PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Janusz Korwin-Mikke

Jednostki wybitne, a może perfekcyjni manipulanci? Kto jest najlepszy, a kto najgorszy w opinii internatów? Kim się chwalisz, a kogo się wstydzisz? Porozmawiajmy o konkretnych osobach...

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Re: Janusz Korwin-Mikke

Postautor: Nazgul » 04 grudnia 2015, 23:53

Co ma piernik do wiatraka ? Rozprzestrzenianie się ptasiej grypy dochodzi na etapie produkcja-transport a nie przetwórstwo-sprzedaż. Wirus ten ginie w temperaturze 60 stopni więc każda obróbka cieplna go zabija nawet ta w najgorszych warunkach.
Dużo. przenieść się może cokolwiek.

Co ma zatrucie aktorki do statystyki. Podaj mi dokładnie statystykę mówiącym o tym że żywnością zaraża się więcej ludzi na wsiach.
:mrgreen: Nie, nie ta. znajdę ci jutro.

Stary jajka salmonellą są zakażane na etapie produkcji.
A poza tym uważam, że trzeba zakazać cyfr arabskich. ;)
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

Awatar użytkownika
mateuszjkl
Minister
Minister

Postautor: mateuszjkl » 04 grudnia 2015, 23:54

Nazgul pisze:ja mówię o jadzie kiełbasianym i salmonelii a ty o muchach które je nie przenoszą. a potem porównujesz muchę owocówkę z muchą która łazi po gównie a potem po mięsie.

O muchach to akurat nie ja zacząłem wspominać i mam nadzieje ze nie zamierzasz wnikac w ich trajektorie lotu :). Nadal nie wiem co ma salmonella czy jad kiełbasiany do żarcia ulicznego. Chyba że jesteś miłośnikiem tatara to jestem w pełni zrozumienia.
Ostatnio zmieniony 05 grudnia 2015, 00:07 przez mateuszjkl, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
mateuszjkl
Minister
Minister

Postautor: mateuszjkl » 04 grudnia 2015, 23:59

marcinsz pisze:
mateuszjkl pisze:
marcinsz pisze:I znowu kupa bzdur wymyślanych przez dzieciaków Korwina.

Brawo. W sumie czego się można było po Tobie spodziewać. Na pewno nie merytorycznej odpowiedzi.

A co mam więcej napisać? Sprobowaliscie poprowadzić taki biznes? Widać jak na dłoni, że nie, skoro myślicie, że budka z kebabem to to samo co restauracja.

Nie próbowałem prowadzić żarcia ulicznego, ale czy ty próbowałeś? Wal śmiało swoim doświadczeniem, a nie dennymi przygryzkami.
Lepiej pożycz tabletki psychotropowe od naszego forumowego przyjaciela bo tworzysz swój własny zamknięty świat(czyt. nigdzie nic takiego nie napisałem- twoje ostatnie zdanie).

