PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

HGW - polityk roku

Jednostki wybitne, a może perfekcyjni manipulanci? Kto jest najlepszy, a kto najgorszy w opinii internatów? Kim się chwalisz, a kogo się wstydzisz? Porozmawiajmy o konkretnych osobach...

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Awatar użytkownika
Jojo
Minister
Minister

Re: HGW - polityk roku

Postautor: Jojo » 21 sierpnia 2016, 15:37

Worek pisze:
Klamot88 pisze: Różnice pomiędzy warszawskim dodatkiem do GW a samą Gazetą Wyborczą są rzeczą powszechnie znaną.

Ja nie znam. Możesz mi objawić tą różnicę?

Przecież on tylko wkleja
http://telewizjarepublika.pl/dlaczego-q ... 36972.html
Największy przekręt PZPR to założenie PIS i przejęcie władzy jako prawica

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 21 sierpnia 2016, 15:54

klamot - jeszcze raz bez quote i źródła a dostaniesz urlop od wkejania.
A po za ty uważam, że trzeba zakazać cyfr arabskich. ;)
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

Klamot88
Wójt
Wójt

Postautor: Klamot88 » 27 sierpnia 2016, 12:10

Obrazek

Czuję się trochę jak czubek, bo znalazłem sobie taką zabawę, że wyobrażam sobie, jak Tusk w zaufanym gronie opowiada jak wybierał Komorowskiego jako kandydata na Prezydenta RP i Gronkiewicz-Waltz na kandydatkę do rządzenia Warszawą.
Wyobrażam to sobie i śmieję się sam do siebie.
Jak wariat się śmieję.

http://opinie.wp.pl/rafal-wos-v-rp-urod ... 609686657a

Marek K.
Poseł
Poseł

Postautor: Marek K. » 27 sierpnia 2016, 23:31

Jak wariat się śmieję.

W to akurat nie watpie.

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 02 września 2016, 18:27

Powiem wam, że cisza przez tyle lat nad odzyskiwanie m kamienic przez ludzi nic ze spadkiem nie mających wspólnego wygląda mi na 2 największą aferę 3 rp. Ciekawe czy Pis w to uderzy bo jak na razie wygląda że nie bardzo. Może czekają na decyzję jk a może administracja Pis ma sobie też sporo do zarzucenia.

Pewnym jest - to koniec HGW.
Ludzie z KOD cieszą się że po nie weszło do koalicji.
Pis zaciera łapki.
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

Awatar użytkownika
Marchewa
Administrator
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Marchewa » 02 września 2016, 19:48

Jaka cisza? Kojarzę co najmniej ze 3 artykuły w "Polityce" w tym raport o dekrecie Bieruta. Sama GW pisała o tej dziwnej reprywatyzacji kilkanaście razy. Cisza PiS wynika zapewne z unurzania Kaczyńskiego i kto wie ilu działaczy (którzy w W-wie rządzili przez kawałek czasu w różnych dzielnicach) w co najmniej takim samym stopniu jak HGW. Wszystkie rządy ignorowały problem reprywatyzacji i dekretu Bieruta i jeżeli PiS to ruszy to jest kilkanaście mld do tyłu (wariant b. optymistyczny), obecna skorumpowana wolnoamerykanka wbrew pozorom jest duużo tańsza. Więc na miejscu HGW bym się nie obawiał.
Spory polityczne trwają najdłużej gdy obie strony nie maja racji.
Gonzalez Suarez

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 02 września 2016, 19:55

Nie chodziło mi o media. Moja wina. Chodziło o polityków. No właściwie to nikt przez 20 lat na poważnie się nie przejął. Niby ustawa była ale jakoś zawetowana. Jakoś nikt nawet nie był wstanie ukrócic procederu pełnomocników spadkobierców których nie można znaleźć ale da si ę przejąć na niego kamienicę. .. Zero ciśnienia na temat u wszystkich. A biznes naprawdę gruby.

Bagin90
Starosta
Starosta

Postautor: Bagin90 » 02 września 2016, 20:03

Cisza PiS wynika zapewne z unurzania Kaczyńskiego i kto wie ilu działaczy (którzy w W-wie rządzili przez kawałek czasu w różnych dzielnicach) w co najmniej takim samym stopniu jak HGW.

