PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

PiS dla młodych

Konstruktywna czy krzykliwa? Czy w dobrym stylu patrzy na ręce władzy? Kto do niej należy i jak działa? Jakie są Twoje odczucia?

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Lolek00
Moderator
Moderator

PiS dla młodych

Postautor: Lolek00 » 14 lipca 2011, 12:53

l Odblokujemy dostęp do zawodów,
sztucznie ograniczany przez korporacje.

2 Utrzymamy bezpłatne studia dzienne
na uczelniach publicznych. Przywrócimy
możliwość bezpłatnego studiowania
na drugim kierunku na uczelniach
publicznych.

3 Utrzymamy 51 proc. ulgi dla uczniów
i studentów, bez względu na sytuację
budżetową. Państwo polskie stać na tę
niewielką w skali całego budżetu inwestycję
w młodych.

4 Wprowadzimy progi ostrożnościowe, po
przekroczeniu których rząd będzie musiał
podjąć działania zmniejszające bezrobocie
wśród młodych. Nie pozwolimy na dalsze
zmniejszanie dotacji do Funduszu Pracy.

5 Zapewnimy bezpieczeństwo w szkołach,
na boiskach i placach zabaw.

6 Odbudujemy profesjonalne szkolnictwo
zawodowe, wprowadzimy realne możliwości
podnoszenia kompetencji zawodowych
i zdobywania wiedzy.

7 Przywrócimy większą liczbę godzin historii
w liceach. Uważamy, że bez tego
nie zbudujemy wspólnoty narodowej
świadomej swoich korzeni. Zwiększymy
nacisk na naukę języków obcych i praktyczne
wykorzystanie tej wiedzy.

8 Utworzymy specjalny fundusz na stypendia
zagraniczne dla najzdolniejszych
studentów i doktorantów na najlepszych
uczelniach na świecie (Stypendia Kopernikańskie).
Zapewnimy przejrzysty i sprawiedliwy
system przyznawania stypendiów.

9 Rozszerzymy, znany w szpitalach, system
płatnych z budżetu państwa rezydentur,
szczególnie w tych dziedzinach, gdzie
przez odpływ wykwalifikowanych pracowników
może zabraknąć rąk do pracy.

l0 Wprowadzimy program taniego budownictwa
mieszkaniowego ze szczególnym
uwzględnieniem ludzi młodych i młodych
małżeństw.

ll Aby zapobiec procesowi depopulacji podejmiemy
działania wspierające młode
małżeństwa. Wprowadzimy system ulg
podatkowych oraz świadczeń dla młodych
małżeństw. Zwiększymy dostęp do
sieci żłobków i przedszkoli.
Aby zrealizować nasze zobowiązania przywrócimy,
istniejącą kiedyś, funkcję pełnomocnika
rządu ds. młodych i wyposażymy
go w odpowiednie kompetencje.

Całość tutaj:
http://www.pis.org.pl/download.php?g=mm ... lodych.pdf

Jak komuś nie chce się czytać, to dodam tyle że to konkrety z końcowego podsumowania. Czytając tylko je - omijamy dane liczbowe, przypisy ze źródłami, łzawe historyjki i zarzuty pod rządem.

Potem się wypowiem szerzej bo teraz coś tak mnie tam nie wiem, coś tutaj muszę tego.
Vivat et res publica et qui, illam regit

Awatar użytkownika
Bilu1939
Moderator
Moderator

Postautor: Bilu1939 » 14 lipca 2011, 16:36

"Coś tak mnie tam nie wiem, coś tutaj muszę tego" Kapitalne :lol:

