PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Lech Aleksander Kaczyński

Jednostki wybitne, a może perfekcyjni manipulanci? Kto jest najlepszy, a kto najgorszy w opinii internatów? Kim się chwalisz, a kogo się wstydzisz? Porozmawiajmy o konkretnych osobach...

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

GrandProtestant
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: GrandProtestant » 23 października 2012, 13:29

Marchewa pisze:Jak dużą część ideologii XX i XIX wiecznych. Natomiast ostatni raz uprzedzam to nie ten rodzaj forum. Pisz lepiej o intelektualistach bezprzymiotnikowo.
Marchewa ,jesteś przewrażliwiony na pewnym punkcie.Wrzuć na luz -bo inaczej staniesz się podobny do Antka Macierewicza. :wink:Nie przesadzaj z cenzurą ,bo będzie śmieszno i straszno jak za Babki Komuny.

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 23 października 2012, 14:20

1. Neokonserwatyzm to tka ideologia wymyślona przez polityków o tak Żydowskich korzeniach jak M. i George Bush senior. :D

jak zwykle głupoty gadasz. :lol: Theacher opierała swoją ideologię jako o neoliberalizm, monetaryzm i klasyczny konserwatyzm. Neokonserwatyzm powstał w USA i tam głównie partia republikańska korzysta z ich założeń. I głosili ją przede wszystkim żydowscy intelektualiści...

Cytat:
. a mnie ręce opadają, że ktoś wchodzi na forum polityczne a nie ma zielonego pojęcia o podstawowych terminach.
nie wiesz co to znaczy etatyzm wie, doucz się z encyklopedi bo faszyzm i owszem był etatystyczny ale etatyzm to nie faszyzm :)

To że ktoś fałszuje terminy to nie powód abym ja to uznawał. Niedouczony to ty jestes co widac w twoich kompromitujących cie tekstach.

Cytat:
klasyczny konserwatyzm jest etatystyczny - tak jak etatystycznym prawicowcem był Otto von Bismarck. to takie słówko, którego znaczenia nie znasz. wiem, wyjaśniam-

Może być ale nie musi.

Cytat:
etatyzm to wiara w silne państwo i w jego ingerencje w życie obywatela oraz gospodarkę. nic to nie ma wspólnego z socjalizmem jak to rożni niedouczeni twierdzą.

Ma bardzo dużo, tak jak wszystkie doktryny faszystowskie które są pochodną socjalizmu, tzn jego łagodniejszą wersją. Oczywiście propaganda lewicowa będzie głosić inaczej.
Cytat:

mocne państwo w wydaniu Bismarcka to surowe prawa, Kulturkampf, gospodarka oparta o monopole i zamówienia publiczne, rygoryzm moralny, ale także powszechną edukację spełniającą rolę tworzenia obywateli jako patriotów i propaństwowców.

Jak zwykle piepepszysz trzy po trzy nie mając o niczym pojęcia. Bismark i etatyzm ? HAHAH. On był zwolennikiem ewolucyjnego konserwatyzmu, wprowadzenia ubezpieczeń itp to nie etatyzm !!!

Cytat:
kolejny mądry co nazwał Bismarcka lewakiem. i Winstona Churchila i właściwie każdego prawicowego europejskiego przed M. Theacher , która to własciwie stworzyła neokonserwatyzm a więc doktrynę łącząca konserwatyzm w kwestiach społecznych i gospodarkę wolnorynkową. pierwszy element odróżnia od liberalizmu.

Odróżnij dwie rzeczy (w tej dyskusji) - konserwatyzm tyczy się życia społecznego, liberalizm gospodarki. To o czym mówisz to konserwatywny liberalizm nie neoliberalizm.
Cytat:

Wiec zanim następnym razem się zaperzysz, zaczniesz rzucać Żydami i lewakami oraz zrobisz z siebie głupca to sprawdz w googlach.

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Niezła beka naukowcu z Ciebie jest :lol: :lol: :lol:

jezus maria. pomieszanie z poplątaniem. tak to jest jak jedynym źródłem wiedzy jest Michalkiewicz :lol:

ok. co to jest neoliberalizm - jest to ideologia powiedzmy stwrorzona przez Misesa i Hayeka w Nowym Jorku. zresztą z tymi samymi ludźmi, którymi nazywasz grupowo Żydami. np Firedmana czołowego przedstawiciela tego nurtu :D.