Nie popadajmy w absurd, to HGW rzadzila w Warszawie przez blisko 10 lat, a PO mialo wiekszosc w kraju przez 8 lat. Nie wiem czy to koniec HGW, na pewno z politycznego punktu widzenia na aferze wizerunkowo straca najwieciej ci ktorzy mieli najwieksze mozliwosci by skonczyc z tym procederem - czyli ci ktorzy rzadzili. Podoba sie czy nie.

http://wiadomosci.dziennik.pl/opinie/ar ... tusza.html
Bojkot Nazgula - z tym panem nie rozmawiam, nie zwracam uwagi na jego posty, traktuje jak powietrze. Dopoki nie wyjasni sprawy z edytowanym po czasie postem.

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 02 września 2016, 20:06

Jasne. A widziałeś jakieś parcie z Pisu na tą sprawę.?

W sumie PO zrobiło ustawe. Duda ją podpisał. Ale spiny żadnej. A przecież sprawa jest straszna!

Bagin90
Starosta
Starosta

Postautor: Bagin90 » 02 września 2016, 20:29

Ale to nie jest istotne Nazgul. Ja nie twierdze ze Pis jest czysty, tylko ze gowno bardziej ochlapie tych ktorzy byli w centrum. Dyskurs polityczny bazujacy na tym ze trzeba powrocic do statusu quo, czyli do tego co bylo przed obecnymi rzadami PiS-em, przestal byc atrakcyjny jesli kiedykolwiek byl. Nagle sie okazuje ze III RP nie byla taka nieskazitelnie czysta, nagle sie okazuje ze panstwo prawa interesuje niektorych tylko wtedy kiedy to ich interesuje, a nie z zasady.

Jeszcze jedno, jesli ludzie tacy jak Jan Spiewak sa oskarzani przez okreslone srodowiska i okreslonych ludzi o sprzyjanie PiS-owi, tylko z powodu walki z ta patologia (np. Cezary Michalski w Krytyce Politcznej - http://www.krytykapolityczna.pl/artykul ... ki-i-biesy), to o czym my mowimy? To jest putinizacja opozycji. Gdzie miejsce na merytorycznosc i plan na instytucje panstwa? Polityczna walka z PiS-em to cel sam w sobie?
Bojkot Nazgula - z tym panem nie rozmawiam, nie zwracam uwagi na jego posty, traktuje jak powietrze. Dopoki nie wyjasni sprawy z edytowanym po czasie postem.

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 02 września 2016, 21:08

Ależ jest. Mnie średnio mi interesuje jadka a bardziej prawda...

A to, że są plemiona to nie ty pierwszy zauważyłeś.

Hmm i nie znam za bardzo ludzi którzy twierdzą że wszystko było ok. To że nie ma powrotu do ante zauważył i Kijowski rok temu. Kup tegotygodniowego Newsweek jest o tym

Bagin90
Starosta
Starosta

Postautor: Bagin90 » 03 września 2016, 23:45

Mnie średnio mi interesuje jadka a bardziej prawda...

Jej nie znamy, mozemy sie domyslac. Domyslam sie ze PiS ktorego czlowiek nie rzadzil Warszawa 10 lat (a sam nie mial wladzy w kraju przez 8 lat) sila rzeczy, nawet jakby bardzo chcial, zapewne nie mogl sie zanurzyc w takim samym stopniu co druga strona.
Powiem wiecej, druga strona miala realne mozliwosci by walczyc z tym precederem, ale tego najwyrazniej nie zrobila. Zobaczymy co PiS zrobi/niezrobi, i jakie beda tego koszty.

Tak czy siak, dla zwolennikow obrony III RP do ostatniej kropelki krwi i wyznawcow zlotego polskiego wieku, taka afera to mocny cios.

To że nie ma powrotu do ante zauważył i Kijowski rok temu. Kup tegotygodniowego Newsweek jest o tym

Kiedys uslyszalo mi sie "żeby było tak jak było", ale moze faktycznie to odosobniony przypadek, i masz racje. Ciekawi mnie tylko z czego wynika ow chec zmiany, a ktorej nie bylo np. w ostatnich latach rzadow PO, czyli calkiem niedawno. Jest to zabieg czysto marketingowy (tj. trzeba sie zmienic bo nie wygramy wyborow), czy szczere wewnetrzne refleksje odnosnie potrzeby gruntownych reform?

