PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Opozycja parlamentarna od 2015

Konstruktywna czy krzykliwa? Czy w dobrym stylu patrzy na ręce władzy? Kto do niej należy i jak działa? Jakie są Twoje odczucia?

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Awatar użytkownika
Bilu1939
Moderator
Moderator

Re: Opozycja parlamentarna od 2015

Postautor: Bilu1939 » 27 grudnia 2016, 00:35

Nie. Poratujesz, kierowniku?
"Konserwatysta jest wrogiem radykalizmu, zarówno prawicowego, jak i lewicowego. Konserwatysta jest patriotą, ale nie jest nacjonalistą. Konserwatysta jest zwolennikiem autorytetu i poszanowania władzy, ale jest wrogiem despotyzmu" - Janusz Radziwiłł.

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 27 grudnia 2016, 16:09

tylko kiosk albo płatny dostęp. polecam dostęp przeczytasz art. wszystkie a jest warto.
A po za ty uważam, że trzeba zakazać cyfr arabskich. ;)
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

Awatar użytkownika
Bilu1939
Moderator
Moderator

Postautor: Bilu1939 » 10 stycznia 2017, 16:12

Petru, tak jak parę miesięcy temu, gdy dojrzał światełko w tunelu. Dostał parę ciosów od biuletynów Lisa i Michnika, kilka kolejnych od Moniki Olejnik i trochę się liderowi opozycji zmiękło. Właśnie wycofał się ze swoich propozycji i chce spotkać się z Grzegorzem. Dziecko we mgle. No ale, nie dziwota. Polityki uczył się od Balcerowicza. Gdyby nie to, że dopiero powstali a PO Schetyny ma na sobie potężny bagaż ośmiu lat powiedziałbym - pora gasić światło. Sztuczny, telewizyjny potworek.
"Konserwatysta jest wrogiem radykalizmu, zarówno prawicowego, jak i lewicowego. Konserwatysta jest patriotą, ale nie jest nacjonalistą. Konserwatysta jest zwolennikiem autorytetu i poszanowania władzy, ale jest wrogiem despotyzmu" - Janusz Radziwiłł.

Awatar użytkownika
Cynik
Moderator
Moderator

Postautor: Cynik » 10 stycznia 2017, 20:29

Nie kopie się leżącego. Daj mu już spokój.
"Patriotism is the virtue of the vicious." - O.Wilde

Klamot88
Wójt
Wójt

Postautor: Klamot88 » 11 stycznia 2017, 00:12

"Nowoczesna - nowi w polityce"?

Obrazek

Przez cały ostatni rok Schetyna wmawiał nam, że prezydent, premier, nie mówiąc o marszałkach obu izb to figuranci, marionetki, nie ma co na nich tracić czasu – rządzi przecież wszystkim Kaczyński, i niech przestanie to ukrywać, niech jawnie stanie na czele i weźmie odpowiedzialność.

Teraz ma focha, że z Kaczyńskim to on gadać nie będzie. On chce z Kuchcińskim.

A jak go zaprosi Kuchciński? To pewnie wskaże kogo innego, najlepiej kogoś, kto jest poza krajem i w najbliższym czasie nie wróci.

Czy to dziwi? Mnie nie. Przecież takie jest całe to towarzystwo.

Wczoraj oburzali się że ksiądz Rydzyk zbiera pieniądze od staruszek – a dziś stoją #MuremZaMateuszem, choć redemptorysta kupował z darowizn nadajniki i kamery, a nie ciuszki i ajfony.

Wczoraj ciskali gromy, że „władzę zmienia się przy urnach a nie na ulicy”, że marsze i „delegitymizowanie” wybranej w wyborach władzy to rokosz, faszyzm, destabilizacja państwa – teraz powiadają, że „pokojowe metody przestały być skuteczne” i licytują się w nawoływaniach do „radykalnej” walki. Najchętniej twittując z luksusowego spa albo z Holandii, gdzie wożą córeczkę na sprezentowanego przez tatę kucyka.

Przedwczoraj twierdzili, że Prokuratura jest niewiarygodna, bo pisowska, widzimisię przewodniczącego Trybunału Konstytucyjnego jest nienaruszalnym prawem, bo on z PO; wczoraj – że skoro przewodniczący już nie jest z PO, to Trybunału Konstytucyjnego nie ma i przestał być on legalny; dziś znowu do tego nieistniejącego nielegalnego Trybunału i niewiarygodnej Prokuratury będą zaskarżać budżet, którego, mówili wczoraj, nie ma. A jutro – okaże się; jeśli Trybunał i Prokuratura przyznają im racje, to znowu będą święte i nieomylne, a jeśli nie, to pisowskie i nielegalne.

