PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Kara za psucie Państwa

Konstruktywna czy krzykliwa? Czy w dobrym stylu patrzy na ręce władzy? Kto do niej należy i jak działa? Jakie są Twoje odczucia?

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

szyderca
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Re: Kara za psucie Państwa

Postautor: szyderca » 22 lutego 2017, 08:55

Nazgul pisze:E.. hopie. Ano ofe ani wcześniejsze emerytury nie dotyczyły praw nabytych. Jeśli coś porównać to skas. spec dodatkow za Po.

Ktos pracujac 15 lat z umowa OFE, nabyl juz przez 15 lat prawa, czy nie? Tzn, ze w ostatnim dniu jego pracy przed emerytura tez mu mogli ja zabrac? Czyli jak wg Ciebie moze wygladac umowa z zakladem ubezpieczeniowym gdy mozna ja zmienic w kazdej chwili, bo ja jako klient jeszcze nie "nabylem praw" , bo nie rozwalilem auta, czy nie zlamalem reki? W kazdej chwili ubezpieczyciel moze sie wycofać?..

szyderca
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: szyderca » 22 lutego 2017, 09:04

Cynik pisze:Ok szyderca wie lepiej. To wyjaśnij nam proszę kto zarobił najwięcej na przypadku na którym poległ JTT i Kluska. Czego dotyczyła ta ustawa i kto był jej mimowolnym a może nie beneficjentem? Oczekuję odpowiedzi, niech internet ci słuzy, bez problemu znajdziesz. Poszukaj w odpowiedziach związków z komuchami, WSI - życzę szczęścia, naiwniaczku. to twoje WSI ma wymiar kapitalistycznej stonki zrzucanej na pegeerowskie uprawy ziemniaków.

Co mam Ci cytowac Kluske? Z jego wypowiedzi o szantażowaniu go przez slużby? Mam Ci cytowac z pijanego Oleksego, ktory mowi o mafii rozkradajacej Polske? To jakie chcesz argumenty? Jezeli to Ci nie wystarcza, zdanie premiera Polski, czlowieka ktory w tym uczestniczyl, to zyj w swoim swiecie...nic mi do tego.
Wczoraj Belka, wyrazil sie o takich naiwniakach, ktorzy w amber gold inwestowali. On wiedzial odrazu, ze to przekret! !
Popatrz jak to szef NBP, mogl zapobiec zlodziejskiemu procederowi...KNF wiedzial, prokurator wiedzial, ten niezawisly, i nizalezny...tylko biedne liberalne lewactwo z po, na czele z glownym idiota, zlodziejem Adamowiczem, pchalo ten ich samolocik...Dopiero teraz mentalnie i faktycznie wychodzimy z postkomuny!
Brawo PiS!

Awatar użytkownika
Adi
Premier
Premier

Postautor: Adi » 22 lutego 2017, 12:11

szyderca pisze:Kilka moich uwag co do zusu..

Nie ma w Polsce prywatnego zakladu ubezpieczeniowego, ktory by oferowal takie mozliwosci leczenia, rentowe, wypadowe, chorobowe, emerytalne jak zus.
Nie ma w Polsce zadnego takiego prywatnego zakladu ubezpieczeniowego ktory by za takie pieniadze, procent ze skladek, ogarnial te zobowiazania.
Nie znam zadnego takiego zakladu ubezpieczeniowego, ktory by za takie pieniadze swiadczyl tak rozbudowane uslugi. Chodzi o zakres , praktycznie nieograniczony uslug medycznych. Nie ma takiego zakladu prywatnego, szpitala.

Mielismy w latach 90 tych bardzo duze mozliwosci zabezpieczyc swiadczenia emerytalne naszych rodzicow poprzez wzmocnienie zusu przez prywatyzacje majatku narodowego, ktore wypracowali. Niestety okradziono ich, a dzis za to placimy my.

Zus jest jedna ze zdobyczy cywilizacyjnych czlowieka. Jezeli ten system nie przetrwa, mentalnie wrocimy do sredniowiecza, jednak z setkami tysiecy czy milionami wiekszych problemow.