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 04 września 2016, 00:38

Tak czy siak, dla zwolennikow obrony III RP do ostatniej kropelki krwi i wyznawcow zlotego polskiego wieku, taka afera to mocny cios.
znasz takich? :lol:

Bagin90
Starosta
Starosta

Postautor: Bagin90 » 04 września 2016, 05:11

Przeciesz chwile przed upadkiem PO (jeszcze w postaci Komorowskiego) narracja byla taka ze w zyjemy w zlotym polskim wieku. Np.
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title, ... aid=117aad

Nasza pozycja geopolityczna z przyczyn calkowicie od nas niezaleznych (upadek Rosji w latach 90-tych, pacyfikacja Niemiec po IIWS, nierentownosc konwencjonalnych form nacisku czytaj wojska) jest najlepsza od 400 lat, ale to nie ma nic wspolnego z zadnym polskim politykiem ani zadna formacja polityczna. Gdyby dzisiaj Niemcy i Rosja byly w stosunku do Europy Centralnej tak agresywne jak w okresie miedzywojennym, to III RP rowniez rozpadlaby sie jak domek z kart. Wzrost gospodarczy? Wiesz jaka jest roznica? 80 lat temu nikt nie wierzyl w ciaglosc panstwa polskiego (calkiem slusznie) przez co nie bylo inwestycji zagranicznych, ergo kapitalu (bo polski byl slaby, tak jak zreszta i dzisiaj).

III RP, czyli umiarkowana konwergencja z Zachodem? To tak. Jak dla mnie czas III RP to umiarkowany sukces. Az i tylko tyle. Zaden cud gospodarczy ani zielona wyspa, ale tez zadne panstwo w ruinie. Fetysz z nazewnictwem (IV RP), chyba juz miniony, zostawiam bez komentarza. To ze ty sobie przechrzcisz instytucje panstwowa na IV czy V RP nie zmieni ani aktualnych struktur, ani tego skad te struktury sie wziely. Hipotetyczna IV RP to dalej III RP - peryferyjne postkolonialne panstwo.
Z drugiej strony, trudno mi identyfikowac sie z ludzmi ktorzy w walce na symbole staraja sie zrobic z takiego prostaka jak Walesa symbol czegokolwiek. Ja sie bardzo ciesze ze III RP nie jest takim panstwem jakim politykiem byl Walesa.

Ciekawostka na koniec;
http://www.krytykapolityczna.pl/felieto ... a-krzemowa
Zdaniem analityków „w 2015 roku koszty pracy w Polsce będą tylko o 67 proc. wyższe, niż w Chinach, podczas gdy w 2002 roku różnica ta wynosiła 590 proc.”. I drugi cytat z raportu: „W Polsce koszty pracy są dzisiaj na podobnym poziomie, co w 2003 roku, podczas gdy w Chinach tylko pomiędzy 2008 a 2016 wzrosną o 40 proc.”.

Pamietasz co pisales niedawno o Chinach?

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 04 września 2016, 10:54

Przeciesz chwile przed upadkiem PO (jeszcze w postaci Komorowskiego) narracja byla taka ze w zyjemy w zlotym polskim wieku
bo żyjemy.

w poprzednim naszym złotym wieku 90% społeczeństwa było pół niewolnikami. no i?

pozycja zagraniczna? jest jedno państwo które produkuje sobie pozycję zagraniczną same. USA. reszta to zawsze okoliczności. trzeba je wykorzystać a my zrobiliśmy to koncertowo. jak można było inaczej? patrz Serbia i Ukraina. ba, patrz w UE Rumunia.

III RP, czyli umiarkowana konwergencja z Zachodem? To tak. Jak dla mnie czas III RP to umiarkowany sukces. Az i tylko tyle. Zaden cud gospodarczy ani zielona wyspa, ale tez zadne panstwo w ruinie
patrz wyżej.

Wróć do „Politycy”