PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Władysław Bartoszewski

Jednostki wybitne, a może perfekcyjni manipulanci? Kto jest najlepszy, a kto najgorszy w opinii internatów? Kim się chwalisz, a kogo się wstydzisz? Porozmawiajmy o konkretnych osobach...

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 14 września 2010, 21:46

walczył z bronią w ręku

to 10x więcej warte niż to co zrobili k.
A po za ty uważam, że trzeba zakazać cyfr arabskich. ;)
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

Lolek00
Moderator
Moderator

Postautor: Lolek00 » 14 września 2010, 21:49

Noo i 10 razy więcej niż Wałęsa bo też nie walczył, no i Kwaśniewski też nie walczył. Ty! Nazgul! Komorowski też nie!

Kaczyński który urodził się 49 roku jest gorszy z góry od Bartoszewskiego bo nie walczył z bronią w ręku?

Radzę przemyśleć argument bo marny coś.
Vivat et res publica et qui, illam regit

Awatar użytkownika
NRohirrim
Prezydent
Prezydent
Kontaktowanie:

Postautor: NRohirrim » 14 września 2010, 21:50

I po co kłamiesz Nazgul?
Nie wiem kiedy to Władysław Bartoszewski miał walczyć z bronią w ręku.
,,Lepiej żeby mowa była lepsza od ciszy, lub milcz'' - Dionizos z Halikarnasu

Awatar użytkownika
German
Starosta
Starosta

Postautor: German » 14 września 2010, 21:54

Lolek00 pisze:
German pisze:Pan Bartoszewski jest autorytetem choćby z takiego powodu iż zrobił 10 razy więcej dla tego kraju niż twoich dwóch Kaczyńskich razem wziętych...
wymieniaj, 10 razy więcej to pewnie będzie łatwo.

M.in. uczestnik Powstania Warszawskiego, działacz PPP, żołnierz AK, więzień Auschwitz, działacz Żegoty, odznaczony wieloma orderami w tym: Order Orła Białego i Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.
Porównajmy to teraz do Pana Kaczyńskiego... hmm oj chyba trochę cienko nieprawdaż?

Lolek00
Moderator
Moderator

Postautor: Lolek00 » 14 września 2010, 21:59

German pisze:M.in. uczestnik Powstania Warszawskiego
nom drukował gazety.
German pisze:żołnierz AK

German pisze:działacz PPP

Czyli tyle ile każdy AKowiec których było 400 000 kiedy kończyła się wojna.

German pisze:więzień Auschwitz
pewnie na ochotnika

Wielu ludzi zginęło na wojnie, we wrześniu i nie tylko, i nie jeden człowiek z naszych rodzin. A mimo to wątpię żeby można było się licytować czy byli lepsi czy gorsi od jakiegoś tam prezydenta, to nie jest miarodajne - skończcie z tymi bzdurami.

Co usłyszeliśmy... Bartoszewski lepszy i więcej zrobił bo był w Auschwitz i walczył nie to co Kaczyński.

Ja bym nie porównywał ludzi z dwóch różnych epok. Wytykanie Kaczyńskiemu że nie był w Auschwitz i nie walczył - to tak jak by teraz wytykać Komorowskiemu itd.

Mówię to jako człowiek który nigdy nie popierał LK czy JK na prezydenta, po prostu się zapytałem - a usłyszałem w odpowiedzi bzdury.

Awatar użytkownika
NRohirrim
Prezydent
Prezydent
Kontaktowanie:

Postautor: NRohirrim » 14 września 2010, 22:02

No popatrz German, a jakoś do teraz wydawało mi się, że uczestników powstania warszawskiego było tysiące, ale widocznie ten heros Bartoszewski sam wziął je całe na swoje barki. A co dokładnie robił - wspomniał Lolek powyżej.
Taki z niego żołnierz AK, że ciekaw jestem czy ten pajac chociaż raz w ciągu całej wojny trzymał jakąś broń w ręku.
A Kaczyński nie tylko brał, ale też rozdawał - rozdał pewnie w ciągu jednego wybranego roku więcej orderów niż Bartoszewski na oczy widział.
A to, że Bartoszewski został więźniem, to naprawdę dużo się przy tym narobił. Zasługa na sto dwa!

