PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Ryszard Kukliński - bohater narodowy

Konstruktywna czy krzykliwa? Czy w dobrym stylu patrzy na ręce władzy? Kto do niej należy i jak działa? Jakie są Twoje odczucia?

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Aimar
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: Aimar » 12 lutego 2014, 20:56

Piskorz pisze:Do Ameryki był sens jeździć gdy za dolara można było kupić żyto i zakąskę

Tak właśnie pojechał Kukliński. Jedna pensja z Moskwy i druga z Langley.

maszynaz
Radny powiatowy
Radny powiatowy

Postautor: maszynaz » 13 lutego 2014, 08:11

Ostatnio widziałem wywiad z Gromosławem Czempińskim. I przytoczył kilka ciekawych faktów m.in. wypowiedź Jaruzelskiego o Kuklińskim w tamtych czasach: "Jeżeli Kukliński jest bohaterem, to kim my jesteśmy?".

PiSkorz
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: PiSkorz » 13 lutego 2014, 08:27

maszynaz pisze:Ostatnio widziałem wywiad z Gromosławem Czempińskim. I przytoczył kilka ciekawych faktów m.in. wypowiedź Jaruzelskiego o Kuklińskim w tamtych czasach: "Jeżeli Kukliński jest bohaterem, to kim my jesteśmy?".

Jaruzelski przynajmniej postawił właściwe pytanie. Jaruzel i spółka pracowali dla dobra ZSRR i uważam że Rosja jako spadkobierczyni ZSRR powinna im płacić te wysokie emerytury. Jest to wielka granda że wrogowie narodu żerują na swoich ofiarach.
"Upadliśmy poniżej progu cywilizacyjnego."
T. Jasudowicz

Westwood
Poseł
Poseł

Postautor: Westwood » 13 lutego 2014, 08:44

Bilu1939 pisze:Westwood dorobił ideologię. Nie zniesiono nam wiz nawet po Operacji Samum, pomocy GROM-u na Haiti czy wsparciu i działaniach stabilizacyjnych w Zatoce.

Bilu1939, czy Ty nadążasz jeszcze za własnym tokiem myślenia? Bo ja mam z tym problemy. W powyższym cytacie użyłeś słowa "nawet". Amerykanie nie znieśli Polakom wiz NAWET po Operacji Samum, pomocy GROM-u na Haiti ... itd. Oznacza to ni mniej ni więcej tyle, że Twoim zdaniem operacja z udziałem Gromosława Czempińskiego (który, jak wiadomo uważa Kuklińskiego za zdrajcę), działania GROM-u na Haiti, w Zatoce, są ważniejsze niż 35000 stron dokumentów przekazanych przez Stronga CIA. Informacje te miały niby uchronić świat przed wybuchem III Wojny Światowej.

Zdecyduj się: czy Kukliński to - jak mówił Reaganowi Casey - największy pogrobowiec ZSRR i superbohater, czy zaledwie drobny żałosny szpieg? Czy uratowanie świata przed atomową zagładą jest dla Jankesów mniej ważne niż operacje Samum czy Pustynna Burza, albo jakieś tam Haiti? Sam sobie zaprzeczasz i zaczynasz się gubić w swoich staraniach gloryfikowania Kuklińskiego.
Poza tym uważam, że należy ujawnić treść ostatniej rozmowy telefonicznej braci K.

Awatar użytkownika
Bilu1939
Moderator
Moderator

Postautor: Bilu1939 » 13 lutego 2014, 10:28

Nie liczyłem na merytoryczną odpowiedź.
"Konserwatysta jest wrogiem radykalizmu, zarówno prawicowego, jak i lewicowego. Konserwatysta jest patriotą, ale nie jest nacjonalistą. Konserwatysta jest zwolennikiem autorytetu i poszanowania władzy, ale jest wrogiem despotyzmu" - Janusz Radziwiłł.

Westwood
Poseł
Poseł

Postautor: Westwood » 13 lutego 2014, 10:52

Bilu1939 pisze:Nie liczyłem na merytoryczną odpowiedź.

Ja natomiast spodziewam się jakichś argumentów na poparcie twierdzenia o bohaterstwie Kuklińskiego. Czy w dniu śmierci pułkownika w USA opuszczono flag państwowych do połowy masztu? Czy dzieci w amerykańskich szkołach uczą się na lekcjach historii o dzielnym agencie Jacku Strongu. który uratował świat przed zagładą? Czy w Polsce na lekcjach historii dzieci uczą się o Kuklińskim jako o bohaterze? Dlaczego żaden z prezydentów nie zdecydował się na odznaczenie pułkownika orderem Orła Białego? Dlaczego ...
Pytania można mnożyć. Odpowiedź jest jedna - Kukliński to zwykły pracujący za pieniądze szpieg. Może nie taki wielki zdrajca, ale oddalony o lata świetlne od tego, co rozumiemy pod hasłem "bohater".
Poza tym uważam, że należy ujawnić treść ostatniej rozmowy telefonicznej braci K.

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 13 lutego 2014, 11:02

to co piszesz to absurd. kompletny. takie rzeczy są zarezerwowane wyłącznie dla przywódców i naprawdę wielkich osobistości typu JPII. a i wtedy o ile pamiętam nie opuszczano flagi. Drugą możliwością jest żałoba narodowa.
A poza tym uważam, że trzeba zakazać cyfr arabskich. ;)
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

Westwood
Poseł
Poseł

Postautor: Westwood » 13 lutego 2014, 19:27

W przypadku flagi rzeczywiście jest tak, jak napisałeś, to mój ewidentny błąd, to absurd. :oops:
Ja do błędów potrafię się przyznać.