M. Theacher bynajmniej nie była neoliberałką? dlaczego? Po pierwsze była szefem partii konserwatywnej. szok. co nie?
po drugie nie ma i nie miała wolnorynkowych poglądów Hayeka czy Friedmana - co wystarczy stwierdzić na poziomie polityki społecznej - nie nie sprywatyzowała wszystkiego co się da. :lol: nie miał też poglądów społecznych wspomnianych panów np w kwestiach religijnych czy etycznych.

po trzecie idea neoliberalna narodziła sie w latach 50 XXw co jasno chyba prezentuje, że wcześniejsi konserwatyści jej nie stosowali.
to co nazywasz konserwatywnym liberałem to u naglosasów nazywa się neokoserwatystą. konserwatysta stosujący wolnorynkowy model rynku.

ogłolnie mam qwrażenie, że gdzieś usłyszałeś ,ze neokonserwatyzm to żydzi, jako że jesteś antysemitą to wymyślasz sobie nowe terminologie. :lol:

liberalizm to doktryna pełna stosująca się zarówno do ekonomi jak i polityki społecznej. co wie każdy kto wie kto to był John Locke i Monteskiusz. jezusie jak Ty zdałeś gimnazjum?

dalej nie rozumiesz słowa etatyzm. to może sprawdź w encyklopedii hahah. tam nie jest sfałszowana. naprawdę przeczytaj cokolwiek w temacie bo rozmawiamy na poziomie poniżej gimnazjum jeśli chodzi o Twoją wiedzę. dowiedz się czegokolwiek o programie zbrojeń II rzeszy.

Ma bardzo dużo, tak jak wszystkie doktryny faszystowskie które są pochodną socjalizmu, tzn jego łagodniejszą wersją. Oczywiście propaganda lewicowa będzie głosić inaczej.
oczywista głupia nieprawda, co udowodniłem wielokrotnie mądrzejszym od Ciebie na temacie o NSDAP. faszyzm to odrębna doktryna polityczna ani konserwatywna ani socjalistyczna.

Odróżnij dwie rzeczy (w tej dyskusji) - konserwatyzm tyczy się życia społecznego, liberalizm gospodarki. To o czym mówisz to konserwatywny liberalizm nie neoliberalizm.
boże. www.pwn.pl sprawdź sobie hasła. żenujący brak wiedzy.

jak na razie nie podałeś ani jednego źródła na poparcie wymysłów Dario,. postaraj się lepiej. nie poświęciłeś nawet 5 minut na googlach. klasyczny arogacki ignorant.
A poza tym uważam, że trzeba zakazać cyfr arabskich. ;)
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

GrandProtestant
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: GrandProtestant » 23 października 2012, 14:42

Nazgul pisze:. klasyczny arogacki ignorant.
Nazgul dostaniesz pypcia na jęzorze! Czy nie lepiej tak napisać:ucz się chłopcze ucz, bo nauka to do wiedzy klucz! :wink:

ElDario
Minister
Minister

Postautor: ElDario » 23 października 2012, 15:01

jezus maria. pomieszanie z poplątaniem. tak to jest jak jedynym źródłem wiedzy jest Michalkiewicz :lol:

Jest wiarygodnym ekspertem w wielu tematach.

M. Theacher bynajmniej nie była neoliberałką? dlaczego? Po pierwsze była szefem partii konserwatywnej. szok. co nie?
po drugie nie ma i nie miała wolnorynkowych poglądów Hayeka czy Friedmana - co wystarczy stwierdzić na poziomie polityki społecznej - nie nie sprywatyzowała wszystkiego co się da. :lol: nie miał też poglądów społecznych wspomnianych panów np w kwestiach religijnych czy etycznych.

Neoliberalizm nie wyklucza konserwatyzmu.

ogłolnie mam qwrażenie, że gdzieś usłyszałeś ,ze neokonserwatyzm to żydzi, jako że jesteś antysemitą to wymyślasz sobie nowe terminologie. :lol:

Jestem antysemitą haha ! :lol:
:lol: Każdego kto nie zgadza się z twoją idiotyczną demagogią nazywasz pisowcem albo antysemitą. Żałosne.
dalej nie rozumiesz słowa etatyzm. to może sprawdź w encyklopedii hahah. tam nie jest sfałszowana. naprawdę przeczytaj cokolwiek w temacie bo rozmawiamy na poziomie poniżej gimnazjum jeśli chodzi o Twoją wiedzę. dowiedz się czegokolwiek o programie zbrojeń II rzeszy.

Doskonale wiem co oznacza etatyzm. jednakże mam to w dupie jak inne czerwone ideologiektóre doprowadzają do nędzy i wojen na świecie.

oczywista głupia nieprawda, co udowodniłem wielokrotnie mądrzejszym od Ciebie na temacie o NSDAP. faszyzm to odrębna doktryna polityczna ani konserwatywna ani socjalistyczna.

