PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

List otwarty

Konstruktywna czy krzykliwa? Czy w dobrym stylu patrzy na ręce władzy? Kto do niej należy i jak działa? Jakie są Twoje odczucia?

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Grzegorz Knycha
Stażysta
Stażysta

List otwarty

Postautor: Grzegorz Knycha » 21 stycznia 2013, 18:34

Kowary 21.01.2013
LIST OTWARTY
List ten jest skierowany do Premiera Rzeczypospolitej Polskiej Donalda Tuska. Został on napisany w odpowiedzi na wielokrotnie podkreślaną troskę o los osób niepełnosprawnych, która jednak nie znajduje odzwierciedlenia w realnych działaniach.

Panie Premierze!
Od czasu, gdy w 2007r został Pan premierem rządu RP wielokrotnie w swych wystąpieniach zapewniał Pan, że los wszystkich niepełnosprawnych leży Panu na sercu oraz, że uczyni Pan wszystko, aby poprawić nasz byt.
Jednakże lata mijały, a poziom życia osób niepełnosprawnych nie tylko się nie poprawiał, ale wręcz pogarszał. Jedynym działaniem, jakie mogę sobie przypomnieć, mogącym wypłynąć na poprawę naszego bytu, było podniesienie kwoty dochodu, jaki można uzyskać bez zawieszania renty socjalnej. Była to zresztą inicjatywa Pańskiego koalicjanta.
Prócz tego, wszystko idzie na gorsze.
Przede wszystkim została zmniejszona ilość pieniędzy przeznaczana na PFRON, co jest niedopuszczalne. Wszelki sprzęt, niezbędny mam do funkcjonowania w społeczeństwie jest niezwykle drogi i zwyczajnie prawie nikogo nie stać na to, aby kupić go za gotówkę. Prosty wózek elektryczny kosztuje od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych, a kwota dofinansowania jest zależna od bieżących możliwości PFRON-u. Bardziej skomplikowany sprzęt kosztuje oczywiście odpowiednio więcej, ale nieraz umożliwia on po prostu przetrwanie. Niestety, kwota przeznaczana na dofinansowanie zakupu sprzętu rehabilitacyjnego jest nieustanie zmniejszana, chociaż nasze potrzeby nie zmieniły się. Co więcej z uwagi na inflację, wszystko staje się droższe, także artykuły dla niepełnosprawnych. Już teraz trzeba wiele miesięcy czekać, aż otrzyma się dofinansowanie na zwykły wózek, czy podobny sprzęt.
Proszę tylko nie mówić nam, że można wziąć kredyt, bowiem większość rodzin osób niepełnosprawnych posiada niższe dochody niż średnia krajowa (czy raczej średnia urojona, ponieważ nie wiem na jakich danych się ona opiera) z uwagi na to, że zazwyczaj tylko jedno z rodziców pracuje, a samym niepełnosprawnym bardzo trudno jest znaleźć pracę, ale o tym napiszę dalej.
Drugim problemem jest wszechobecna biurokracja. Zapowiadał Pan, że uczyni państwo przyjaznym dla obywatela. Bardzo proszę mi więc wytłumaczyć, czemu zdobycie dofinansowania lub załatwienie podobnej sprawy w urzędzie wymaga kilkukrotnych wyjazdów, nieraz do odległych miast i wielokrotnego biegania z okienka do okienka. Zdrowego człowieka ten istny maraton może wykończyć zarówno psychicznie i fizycznie. Dla wielu niepełnosprawnych podróż do sąsiedniego miasta to prawdziwa wyprawa, kosztująca nie tylko wiele czasu, ale i pieniędzy, bowiem nieraz konieczne jest wynajęcie wyspecjalizowanego środka transportu, bowiem większość autobusów nie jest przystosowanych do przewożenia osób na wózkach. Także urzędy nie są w pełni przystosowane i często ukryte w trudnodostępnych rejonach miasta.
Kolejnym naszym zmartwieniem, albo mówiąc precyzyjniej, naszych rodziców, jest całkowita nieadekwatność zasiłku pielęgnacyjnego od stopnia niepełnosprawności Nie wszyscy z nas mają jednakowe potrzeby. Choroby niektórych z nas wymagają nieustannych wydatków na leki czy środki higieniczne, które zapewniające nam godne życie. Zasiłki pielęgnacyjne same w sobie są żałośnie niskie, a biorąc pod uwagę nasze potrzeby, pozostaje nam tylko śmiać się przez łzy.
Jeśli mówimy o naszych rodzicach, to musimy wspomnieć o niezwykle ważnej kwestii. Wielu z nich było zmuszonych zrezygnować z pracy, aby się nami opiekować. Z tego powodu na starość ich emerytury będą tragicznie niskie. Opieka nad dzieckiem niepełnosprawnym nie jest łatwa, to zajęcie wymagające poświęcenia, trwające 24 godziny na dobę. Lecz nasi rodzice za swe oddanie temu, abyśmy mieli choć trochę łatwiejsze życie, nie otrzymują żadnego wsparcia.
Najważniejszym problemem jest jednak brak pracy dla osób niepełnosprawnych. Bezrobocie w naszej grupie społecznej jest ogromne i niewiele tu pomaga wsparcie państwa. Być może jest ono za niskie lub zdobycie go wymaga poświęcenia zbyt wielkiej ilości czasu, faktem jest jednak, że wielu z nas nie może znaleźć jakiejkolwiek pracy. Przedsiębiorcy nawet nie zadają sobie trudu, aby spojrzeć na nasze CV lub przeczytać listy motywacyjne, tylko od razu skreślają nas, jako niewydajnych. Może Pan powiedzieć, że kryzys i bezrobocie dotyka wszystkich... ale dla nas nie ma to najmniejszego znaczenia. Pozostawiono nas tylko z kilkoma niefunkcjonalnymi ustawami i rentą, za którą nie da się najzwyczajniej w świecie przetrwać. Nie mamy takiej siły przebicia, jak niektóre grupy społeczne, ale będziemy walczyć o swoje, bowiem także jesteśmy ludźmi. Nie chcemy niczego za darmo i nie boimy się pracy, ale co z tego, jak nie możemy jej znaleźć, niezależnie od naszych starań.
Mam nadzieję, że Pan przeczyta ten list i udzieli nam odpowiedzi. Proszę tylko nie zasłaniać się ciężką sytuacją gospodarczą i kryzysem. Chcemy czynów, nie wymówek.