Awatar użytkownika
Clint Eastwood
Minister
Minister

Postautor: Clint Eastwood » 14 lipca 2011, 16:45

1. no pasowałoby. w ogóle zniósłbym certyfikacje w zawodach niezwiązanych z medycyną i służbami sanitarnymi.
2. niech sobie tam robią co chcą, ja jednak wolałbym, żeby obydwa kierunki były płatne (przynajmniej częściowo) + potężny program stypendialny.
3. ulgi na co?
4. nie wiem jak działa fundusz pracy, więc się nie wypowiadam.
5. super, już większość szkół przypomina jakieś panoptykony, a oni chcą wprowadzić jeszcze więcej kontroli.
6. ja jestem jak najbardziej za odbudowaniem szkolnictwa zawodowego. ale odbudować to znaczy co?
7. a może pozwolicie rodzicom decydować o tym, czego powinny się uczyć ich dzieci. zawsze uważałem, że historia to bardzo ważny przedmiot (w przeciwieństwie do wielu moich kolegów szkolnych :wink: ), aczkolwiek jak ktoś chce kształcić swoje dzieci na fizyków-kosmopolitów, to ma on do tego prawo.
8. fajnie.
9. nie wiem o co chodzi.
10. czyli będziemy dyskryminować ludzi starszych.
11. a może zamiast ulg po prostu przeprowadzicie reformę systemu podatkowego i nie będziecie się wtrącać do życia młodych małżeństw.

tyle ode mnie ;)

Lolek00
Moderator
Moderator

Postautor: Lolek00 » 14 lipca 2011, 17:32

Clint Eastwood pisze:4. nie wiem jak działa fundusz pracy, więc się nie wypowiadam.
Wszelkie wydatki na walkę z bezrobociem - do tego np: kasa dla firm które biorą praktykantów i stażystów.

Clint Eastwood pisze:3. ulgi na co?
Z tekstu można wywnioskować ze chodzi o transport - tak by pasowało.

Clint Eastwood pisze:5. super, już większość szkół przypomina jakieś panoptykony, a oni chcą wprowadzić jeszcze więcej kontroli.
ten piąty punkt to mrzonka trochę - zapychacz jak dla mnie.

Punkt ósmy mi się podoba bardzo.

Clint Eastwood pisze:9. nie wiem o co chodzi.
kasa na mieszkania ... żeby "sprowadzić" specjalistów - wątpliwe.

Co do 10tego to raczej było by to na małą skalę.

Ogólnie chciałbym się wypowiedzieć odnośnie stypendiów studenckich. Tylko za naukę i wyniki - tylko i wyłącznie i za średnią jak dawniej nie to co Tusk wymyślił. Lepiej dawać tylko za wyniki i więcej tych stypendiów niż dawać osobno za sytuację materialną i za wyniki :/

Jeżeli dawali by tylko za wyniki to Ci gorzej sytuowani właśnie mieli by bardzo dobrą motywację do nauki - trochę metoda kija i marchewki ale skuteczne i tańsze.

Bilu1939 pisze:"Coś tak mnie tam nie wiem, coś tutaj muszę tego" Kapitalne :lol:
zaplątałem się bo dużo okien otwartych :wink:

Awatar użytkownika
Clint Eastwood
Minister
Minister

Postautor: Clint Eastwood » 14 lipca 2011, 19:03

Lolek00 pisze:Z tekstu można wywnioskować ze chodzi o transport - tak by pasowało.
nawet nie wiedziałem, że ktoś chciał je zlikwidować ;)

Lolek00 pisze:
Wszelkie wydatki na walkę z bezrobociem - do tego np: kasa dla firm które biorą praktykantów i stażystów.
tak, tak - wiem o co chodzi, ale nigdy nie brałem świadczeń tego typu więc nie mam doświadczenia w tej dziedzinie, nie wiem na jakich zasadach się je przyznaje itd.
ale za to tak w ogóle pkt 4 dużo mówi o mentalności naszych polityków - dla nich podjęcie działania oznacza interwencję w konkretny obszar i mechaniczne wyregulowanie go, nie potrafią zrozumieć, że bezrobocie często ma charakter strukturalny, jest konsekwencją dużo bardziej złożonych zjawisk społecznych jak syndrom wyuczonej bezradności albo mogą być następstwem politycznych decyzji w innych dziedzinach - np. obciążenia podatkowego (zbyt duży dochodowy / nie opłaca się podjąć legalnej pracy).