Mylisz ZUS emerytalny z NFZ. Państwowe ubezpieczenie zdrowotne jest niezbędne, emerytalne zupełnie zbędne.

szyderca
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: szyderca » 22 lutego 2017, 13:00

Co mylę? Przecież nie chcesz mi napisać, że nie wiesz iż składka na ZUS składa się z 5 pkt.
Ubezpieczenie zdrowotne
Ubezpieczenie chorobowe /nie jest obowiazkowe/
Ubezpieczenie wypadkowe
Ubezpieczenie rentowe
Ubezpieczenie emerytalne...

NFZ to całkiem co innego.

Awatar użytkownika
Adi
Premier
Premier

Postautor: Adi » 22 lutego 2017, 13:18

Jednakże pisząc o składce na ZUS(zakład ubezpieczeń społecznych) piszę w domyśle o składce na ubezpieczenie społeczne, nie zdrowotne. Tym bardziej że niedługo zdrowotne nie będzie opierać się na składkach.

szyderca
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: szyderca » 22 lutego 2017, 14:39

To wszystko jest ubezpieczenie społeczne. Nie rozumiem o czym piszesz. Zdrowotne to też ubezpieczenie społeczne, ściągane przez ZUS w składce ZUS,

Awatar użytkownika
Adi
Premier
Premier

Postautor: Adi » 22 lutego 2017, 14:52

To ciekawe bo sam ZUS różnicuje społeczne i zdrowotne:

http://zus.pl/default.asp?p=1&id=35

A kłótnia o marchewkę, bo meritum takie że państwowa opieka zdrowotna tak, zusowski system emerytalny do wywalenia.

Awatar użytkownika
marcinsz
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: marcinsz » 22 lutego 2017, 15:18

Adi pisze:No to prędzej czy później to tak czy siak upadnie więc lepiej prędzej niż się kisić w tym syfie. A obecnych emerytów można utrzymać z Vat/akcyz.

Brak państwowych emerytur = upadek państwa? Chyba socjalistycznego.

Budżet Polski to ok 300mld zł/rok. ZUS, chodź nazywany przez nieświadomych podatkiem, podatkiem nie jest i jak przychody do ZUSu (a więc wszystkie składki) nie liczą się do Budżetu. Tak samo jak zobowiązania ZUSu. (pomijając dofinansowanie ZUSu z budżetu).

Zobowiązania ZUS to ok 180mld zł/rok.

Innymi słowy, likwidacja ZUS (czyli obowiązku opłaty świadczeń) sprawia, że swoich emerytur, rent i innych ubezpieczeń nie dostaną ci którzy w chwili obecnej takowe świadczenia pobierają i ci którzy za jakiś czas będą (a trzeba zaznaczyć, płacili oni składki). Nie można tego przenieść na budżet bo oznacza to bankructwo państwa. (liczby nie kłamią, nie da się wypłacać świadczeń z budżetu jednocześnie utrzymując wszystkie ministerstwa, np. budżet MON to ok 40mld/rok).

ZUS przeżył wojnę, przeżył bankructwo, zmianę ustroju i bardzo wysoką inflację. Żaden inny system oparty na rynkowych zasadach tego by nie przetrwał, PIS i durnoty innych polityków, też przetrwa, nie przetrwa co najwyżej upadku państwa.

szyderca pisze:Przeciez kazdy kto rozpoczal prace w roku X, wiedzial, ze przejdzie na emeryture w wieku 65 lat, przyszedl Tusk i zrobil ustawe, ktora mowi mu, nie ty przejdziesz na emeryture w wieku 66, 4 lat. To jest wg Ciebie brak dzialania ustawy wstecz?

Nie, nie jest.

Ta zmiana NIE OBOWIĄZYWAŁA LAT JUŻ PRZEPRACOWANYCH tylko obowiązywała na lata przyszłe. Dlatego przejście na emeryturę wg. tamtej ustawy jest proporcjonalne do przepracowanego stażu. Maksymalne lata dotyczą wyłącznie najmłodszych roczników o bardzo niskim lub żadnym stażu pracy.