Z wyrazami szacunku.
Grzegorz Knychała

PS - ten list został napisany w imieniu własnym oraz członków Koła Pomocy Dzieciom Specjalnej Troski w Kowarach

SirSowa
Radny gminny
Radny gminny

Postautor: SirSowa » 21 stycznia 2013, 22:28

Powiem w ten sposób. Tusk podczas konferencji, debat i programu partyjnego wiele obiecywał, a wyszło z tego wszystkiego tylko tyle, że zaczął robić na odwrót (oczywiście na gorsze).
"Państwo dla Obywateli, a nie Obywatele dla państwa."

Awatar użytkownika
sececjonista
Minister
Minister

Postautor: sececjonista » 21 stycznia 2013, 22:33

SirSowa pisze:Powiem w ten sposób. Tusk podczas konferencji, debat i programu partyjnego wiele obiecywał, a wyszło z tego wszystkiego tylko tyle, że zaczął robić na odwrót (oczywiście na gorsze).

Ale co ? zupełnie wszystko ?

Pomijając list , z którym się zgadzam . Acz kolwiek , z inną partia rządzącą w roli głównej tych pieniędzy było by jeszcze mniej .
"Demokracja-Bóg , który zawiódł" H.H. Hoppe

"Zwolennicy opieki społecznej, socjalizmu, etatyzmu i interwencjonizmu codziennie na tysiąc sposobów zabiegają o nowe ograniczenia indywidualnej wolności. " Henry Hazlitt

SirSowa
Radny gminny
Radny gminny

Postautor: SirSowa » 21 stycznia 2013, 22:45

sececjonista pisze:
SirSowa pisze:Powiem w ten sposób. Tusk podczas konferencji, debat i programu partyjnego wiele obiecywał, a wyszło z tego wszystkiego tylko tyle, że zaczął robić na odwrót (oczywiście na gorsze).