Lolek00 pisze:
kasa na mieszkania ... żeby "sprowadzić" specjalistów - wątpliwe.
no fakt, jakieś głupoty.

Lolek00 pisze: Ogólnie chciałbym się wypowiedzieć odnośnie stypendiów studenckich. Tylko za naukę i wyniki - tylko i wyłącznie i za średnią jak dawniej nie to co Tusk wymyślił. Lepiej dawać tylko za wyniki i więcej tych stypendiów niż dawać osobno za sytuację materialną i za wyniki :/
tu się nie zgodzę. większość ludzi - moim zdaniem słusznie - postrzega różnego rodzaju pomoc socjalną, jako możliwość odzyskania swoich pieniędzy, które państwo im zabrało. jeżeli ktoś uczciwie pracuje, a mimo to jego zarobki kwalifikują go do stypendium, to nie widzę nic złego w tym, że ktoś sobie bierze tę kasę. fakt, że studentów "uczciwa praca" albo jakakolwiek praca to często abstrakcja - ale to tak tylko w ramach offtopu.

Awatar użytkownika
Cynik
Moderator
Moderator

Postautor: Cynik » 14 lipca 2011, 23:53

Nawet jak wygrają to programy zrealizują tak, aby skorzystało z tego jak najmniej ludzi. Bo z czego oni chcą to zrobić? Podnieść podatki? Vat? Akcyzę na paliwo?
"Patriotism is the virtue of the vicious." - O.Wilde

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator

Postautor: Worek » 15 lipca 2011, 06:42

Wcale nie zamierzają tego robić. Zwykła kiełbasa wyborcza.
"Poskrobcie z wierzchu konserwatystę a znajdziecie kogoś, kto przedkłada przeszłość nad jakąkolwiek przyszłość." - Frank Herbert

Lolek00
Moderator
Moderator

Postautor: Lolek00 » 15 lipca 2011, 07:19

W innych tematach o PiSie argumentowano że zwiększa twarde wydatki budżetu, i generalnie wydatki szybują w górą. Znikąd to się nie bierze.

Więc się zdecydujcie :P

Na pewno nie zrealizują mrzonek o mieszkaniach, fantazja ich poniosła ale generalnie gdyby PiS rządził to część by zrobili np: przywrócenie stypendiów uzależnionych od średniej.

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator

Postautor: Worek » 15 lipca 2011, 07:24

Lolek00 pisze:W innych tematach o PiSie argumentowano że zwiększa twarde wydatki budżetu, i generalnie wydatki szybują w górą. Znikąd to się nie bierze.

Ten plan dla młodych jest doskonałym przykładem zwiększania wydatków ale mimo to uważam, że go nie zrealizują. No chyba, że poprzez dofinansowanie interesów Papcia Rydzyka.

Lolek00 pisze:Więc się zdecydujcie

Na co? Na 65 projektów ustaw? Populizm PiSowski i tyle. Liczą na to, że młodzi wyborcy dadzą się nabrać na ich obietnice.

Lolek00 pisze:Na pewno nie zrealizują mrzonek o mieszkaniach, fantazja ich poniosła ale generalnie gdyby PiS rządził to część by zrobili np: przywrócenie stypendiów.

