PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Włodzimierz Cimoszewicz

Jednostki wybitne, a może perfekcyjni manipulanci? Kto jest najlepszy, a kto najgorszy w opinii internatów? Kim się chwalisz, a kogo się wstydzisz? Porozmawiajmy o konkretnych osobach...

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Czy Włodzimierz Cimoszewicz jest:

Dobrym politykiem
15
52%
Złym politykiem
14
48%

Liczba głosów: 29

Awatar użytkownika
Marchewa
Administrator
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Marchewa » 28 maja 2009, 12:57

1. Ostrożniej gospodaruj pogrubieniami i podkreśleniami

2. Myślę że WC ma szanse raczej na arenie międzynarodowej niż krajowej.
Spory polityczne trwają najdłużej gdy obie strony nie maja racji.
Gonzalez Suarez

Pablo
Radny gminny
Radny gminny

Postautor: Pablo » 10 czerwca 2009, 22:52

Miałem okazję pracować z byłym oficerem BOR-u, który ochraniał premierów w latach 1989-2003. I powiedział, że Cimoszewicz to ostatni prawdziwy polityk w polskiej polityce. I ja mu wierzę.

Awatar użytkownika
camelionn
Radny wojewódzki
Radny wojewódzki

Postautor: camelionn » 10 czerwca 2009, 23:40

A co znaczy prawdziwy polityk? Ilu ten Borowik znał polityków/premierów i na jakiej podstawie tak uważa? Niech Cimoszewicz siedzi głęboko w puszczy, tak jest lepiej dla nas i dla niego. Jego czasy się kończą. Już nawet w jego stronach Sld ostro przegrywa z PO.
Wycieczki łączące aktywność sportową ze zwiedzaniem Czech i Słowacji http://www.go4outdoors.eu

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 11 czerwca 2009, 23:14

Osobiście uważam C. za bardzo dobrego polityka. Tak samo zresztą Borowskiego czy Rosatiego. Po prawej stronei z nieobecnych byłby takim Hall czy śp. Geremek. Brakuje takich ludzi na scenie, ale miejsca dla nich coraz mniej. Mogą być albo liderami (JK czy DT i GSchetyna to ta sama liga - kłopot w tym, że im nie opłaca się być zawsze merytorycznymi a JK to w ogóle się nie opłaca) albo nie być...
A po za ty uważam, że trzeba zakazać cyfr arabskich. ;)
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

Pablo
Radny gminny
Radny gminny

Postautor: Pablo » 12 czerwca 2009, 17:03

camelionn pisze:A co znaczy prawdziwy polityk? Ilu ten Borowik znał polityków/premierów i na jakiej podstawie tak uważa? Niech Cimoszewicz siedzi głęboko w puszczy, tak jest lepiej dla nas i dla niego. Jego czasy się kończą. Już nawet w jego stronach Sld ostro przegrywa z PO.

CZYTAJ!!! Napisłam, że ów Borowik pracował z premierami od 1989r. więc poznał ich i innych polityków wystarczającą ilość, żeby wyrobić sobie o nich zdanie.
O wiele bardziej cenię Cimoszewicza niż Kaczyńskich, Tusków czy innych Schetynów. O jego klasie świadczy fakt, że w momencie gdy oponenci polityczni zaatakowali jego rodzinę wycofał się. Ponoć stwierdził, że nikt jego bliskim mordy sobie nie będzie wycierał. Niewielu z obecnych pseudo-polityków postąpiłoby tak samo.