Różnica pomiędzy komunizmem a faszyzmem jest taka że faszyzm pozwalał na istnienie prywatnych przesiębiorstw o ile całkowicie podporządkowały się państwu. Narodowy socjalizm to już bez wątpienia ruch socjalistyczny który więcej miał wspólnego z komunizmem niż z włoskim faszyzmem. NSDAP było typową partią lewicową, socjalistyczną zabarwioną rasizmem. Tak czy inaczej, nie bawiąc się w demagogie wszystkich socjalistów, czerwonych, brunatnych mam głęboko gdzieś i najchętniej wystrzeliłbym ich w kosmos.

boże. www.pwn.pl sprawdź sobie hasła. żenujący brak wiedzy.

jak na razie nie podałeś ani jednego źródła na poparcie wymysłów Dario,. postaraj się lepiej. nie poświęciłeś nawet 5 minut na googlach. klasyczny arogacki ignorant.

Nie będę nic dawał, sam sobie poszukaj. Typowy lewak który w dyskusji ginie, zaczyna wyzywać mnie od aroganta, rasisty i głupka.

GrandProtestant
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: GrandProtestant » 23 października 2012, 15:16

ElDario pisze:. Typowy lewak który w dyskusji ginie, zaczyna wyzywać mnie od aroganta, rasisty i głupka.
Odpuść winy Nazgulowi.To dobry chłop ,tylko gębę ma niewyparzoną.My Polacy tacy jesteśmy-jak wszystko układa się jak najlepiej to czujemy niedosyt i... skaczemy sobie do gardeł.Jak jest chu....owo to za rodaka pierś nadstawiamy.Ja przyznaję,że mnie nie stać na taki heroizm, bo mi życie miłe i Nazgul niech sam idzie na bagnety. :wink:

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 23 października 2012, 15:40

Jest wiarygodnym ekspertem w wielu tematach.

głównie w mitomani.

Neoliberalizm nie wyklucza konserwatyzmu.
wyklucza bo wtedy nazywałby się neokonserwatyzmem. neolib - idea jest prosta - wolność we wszystkich dziedzinach i państwo absolutnego minimum - gdzie tu konserwatyzm????????? konserwatyzm w zasadzie zakłada, że człowiek nie jest zdolny do takiej wolności oraz utrzymanie struktury społecznej. to przecież różnica pomiędzy konsr. i liberałami!

Doskonale wiem co oznacza etatyzm. jednakże mam to w dupie jak inne czerwone ideologiektóre doprowadzają do nędzy i wojen na świecie.
:lol: :lol: :lol: :lol: jezu,. wiesz jaki jest standardowy przykład etatyzmu w Polsce? nowe drogi i autostrady :smile: albo firmy takie jak Orlen. albo Gdynia :smile:
komunizm! hahahahh. każda inwestycja państwa w gospodarkę to etatyzm. to zjawisko dużo starsze niż komunizm wiesz?

NSDAP - bzdury =- odsyłam do tematu.

po za tym sorry, fakt za ostro. ale meritum zostaje.
A poza tym uważam, że trzeba zakazać cyfr arabskich. ;)
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

GrandProtestant
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: GrandProtestant » 23 października 2012, 15:49

Nazgul pisze:aha i nie wyzwałem Cię od głupka. natomiast jesteś ignorantem i nawet nie chcesz poszukać googlach. to nie grzech czegoś nie wiedzieć, ale nie wiedzieć i wypowiadać się z agresją....
Miałem rację,że Nazgul to dobry chłop tylko porywczy w słowach.Winę za o ponoszą hormony, które w każdym gołowąsie buzują jak podpiwek.Rozmawiać trzeba politycznie tzn.nie pluć,nie warczeć,nie obrzucać nikogo tym co psu z pod ogona wypadło.Pachnie mi Wersalem.

ElDario
Minister
Minister

Postautor: ElDario » 23 października 2012, 16:44

Nazgul pisze:
:lol: :lol: :lol: :lol: jezu,. wiesz jaki jest standardowy przykład etatyzmu w Polsce? nowe drogi i autostrady :smile: albo firmy takie jak Orlen. albo Gdynia :smile:
komunizm! hahahahh. każda inwestycja państwa w gospodarkę to etatyzm. to zjawisko dużo starsze niż komunizm wiesz?

NIE ! Etatyzmem nie jest budowa dróg, nie są wszystkie inwestycje państwowe. Etatyzm to przejmowanie prywatnych przedsiębiorstw lub tworzenie nowych od podstaw. Uzyskał duży rozgłos po sukcesach gospodarczych ZSRR w XX mw. u nas jest sytuacja odwrotna, prywatyzuje się firmy.

głównie w mitomani.

