PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

HGW - polityk roku

Jednostki wybitne, a może perfekcyjni manipulanci? Kto jest najlepszy, a kto najgorszy w opinii internatów? Kim się chwalisz, a kogo się wstydzisz? Porozmawiajmy o konkretnych osobach...

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 22 lutego 2007, 00:55

Za to nie wycierał sobie kolan za 4 minuty z Bushem
A poza tym uważam, że trzeba zakazać cyfr arabskich. ;)
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

rewident
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: rewident » 22 lutego 2007, 22:15

Zarzut uległosci wobec USA stawia Polsce Rosja. Przykro mi, ale idziesz tym tropem.
A Eureko musi zostać zburzone...

Awatar użytkownika
Corranh
Senator
Senator

Postautor: Corranh » 22 lutego 2007, 22:43

Buahaha. To wlasnie uwielbiam w dyskusji z pisowcami. Powiesz cos co jest przypadkowo zbiezne z tym co mowi rosja, juz krzycza "radziecki agent".
Pan stworzył ludzi, a Samuel Colt uczynił ich równymi.

rewident
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: rewident » 22 lutego 2007, 22:49

Nadinterpretujesz i manipulujesz. Napisałem po prostu, że Nazgul gada głupoty. Agentem to on może być albańskim (no może serbskim) :mrgreen: .

Awatar użytkownika
Corranh
Senator
Senator

Postautor: Corranh » 23 lutego 2007, 01:30

A Rosja to niby jest trendowata? Nie mozna sie z nia w niczym zgadzac? No wg twojej logiki nie i to widac w "twardej" polityce zagranicznaj rzadu. Nie wazne co mowia rosjanie - trzeba zrobic na odwrot. Najmadrzejsze co by mogl zrobic Putin to wyglosic deklaracje ze obawia sie zamachu terrorystycznego w polsce. Kaczynscy sami kupia bron nuklearna i wypieprza nas wszystkich w powietrze - tak na zlosc ruskim.
Pan stworzył ludzi, a Samuel Colt uczynił ich równymi.

rewident
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: rewident » 25 lutego 2007, 00:38

Aj kocham Rosję, te piękne dziewczęta, te krajobrazy. Ja tylko chcę, aby oni nie uważali mnie za członka ich imperium. Wolę swoją miedzę i dwie gruszę. Ja taki skromny jestem, tyle mi do szczęścia wystarczy. :P

PiSkorz
Wicepremier
Wicepremier

Re: HGW - polityk roku

Postautor: PiSkorz » 11 kwietnia 2015, 10:37

Szykuje się kolejna afera finansowa z Hanną Gronkiewicz Waltz w roli głównej . Jak wszyscy wiemy nasza dzielna pani Bufetowa dzielnie i za każdą cenę chroni homotęczę na Placu Zbawiciela ale już Mostu Łazienkowskiego z taką pieczołowitością nie chroniła i w wyniku tego mostek prawie pół kilometrowy diabli wzięli a mówiąc dokładnie wziął się i SPALIŁ. . Stało się .....

Ale w sukurs naszej dzielnej HGW przyszła jej przyjaciółka rządowa niejaka Ewka Kopaczówna która zadeklarowała że pokryje połowę kosztów , oczywiście nie ze swoich pieniędzy tylko naszych , odbudowy mostu .

Przetarg ostatnio rozstrzygnięto opiewa na 110 milionów złotych . Gdy to przeczytałem to pusty śmiech mnie ogarnął i o mało co nie oplułem monitora . Za 110 mln zł to można wybudować kładkę np. przez Świder w Otwocku ale nie odbudować most którego całkowita wartość oscyluje w granicach jednego miliarda złotych . Dobrze będzie jeżeli całkowity koszt zmieści się w granicach 300 mln złotych .

Ze starego mostu mają zostać tylko podpory ale cała reszta ma być wymieniona . Dziwię się że w tak dużym mieście jakim jest Warszawa nie ma ludzi którzy by mieli trochę rozumu pod delkem . Prawdopodobnie będzie podobnie jak z gazoportem w Świnoujściu . Firma wydoi Warszawę z pieniędzy a co za tym idzie wzrosną podatki komunalne i ludzie zwykli zapłacą za głupotę rządzących miastem .
"Upadliśmy poniżej progu cywilizacyjnego."
T. Jasudowicz

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 11 kwietnia 2015, 10:44

lol specjals od budowy mostów.

akurat to co w moście jest najtańszego się spaliło - jezdnia a to co najdroższego podpory nie. wiec mnie nic nie zdziwiło.

a teraz odeślij się to swoich równie deklowych postów gdzie widziałeś wielkie afery go kilka km eksakad autostradowych kosztowało w mld.
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

Awatar użytkownika
Bilu1939
Moderator
Moderator

Postautor: Bilu1939 » 12 marca 2016, 17:56

Panie Hanno, architektura. Ile kosztowała poniższa rewitalizacja placu Szembeka. Można się pomylić o 22 miliony złotych.
Obrazek
"Konserwatysta jest wrogiem radykalizmu, zarówno prawicowego, jak i lewicowego. Konserwatysta jest patriotą, ale nie jest nacjonalistą. Konserwatysta jest zwolennikiem autorytetu i poszanowania władzy, ale jest wrogiem despotyzmu" - Janusz Radziwiłł.

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 12 marca 2016, 18:38

Jakie piękne zestawienie Bilu, skąd masz? ładny photoshop u dołu.

można i tak

Obrazek

Obrazek
http://www.twoja-praga.pl/img/informacj ... 9064720223[/img]

Obrazek

Obrazek

do meritum - 23 mln to sporo. jaki zakres prac?

