PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Platforma Obywatelska a faszyzm

Konstruktywna czy krzykliwa? Czy w dobrym stylu patrzy na ręce władzy? Kto do niej należy i jak działa? Jakie są Twoje odczucia?

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator

Postautor: Worek » 03 stycznia 2013, 13:25

Piskorz pisze:Kościół nie kieruje się wskazaniami prezesa Jarka tylko Ewangelią.

Przede wszystkim kieruje się interesem politycznym. Później gospodarczym a gdzieś daleko, daaaaaaaleeeeeeeko ewangelią.
"Poskrobcie z wierzchu konserwatystę a znajdziecie kogoś, kto przedkłada przeszłość nad jakąkolwiek przyszłość." - Frank Herbert

PiSkorz
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: PiSkorz » 03 stycznia 2013, 16:07

Worek pisze:
Piskorz pisze:Kościół nie kieruje się wskazaniami prezesa Jarka tylko Ewangelią.

Przede wszystkim kieruje się interesem politycznym. Później gospodarczym a gdzieś daleko, daaaaaaaleeeeeeeko ewangelią.

Pomyliłeś Kościół z Platformą Obywatelską. Tusk po 27 latach małżeństwa wziął ślub kościelny a gdy już został premierem chce wziąć rozwód kościelny.

http://zbigniew-grzymski.nowyekran.pl/p ... -koscielny
"Upadliśmy poniżej progu cywilizacyjnego."
T. Jasudowicz

Awatar użytkownika
mateuszjkl
Minister
Minister

Postautor: mateuszjkl » 03 stycznia 2013, 16:41

Tak , kościół kieruję się Ewangelią :).
Dobra Polskokatolicki , tak. Na pewno nie rzymskokatolicki. Oni kieruję się interesem , ewangelia jest na drugim miejscu.

PiSkorz
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: PiSkorz » 03 stycznia 2013, 16:55

mateuszjkl pisze:Tak , kościół kieruję się Ewangelią :).
Dobra Polskokatolicki , tak. Na pewno nie rzymskokatolicki. Oni kieruję się interesem , ewangelia jest na drugim miejscu.

Worek twierdzi że KK kieruje się Ewangelią dopiero na trzecim miejscu a Ty twierdzisz że na drugim. Widzę pewien postęp.

Ja twierdzę że w KK Ewangelia jest na pierwszym miejscu. Gdyby było inaczej to 2000 lat by nie istniał. Jest to zbyt solidna budowla.

T. Jasudowicz

Awatar użytkownika
mateuszjkl
Minister
Minister

Postautor: mateuszjkl » 03 stycznia 2013, 17:01

Jakby kierował się ewangelią to księża przybieraliby formę mnichów.
Byliby prawdziwymi sługami bożymi. Nie brali by za nic pieniędzy jedynie "co łaska".

PiSkorz
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: PiSkorz » 03 stycznia 2013, 17:32

mateuszjkl pisze:Jakby kierował się ewangelią to księża przybieraliby formę mnichów.
Byliby prawdziwymi sługami bożymi. Nie brali by za nic pieniędzy jedynie "co łaska".

Różni są księża jak różni są ludzie w naszym społeczeństwie. Proboszczowie też mają wydatki i jak jest parafia duża to ksiądz nie ma kłopotów finansowych ale gdy jest jakaś bidna wiejska parafijka to licha sprawa.

T. Jasudowicz

Paw
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: Paw » 03 stycznia 2013, 17:34

Clint Eastwood pisze:ruchów faszystowskich, które zwykle opierały się na bardzo silnych wartościach, emocjach, charyzmie przywódców.

Wartości (cokolwiek znaczą), emocje i charyzma przywódcy.