To samo moge powiedzieć o tobie.

wyklucza bo wtedy nazywałby się neokonserwatyzmem. neolib - idea jest prosta - wolność we wszystkich dziedzinach i państwo absolutnego minimum - gdzie tu konserwatyzm????????? konserwatyzm w zasadzie zakłada, że człowiek nie jest zdolny do takiej wolności oraz utrzymanie struktury społecznej. to przecież różnica pomiędzy konsr. i liberałami!

Wolność we wszystkich dziedzinach to libertarianizm. Natomiast neoliberalizm tyczy się tylko sfery gospodarczej. Od klasycznego liberalizmu odróżnia go to że pozwala na pewną ingerencje państwa.

NSDAP - bzdury =- odsyłam do tematu.

Jako lewak doskonale próbujesz oczyścić socjalistów.

Lolek00
Moderator
Moderator

Postautor: Lolek00 » 23 października 2012, 16:47

Ale nie można nazwać Bismarcka etatystą - (chodzi o daty) jak Bismarck dogorywał, to pojęcie etatyzmu dopiero wchodziło na salony - tak mi się wydaje, skoro Keynes był tu kluczowy wg. wielu.

Moim zdaniem ten chaos wynika z myku jaki zrobiły korporacje, w XIX wieku korp. działały z nadania władzy i specjalnych przywilejów - mimo iż wykonawcy byli prywatni - to była ingerencja władzy w gospodarkę, budowę kolei, kopalni, telegrafów i innych - umożliwiali kapitałowi królowie/kongres etc. Trudno nazwać to etatyzmem, ale liberalizmem jeszcze trudniej.

Panowie tacy jak Michalkiewicz czy Mikke - może w trakcie epidemii czerwonki od 1860-70 roku nazwani by byli "konserwatystami" - natomiast ludzie o takich poglądach (Mikke dużo mówi o XIX wieku ...) byli by twardą postępową lewicą przed socjalizmem... nie musieli by nawet walczyć o kobiecy sufrażyzm bo ten pogląd liberałom długo nie był potrzebny (dopiero socjały się upierały).

EDIT: oczywiście nie ma co poważnie tego przekładać - bo w XIX wieku ludzie generalnie byli bardziej skonserwowani nawet socjały i liby.
Vivat et res publica et qui, illam regit

Awatar użytkownika
Marchewa
Administrator
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Marchewa » 23 października 2012, 20:33

Lolek00 pisze:EDIT: oczywiście nie ma co poważnie tego przekładać - bo w XIX wieku ludzie generalnie byli bardziej skonserwowani nawet socjały i liby.

Którzy "ludzie" bo prawa wyborcze miało od 5 do 20.% Reszty nikt o zdanie się nie pytał.
Spory polityczne trwają najdłużej gdy obie strony nie maja racji.
Gonzalez Suarez

Lolek00
Moderator
Moderator

Postautor: Lolek00 » 24 października 2012, 22:17

Marchewa, mówię o ich poglądach a nie prawach wyborczych. Generalnie całe społeczeństwo było bardziej skonserwowane - ze względu na mniejszą wiedzę, inne podejście do wielu spraw, między innymi religii, tradycji etc.
Vivat et res publica et qui, illam regit

Awatar użytkownika
Jojo
Minister
Minister

Postautor: Jojo » 04 czerwca 2014, 15:48

Jest dobra wiadomość dla Łodzian
Zabrali pomnik i skwer Kaczyńskiemu.
http://www.rp.pl/artykul/1115249.html
Źle że nazywają Lecha "nieudacznikiem" ale na tyle mądry nie był aby mu pomniki stawiać,
skwery, place , ronda jego imieniem nazywać.
Art. 173. Konst.

Sądy i Trybunały są władzą odrębną i niezależną od innych władz.

Paw
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: Paw » 04 czerwca 2014, 16:53

Ruch Palikota zadziałał skutecznie.

Awatar użytkownika
mateuszjkl
Minister
Minister

Postautor: mateuszjkl » 08 czerwca 2014, 00:26

I co w związku z tym ?

Pomnik miał być sfinansowany ze zbiórki publicznej.

Więc nawet nie ma co się burzyć...Za swoje jak chcą to niech stawiają.

Awatar użytkownika
Adi
Premier
Premier

Postautor: Adi » 08 czerwca 2014, 10:10

Niech stawiają za swoje na swoim prywatnym terenie.

Wróć do „Politycy”