Nie wiem, na jakiej wiedzy bazujesz, ale jeśli tego nie wiedziałeś, to dałeś się oszukać.

Podobny system stosuje się we wszystkich reformach emerytalnych. Np. podniesienie minimalnego stażu pracy dla policjantów. Dotyczył on wyłącznie najmłodszych roczników lub dopiero przyszłych policjantów. Nie tych którzy znaczną część wypracowali w starym systemie.

Zachowanie tych zasad jest podstawą konstytucyjności takiej ustawy.

szyderca pisze:Z OFE podpisakem prywatna umowe, miedzy mna a jednym z prywatnych funduszy...Tusk zrobil sobie ustawe, nie mam kasy, ani umowy!

Podpisać umowę mogłeś jedynie w przypadku III filaru. Jednakże nie powstała jeszcze ustawa likwidująca ten filar. Co prawda, jest w zamyśle polityków PIS taki pomysł, mający na celu NACJONALIZACJĘ tych środków. (czyli faktyczną grabież), miałyby trafić na programy rozwoju Morawieckiego (kto wie? może do tego dojdzie - trybunał Konstytucyjny nie istnieje - i będziesz współfinansował np. hotele i SPA ojca Tadeusza R.?)

W przypadku II filaru, po pierwsze miałeś prawo wyboru, czy dalej zostajesz w OFE czy przenosisz się do ZUS. Skoro nie skorzystałeś to przeniosłeś się do ZUS, a Twoje własne środki zgromadzone na Twoim własnym koncie OFE zostały przeniesione na subkonto ZUS. Nigdzie nie znikły, nikt ich nie ukradł. Od tego momentu liczone masz PEŁNE składki do ZUS (ważne w przyszłości przy wyliczaniu emerytury).

Szyderca, to nie są tajemne rzeczy. Możesz sam o tym się przekonać ale musisz chcieć. Wystarczy poużywać google, nie portale typu niezalezna.
szyderca pisze:Ewentualnevograniczenie emerytury, moze być zwiazane tylko i wylacznie z jego praca przed 90 rokiem. Nie wiem czy to mozesz ogarnac...

Cieszę się, że to pojmujesz. Cieszę się, że przyznajesz rację TK z roku ok 2010 kiedy zakwestionował podobny pomysł jak obecny PIS, w tamtym czasie. Nie rozumiem dlaczego jednak zarzucasz takie praktyki poprzednikom (próbujesz mi fałszywie udowodnić, że wcześniej istniały ustawy działające wstecz), a nie widzisz czarno na białym takiej praktyki u obecnych rządzących PO ZNISZCZENIU TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO! Przecież jasno (podałem namiar) w ustawie zapisano maksymalny wymiar emerytury dla osób pokrzywdzonych przez obecną ustawę dezubekizacyjną. Jest też mnóstwo opinii, historii opisanych w internecie. Trudno brać za prawdę wypowiedzi min. Błaszczaka któremu zostały przyznane super uprawnienia właśnie o decydowaniu o tym! (wcześniej też wydawało ci się to niemożliwe, aby PIS, jako partia decydował o tym kto jaką emeryturę dostanie). Taki wpis w ustawie, też faktycznie istnieje (zaraz pierwsza strona).

szyderca
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: szyderca » 22 lutego 2017, 17:07

Ta zmiana NIE OBOWIĄZYWAŁA LAT JUŻ PRZEPRACOWANYCH tylko obowiązywała na lata przyszłe. Dlatego przejście na emeryturę wg. tamtej ustawy jest proporcjonalne do przepracowanego stażu. Maksymalne lata dotyczą wyłącznie najmłodszych roczników o bardzo niskim lub żadnym stażu pracy.

Nie wiem, na jakiej wiedzy bazujesz, ale jeśli tego nie wiedziałeś, to dałeś się oszukać.