Wartości i emocje. Wartości religijne, patriotyczne, narodowe, do których prawo na wyłączność przypisuje sobie PiS oraz emocje jednostkowe i społeczne, obecne niemal przy każdej okazji jakiegoś większego czy mniejszego konfliktu, np. "obrona krzyża", areszt posłów innych opcji niż z PiS w Sejmie zorganizowany przez związkowców "S", kłótnie w Sejmie, oskarżenia w mediach. A co do charyzmy - przypominam sobie wywiad ze Staniszkis przed laty, która porównując Jarosława Kaczyńskiego z Donaldem Tuskiem stwierdziła, że ten pierwszy jest typem silnego, charyzmatycznego przywódcy, a drugi nie (tak to zapamiętałem; nie mogę znaleźć źródła).

Clint Eastwood, czy podałeś niepełną definicję "ruchów faszystowskich", czy ta podana jednak wskazuje na jedną z partii?

[ Dodano: Czw 03 Sty, 2013 ]
Clint Eastwood pisze:
Piskorz pisze:Nie wiem czy zauważyłeś mądrzycielu że Platforma nie ma żadnych wyższych wartości .

zauważyłem, nawet napisałem: ...

Zabolało, że Piskorz nie zrozumiał? ;-)

Awatar użytkownika
Optymista
Minister
Minister

Postautor: Optymista » 03 stycznia 2013, 18:58

Piskorz pisze:Różni są księża jak różni są ludzie w naszym społeczeństwie. Proboszczowie też mają wydatki i jak jest parafia duża to ksiądz nie ma kłopotów finansowych ale gdy jest jakaś bidna wiejska parafijka to licha sprawa.

Na ogół mają wydatki kompletnie nie związane z głoszeniem Słowa Bożego, ale tak już po prostu jest. Nie można generalizować, ale niestety prawdziwie oddanego duszpasterza żyjącego skromnie i dbającego o biedniejszych nie jest łatwo znaleźć.
"Today's gonna be a good day :)

PiSkorz
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: PiSkorz » 03 stycznia 2013, 19:26

Optymista pisze:Nie można generalizować, ale niestety prawdziwie oddanego duszpasterza żyjącego skromnie i dbającego o biedniejszych nie jest łatwo znaleźć.

Szczególnie temu kto jest ateistą lub jakimś innym niedowiarkiem. :lol:

T. Jasudowicz

Awatar użytkownika
Optymista
Minister
Minister

Postautor: Optymista » 03 stycznia 2013, 19:26

Ja nie jestem więc Twoja złośliwość pod moim adresem nietrafiona ;)
"Today's gonna be a good day :)

Awatar użytkownika
Clint Eastwood
Minister
Minister

Postautor: Clint Eastwood » 03 stycznia 2013, 20:34

Paw pisze: Clint Eastwood, czy podałeś niepełną definicję "ruchów faszystowskich", czy ta podana jednak wskazuje na jedną z partii?
w ogóle nigdzie nie próbowałem definiować faszyzmu, wskazałem tylko kilka jego cech, w odpowiedzi do zarzutów piskorza. ale przypuszczałem, że ktoś prędzej czy później odpowie w ten deseń ;)

Paw
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: Paw » 03 stycznia 2013, 21:23

Clint Eastwood pisze:w ogóle nigdzie nie próbowałem definiować faszyzmu, wskazałem tylko kilka jego cech, w odpowiedzi do zarzutów piskorza.
Chciałeś zmylić Piskorza? ;-) Jak ma on zrozumieć to, co mu przekazujesz?

Awatar użytkownika
Clint Eastwood
Minister
Minister

Postautor: Clint Eastwood » 04 stycznia 2013, 13:13

sorry, zgubiłem się :roll: :wink:

Paw
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: Paw » 04 stycznia 2013, 18:55

Clint Eastwood pisze:sorry, zgubiłem się
Bawię się ;-).

Zastanawiam się, czy pojęcia, które kiedyś powstawały i charakteryzowały jakieś zjawiska, dzisiaj nie ewoluują (definicyjnie), nadając wymowniejszy, ostrzejszy charakter dzisiejszym zjawiskom. I w ten sposób ulegają dewaluacji znaczeniowej.

Wróć do „Opozycja”