PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Władysław Bartoszewski

Jednostki wybitne, a może perfekcyjni manipulanci? Kto jest najlepszy, a kto najgorszy w opinii internatów? Kim się chwalisz, a kogo się wstydzisz? Porozmawiajmy o konkretnych osobach...

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Awatar użytkownika
Bilu1939
Moderator
Moderator

Postautor: Bilu1939 » 10 marca 2011, 20:10

Marchewa pisze:NRohirrim88, za każdym razem jak czytam twoje wypowiedzi mam straszliwą ochotę dać ci tego ostatecznego bana. Kusi mnie to wprost nieprawdopodobnie a ty prowokujesz.

Może niedługo będziesz miał Marchewa atut w postaci bana czasowego dla ochłonięcia (nie chodzi mi tutaj o NR88, mówię ogólnie).
"Konserwatysta jest wrogiem radykalizmu, zarówno prawicowego, jak i lewicowego. Konserwatysta jest patriotą, ale nie jest nacjonalistą. Konserwatysta jest zwolennikiem autorytetu i poszanowania władzy, ale jest wrogiem despotyzmu" - Janusz Radziwiłł.

Awatar użytkownika
NRohirrim
Prezydent
Prezydent
Kontaktowanie:

Postautor: NRohirrim » 10 marca 2011, 20:12

Nie no, może faktycznie moje ostatnie wiadomości w tym temacie nie były do końca rzeczowe.
,,Lepiej żeby mowa była lepsza od ciszy, lub milcz'' - Dionizos z Halikarnasu

Awatar użytkownika
wuzetka
Minister
Minister

Postautor: wuzetka » 10 marca 2011, 20:21

Nie no, może faktycznie moje ostatnie wiadomości w tym temacie nie były do końca rzeczowe.

Jeśli chodzi o pisanie nierzeczowych postów to jesteś cienki w porównaniu do postów Lobo, Worka, już nie wspomnę o planktonie któremu nie udało się napisać nawet jednego rzeczowego.

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator

Postautor: Worek » 10 marca 2011, 20:46

wuzetka pisze:Jeśli chodzi o pisanie nierzeczowych postów to jesteś cienki w porównaniu do postów Lobo, Worka, już nie wspomnę o planktonie któremu nie udało się napisać nawet jednego rzeczowego.

Autorytet forumowy dał głos.

Buahahaha
"Poskrobcie z wierzchu konserwatystę a znajdziecie kogoś, kto przedkłada przeszłość nad jakąkolwiek przyszłość." - Frank Herbert

zuikaku
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: zuikaku » 11 marca 2011, 09:57

No, Wuzeta prawie nie zamieszcza takich jednozdaniówek jak ty notorycznie.

Paw
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: Paw » 15 marca 2011, 15:05

Dlaczego Wł. Bartoszewski jest dla mnie autorytetem? Bo ma charyzmę, doświadczenie życiowe, które potrafi wykorzystać dla interesu narodowego - na arenie międzynarodowej. Jest on jednym z nielicznych ludzi potrafiących "kojarzyć"/interpretować/"naprawiać" interesy polsko-izraelskie, polsko-niemieckie. Tak, jest on dla mnie autorytetem.

Czasami z nim się nie zgadzam, jak np. w przypadku jego protestu/krytyki dla publikacji książki A. Domosławskiego: "Kapuściński. Non-Fiction", nazywając tę książkę "przewodnikiem po domach publicznych" (źródło: np. TUTAJ-1 oraz TUTAJ-2). Miałem też (chwilowe) mieszane uczucia, gdy użył pojęcia: "dyplomatołki" (źródło: np. TUTAJ-3). Ale jednocześnie rozumiałem dlaczego je wypowiedział.

Dlaczego jest on autorytetem PO (razem z ich elektoratem)? Bo reprezentuje podobne wartości? Dlaczego "nie jest autorytetem" dla PiS? Bo nie należy do ich szeregów? Krytykuje ich? Dlaczego nie jest lub jest autorytetem dla innych partii? Jak wyżej?