Podobny system stosuje się we wszystkich reformach emerytalnych. Np. podniesienie minimalnego stażu pracy dla policjantów. Dotyczył on wyłącznie najmłodszych roczników lub dopiero przyszłych policjantów. Nie tych którzy znaczną część wypracowali w starym systemie.

Zachowanie tych zasad jest podstawą konstytucyjności takiej ustawy.

Nie wiem czy Ty kiedys podpisywałeś jakas umowe. Nawet gdybym mial tylko jeden rok przepracowany, ba! 1 miesiac, a pracodawca przyjmujacy mnie do pracy obiecal ze przyjmuje mnie na rok, na takie i takie warunki, to kazda zmiana tych regul, cofałby poprzednie to jasne. Chyba dla kazdego.
To, ze od dzis bede zarabial mniej, czy pracował wiecej, to chyba jasne... Tu nie chodzi o jakość zmiany, ale FAKT zmiany.

Podpisać umowę mogłeś jedynie w przypadku III filaru. Jednakże nie powstała jeszcze ustawa likwidująca ten filar. Co prawda, jest w zamyśle polityków PIS taki pomysł, mający na celu NACJONALIZACJĘ tych środków. (czyli faktyczną grabież), miałyby trafić na programy rozwoju Morawieckiego (kto wie? może do tego dojdzie - trybunał Konstytucyjny nie istnieje - i będziesz współfinansował np. hotele i SPA ojca Tadeusza R.?)

W przypadku II filaru, po pierwsze miałeś prawo wyboru, czy dalej zostajesz w OFE czy przenosisz się do ZUS. Skoro nie skorzystałeś to przeniosłeś się do ZUS, a Twoje własne środki zgromadzone na Twoim własnym koncie OFE zostały przeniesione na subkonto ZUS. Nigdzie nie znikły, nikt ich nie ukradł. Od tego momentu liczone masz PEŁNE składki do ZUS (ważne w przyszłości przy wyliczaniu emerytury).

Szyderca, to nie są tajemne rzeczy. Możesz sam o tym się przekonać ale musisz chcieć. Wystarczy poużywać google, nie portale typu niezalezna.

Znowu cos nie ogarniasz. OFE to II filar. Umowe podpisywałem z Nationale Nederlanden...i nie muszę szukać w google.
Tusk gdy rzadził PiS mówił, że złodzieje chcą sie dorwać do "naszych " pieniędzy później te pieniądze znacjonalizował, i zmniejszył skladki na te fundusze w takim stopniu, ze jest to filar zupelnie teoretyczny. Oczywiscie z kolegami wpierw okradali nas na duzy % z tzw "obsługi' tych pieniedzy. Mam nadzieje, że PiS jak najszybciej to zlikwiduje. Tusk z OFE wyciągnął ok 150 mld! zł.

Awatar użytkownika
marcinsz
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: marcinsz » 22 lutego 2017, 18:16

szyderca pisze:Nie wiem czy Ty kiedys podpisywałeś jakas umowe. Nawet gdybym mial tylko jeden rok przepracowany, ba! 1 miesiac, a pracodawca przyjmujacy mnie do pracy obiecal ze przyjmuje mnie na rok, na takie i takie warunki, to kazda zmiana tych regul, cofałby poprzednie to jasne. Chyba dla kazdego.
To, ze od dzis bede zarabial mniej, czy pracował wiecej, to chyba jasne... Tu nie chodzi o jakość zmiany, ale FAKT zmiany.

Akurat w przypadku umowy o pracę, to mi przykro Szyderca. Obie strony mają prawo do zmiany umowy, nazywa się to aneksem i w sytuacji kiedy pracodawca będzie chciał Ci pensję obniżyć, zrobi to. Nie będziesz miał racji mówiąc, że działa wstecz, bo pracodawca nie będzie miał prawa zmienić Ci wypłat które już otrzymałeś, nie będzie miał prawa nakazać pieniędzy Ci zwrócić, ale będzie miał prawo decydowania o przyszłych wypłatach. Ty też jednak musisz się na to zgodzić, jeśli nie, dojdzie do przedterminowego rozwiązania umowy. Zwróć uwagę, że trzecia z rzędu umowa musi już być na czas nieokreślony. Gdyby było jak mówisz, pracodawca nawet nie mógłby Cię zwolnić, nie mówiąc o zmiany wypłaty.