Ale co ? zupełnie wszystko ?

Pomijając list , z którym się zgadzam . Acz kolwiek , z inną partia rządzącą w roli głównej tych pieniędzy było by jeszcze mniej .

Dzięki Bogu (?!) nie jestem zwolennikiem PiS'u (za te słowa bym Ciebie zrugał :P) ani PO ani jakiejkolwiek innej partii w Polsce. Choć znajomi mi mówią, że najbliżej mi do Mikke. Nie wiem czy to dobrze czy źle :)

Miały być udogodnienia dla niepełnosprawnych (jak wspomniano w liście), miała być prowadzona polityka prorodzinna, dodatkowo podwyższony podatek VAT miał być chwilowy, a jak teraz gdzieniegdzie można wyczytać, docelowo ma wynosić on 25% (choć tu akurat sporo plotek, także ile w tym prawdy, nie wiem).

Można by jeszcze na kilka rzeczy ponarzekać, ale partia rządząca ma jeszcze czas, żeby wprowadzić jakieś konkretne (pozytywne) reformy. Mam nadzieję, że to wykorzystają.
"Państwo dla Obywateli, a nie Obywatele dla państwa."

Lolek00
Moderator
Moderator

Postautor: Lolek00 » 21 stycznia 2013, 23:04

Po prostu opieka państwa skupia się na nieporadnych społecznie w szerokim rozumieniu.

Jakby nie wydawano 3 miliardów rocznie na zasiłki dla bezrobotnych, to ten skromny odsetek ludzi skrajnie dysfunkcyjnych można byłoby utrzymać i jeszcze by zostało. I mogli by sobie godnie egzystować.

A teraz facet bez rąk, rywalizuje o dotacje z facetem z obiema rękami ale bez pracy. Bo obaj są nieporadni.
Vivat et res publica et qui, illam regit

Awatar użytkownika
mateuszjkl
Minister
Minister

Postautor: mateuszjkl » 21 stycznia 2013, 23:31

Dzięki Bogu (?!) nie jestem zwolennikiem PiS'u (za te słowa bym Ciebie zrugał :P ) ani PO ani jakiejkolwiek innej partii w Polsce. Choć znajomi mi mówią, że najbliżej mi do Mikke. Nie wiem czy to dobrze czy źle :)

Do Mikke nikt nie jest podobny. Jedynie się utożsamiają z nim poniektórzy patrząc ślepo na jego argumentacje. Ja go popieram w większości sprawach społeczno-gospodarczych , ale czasem mnei strzela jak coś powie. I mnie nie strzela dlatego że nie miał racji , strzela mnie dlatego ze 90% źle to zinterpretuje. I jak powie że niepełnosprawni nadają się na badaczy na Grenlandii bo im nogi nie odmarzną to nikt nie wyczuwa w tym ironii i te 90% - co za idiota z niego !!
Ja to ktoś powiedział :
"Za mikke raz można wskoczyć w ogień , a raz chce się go udusić własnymi rękami " .

Awatar użytkownika
Kuba
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: Kuba » 22 stycznia 2013, 01:56

mateuszjkl pisze:I jak powie że niepełnosprawni nadają się na badaczy na Grenlandii bo im nogi nie odmarzną

Powaga coś takiego powiedział? :lol: W sumie w jego stylu.
Polacy jako Słowianie przez setki lat za naturalne środowisko zamieszkania mieli puszcze, łąki, lasy. Chęć likwidowania większej ilości ogródków działkowych równa się zamachowi na wartości narodowe.