Nie sądzę. Prędzej dofinansują związki zawodowe ale geotermię toruńską.
"Poskrobcie z wierzchu konserwatystę a znajdziecie kogoś, kto przedkłada przeszłość nad jakąkolwiek przyszłość." - Frank Herbert

Awatar użytkownika
Bilu1939
Moderator
Moderator

Postautor: Bilu1939 » 15 lipca 2011, 07:29

Lolek00, jako że to program PiS to nie warto zaczynać dyskusji. Pamiętasz Białą Księgę? Mimo, że część faktów i ustaleń znajdzie się także w raporcie komisji Jerzego Millera to nie było nad nią żadnej merytorycznej dyskusji, żadnych argumentów. Jedyne co można było usłyszeć, to to iż znajdują się w niej manipulacje. No to jeśli takie wystąpiły, to podważamy je (jeśli krytykujemy) i po sprawie. A tak, było standardowo, "wymysły człowieka chorego z nienawiści", "zalecam wizytę u psychiatry". A Raport o stanie RP? To była identyczna sytuacja.
"Konserwatysta jest wrogiem radykalizmu, zarówno prawicowego, jak i lewicowego. Konserwatysta jest patriotą, ale nie jest nacjonalistą. Konserwatysta jest zwolennikiem autorytetu i poszanowania władzy, ale jest wrogiem despotyzmu" - Janusz Radziwiłł.

Lolek00
Moderator
Moderator

Postautor: Lolek00 » 15 lipca 2011, 07:33

Chodzi mi oto że jednoczesne określanie kogoś że wydaje za dużo kasy i jednocześnie że wydaje rzekomo na nic (bo nic nie zrealizuje) - to sprzeczne.

Albo wydają kasę i na coś, albo nic nie robią i jednocześnie nie wydają tej kasy.

"Dofinansowywanie interesu Papcia Rydzyka" no ciekawy argument.

Generalnie zauważyłem że ostatnio debata publiczna rozdziela się na 3 kwestie:

- prawa
- gospodarki
- nauki

Dobre kryterium. Chciałem ocenić programy partii pod tym względem. Ale PiS się jeszcze nie sprężył ze swoim poza tym dla młodych właśnie.

[ Dodano: Pią 15 Lip, 2011 ]
Bilu1939, W Białej księdze były jakieś dokumenty i kserówki z wykreślonymi cytatami, odnośnie organizacji wyjazdu, rozdzielenia wizyt itd. - ale wnioski z tego takie że rząd zdradził.. i zabił.. trochę daleko idące mimo wszystko.

Co do raportu o stanie RP to był wewnętrzny dokument partii w zasadzie. Podobne tezy JK stawiał w wyborczej podczas "esejowego pojedynku" :wink: Chociaż fakt - podsumowanie spojrzenia opozycji jest ważne. Sam przyznam że czytałem tylko wybrane fragmenty tego raportu.

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator

Postautor: Worek » 15 lipca 2011, 07:37

Bilu1939 pisze:Jedyne co można było usłyszeć, to to iż znajdują się w niej manipulacje.

Bo Bilu1939, jaką wartość ma dokument, który w większości jest skrajną interpretacją faktów. Bardzo często mylną. Czy manipulacje, o których wspomniałeś podnoszą rangę, wiarygodność, rzetelność tego dokumentu. Nie - powodują, że ma wartość opałową.

Bilu1939 pisze:A Raport o stanie RP? To była identyczna sytuacja.

Racja. Głupoty wypisywane w nim nie podnosiły wiarygodności tego dokumentu.
Utyskiwanie, że traktuje się jak na to zasługuje Bilu1939 nie ma sensu. Takie dokumenty muszą trzymać pewien poziom a nie trzymać poziom ludzi chorych z nienawiści.
Zresztą o czym my tu gadamy. Oba raporty nie miały udowodnić czegoś mnie czy Nazgulowi, Cynikowi czy nawet Marchewie. Bilu1939 on był adresowany do Ciebie, do Wagi. Dla Was miał być i jest dokumentem wiarygodnym i rzetelnym. Cel osiągnięty. Wyznawcy ewangelii wg Prezesa Jarka i Papcia Rydzyka cieszą się jak dzieci, że znowu PiSowska "gównoprawda" zwyciężyła.
buahahahahahaha