Dobry przykład, to umowa z bankiem. Wielu z was, praktycznie wszyscy, ostatnimi czasy, pomimo podpisanej umowy dostali najczęściej drogą e mail lub wiadomości z banku (w formie elektronicznej) nowy regulamin opłat na temat zmian prowizji pobieranych przez bank. Wzrosły wam opłaty między innymi za korzystanie z bankomatów czy opłaty za korzystanie z karty. Czy to zmiana wstecz? Nie, dotyczy przyszłych miesięcy i zawsze obowiązuje od...
(takie zmiany wprowadziły chyba wszystkie banki w Polsce ok rok temu, po zapowiedziach i wprowadzeniu nowych podatków dla banków wprowadzonych przez nowy rząd PIS, wpływy z tych podatków w 2016 roku okazały się 2mld zł mniejsze niż planowano, zysk banków w 2016 był rekordowy!)

Ten sam mechanizm dotyczy ZUS, umowy zerwać niemożna, można jedynie wybrać inną grupę rządzącą. Należy jednak przed tym określić czy faktycznie zmiana ma sens, czy tylko niekorzystnie wykorzystana jest przez opozycję. Akurat w przypadku podniesienia wieku emerytalnego, zmiana miały sens jako jeden ze słusznych. Wracanie do poprzednich regulacji odbywa się ze szkodą dla ubezpieczonych.
szyderca pisze:Znowu cos nie ogarniasz. OFE to II filar. Umowe podpisywałem z Nationale Nederlanden...i nie muszę szukać w google.

Zgadza się, miałeś jedynie prawo wyboru banku.

Tusk gdy rzadził PiS mówił, że złodzieje chcą sie dorwać do "naszych " pieniędzy później te pieniądze znacjonalizował, i zmniejszył skladki na te fundusze w takim stopniu, ze jest to filar zupelnie teoretyczny. Oczywiscie z kolegami wpierw okradali nas na duzy % z tzw "obsługi' tych pieniedzy. Mam nadzieje, że PiS jak najszybciej to zlikwiduje. Tusk z OFE wyciągnął ok 150 mld! zł.

Przeczytaj proszę jeszcze raz co napisałem, te pieniądze trafiły na subkonta ZUS. Czyli z powrotem do Ciebie.

Ocena, czy to właściwe czy nie może być różna. Wg. mnie BARDZO słuszna. Ale o tym można porozmawiać wówczas kiedy zrozumie się, że te pieniądze nie znikły, wróciły jako pełne wpłaty do ZUSu, więc nadal są w "posiadaniu tego który je wpłacał", czyli nas.

Awatar użytkownika
Cynik
Moderator
Moderator

Postautor: Cynik » 23 lutego 2017, 01:51

Popatrz jak to szef NBP, mogl zapobiec zlodziejskiemu procederowi...KNF wiedzial, prokurator wiedzial, ten niezawisly, i nizalezny...tylko biedne liberalne lewactwo z po, na czele z glownym idiota, zlodziejem Adamowiczem, pchalo ten ich samolocik...Dopiero teraz mentalnie i faktycznie wychodzimy z postkomuny!

Bo gamonie nie potrafią czytać! Ale posluchaj Belki raz jeszcze. I tego w rozmowie z Sienkiewiczem i tego na sali kolumnowej podczas komisji. Jako szef NBP mógł co najwyżej zaalarmować prokuraturę, KNF. Tylko że AG nie podlegało pod KNF, ponieważ twoj ukochany PiS wykreślił parabanki z odpowiedzialności przed KNF, oczywiście wykluczając przede wszystkim SKOKi. Prokuratorzy olali sprawę, a KNF ostrzegał już w 2009 r przed Amber Gold. My też tu pisaliśmy o tym, poszperaj w historii. No ale lepiej zrzucać na innych. Belka dobrze odpowiedział - on może tylko edukować ludzi. Czego oczekiwales, że jako szef NBP zaaresztuje małżeństwo P?