Awatar użytkownika
Bilu1939
Moderator
Moderator

Postautor: Bilu1939 » 12 marca 2016, 18:47

Podoba Ci się? ;)
"Konserwatysta jest wrogiem radykalizmu, zarówno prawicowego, jak i lewicowego. Konserwatysta jest patriotą, ale nie jest nacjonalistą. Konserwatysta jest zwolennikiem autorytetu i poszanowania władzy, ale jest wrogiem despotyzmu" - Janusz Radziwiłł.

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 12 marca 2016, 18:54

ta, bardzo gebellsowska :)

plac? tak sobie, pomysł ciekawy, klomby i drzewa muszą jeszcze urosnąć, wtedy latem pięknie się skomponują fontanną.

Klamot88
Wójt
Wójt

Postautor: Klamot88 » 21 sierpnia 2016, 12:19

Gazeta Wyborcza opublikowała tekst o aferze reprywatyzacyjnej w Warszawie. Są dwie interpretacje tego, co fakt ów oznacza. Pierwsza jest taka, że to po prostu czystej wody dziennikarstwo. Druga, że to jednak polityka. Jak jest w istocie? Różnice pomiędzy warszawskim dodatkiem do GW a samą Gazetą Wyborczą są rzeczą powszechnie znaną.
Tym razem jednak, mimo, iż tekst dotyczy Warszawy, drukuje go główne wydanie Gazety Wyborczej i to w weekendowym wydaniu. Tekst jest anonsowany od dwóch dni, czyli wydawca robi wszystko, by go spopularyzować. Tytuł jest sensacyjny i - przy okazji - pisowski do bólu, bo brzmi "Układ Warszawski", ale w to, by GW miała wspierać PiS nikt przecież nie uwierzy. Podtytuł tekstu brzmi "Czy reprywatyzacja w stolicy zatrzęsie polską polityką?". Tekst uderza w PO. Szef PO Grzegorz Schetyna zapowiedział skręt PO w prawo. Gazeta Wyborcza od pewnego już czasu skręca w lewo. Czyżby zatem na naszych oczach dochodziło do rozwodu środowiska GW z PO? Beneficjentem byłaby Nowoczesna, czyli partia w odróżnieniu od PO już nie liberalna, a turboliberalna. Inna sprawa, że miarą lewicowości wśród kawiorowej lewicy jest raczej stosunek do gender, a nie do podatków czy też kwestii takich jak redystrybucja dochodów (i dlatego promowana przez lata przez GW "Krytyka Polityczna" była radykalnie lewicowa, ale o podatkach, "śmieciówkach" i abdykacji państwa z całego szeregu obowiązków państwa mówiła jakby mniej niż o sprawach obyczajowych), a więc to - samo w sobie - nie byłoby czymś szokującym. Kluczowe jest jednak to, iż Nowoczesnej, jak powiadają, w GW nadmiernie nie lubią.
Interpretacja, że wspomniany tekst to atak na PO to w świetle wszystkich ww. faktów raczej słaba hipoteza. O co więc chodzi? Mam wrażenie, że to, co odkrył i opublikował nt. przestępstw przy okazji reprywatyzacji w Warszawie Jan Śpiewak i Stowarzyszenie "Miasto jest nasze" jest tak poważnego kalibru, że niektórzy politycy i urzędnicy powinni zacząć szukać krajów, które nie podpisały z Polską umowy o ekstradycji. Afera reprywatyzacyjna w Warszawie obnaża niestety również skalę patologii w środowisku prawniczym. Ciekawe czy to środowisko również wykaże się refleksem i dokona samooczyszczenia, czy też jednak zwycięży idea, że lepiej poczekać, aż zrobi to ktoś z zewnątrz.
Politycznie sprawa jest tak obciążająca dla prezydent Warszawy i zarazem wiceszefowej PO, że kto wie, czy nie chodzi o to, że skoro Hanna Gronkiewicz - Waltz i tak już tonie to warto ją własnymi rękoma utopić, tak aby ew. profity polityczne z tego tytuły nie stały się kapitałem politycznym innych, nawet jeśli to oni od dawna mówili o sprawie. Im mniej bowiem takiego kapitału zdążą zdobyć, tym łatwiej będzie wygrać wybory w Warszawie. Im szybciej takie wybory się odbędą tym łatwiej będzie je wygrać. Tym szybciej się odbędą im szybciej do dymisji poda się prezydenta miasta. Czyżby o to chodziło?

Ciekawe czy reprywatyzacja nieruchomosci w stolicy na pewnie ponad miliard zl zdobedzie taka uwage medialna jak stadnina koni

Awatar użytkownika
Jojo
Minister
Minister

Postautor: Jojo » 21 sierpnia 2016, 12:46

Klamot88 pisze:
Ciekawe czy reprywatyzacja nieruchomosci w stolicy na pewnie ponad miliard zl zdobedzie taka uwage medialna jak stadnina koni

To już od Kurskiego Jacka zależy.
"Postanawia się znieść istniejące dotąd organy sądowe, zastępując je sądami i wyłanianymi na podstawie demokratycznych wyborów". Włodzimierz Lenin (1917)

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator

Postautor: Worek » 21 sierpnia 2016, 13:04

Klamot88 pisze: Różnice pomiędzy warszawskim dodatkiem do GW a samą Gazetą Wyborczą są rzeczą powszechnie znaną.

Ja nie znam. Możesz mi objawić tą różnicę?
"Poskrobcie z wierzchu konserwatystę a znajdziecie kogoś, kto przedkłada przeszłość nad jakąkolwiek przyszłość." - Frank Herbert

Wróć do „Politycy”