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 15 lipca 2011, 11:03

Lolek00, jako że to program PiS to nie warto zaczynać dyskusji. Pamiętasz Białą Księgę? Mimo, że część faktów i ustaleń znajdzie się także w raporcie komisji Jerzego Millera to nie było nad nią żadnej merytorycznej dyskusji, żadnych argumentów. Jedyne co można było usłyszeć, to to iż znajdują się w niej manipulacje. No to jeśli takie wystąpiły, to podważamy je (jeśli krytykujemy) i po sprawie. A tak, było standardowo, "wymysły człowieka chorego z nienawiści", "zalecam wizytę u psychiatry". A Raport o stanie RP? To była identyczna sytuacja.
Bilu już przeczytałeś najnowszą zagrywkę sztabu PR PIS kolportowana od Wildsteina do S24? Jego tekst jest najlepszym przykładem jak mało jest po tamtej strony "merytoryki" a ile politykierstwa i prowadzenia kampanii wyborczej PIS przez "niezależnych"

Nie ma i nie będzie "merytorycznej" dyskusji ponieważ oba dokumenty o których wspomniałeś nie są merytoryczne tylko polityczne a wiec tendencyjne i obliczone na walkę wyborczą. Próba dyskusji z takim rzeczami to automatyczne uwiarygodnianie tony bzdur które tam np. Macierewicz naplótł a z drugiej to postawienie się w roli winnego i tłumaczącego się. Takiego samobójstwa dział PR PO nie popełni.

Kurde stary! jedyną merytoryczna dyskusją na jaką rząd może i powinien podjąć jest raport Millera. Konie kropka. To ten raport jest punktem odniesienia to takiej dyskusji a nie polityczno-wyborczy pseudo raport.

Gdyby PIS w rzeczywistości chciało podjąć taką dyskusję to a)powierzyło by "raport " komuś kto ma merytoryczny i poza partyjny dorobek w temacie b)skupiło się wyłącznie na merytoryczne a nie bzdurach typu "na 15 m".

Ale wtedy ustalenia mógłby by być nie wygodne dla PIS, za mało radykalna dla jego elektoratu itp. wiec radykałowie dostają "15m" a a reszta narrację o złej PO niepodejmującej merytorycznej dyskusji. Po za tym zapewne były by w większości spójna z oficjalnymi ustaleniami.

Strasznie łatwo łykasz tą propagandę. Posłowie PIS nawet nie potrafią wymienić 1 eksperta który by się im pod ich raportem podpisał.

A propos czytałeś W. w najnowszym Uwarzam Rze a temat tego pominięcia merytorycznej dyskusji?
A poza tym uważam, że trzeba zakazać cyfr arabskich. ;)
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

Awatar użytkownika
Waga
Minister
Minister

Postautor: Waga » 15 lipca 2011, 11:41

Worek pisze:jaką wartość ma dokument, który w większości jest skrajną interpretacją faktów. Bardzo często mylną. Czy manipulacje, o których wspomniałeś podnoszą rangę, wiarygodność, rzetelność tego dokumentu. Nie - powodują, że ma wartość opałową.

Bardzo dużą ma wartość merytoryczną, bowiem wypociny pana Macierewicza to tylko niewielka część tej pracy a reszta to twarde fakty zawarte w dokumentach. Jest tam co czytać, oj jest. Psim obowiązkiem rządu jest odnieść się do tych faktów. Ale oczywiście wygodniej je przykryć zdyskredytowaniem i wyszydzeniem całego dokumentu i jeszcze jaka hucpa medialna do tego jest gratis.

Wracając do tematu wątku, program PiS nie jest zły, jest tam kilka bardzo cennych propozycji, finansowanie takiego programu nie wymaga jakichś wielkich dodatkowych nakładów wymagających zwiększenia długu państwowego, wystarczy zwykła racjonalizacja po stronie wydatkowej budżetu.

Problem taniego budownictwa mieszkaniowego powinien być zrealizowany wraz z bankiem powołanym w tym celu, działać to powinno na zasadzie zbliżonej do TBS-ów, których idea jest jak najbardziej słuszna ale się mało rozpowszechnia w kraju, chyba ze względu na brak odpowiednio dużego długoterminowego finansowania. Za plecami takiego TBS-u powinien stać bank finansujący.