Awatar użytkownika
Marchewa
Administrator
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Marchewa » 14 września 2010, 22:13

Tylko po co w tym układzie ś.p. Prezydent rozdawał na prawo i lewo ordery tym co siedzieli w więzieniu, strajkowali i drukowali gazety. To w końcu jak sam przyznajesz żadna zasługa.
Spory polityczne trwają najdłużej gdy obie strony nie maja racji.
Gonzalez Suarez

Awatar użytkownika
NRohirrim
Prezydent
Prezydent
Kontaktowanie:

Postautor: NRohirrim » 14 września 2010, 22:15

Siedzieli w więzieniu za konkretne rzeczy - za konkretną postawę antykomunistyczną. Bartoszewski trafił do Auschwitz przypadkiem.

Lolek00
Moderator
Moderator

Postautor: Lolek00 » 14 września 2010, 22:16

Marchewa pisze:Tylko po co w tym układzie ś.p. Prezydent rozdawał na prawo i lewo ordery tym co siedzieli w więzieniu, strajkowali i drukowali gazety. To w końcu jak sam przyznajesz żadna zasługa.
Jak ktoś się zasłużył to nie mi decydować, chcą mu dać to niech dadzą, tak jak Bartoszewskiemu.

Ja zapytałem w czym on lepszy od JK (w sensie prezydenta rozumiem) - i przeczytałem zestawienie człowieka z czasów wojny i człowieka urodzonego po niej - uważam że to trochę niema sensu.

Awatar użytkownika
Marchewa
Administrator
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Marchewa » 14 września 2010, 22:19

Potem znowu "przypadkiem" podczas powstania odznaczali go medalami. Taki w ogóle chodzący przypadek.

Gonzalez Suarez

Lolek00
Moderator
Moderator

Postautor: Lolek00 » 14 września 2010, 22:23

Dostał bo działał i dobrze, niech ma. Ale nijak ma się to do porównywania że coś więcej zrobił.

Awatar użytkownika
NRohirrim
Prezydent
Prezydent
Kontaktowanie:

Postautor: NRohirrim » 14 września 2010, 22:23

Myślę, że dobrze to podsumowałeś Marchewa.

maribot
Senator
Senator

Postautor: maribot » 14 września 2010, 22:33

Lolek00, samemu sprzeciwiasz się wartościowaniu ludzi, którzy coś dla Polski robili a samemu starasz się dezawuować zasługi profesora Bartoszewskiego, krótkim stwierdzeniem "nom drukował gazety." (chociaż pewnie sprawy sobie z tego nie zdajesz, że Bartoszewski nie tylko "drukował gazety" ale był członkiem placówki Anna - będącej elementem Wydziału Informacji, który zajmował się zbieraniem i analizą informacji.).
Uważasz, że nie ma jak porównywać działalności Bartoszewskiego i Kaczyńskiego/Komorowskiego - moim zdaniem mimo wszystko trzeba inaczej oceniać działalność osoby, której groziła kara śmierci a inaczej osoby, która najwyżej mogła stracić pracę

Lolek00
Moderator
Moderator

Postautor: Lolek00 » 14 września 2010, 22:51

Nie chce umniejszać niczyich zasług. Po prostu nie rozumiem takich zestawień.

Maribot, jasną rzeczą jest że jak mamy sytuację gdzie grozi śmierć, i taką gdzie grozi utrata pracy - to zawsze większym heroizmem jest trwanie z własnej woli w tej gorszej. Zawsze.

Ale porównania ludzi z jednej epoki są trudne, a co dopiero z różnych. Sam nie wiem czy potrafił bym nazwać większym bohaterem kobietę która ratowała dziecko, czy faceta który strzelał.

A tu mamy, porównanie z dwóch różnych epok, ja rozumiem, można powiedzieć że facet który drukował ulotki za komuny zrobił więcej dla kraju niż np: ja albo ty, tylko pytanie gdzie zasadność porównania, gdzie sens. A co dopiero kiedy porównujemy się do żołnierzy AK.

Awatar użytkownika
Marchewa
Administrator
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Marchewa » 15 września 2010, 06:48

Problem nie polega na tym. Dzisiaj Bartoszewski to postać kontrowersyjna często wali bez zastanowienia i mówi rzeczy niezbyt mądre ale wykorzystywanie do krytyki jego dzisiejszych czynów tego że w czyjejś opinii w 1944 wył niezbyt heroiczny jest cóż... głupie. Zwłaszcza że na swój heroizm w II WŚ ma on całkiem sporo dowodów.

Gonzalez Suarez

Wróć do „Politycy”