Awatar użytkownika
Cynik
Moderator
Moderator

Postautor: Cynik » 22 stycznia 2013, 02:34

Mikke jest logikiem, bardzo często ironizuje, jego wypowiedzi są sarkastyczne - ale ma problem z dystansem do tego co mówi i czasu w jakim można użyć takich określeń. Wtedy jego oponenci w dyskusji właśnie zarzucają mu że nie ma serca. Facet jeszcze musi mieć wyczucie czasu kiedy można sobie pozwolić na szczerość w jego wydaniu. Ale jego tezy ekonomiczne są nie do zaakceptowania. Byłby w stanie to powiedzieć.
"Patriotism is the virtue of the vicious." - O.Wilde

Awatar użytkownika
mateuszjkl
Minister
Minister

Postautor: mateuszjkl » 22 stycznia 2013, 08:10

Cynik pisze:Mikke jest logikiem, bardzo często ironizuje, jego wypowiedzi są sarkastyczne - ale ma problem z dystansem do tego co mówi i czasu w jakim można użyć takich określeń. Wtedy jego oponenci w dyskusji właśnie zarzucają mu że nie ma serca. Facet jeszcze musi mieć wyczucie czasu kiedy można sobie pozwolić na szczerość w jego wydaniu. Ale jego tezy ekonomiczne są nie do zaakceptowania. Byłby w stanie to powiedzieć.

No niestety , dlatego czasem chce się go udusić.
Są do zaakceptowania. Tylko on buduje "inny świat" w którym mówi że to wyglądałoby tak a to tak i byłoby dobrze. W naszym świecie nie jest to do zaakceptowania bo będzie źle , ale w jego jak najbardziej.

Awatar użytkownika
Squidor
Radny powiatowy
Radny powiatowy

Postautor: Squidor » 24 stycznia 2013, 13:37

Tylko Mikke jest ma 70 na karku.. On się już nie zmieni :)
A i tak ciężko znaleźć w Polsce kogoś kto bardziej niż on kultywuje i broni wartości prawicowych.
Mądra i pożyteczna jest władza, która nie dopuszcza, by ludzie czynili sobie nawzajem krzywdy, a jednocześnie nie miesza się do ich pracy i nie zabiera im zarobionego przez nich chleba.... Oto na czym polega dobre rządzenie.

Thomas Jefferson

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 24 stycznia 2013, 13:50

A i tak ciężko znaleźć w Polsce kogoś kto bardziej niż on kultywuje i broni wartości prawicowych.
raczej własną mitomanie...
A po za ty uważam, że trzeba zakazać cyfr arabskich. ;)
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

Awatar użytkownika
Squidor
Radny powiatowy
Radny powiatowy

Postautor: Squidor » 24 stycznia 2013, 14:06

Niby dlaczego?
Mądra i pożyteczna jest władza, która nie dopuszcza, by ludzie czynili sobie nawzajem krzywdy, a jednocześnie nie miesza się do ich pracy i nie zabiera im zarobionego przez nich chleba.... Oto na czym polega dobre rządzenie.

Thomas Jefferson

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 24 stycznia 2013, 14:13

bo to mitoman prawiący androny z manią nieomylności?
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

Awatar użytkownika
Squidor
Radny powiatowy
Radny powiatowy

Postautor: Squidor » 24 stycznia 2013, 14:22

To co mówisz to zwyczajna nieprawda. Można powiedzieć, że jest to człowiek, który momentami posługuje się zbyt ostrym językiem, ale uważam, że zarzucanie mu, że jego poglądy są głupstwami jest prawdziwą głupotą.
Myślę, że wychodzimy zdecydowanie poza temat, ale słucham Twoich zarzutów odnośnie do programu politycznego KNP?

Thomas Jefferson

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 24 stycznia 2013, 15:33

ostrym jezykiem

- dzieci zarażają się od siebie niepełnosprawnością
- nie warto kształcić kobiet
- podatek pogłówny - 200zł
- płacimy 70% podatku
- na Grenlandii rosły cytryny
- co z tego, że w zimie temperatura wzrosła o 1C (o globalnym ociepleniu)
- cud gospodarczy w Chile
- Franco i liberalizm gospodarczy.

to krótka liczba kretynizmów wypisywanych przez mikkego

JKM - Jego Królewska Mość.

Wróć do „Opozycja”