Niestety wiadomo już, że np korporacje zawodowe będą bronić dostępu do swoich przywilejów zawodowych jak niepodległości albo jak Stalingradu o czy PiS już miał okazję się przekonać na własnej skórze.
"Nie ma takiego okrucieństwa ani takiej niegodziwości, której nie popełniłby skądinąd łagodny i liberalny rząd, kiedy zabraknie mu pieniędzy." Alexis de Tocqueville

Awatar użytkownika
aspagnito
Poseł
Poseł

Re: PiS dla młodych

Postautor: aspagnito » 12 marca 2014, 20:38

Lolek00 pisze:
l Odblokujemy dostęp do zawodów,
sztucznie ograniczany przez korporacje.

2 Utrzymamy bezpłatne studia dzienne
na uczelniach publicznych. Przywrócimy
możliwość bezpłatnego studiowania
na drugim kierunku na uczelniach
publicznych.

3 Utrzymamy 51 proc. ulgi dla uczniów
i studentów, bez względu na sytuację
budżetową. Państwo polskie stać na tę
niewielką w skali całego budżetu inwestycję
w młodych.

4 Wprowadzimy progi ostrożnościowe, po
przekroczeniu których rząd będzie musiał
podjąć działania zmniejszające bezrobocie
wśród młodych. Nie pozwolimy na dalsze
zmniejszanie dotacji do Funduszu Pracy.

5 Zapewnimy bezpieczeństwo w szkołach,
na boiskach i placach zabaw.

6 Odbudujemy profesjonalne szkolnictwo
zawodowe, wprowadzimy realne możliwości
podnoszenia kompetencji zawodowych
i zdobywania wiedzy.

7 Przywrócimy większą liczbę godzin historii
w liceach. Uważamy, że bez tego
nie zbudujemy wspólnoty narodowej
świadomej swoich korzeni. Zwiększymy
nacisk na naukę języków obcych i praktyczne
wykorzystanie tej wiedzy.

8 Utworzymy specjalny fundusz na stypendia
zagraniczne dla najzdolniejszych
studentów i doktorantów na najlepszych
uczelniach na świecie (Stypendia Kopernikańskie).
Zapewnimy przejrzysty i sprawiedliwy
system przyznawania stypendiów.

9 Rozszerzymy, znany w szpitalach, system
płatnych z budżetu państwa rezydentur,
szczególnie w tych dziedzinach, gdzie
przez odpływ wykwalifikowanych pracowników
może zabraknąć rąk do pracy.

l0 Wprowadzimy program taniego budownictwa
mieszkaniowego ze szczególnym
uwzględnieniem ludzi młodych i młodych
małżeństw.

ll Aby zapobiec procesowi depopulacji podejmiemy
działania wspierające młode
małżeństwa. Wprowadzimy system ulg
podatkowych oraz świadczeń dla młodych
małżeństw. Zwiększymy dostęp do
sieci żłobków i przedszkoli.
Aby zrealizować nasze zobowiązania przywrócimy,
istniejącą kiedyś, funkcję pełnomocnika
rządu ds. młodych i wyposażymy
go w odpowiednie kompetencje.

Całość tutaj:
http://www.pis.org.pl/download.php?g=mm ... lodych.pdf

W zupełności się zgadzam. Chciałem też coś zasugerować, bo Adam Hofman zrobił na mnie dziś wrażenie. Nie dlatego, że miał racje, ale był w stanie biegle argumentować, a to słabo dziś wychodzi prominentnym politykom PiS i nie tylko.
Obrazek
"Jeśli Twój ksiądz nie jeździ na rejestracji Watykanu... TO WIEDZ, ŻE COŚ SIĘ DZIEJE!!!" (Natanek, 2014)

Wróć do „Opozycja”