Awatar użytkownika
wuzetka
Minister
Minister

Postautor: wuzetka » 12 czerwca 2009, 20:22

Czyżby? Myślisz że taki szlachetny? Tak powiedział? No tak, coś tam trzeba przecież powiedzieć.
Po pierwsze drogi kolego, ktoś kto jest czysty nie odchodzi z polityki i nie rezygnuje tak łatwiutko, tylko ten co po pierwsze ma coś do ukrycia i boi się że sprawa przy okazji wyborów wyjdzie na wierzch lub też spadły mu notowania i nie ma szans na wygraną albo jedno i drugie.
Oficjalnie mówiło się że to sprawa Jaruckiej spowodowała jego rezygnację. Tyle tylko że zanim wybuchła sprawa Jaruckiej to on już parę tygodni wcześniej stracił wiarygodność i notowania mu szły w dół na łeb na szyję.
Cimoszewicz jako jedyny polityk SLD miał nieposzlakowaną opinię, kryształ, czysty jak łza, ideał. I to był cały atut. Wystarczyło by żeby wygrał wybory z nawiązką. Ale w momencie jak wyszło że kryształ nie jest taki kryształowy to już nie było sensu kandydować bo mit prysł.
A co wyszło? że przypomnę koledze?
Pan Cimoszewicz doktor prawa zapomniał wpisać akcje Orlenu w swoim zeznaniu majątkowym, i co dalej? Poproszony o wyjaśnienia odpowiedział że pytanie jest niestosowne :lol: Niby pikuś, że zapomniał, chociaż jak zwykły obywatel zapomni to może się do końca życia nie pozbierać, ale niech tam, tylko tyle że ministrowi nie wolno grać na giełdzie bo ma dostęp do poufnych spraw odnośnie spółek skarbu państwa a Orlen to była największa spółka w jednej trzeciej skarbu państwa. A spadek jego notowań nastąpił już w następnym dniu kiedy odmówił składania zeznań przed komisją orlenowską i zachował się jak zwykły arogancki prostak. I mit kryształowego sprawiedliwego bez skazy polityka pękł. A sprawa Jaruckiej wybuchła dopiero po jakimś czasie i miała związek z próbą podmienienia zeznania podatkowego a nie miała nic wspólnego z rodziną.
Jaruckiej nie udowodniono że zeznała prawdę, choć zeznała pod przysięgą ale to nie ma żadnego znaczenia.
Ale mimo wszystko jego nazwisko piszę dużą literą bo w porównaniu z innymi to rzeczywiście jeden z lepszych polityków. Nie taka wredna szuja jak nie powiem kto :lol:

Awatar użytkownika
samael86
Poseł
Poseł
Kontaktowanie:

Postautor: samael86 » 12 czerwca 2009, 20:33

Ja powiem krótko czas na młodą świeżą krew obecnych 35latków pognać w cholerę obecne "elity"
http://cesarstworivii.phorum.pl/index.php ------> Wirtualne Cesarstwo Rivii zaprasza

Przywróćmy Monarchię w Polsce!

"Ludzie, którzy dla tymczasowego bezpieczeństwa rezygnują z podstawowej wolności, nie zasługują ani na bezpieczeństwo, ani na wolność." -- Benjamin Franklin

Awatar użytkownika
wuzetka
Minister
Minister

Postautor: wuzetka » 12 czerwca 2009, 20:34

Pablo pisze:O wiele bardziej cenię Cimoszewicza niż Kaczyńskich, Tusków czy innych Schetynów.

Acha, i nie przyrównuj prawdziwych polityków do kręcaczy lodów ok? bardzo Cię proszę,

Pablo
Radny gminny
Radny gminny

Postautor: Pablo » 12 czerwca 2009, 21:04

wuzetka pisze:Czyżby? Myślisz że taki szlachetny? Tak powiedział? No tak, coś tam trzeba przecież powiedzieć.

Tak, ale inni na jego miejscu rozpętaliby wojnę z oponentami.

wuzetka pisze:Po pierwsze drogi kolego, ktoś kto jest czysty nie odchodzi z polityki i nie rezygnuje tak łatwiutko

A gdzie ja napisałem, że Cimoszewicz jest czysty? Żaden polski polityk nie jest czysty.

aj
Stażysta
Stażysta

Postautor: aj » 31 lipca 2009, 16:47

Cimoszewicz mógł być obecnie prezydentem, gdyby PO nie wyciągnęła "z kapelusza " panią, która go fałszywie oskarżyła o kombinacje z PIT-ami.
Do tej pory nie została za to ukarana.

Awatar użytkownika
Marchewa
Administrator
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Marchewa » 02 sierpnia 2009, 22:13

Raczej nie mógłby. Zresztą w błahej sprawie zachował się jak gówniarz który uciekł po byle oskarżeniach z podkulonym ogonem a nie jak polityk z 20 letnim stażem.
Spory polityczne trwają najdłużej gdy obie strony nie maja racji.