Nie należy jednak szukać tak daleko dowodów na marginalne znaczenie Ryszarda Kuklińskiego dla jego amerykańskich mocodawców oraz na jego niepopularność wśród Polaków. Człowiek, który zdradził raz, zdradzić może kolejnego mocodawcę, ponieważ ma on głęboko w poważaniu honor żołnierza zawodowego i lojalność wobec kolegów i rodaków. Jest to zdradziecka mizerna kreatura, dla której liczą się jedynie kasa i własny interes.

Awatar użytkownika
Clint Eastwood
Minister
Minister

Postautor: Clint Eastwood » 13 lutego 2014, 19:42

Westwood pisze:Człowiek, który zdradził raz, zdradzić może kolejnego mocodawcę, ponieważ ma on głęboko w poważaniu honor żołnierza zawodowego i lojalność wobec kolegów i rodaków. Jest to zdradziecka mizerna kreatura, dla której liczą się jedynie kasa i własny interes.
- chyba, że ktoś zdradza jednego mocodawcę z powodów ideowych, np. będąc obywatelem niesuwerennego państwa, podejmuje się współpracy z innym, widząc w tym możliwości realizacji racji stanu, która jest ponad interesem klasy rządzącej.
nie twierdzę, że tak było z kuklińskim, ale wcale bym tak jednoznacznie i emocjonalnie nie pluł na "zdrajców", bo co jak co, ale w naszej kulturze już chyba te tematy mieliliśmy...

PiSkorz
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: PiSkorz » 13 lutego 2014, 19:56

Ryszard Kukliński jest bohaterem czy się to komuś podoba czy nie. Jasne że dla środowisk lewackich jest to wyrzut sumienia bowiem ich dewizą było : NIE MA DOBRA WIĘKSZEGO NAD DOBRO ZWIĄZKU RADZIECKIEGO.

Kto nie dbał o dobro Związku Radzieckiego ten był i jest wrogiem .
"Upadliśmy poniżej progu cywilizacyjnego."

T. Jasudowicz

Aimar
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: Aimar » 13 lutego 2014, 20:30

Piskorz pisze:Kto nie dbał o dobro Związku Radzieckiego ten był i jest wrogiem .

To znaczy, że Kukliński który przez całą karierę dbał o dobro ZSRR wrogiem nie jest. Wreszcie napisałeś coś sensownego.

Paw
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: Paw » 13 lutego 2014, 22:31

Wolałbym o Kuklińskim przeczytać książki historyków. Samodzielnie nie podejmę się oceny jego postawy. Nie mam rzetelnych informacji, a te, które pojawiają się w mediach, czy w nakręconym filmie, są jednostronne - raz jest bohaterem, bo tak twierdzą Amerykanie, a raz nie jest bohaterem (jest zdrajcą), bo tak dowodzą byli agenci polskich socjalistycznych służb.

Aimar
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: Aimar » 13 lutego 2014, 23:25

Paw pisze:raz jest bohaterem, bo tak twierdzą Amerykanie, a raz nie jest bohaterem (jest zdrajcą), bo tak dowodzą byli agenci polskich socjalistycznych służb.

Nie do końca. Bohaterem jest jedynie wg służb amerykańskich. Agenci naszych służb (nie tylko socjalistycznych ale i obecnych) wypowiadają się dość jasno. Jedni twierdzą, że był agentem GRU inni że to zwykły zdrajca. W sumie taka ocena przez zawodowych wojskowych mnie nie dziwi. Dla nich przysięga jest przysięgą i nie ma nic wspólnego ze sprzedawaniem tajnych materiałów za dolary.
Mnie odrzuca w tym facecie co innego. Wystarczyło go przez chwilę posłuchać i popatrzeć na niego żeby mieć wrażenie, że to jest dupa a nie szpieg. Sprawiał wrażenie zastraszonego fałszywego kolesia. Pamiętam jak przyjechał do Polski i pajace zrobiły szopkę gdzie wśród tłumów ludzi biegała ochrona z długą bronią. Żenujący widok którego przez przypadek byłem świadkiem.
Ja cenię ludzi konkretnych. Prawdziwych zawodowców, którzy nawet wobec wyroku dożywocia nie złamali się. Nie zdradzili kraju ani za dolary ani za obietnicę natychmiastowego zwolnienia z pierdla. Właśnie z tego powodu cenię Zacharskiego a Kuklińskiego uważam szmatę. Oczywiście to, że cenię Zacharskiego nie znaczy że jest on dla mnie bohaterem. Po prostu jest zawodowcem którego dokonania są wszystkim znane a nie są to utajnione przez obcy wywiad mity.

ponad
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: ponad » 14 lutego 2014, 00:40

Aimar pisze: Agenci naszych służb (nie tylko socjalistycznych ale i obecnych) wypowiadają się dość jasno.

Ludzie z obecnego polskiego wywiadu ? Czyli kto ...Czempiński,Siemiątkowski ?
-,,do czasów,w których istnieje prawda,a tego co się stało, nie można zmienić.
Z epoki identyczności, epoki samotności, z epoki Wielkiego Brata, z epoki dwójmyslenia -pozdrawiam was!"

Awatar użytkownika
Jojo
Minister
Minister

Postautor: Jojo » 14 lutego 2014, 15:58

Dla niektórych zdrajca.
Nieznani sprawcy w nocy z czwartku na piątek pomazali farbą popiersie płk. Ryszarda Kuklińskiego w parku Jordana w Krakowie. Dewastacja została zgłoszona na policję - poinformował przewodniczący towarzystwa opiekującego się parkiem, Kazimierz Cholewa.

http://fakty.interia.pl/polska/news-zde ... Id,1106382
Art. 173. Konst.

Sądy i Trybunały są władzą odrębną i niezależną od innych władz.

Wróć do „Opozycja”