PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Władysław Bartoszewski

Jednostki wybitne, a może perfekcyjni manipulanci? Kto jest najlepszy, a kto najgorszy w opinii internatów? Kim się chwalisz, a kogo się wstydzisz? Porozmawiajmy o konkretnych osobach...

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator

Postautor: Worek » 15 września 2010, 07:51

To typowe dla wyznawców ewangelii wg Prezesa Jarka. A dokładnie przenosi on swoje kompleksy na swoich wyborców. Sam niewiele zrobił kiedy był czas na heroizm więc umniejsza dokonania innych. Być może widzi w tym sposób na wynoszenie swoich a przede wszystkim Lecha Umarłego Prezydenta dokonań w czasie kiedy lała się krew. Zastanawiam się czy osiąganie celów politycznym może odbywać się kosztem zakłamywania historii.
Widać po naszej najnowszej historii, że bohaterowie walki nie nadają się na bohaterów pokoju. Przykład Lecha Wałęsy jest doskonały w tym przypadku. Lechu i Jarek nie są bohaterami obu tych stanów.
"Poskrobcie z wierzchu konserwatystę a znajdziecie kogoś, kto przedkłada przeszłość nad jakąkolwiek przyszłość." - Frank Herbert

blick
Radny wojewódzki
Radny wojewódzki

Postautor: blick » 15 września 2010, 09:06

a ja mówię żyd i koniec :)

naprawdę widzicie sens obrażania człowieka który wiele dla Pilski i nie tylko Polski zrobił??
Si vis pacem para bellum

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 15 września 2010, 14:23

Na tej samej zasadzie Krzywonos krytykując Jarusia sama wykopała z siebie ciąże w 81.
Każdy kto krytykuje Jarusia jest od becików zdrajcą, tchórzem i kompletnym zerem. a im bardziej w rzeczywistości nie jest, tym bardziej wyznawcy i inne podnóżki mu to udowadniają.
A poza tym uważam, że trzeba zakazać cyfr arabskich. ;)
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

Awatar użytkownika
Clint Eastwood
Minister
Minister

Postautor: Clint Eastwood » 15 września 2010, 22:41

ja nadal nie wiem w czym niby miałby być autorytetem ten bartoszewski, ale negowanie jego życiorysu, który ma dosyć bogaty w tragiczne i patriotyczne epizody to chyba niezbyt mądre.

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 16 września 2010, 14:49

Musiałbyś czegoś się o nim dowiedzieć. W sprawach patriotyzmu, tolerancji, stosunków międzynarodowych.
A poza tym uważam, że trzeba zakazać cyfr arabskich. ;)
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

Awatar użytkownika
Clint Eastwood
Minister
Minister

Postautor: Clint Eastwood » 16 września 2010, 14:52

Nazgul pisze:W sprawach patriotyzmu, tolerancji, stosunków międzynarodowych.
coś tam o nim wiem ;)
no i właściwie o taką odpowiedź mi chodziło.
teraz już wiem w jakiej dziedzinie jest autorytetem. nie wiem natomiast w jakiej jest wałęsa :sad:

blick
Radny wojewódzki
Radny wojewódzki

Postautor: blick » 16 września 2010, 20:06

a p co o Wałęsie mówić?? to wątek o Bartoszewskim i jak widzisz masz całą gamę do wyboru do koloru; no bo co z tego że patriota skoro żyd :( co z tego że głosi i wzywa ludzi do tolerancji skoro żyd :( co z tego że jest wielce szanowaną postacią na arenie międzynarodowej przez co promuję Polskę na tej arenie skoro żyd :(

argumenty wrogów nie do podważenia bo przecież okładka książki jest jednoznaczna tylko jeżeli nawet to jakie to ma znaczenie?? nie powinno mieć żadnego chyba że mamy chorą głowę pełną uprzedzeń
Si vis pacem para bellum

Awatar użytkownika
Clint Eastwood
Minister
Minister

Postautor: Clint Eastwood » 17 września 2010, 21:52

jeżeli ktoś myśli takimi kategoriami to po co w ogóle uczestniczyć z nim w rozmowie na temat bartoszewskiego,
a o wałęsie wspomniałem, bo nikt mi nie udzielił odpowiedzi w odpowiednim temacie.

Awatar użytkownika
Bilu1939
Moderator
Moderator

Postautor: Bilu1939 » 10 marca 2011, 15:29

Ja chciałbym odświeżyć temat o Władysławie Bartoszewskim i zapytać czy uważacie że wypowiedź: Jak ktoś się bał to nie Niemców. Gdy Niemiecki oficer widział mnie na ulicy i nie miał rozkazu aresztowania mnie, niczego nie musiałem się obawiać. Ale gdy sąsiad-Polak zauważył, że kupiłem więcej chleba niż zwykle, wtedy musiałem się bać, była wypowiedzą antypolską, niesmaczną i obraźliwą?
Ostatnio zmieniony 10 marca 2011, 15:31 przez Bilu1939, łącznie zmieniany 2 razy.

zuikaku
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: zuikaku » 10 marca 2011, 15:30

Można mu pogratulować sąsiadów.

Awatar użytkownika
biddkrrr
Radny wojewódzki
Radny wojewódzki
Kontaktowanie:

Postautor: biddkrrr » 10 marca 2011, 15:42

Ja słyszałam, że jest to wyrwane z kontekstu...

I generalnie nie widzę w tym nic bardzo kontrowersyjnego.

Awatar użytkownika
Bilu1939
Moderator
Moderator

Postautor: Bilu1939 » 10 marca 2011, 15:43

Akurat nie wiem co w tej sprawie może być wyrwane z kontekstu.
"Konserwatysta jest wrogiem radykalizmu, zarówno prawicowego, jak i lewicowego. Konserwatysta jest patriotą, ale nie jest nacjonalistą. Konserwatysta jest zwolennikiem autorytetu i poszanowania władzy, ale jest wrogiem despotyzmu" - Janusz Radziwiłł.

Awatar użytkownika
biddkrrr
Radny wojewódzki
Radny wojewódzki
Kontaktowanie:

Postautor: biddkrrr » 10 marca 2011, 15:44

A czytałeś cały wywiad?

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator

Postautor: Worek » 10 marca 2011, 15:44

Bilu1939 pisze:była wypowiedzą antypolską, niesmaczną i obraźliwą

Nie była. Nazywanie szmalcownika szmalcownikiem nie jest dla szmalcownika obraźliwe.
"Poskrobcie z wierzchu konserwatystę a znajdziecie kogoś, kto przedkłada przeszłość nad jakąkolwiek przyszłość." - Frank Herbert

Awatar użytkownika
Bilu1939
Moderator
Moderator

Postautor: Bilu1939 » 10 marca 2011, 15:47

Powiedział, że w czasie wojny ukrywając Żydów trzeba było bać się sąsiada Polaka gdy zauważył że kupiłem więcej chleba niż niemieckiego żołnierza. Oczywiście, jeśli by się wytłumaczył to ok, ale nie widzę aby coś prostował czyli nie czuje się źle zrozumiany.
"Konserwatysta jest wrogiem radykalizmu, zarówno prawicowego, jak i lewicowego. Konserwatysta jest patriotą, ale nie jest nacjonalistą. Konserwatysta jest zwolennikiem autorytetu i poszanowania władzy, ale jest wrogiem despotyzmu" - Janusz Radziwiłł.

Wróć do „Politycy”