PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

TUSK MANIPULATOR

Jednostki wybitne, a może perfekcyjni manipulanci? Kto jest najlepszy, a kto najgorszy w opinii internatów? Kim się chwalisz, a kogo się wstydzisz? Porozmawiajmy o konkretnych osobach...

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

PiSkorz
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: PiSkorz » 23 sierpnia 2011, 22:00

Coś mi się wydaje że raport Maciarewicza może być bardziej wiarygodny od poprzednich ponieważ będzie bazował na większej wiedzy. Potwierdza się choćby to że 15m nad ziemią samolot stracił zasilanie.
"Upadliśmy poniżej progu cywilizacyjnego."
T. Jasudowicz

Awatar użytkownika
Kowa1
Wójt
Wójt

Postautor: Kowa1 » 23 sierpnia 2011, 22:00

Marcinsz
medialną papkę to ty mam pomiędzy uszami - jak zwykle poblablanie be jakichkolwiek merytorycznych zarzutów.

Raporty i wypowiedzi sprawdzałem tydzień ( do relacji z 26.07.2011 konferencji prkuratorów dotrzeć - w całości - nie sposób ) a ta "medialna papka" ( zdaniem marcinsza ) z YT to jest nieostateczna konkluzja z ciężkiej tygodniowej pracy. Dla której analizy i komentarz marcinsz poświęcił 5 minut.

Marcinsz jesteś nieuleczalnym wrzodem na zdrowym społeczeństwie którego leczenie jest niemożliwe i na który jedyna rada to zabieg chirurgicznego oddzielenia.

Ale masz jeszcze szanse dla zaprzeczenia mojej diagnozie dokładnego obejrzenia i zrozumienia TEGO oraz uczciwej merytorycznej dyskusji.

Jak z góry wiem zaprzepaszczona.
UWAGA OSTRZEŻENIE !
Na tym forum administratorzy i moderatorzy już mniej prześladują użytkowników o uczciwych poglądach.

Awatar użytkownika
marcinsz
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: marcinsz » 23 sierpnia 2011, 22:28

Kowa1 pisze:medialną papkę to ty mam pomiędzy uszami - jak zwykle poblablanie be jakichkolwiek merytorycznych zarzutów.

Bez merytorycznych? Jak śmiesz! Odesłałem do raportów - jak potrafisz czytać to znajdziesz odpowiedzi.

Kowa1 pisze:Raporty i wypowiedzi sprawdzałem tydzień ( do relacji z 26.07.2011 konferencji prkuratorów dotrzeć - w całości - nie sposób ) a ta "medialna papka" ( zdaniem marcinsza ) z YT to jest nieostateczna konkluzja z ciężkiej tygodniowej pracy. Dla której analizy i komentarz marcinsz poświęcił 5 minut.

Tydzień pracy dla ignoranta a czas stracony na obejrzenie dla mnie by ze śmiechu opluć monitor - taka prawda.

Specjalnie dla Ciebie:

Pierwsze pięć sekund - błąd dziennikarki - w samolocie nie było żadnej trzeciej czarnej skrzynki. Zdjęcia w tle pokazują wprawdzie czarne skrzynki ale informacja jest o odczytaniu rejestratora EKSPLOATACYJNEGO ATM. Nie jest to rejestrator katastroficzny i posiada zupełnie inny sposób zapisu danych.

Specjalista z tygodniem pracy tego nie wiedział?

17 sekunda - reporterka mówi że rejestratory przerwały pracę na 2 sekundy przed uderzeniem - prawda: rejestrator fonii rejestrował do końca, parametryczny skończył zapis ciut wcześniej, ATM 2 sekundy wcześniej ze względu na fakt iż zapisuje pełne ramki danych skompresowanych. To algorytm kompresji jest winny braku ostatnich dwóch sekund zapisu (dokładnie ok. 1,5 sek).

0:50 - na 15 metrach barometrycznych (wyliczonych) została zamrożona pamięć TAWS nie rejestratorów katastroficznych. Żaden raport czy cokolwiek nie podaje wys. 15 metrów w odniesieniu do jakiegokolwiek rejestratora na pokładzie tego samolotu. Widać ciągle powtarzana bzdura robi się w końcu faktem i prawdą.

1:07 - kolejna bzdura dziennikarska jakoby utrata zasilania nastąpiła po uderzeniu samolotu w drzewo. Nie wiem czy coś podobnego przedstawiła kiedyś prokuratura ale zapisy rejestratorów pokazują iż działały jeszcze po uderzeniu w drzewo do czzasu podanego przeze mnie wyżej. Takiego wniosku nie ma w żadnym raporcie tyczącym katastrofy (czy to MAK czy Millera).

2:00 - rozmowa dziennikarza z Millerem

Dziennikarz mówi o 15 metrze i utracie zasilania który był PRZED uderzeniem samolotu z drzewem (drzewo rzekomo na 5 metrze), Miller o tym co działo się PO uderzeniu z drzewem.

Widać że dziennikarz pyta o rzeczy tak niedorzeczne że trudno się pokapować że o to właśnie pyta.

Głupot PISu i Macierewicza nie zamierzam komentować - dzięki nim to wy właśnie macie później takie problemy ze zrozumieniem tego co w rzeczywistości jasno opisano.

Kowa1 pisze:Marcinsz jesteś nieuleczalnym wrzodem na zdrowym społeczeństwie którego leczenie jest niemożliwe i na który jedyna rada to zabieg chirurgicznego oddzielenia.

Spójrz w lustro. Nie uleczalny i chory jest ten co traci czas by tworzyć takie herezje i bzdety jak te wyżej na youtube.