Czy jest on Żydem? To jakiś absurd. Zadam pytanie retoryczne: czy osoba, która przeżyła Oświęcim jest (automatycznie) Żydem? Nawiasem mówiąc, obóz w Oświęcimiu wybudowano z pierwotnym pomysłem na umieszczanie w nim polskiej inteligencji, dla izolacji polskiego podziemia zbrojnego (Źródło: TUTAJ-4 oraz TUTAJ-5). Kiedyś, w jakimś reportażu Bartoszewski powiedział, że "od dziada" był i jest katolikiem, że chciał zostać księdzem, zaraz po maturze, ale biskup, do którego zwrócił się o radę, odsunął go od tego pomysłu, bo czasy niespokojne, groźba wybuchu wojny, bo przyda się inaczej... Zadam inaczej pytanie: czy to ważne czy jest on Żydem?
A może jest on Żydem, bo wszystko co "zaboli" jego oponentów musi znaleźć swojego winowajcę - Żyda, przypisując mu najgorsze cechy i intencje (w tym "zjadanie dzieci" - źródło: TUTAJ-6). Stosując taką definicję tego pojęcia sądzę, że możemy nazwać "Żydami" większość mieszkańców Polski. Ba, nawet świata! Wracając do Polski. Przecież "Polak na Polaka wilkiem patrzy" (źródło: np. TUTAJ-7).
Ostatnio zmieniony 15 marca 2011, 15:12 przez Paw, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
NRohirrim
Prezydent
Prezydent
Kontaktowanie:

Postautor: NRohirrim » 15 marca 2011, 15:09

Paw pisze:Dlaczego Wł. Bartoszewski jest dla mnie autorytetem? Bo ma charyzmę, doświadczenie życiowe, które potrafi wykorzystać dla interesu narodowego - na arenie międzynarodowej.

Dodaj jeszcze czyjego interesu narodowego?

Paw
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: Paw » 15 marca 2011, 15:15

NRohirrim88 pisze:Dodaj jeszcze czyjego interesu narodowego?
Czy dzielisz naród na "Nasz" i "Ich"? Ja nie używam tego podziału.

Awatar użytkownika
NRohirrim
Prezydent
Prezydent
Kontaktowanie:

Postautor: NRohirrim » 15 marca 2011, 15:20

Różne są narody.

Qsy
Radny gminny
Radny gminny

Postautor: Qsy » 17 marca 2011, 17:22

Pan Bartoszewski to autorytet, człowiek-instytucja. Żyje już 89 lat, a każda karta jego historii to najchwalebniejsze chwile historii Polski. To osoba, która nigdy nie wybrała ,,tych złych", co świadczy o patriotyzmie i świetnym wyczuciu politycznym. AK-owiec, potem w PSL Mikołajczykowskim, potem opozycjonista. A to, że ktoś nie lubi go za jakieś dzisiejsze sprawy. Ludzie opamiętajcie się! Polska tak długo była zniewolona, że nasze dzisiejsze problemy są na zupełnie innym poziomie. Jesteśmy krajem demokratycznym i jak nam się jakiś polityk nie podoba to możemy głosować na innego, niekoniecznie oblewać się wspólnie pomyjami.

Awatar użytkownika
Bilu1939
Moderator
Moderator

Postautor: Bilu1939 » 17 marca 2011, 17:23

Qsy pisze:opamiętajcie się!

Jakbym słyszał Radka.
"Konserwatysta jest wrogiem radykalizmu, zarówno prawicowego, jak i lewicowego. Konserwatysta jest patriotą, ale nie jest nacjonalistą. Konserwatysta jest zwolennikiem autorytetu i poszanowania władzy, ale jest wrogiem despotyzmu" - Janusz Radziwiłł.

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 17 marca 2011, 17:27

A co Radek nie ma racji?

"Patrioci" z PIS szanują Polskę tylko o ile nią sami rządzą.
A po za ty uważam, że trzeba zakazać cyfr arabskich. ;)
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

Lolek00
Moderator
Moderator

Postautor: Lolek00 » 17 marca 2011, 17:34

Radek to jakiś dyskurs w PO - ten facet i jego polityka to zmutowane uosobienie najgorszych stereotypów o PiSie.
Vivat et res publica et qui, illam regit

Awatar użytkownika
wuzetka
Minister
Minister

Postautor: wuzetka » 17 marca 2011, 19:02

Qsy pisze:Pan Bartoszewski to autorytet, człowiek-instytucja. Żyje już 89 lat, a każda karta jego historii to najchwalebniejsze chwile historii Polski. To osoba, która nigdy nie wybrała ,,tych złych", co świadczy o patriotyzmie i świetnym wyczuciu politycznym. AK-owiec, potem w PSL Mikołajczykowskim, potem opozycjonista. A to, że ktoś nie lubi go za jakieś dzisiejsze sprawy. Ludzie opamiętajcie się! Polska tak długo była zniewolona, że nasze dzisiejsze problemy są na zupełnie innym poziomie. Jesteśmy krajem demokratycznym i jak nam się jakiś polityk nie podoba to możemy głosować na innego, niekoniecznie oblewać się wspólnie pomyjami.

Oj, z tą każdą kartą to już nie przesadzaj :roll:

Awatar użytkownika
German
Starosta
Starosta

Postautor: German » 17 marca 2011, 21:00

Qsy w niczym nie przesadził... w pełni ma rację!

Wróć do „Politycy”