A co do gadek Oleksego, różne rzeczy gadal po pijaku. Te nagrania nie są wiarygodne.
"Patriotism is the virtue of the vicious." - O.Wilde

szyderca
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: szyderca » 23 lutego 2017, 11:22

Akurat w przypadku umowy o pracę, to mi przykro Szyderca. Obie strony mają prawo do zmiany umowy, nazywa się to aneksem i w sytuacji kiedy pracodawca będzie chciał Ci pensję obniżyć, zrobi to.

Ech...człowieku. Tak się zaplatałes, ze nie zauwazyłeś, iz od pocztaku broniłeś stanowiska, iż zmiany nie moga być ... :lol: Teraz piszesz cos zupełnie innego, broniąc odwrotnego stanowiska! :mrgreen:

Słynne kratki w osobowych autach, które po zamontowaniu czynuily z nich ...ciężarowe. Płaciło się 2 tys zł za homologacje na ciezarowke, w salonie. panstwo pobierało opłate i wpisywalo się "ciezarowe" Wiem bo sam tak robiłem, zgodnie z prawem. Pozniej sic! takich ludzi zaczeto traktowac jak przestepców i w swietle prawa! odebrano mi status auta "cięzarowego"! to nie jest dzialanie wstecz?
Nie masz czego bronic, jest wiele przykladów, nawet jak sam piszesz, takiego dzialania..

Przeczytaj proszę jeszcze raz co napisałem, te pieniądze trafiły na subkonta ZUS. Czyli z powrotem do Ciebie.

Ocena, czy to właściwe czy nie może być różna. Wg. mnie BARDZO słuszna. Ale o tym można porozmawiać wówczas kiedy zrozumie się, że te pieniądze nie znikły, wróciły jako pełne wpłaty do ZUSu, więc nadal są w "posiadaniu tego który je wpłacał", czyli nas.

:mrgreen: żartujesz sobie...nawet nie chce sie mi tego komentować. Dlaczego uwazasz, że zabranie moich pieniedzy przez Tuska jest lepsze niż przez PiS ubekom, ktore tez zostana w budzecie i bedą tak samo ich jak i w zus? Hipokryzja? Głupota?
Nie wiem ile masz lat, ja pamietam co Tusk mowil o OFE, mazowiecki i inni oszusci z KLD< UW< i inncy lewacko liberalnych partii gdy ona powstała.

Bo gamonie nie potrafią czytać! Ale posluchaj Belki raz jeszcze. I tego w rozmowie z Sienkiewiczem i tego na sali kolumnowej podczas komisji. Jako szef NBP mógł co najwyżej zaalarmować prokuraturę, KNF. Tylko że AG nie podlegało pod KNF, ponieważ twoj ukochany PiS wykreślił parabanki z odpowiedzialności przed KNF, oczywiście wykluczając przede wszystkim SKOKi. Prokuratorzy olali sprawę, a KNF ostrzegał już w 2009 r przed Amber Gold. My też tu pisaliśmy o tym, poszperaj w historii. No ale lepiej zrzucać na innych. Belka dobrze odpowiedział - on może tylko edukować ludzi. Czego oczekiwales, że jako szef NBP zaaresztuje małżeństwo P?

PiS nie mógł wykreslic SKOKOw z KNF, bo one wczesniej nigdy tam nie były. Problemy SKOKow zaczeły sie, gdy KNF wlaczyl jest do siebie, pod przewodnictwem polityka PO, i zaczał je nisczyć. To małe spoldzielcze firmy, ktore finansowo nie podoałały obciązeniom jakie nakladal na nie KNF. Gwarantowane ubezpieczenia, kasa na BFG, kasa odlozona na koncie w rezerwie kredytowej itp...połozyli SKOKi, które bankami nie mogły być.
Amber Gold i dziesiatki innych firm nadzoruje KNF i ostrzega przed nimi. Nie musi byc przecież odrazu nadzor ustawowy, bo KNF monitoruje rynek.
Amber Gold spod nadzoru Narodowego banku i KNFu wykluczyli sami prawnicy bankowi!!! o czym mówił Belka, nie widząc w nim podmiotu kantorowego!