Awatar użytkownika
Clint Eastwood
Minister
Minister

Postautor: Clint Eastwood » 05 grudnia 2015, 04:03

ja co prawda nie pracowałem nigdy w restauracji, ale miałem kontakt z branżą gastronomiczną.
pracowałem kiedyś w hurtowni spożywczej.
jeżeli ludzie myślą, że sanepid jest gwarancją przestrzegania norm sanitarnych i cokolwiek on kontroluje, to mogę tylko zazdrościć życia w tęczowej bańce. otóż kontrole sanepidowskie zdarzały nam się co jakiś czas. większość z nas w tym czasie szła na spacerek, bo jako pracownicy podejmujący pracę na elastycznej formie zatrudnienia (efemerycznej) nie mięliśmy oczywiście książeczek sanepidowskich, badań itd. jedyny (oprócz personelu biurowego) zatrudniony na etacie magazynier, rocznik '90, legitymował się książeczką kierownika, rocznik '60. urzędnik specjalnie uwagi nie zwracał. sprawdzano tylko jeden magazyn, drugi, większy, mieszczący się w piwnicy, która na pewno nie nadawała się do przechowywania żywności (głównie napojów w plastykowych i szklanych opakowaniach, ale jednak)nie był zgłoszony jako magazyn, więc nikt go nie kontrolował. a tam wilgoć, grzyb (jeden z korytarzyków wyłączyli z użytku, bo całe ściany pokryte były jakimś żyjątkiem), robactwo, rury kanalizacyjne, na pewno też szczury. trzeci magazyn to szopa, w której mieścił się też kosz na śmieci.
towar przed załadowaniem wystawiano na zesrane przez gołębie podwórko.
wspominałem o rurach kanalizacyjnych? taka historia miała miejsce (już tam nie pracowałem, ale jeszcze utrzymywałem kontakt z kolegami), że jedna z rur pękła i cały syf zalał magazyn. towar obmyto pod bieżącą, zimną wodą i dostali go klienci. pomijam sytuacje, kiedy np. magazynier dolewał kranówki do butelki, która się rozszczelniła itd.
a jak wygląda praca na zapleczu restauracji? wygląda tak jak to opisywał orwell w "na dnie...". nie mogę porównać sytuacji polski do krajów azjatyckich, bo nie byłem w azji, ale ja jem tylko w knajpach, gdzie pracują znajomi.

Awatar użytkownika
marcinsz
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: marcinsz » 05 grudnia 2015, 04:34

mateuszjkl pisze:
marcinsz pisze:
A co mam więcej napisać? Sprobowaliscie poprowadzić taki biznes? Widać jak na dłoni, że nie, skoro myślicie, że budka z kebabem to to samo co restauracja.

Nie próbowałem prowadzić żarcia ulicznego, ale czy ty próbowałeś? Wal śmiało swoim doświadczeniem, a nie dennymi przygryzkami.
Lepiej pożycz tabletki psychotropowe od naszego forumowego przyjaciela bo tworzysz swój własny zamknięty świat(czyt. nigdzie nic takiego nie napisałem- twoje ostatnie zdanie).

Mateuszjkl - pisałem ogólnie o wyznawcach Korwina bo widać że w dyskusji wiążecie występowanie mniejszej ilości budek z jedzeniem z jakimiś dziwnymi przepisami - które muszą być temu winne.

Awatar użytkownika
mateuszjkl
Minister
Minister

Postautor: mateuszjkl » 05 grudnia 2015, 10:37

Oczywiście że jest to ze sobą powiązane. Założenie przepisowej budy kosztuje po ostrych cięciach kosztów 20-30 tysięcy + comiesięczne wydatki, w Chinach kosztuje tyle co zakupiony sprzęt i praca własna.

Awatar użytkownika
marcinsz
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: marcinsz » 05 grudnia 2015, 14:46

mateuszjkl pisze:Oczywiście że jest to ze sobą powiązane. Założenie przepisowej budy kosztuje po ostrych cięciach kosztów 20-30 tysięcy + comiesięczne wydatki, w Chinach kosztuje tyle co zakupiony sprzęt i praca własna.

O czym Ty piszesz??? Co kosztuje 20-30 tyś? Pozwolenia jakieś?? Co to są comiesięczne wydatki? Tzn. że w chinach nie płaci się dzierżawy miejsca, za energię, wypłat? Skoro tego nie wymieniasz?

Awatar użytkownika
mateuszjkl
Minister
Minister

Postautor: mateuszjkl » 05 grudnia 2015, 15:42

marcinsz pisze:
mateuszjkl pisze:Oczywiście że jest to ze sobą powiązane. Założenie przepisowej budy kosztuje po ostrych cięciach kosztów 20-30 tysięcy + comiesięczne wydatki, w Chinach kosztuje tyle co zakupiony sprzęt i praca własna.

O czym Ty piszesz??? Co kosztuje 20-30 tyś? Pozwolenia jakieś?? Co to są comiesięczne wydatki? Tzn. że w chinach nie płaci się dzierżawy miejsca, za energię, wypłat? Skoro tego nie wymieniasz?