I tak w każdej sprawie…

Jakże chciałoby się mieć wroga, którego można szanować – a tu żenua i dziadostwo, że nawet się nie chce w te załgane gęby plunąć.
https://www.facebook.com/rziemkiewicz/

PS. KOD od środka:
Odpowiem Gazecie Wyborczej, bo to ciekawe.

O sprawie alimentów Mateusza - broniliśmy go jak niepodległości, bo najważniejszy był ruch. Nikt i nic nie mogło tego zepsuć. Broniliśmy lidera - większość z nas prywatnie doskonale wiedziała, że to skurwysyństwo. Ja - po wielu mailach i pytaniach - napisałam post na ten temat i zawiesiłam go na stronie mojego regionu. Dostałam opierdol od Walter Chełstowski, który kazał mi to natychmiast zdjąć. Odmówiłam - zdjęli sami.

O przekrętach w KODzie - krzyczymy o tym od wielu miesięcy. Nikt tego nie chciał słuchać. Materiały na ten temat miała między innymi Gazeta Wyborcza. Zadzwonił do mnie prominentny członek redakcji: "Anka, ja wiem, ze tak jest, ale kurwa zrozum - mamy szlaban na pisanie czegokolwiek takiego o KODzie. Nie chcę stracić pracy, kumasz?"

O kreowaniu lidera - kreowała go właśnie Gazeta Wyborcza.

Tyle w temacie.

https://www.facebook.com/zelaznalogika. ... 7315901560
A Wyborcza promowała, głaskał,podlewała, nawoziła a potem przyszła Anka i pozamiatała towarzystwo.

Marek K.
Poseł
Poseł

Postautor: Marek K. » 11 stycznia 2017, 01:06

Nudny sie Klamot, w tej nachalnej propagandzie, robisz.

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator

Postautor: Worek » 11 stycznia 2017, 06:38

Robotę robi.
"Poskrobcie z wierzchu konserwatystę a znajdziecie kogoś, kto przedkłada przeszłość nad jakąkolwiek przyszłość." - Frank Herbert

Awatar użytkownika
Marchewa
Administrator
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Marchewa » 11 stycznia 2017, 11:29

Partie lubią ludzi doświadczonych:

Listę zaczynamy od Wojciecha Jasińskiego. Do PZPR zapisał się w 1975 roku. Dwa lata wcześniej został pracownikiem Urzędu Miejskiego w Płocku, gdzie kierował Wydziałem Spraw Wewnętrznych. Twierdzi, że w 1980 r. przeszedł na drugą stronę i w rodzinnym Płocku organizował struktury "Solidarności". W wolnej Polsce pięć razy był wybierany na posła i dwa razy, w czasach rządów PiS, pełnił funkcję ministra skarbu państwa. Teraz ma zostać szefem "Orlenu".

Kolejny to Maciej Łopiński. Do PZPR zapisał się w 1971 r. i był w partii aż do wybuchu stanu wojennego w 1981 r. W tym czasie pracował jako dziennikarz. Najpierw w "Głosie Wybrzeża", później w tygodniku "Czas". W latach 80. zaangażował się już w działalność opozycyjną. Po 1989 r. był ministrem w Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, teraz takie samo stanowisko dostał od prezydenta Dudy. Był posłem VII kadencji Sejmu.

Dalej mamy Stanisława Kostrzewskiego. Postać drugoplanowa, ale swego czasu znacząca w Prawie i Sprawiedliwości. Był skarbnikiem PiS-u i doradcą gospodarczym prezesa Jarosława Kaczyńskiego. Należał do PZPR aż do jej rozwiązania. Prywatnie jest ojcem "Perfekcyjnej Pani Domu" Małgorzaty Rozenek.

Andrzej Kryże, czyli sekretarz stanu i podsekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości w rządach Kazimierza Marcinkiewicza i Jarosława Kaczyńskiego. Był w Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej do samego końca. W 1980 r. jako warszawski sędzia wydał wyroki skazujące na ówczesnych opozycjonistów - Andrzeja Czumę, Wojciecha Ziembińskiego i Bronisława Komorowskiego.

Ostatni to poseł Stanisław Piotrowicz. Po odzyskaniu wolności bywał posłem i senatorem, pełnił również funkcję sekretarza stanu w KPRM. To jego ostanie sejmowe wystąpienia opozycja zakrzykiwała słowami "precz z komuną!". Do PZPR należał od 1978 roku. Ma również na sumieniu akt oskarżenia przeciwko opozycjoniście.

http://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/ ... is/kr311b2
Spory polityczne trwają najdłużej gdy obie strony nie maja racji.
Gonzalez Suarez

Wróć do „Opozycja”