Były szef NBP dodał, że Amber Gold nie prowadziła nielegalnej działalności kantorowej, co ustalił departament prawny NBP. - Nie zgłosili, a nawet jakby zgłosili, to byśmy nie uznali tego za działalność kantorową, bo nie była to działalność kantorowa - podkreślił Belka.

A co do gadek Oleksego, różne rzeczy gadal po pijaku. Te nagrania nie są wiarygodne.

Uznanie przez Ciebie czegos za wiarygodne równa się zeru. Oczywiście gdy jest przeciwne Twoim osądom. Wszyscy swieci, tylko kasa się nie zgadza... :mrgreen: Naiwny?

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator

Postautor: Worek » 23 lutego 2017, 12:17

szyderca pisze:PiS nie mógł wykreslic SKOKOw z KNF, bo one wczesniej nigdy tam nie były. Problemy SKOKow zaczeły sie, gdy KNF wlaczyl jest do siebie, pod przewodnictwem polityka PO, i zaczał je nisczyć. To małe spoldzielcze firmy, ktore finansowo nie podoałały obciązeniom jakie nakladal na nie KNF. Gwarantowane ubezpieczenia, kasa na BFG, kasa odlozona na koncie w rezerwie kredytowej itp...połozyli SKOKi, które bankami nie mogły być.

Udowodnij proszę tą tezę.
"Poskrobcie z wierzchu konserwatystę a znajdziecie kogoś, kto przedkłada przeszłość nad jakąkolwiek przyszłość." - Frank Herbert

szyderca
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: szyderca » 23 lutego 2017, 15:38

Ale co udowodnić? To są fakty!
Jakubiak był zastepcą HGW w Warszawie, czyli polityki związany z PO, pozniej przewodniczacy KNF
SKOKI nigdy nie były nadzorowane przez KNF, ustawa z 2012 roku to zmieniła
Zaden SKOK nie jest rowny nawet najmniejszemu bankowi
KNF nakłada obowiazki, jak swiadczenie na BFG, rezerwa finansowa, ubezpieczenie kredytow i inne
Przed 2012 rokiem zaden SKOK nie zbankrutował
SKOKi to sa spóldzielnie, jak chcesz to możesz stac sie ich członkiem, wykupując udział. sama nazwa mowi...Spółdzielcze...

Awatar użytkownika
Cynik
Moderator
Moderator

Postautor: Cynik » 23 lutego 2017, 18:46

Kasy spółdzielcze czyli SKOK a przy okazji wszelkie parabanki nie były od początku objęte ustawą o utworzniu KNF. A tę ustawę przegłosowano za kadencji PiSu, zadbali o to aby SKOK nie podlegały nadzorowi, tworząc lukę z której skorzystał m.in. Amber Gold, Finroyal i kilka mniejszych cwaniaczków. Zerknij do ustawy o utworzeniu KNF z 2006 r. W art 1 ust 2 masz dokładnie sprecyzowane kogo obejmuje nadzór KNF. Cóż, brakuje tam spółdzielczych kas oszczednościowo-kredytowych, domów składowych, kas pożyczkowych itd.
http://isap.sejm.gov.pl/Download?id=WDU ... 119&type=2
A Polacy już wtedy wpadal w problemy z chwilówkami czy szemranymi kredytami pod zastaw nieruchomości.

Szyderca, kogo ty chcesz nakręcać? Twój kochany PiS "przypadkiem" zostawił lukę, z której Marcin P. czy jego mocodawcy skorzystali. Przypadek? Zaczynam wątpić.
Tak się składa że PiS to w większości prawnicy, raczej wiedzieli co robią.
"Patriotism is the virtue of the vicious." - O.Wilde

Wróć do „Opozycja”