Może poczytaj, bo widzę że nawet nie wiesz jakie są wymagania otwarcia lokalu, google - dyrektywa 852/2014 - znajdziesz ogólne wymogi.
Co przekreśla Twoje szansę na stworzenie punktu gastronomicznego który widać na materiale A.Machaja. Tam masz jedynie stoisko, takie stoisko możesz kupić za 500zł(a jak skończysz pracować to zabrać je do domu). W Polsce nie można takiego stoiska postawić, musisz spełnić wymagania sanepidu...Lokalobuda która będzie zdatna do użytku to koszt 20 tysięcy. Co się kryję pod miesięcznymi opłatami? Chyba na START nie chcesz kupować lokalu...wtedy by cię wyniosło o wiele więcej. Wynajem+koszty związane z działalnością(np. ubezpieczenie).

Awatar użytkownika
Bilu1939
Moderator
Moderator

Postautor: Bilu1939 » 30 grudnia 2015, 22:11

Janusz w doborowym towarzystwie. Wraz z wicepremierem Rogozinem dostali zakaz wjazdu na UA.
http://www.radiosvoboda.org/content/news/27457990.html
"Konserwatysta jest wrogiem radykalizmu, zarówno prawicowego, jak i lewicowego. Konserwatysta jest patriotą, ale nie jest nacjonalistą. Konserwatysta jest zwolennikiem autorytetu i poszanowania władzy, ale jest wrogiem despotyzmu" - Janusz Radziwiłł.

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 30 grudnia 2015, 22:19

słusznie. nasza V kolumienka za rubelki raczej na Ukrainie nie potrzebna.
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

Awatar użytkownika
Jojo
Minister
Minister

Postautor: Jojo » 13 stycznia 2016, 13:35

Janusz Korwin-Mikke, stwierdza na swoim blogu, że Prawo i Sprawiedliwość jest „partią rosyjską”. Według lidera KORWiN, bardziej „zachodnią” formacją jest nawet partia Władimira Putina.
– Mamy w Polsce partie zachodnio-europejskie: PO, Razem, Nowoczesna, SLD; mamy partie polskie: PSL, Ruch Narodowy, KORWiN. I mamy partię rosyjską: Prawo i Sprawiedliwość. Mam na myśli to, że jest to partia myśląca tradycyjnymi kategoriami rosyjskimi – pisze na swoim blogu Korwin-Mikke.

Owe tradycyjne „kategorie rosyjskie” to – według Korwin-Mikkego – kierowanie się w polityce jedynie emocjami, w przeciwieństwie do zachodniego modelu gdzie w polityce przeważa „interes”.

Lider KORWiN zauważa również, że w komitetach wyborczych położonych na wschodzie Polski, Prawo i Sprawiedliwość uzyskuje zawsze najwięcej głosów z uwagi na kulturową i genetyczną bliskość z Rosjanami.
http://pikio.pl/korwin-mikke-pis-to-partia-rosyjska/
"Postanawia się znieść istniejące dotąd organy sądowe, zastępując je sądami i wyłanianymi na podstawie demokratycznych wyborów". Włodzimierz Lenin (1917)

Awatar użytkownika
MatiZ
Senator
Senator

Postautor: MatiZ » 13 stycznia 2016, 14:13

Przecież sami uważacie Korwina za ruskiego szpiona, więc co to ma być za wiadomość i źródło?
Błąd dzielenia przez ogórek - Zainstaluj Wszechświat ponownie.

Awatar użytkownika
Jojo
Minister
Minister

Postautor: Jojo » 13 stycznia 2016, 14:17

MatiZ pisze:Przecież sami uważacie Korwina za ruskiego szpiona, więc co to ma być za wiadomość i źródło?

http://korwin-mikke.pl/blog/wpis/_pis__ ... yjska/2785
"Postanawia się znieść istniejące dotąd organy sądowe, zastępując je sądami i wyłanianymi na podstawie demokratycznych wyborów". Włodzimierz Lenin (1917)

Awatar użytkownika
MatiZ
Senator
Senator

Postautor: MatiZ » 13 stycznia 2016, 14:22

Dobra, nieważne :D
Błąd dzielenia przez ogórek - Zainstaluj Wszechświat ponownie.

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 13 stycznia 2016, 16:16

dobrze się kamufluje albo do ambasady przestali zapraszać bo ropa tania i koleżka front zmienił. :D

Wróć do „Politycy”