Moderator

Postautor: Lolek00 » 14 lipca 2011, 12:57

Też mi się podobało to co mówił poza jedną rzeczą - kiedy poruszył temat inflacji zapaliła mi się lampka.

Mówił że niema sensu gasić koniunktury, i że inflacja to nie nasza wina. Potem mówił o podatkach że Vatem obrywają najbiedniejsi.

- Inflacją też oni obrywają a ta przekroczyła planowane progi i jest największa od kilkunastu lat, i jednak to mi się nie spodobało - ale finanse to bardzo trudna dziedzina..

Awatar użytkownika
Waga
Minister
Minister

Postautor: Waga » 15 lipca 2011, 13:20

Lolek00 pisze:Też mi się podobało to co mówił poza jedną rzeczą - kiedy poruszył temat inflacji zapaliła mi się lampka.

Mówił że niema sensu gasić koniunktury, i że inflacja to nie nasza wina. Potem mówił o podatkach że Vatem obrywają najbiedniejsi.

W chwili obecnej na wysoki poziom inflacji mają wpływ zarówno czynniki zewnętrzne (ogólnoświatowy wzrost cen surowców i żywności) i wewnętrzne (zbyt szybki wzrost podaży pieniądza w stosunku do wzrostu PKB), problem w tym, że nie wiadomo który z w/w czynników ma większy wpływ. Bo wierzyć w wypowiedzi oficjalne Rostowskiego czy Belki to jednak nie można. Jeżeli zdecydowanie przeważa czynnik zagraniczny, to gasić koniunktury podwyżkami stóp nie ma sensu.
Poza tym pamiętaj, że na inflacji korzystają rządzący.
"Nie ma takiego okrucieństwa ani takiej niegodziwości, której nie popełniłby skądinąd łagodny i liberalny rząd, kiedy zabraknie mu pieniędzy." Alexis de Tocqueville

PiSkorz
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: PiSkorz » 16 lipca 2011, 21:08

Obejrzałem program z profesorem Krzysztofem Rybińskim i musze przyznać, że pan profesor niczym mnie nie zaskoczył, bo to o czym mówił już dawno wiem i zgadzam się z nim. Uważam, że nie dobrze robi nie wchodząc w politykę, bo takich ludzi tam brak. O ministrze finansów powiedział, że powinien mieć kilkumetrowy nos, bo takiego łgarza to jeszcze nie było. To wszystko, co powiedział profesor Rybiński jest smutną prawdą, która bierze się stąd, że ludzie są ogłupienie przez telewizję, szczególnie przez programy informacyjne, przez które próbuje się im wmówić, że tak jest najlepiej i inaczej być nie może a gdyby było inaczej to by było jeszcze gorzej. A wszystko, co złe to wina PiS-u. Profesor Rybiński przewiduje w niedalekiej przyszłości poważny kryzys. Moim zdaniem kryzys ten zmusi nas do myślenia, bo jeżeli 300 mld. deficytu w ciągu 3 lat nie robi na nas wrażenia, to bieda wrażenie zrobi.
"Upadliśmy poniżej progu cywilizacyjnego."
T. Jasudowicz

brad000123
Stażysta
Stażysta

Postautor: brad000123 » 08 października 2012, 13:07

piękne połączenie naprawdę piękny stary film
Latest 70-417 dumps practice questions delivers in depth understanding so you will pass real exam on time. Also see more details on University of Cambridge

Lolek00
Moderator
Moderator

Postautor: Lolek00 » 08 października 2012, 16:59

ANNA_FS pisze: Moim zdaniem kryzys ten zmusi nas do myślenia, bo jeżeli 300 mld. deficytu w ciągu 3 lat nie robi na nas wrażenia, to bieda wrażenie zrobi.

300 mld deficytu w ciągu 3 lat ? Nie mylisz aby waść defu z zadłużeniem :wink: ?

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator

Postautor: Worek » 08 października 2012, 17:12

Lolek00 pisze:300 mld deficytu w ciągu 3 lat ? Nie mylisz aby waść defu z zadłużeniem :wink: ?

No cóż. Takie tam pierniczenia dla niedouczonych wyznawców mitologii smoleńskiej.
"Poskrobcie z wierzchu konserwatystę a znajdziecie kogoś, kto przedkłada przeszłość nad jakąkolwiek przyszłość." - Frank Herbert

sanimirza
Stażysta
Stażysta

Re: Чи под

Postautor: sanimirza » 13 listopada 2014, 07:52

tu się nie zgodzę. większość ludzi - moim zdaniem słusznie - postrzega różnego rodzaju pomoc socjalną, jako możliwość odzyskania swoich pieniędzy, które państwo im zabrało. jeżeli ktoś uczciwie pracuje, a mimo to jego zarobki kwalifikują go do stypendium, to nie widzę nic złego w tym, że ktoś sobie bierze tę kasę. fakt, że studentów "uczciwa praca" albo jakakolwiek praca to często abstrakcja - ale to tak tylko w ramach offtopu.
sani

Wróć do „Opozycja”