Gonzalez Suarez

Awatar użytkownika
Cynik
Moderator
Moderator

Postautor: Cynik » 04 sierpnia 2009, 12:04

... i tym zraził mnie do swojej osoby.... w ten oto sposób straciłem resztki szacunku do polityków.
"Patriotism is the virtue of the vicious." - O.Wilde

Awatar użytkownika
samael86
Poseł
Poseł
Kontaktowanie:

Postautor: samael86 » 04 sierpnia 2009, 18:20

Król Król jeszcze raz tylko Król może zmienić wizerunek władzy albo ktoś pokroju Piłsudskiego ale niestety nie żyje już żaden wielki
http://cesarstworivii.phorum.pl/index.php ------> Wirtualne Cesarstwo Rivii zaprasza

Przywróćmy Monarchię w Polsce!

"Ludzie, którzy dla tymczasowego bezpieczeństwa rezygnują z podstawowej wolności, nie zasługują ani na bezpieczeństwo, ani na wolność." -- Benjamin Franklin

Awatar użytkownika
Cynik
Moderator
Moderator

Postautor: Cynik » 06 sierpnia 2009, 10:21

Dupa nie król! W całej europie szacunek do monarchii wymiera z nią samą. Ani Piłsudski - nie potrzeba nam drugiego protoplasty Hitlera. Popatrz sobie na Putina - prymitywny ale skuteczny marketing. Potrzebny nam dobry zarządca a nie polityk. .... a nigdy nie będzie nim człowiek. Dopóki u steru siedzi tkanka biologiczna, dopóty prywatny interes weźmie górę nad interesem społecznym. Tylko cyberrząd albo prawdziwy reżim technokratyczny jest w stanie cokolwiek zrobić - dokładnie jak rząd M. Belki w 2003-2004. To co było później zwane wzrostem gospodarczym to właśnie ciężka praca tego rządu. Nie mówię już o tym co wspaniale spartolił PiS. A jak ktoś ma obiekcje niech sobie sprawdzi ustawy i rozporządzenia z tamtego okresu oraz skład ministrów. Sami spece - czyściutka technokracja. I tak powinno być! A nie jakiś "król" czy inny wrzód-ksenofob czy inna partia stetryczałych marzycieli roku 1920.

Wybaczcie nie mogę czytać bzdur o ZSRE etc - prowadzę firmę. Jak wystawiałem faktury niemieckim klientom sprzed 2004 to szlag mnie trafiał, zawsze jakieś problemy bo nas nie było w UE - teraz ich nie ma. Wystawiam fakturę i nie mam problemu z przyjęciem jej przez kontrahenta. Dlatego będę agresywnie reagował na gołowąsów wymądrzających się o jakichś ZSRE czy podobnych bzdurach. Życie szanowni koledzy koryguje punkt myślenia i tego wam życzę.
"Patriotism is the virtue of the vicious." - O.Wilde

Awatar użytkownika
Ambioryks
Poseł
Poseł

Postautor: Ambioryks » 06 sierpnia 2009, 11:13

Cynik pisze: Ani Piłsudski - nie potrzeba nam drugiego protoplasty Hitlera.

Protoplastami Hitlera byli Lenin i Stalin - Hitler się na nich wzorował. I vice versa. Obozy koncentracyjne wprowadzono w Rosji bolszewickiej już w 1918, a w Niemczech w 1933. SS wzorowało się na CzeKa. Członkowie NSDAP mówili do siebie per "Genosse", czyli "towarzyszu", tak jak członkowie WKP(b). Niby co z tym wszystkim ma wspólnego Piłsudski?
Cynik pisze:A nie jakiś "król" czy inny wrzód-ksenofob czy inna partia stetryczałych marzycieli roku 1920.

Może wyjaśnisz, o kogo tu właściwie chodzi?
Cynik pisze:Jak wystawiałem faktury niemieckim klientom sprzed 2004 to szlag mnie trafiał, zawsze jakieś problemy bo nas nie było w UE - teraz ich nie ma.

A jak wystawiasz faktury szwajcarskim albo ukraińskim klientom? Przecież te kraje nie są w UE. Czy w związku z tym nie masz i z tym problemów, bo Polska jest w UE?
W 2004 nic by się pod tym względem nie zmieniło, gdyby Niemcy nie były wtedy w UE.
Poza tym: czy jakbyś przyjmował klientów z trójkąta wyszehradzkiego, to czy też miałbyś problemy przed 2004 r.?

Wróć do „Politycy”