A jak któryś znowu będzie miał wątpliwości do którego momentu zapisały i co zapisały rejestratory to niech obejrzy i posłucha to:

http://www.youtube.com/watch?v=ec1ZYKdw ... re=related

Rejestratory zapisały wszystko co ważne aby wytłumaczyć tą katastrofę, reszta to fantazje.

Masz jeszcze jakieś pytania dotyczące merytoryczności dyskusji?
Art. 45. Każdy ma prawo do sprawiedliwego i jawnego rozpatrzenia sprawy bez nieuzasadnionej zwłoki przez właściwy, niezależny, bezstronny i niezawisły sąd.
Art. 174. Sądy i Trybunały wydają wyroki w imieniu Rzeczypospolitej Polskiej.

NIE PREZYDENT!

Paw
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: Paw » 24 sierpnia 2011, 07:53

Szkoda, że ten wątek nie został poruszony w temacie (tematach) dla niego odpowiedniejszych (np. tutaj: http://www.forum.polityka.org.pl/viewto ... 390#135390 ). W przyszłości byłoby łatwiej go odnaleźć. Może ktoś z modów przeniósłby tam cały nowy wątek od postu Kowa1-a z Wczoraj (23.08) 21:41 do istniejącego już tematu?

Po ostatnim poście Marcinsza obejrzałem jeszcze raz materiał przygotowany przez Kowa1. I zwróciłem uwagę na to, co pierwotnie wzbudziło moje wątpliwości. Dotyczy to wywiadu Millera prowadzonego przez dziennikarza (od ok. 2 min. materiału YT). Dla osoby nie interesującej się szczegółami katastrofy, raportów, łatwo zbłądzić. Przy podawaniu przez dziennikarza serii pytań zahaczonych w punktach wysokości samolotu - 15m i 5m (uderzenie skrzydłem w drzewo) Miller mówił o tym drugim. Przy czym popełnił błędy - nieprecyzyjności wypowiedzi, typowe podczas udzielania wywiadów (zmęczenie, stres pokonferencyjny). Panowie nie porozumieli się, ponieważ
(i) jeden - dziennikarz, pytał o odcinek czasowy przebyty przez samolot od 15. m wysokości do 5. m (zderzenie z drzewem, utrata 6-ciu m lewego skrzydła), a
(ii) drugi - Miller, mówił o istotnym (jego zdaniem) odcinku - od 5. m do 0. m (zderzenia z ziemią).

Miller powiedział: "Między 5. a 15. m przede wszystkim [samolot] był niesprawny przez to, że zostało uszkodzone skrzydło". To nie było precyzyjne określenie czasu (wysokości). Zakładając, że tak określony zbiór <5, 15> jest obustronnie domknięty, Millerowi chodziło o 5. metr. Zresztą doprecyzował mówiąc przecież o przyczynie niesprawności - "uszkodzenia skrzydła". Później Miller mówił o następstwach tego uderzenia. A dziennikarz zrozumiał, że Miller mówi o 15. metrze!, mówiąc: "A na 15. metrze już nie był sprawny", "Pan przed chwilą [tak powiedział - P.]" - czyli jak wyżej zacytowałem Millera. Moim zdaniem Miller tak nie powiedział. Następnie Miller powtórzył, że mówi o zdarzeniach po zderzeniu z drzewem. A później, jeszcze bardziej ujawniło się nieporozumienie między panami.

Co do konferencji (ok. 1:13-2:00 materiału YT), to było zwyczajne przejęzyczenie się - ze zmęczenia i stresu, a także olbrzymiej ilości przerobionego materiału dowodowego (mnóstwo liczb). Dwukrotne przejęzyczenie. Głowa myśli o czasie 8:41:49, natomiast usta wypowiadają: 8:45:49. Później po interwencji dziennikarzy poprawia się, usta mówią: 8:45:59. Ponowna interwencja dziennikarzy i kolegów jest ponownie przez niego uznana. Mówił o czasie zderzenia skrzydła z brzozą.

Podobne przejęzyczenia kiedyś zdarzały mi się często na wystąpieniach publ. Gdy miałem dużo liczb i wiedzy w głowie, a tylko małą cząstkę z tego do przedstawienia. Tak się dzieje, gdy materiał (wyniki analizy) jest jeszcze "świeży", mało doświadczenia konferencyjnego i stres. Według mnie wykorzystywanie tego typu materiałów medialnych, z przejęzyczeniami, nieprecyzyjnościami, nieporozumieniami, do snucia teorii spiskowych jest zwyczajnym nadużyciem.

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator

Postautor: Worek » 24 sierpnia 2011, 08:42

Zgadzam się z Paw. Poproszę moderatorów o przeniesienie tych postów do właściwych wątków. To w sumie ciekawy pokaz manipulacji wyznawców ewangelii wg Prezesa Jarka. Bezwstydnej. ;)
"Poskrobcie z wierzchu konserwatystę a znajdziecie kogoś, kto przedkłada przeszłość nad jakąkolwiek przyszłość." - Frank Herbert

Awatar użytkownika
Waga
Minister
Minister

Postautor: Waga » 24 sierpnia 2011, 11:21

Worek pisze:Poproszę moderatorów o przeniesienie tych postów do właściwych wątków.

Ile można założyć tematów smoleńskich na forum? Miejcie litość i piszcie we właściwych tematach bo tematów smoleńskich na forum jest już kilka.
"Nie ma takiego okrucieństwa ani takiej niegodziwości, której nie popełniłby skądinąd łagodny i liberalny rząd, kiedy zabraknie mu pieniędzy." Alexis de Tocqueville

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 24 sierpnia 2011, 12:44

zamknijmy temat i po krzyku. wnioski o otwarcie na PW.
A poza tym uważam, że trzeba zakazać cyfr arabskich. ;)
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

Wróć do „Politycy”