PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Piotr Gliński

Jednostki wybitne, a może perfekcyjni manipulanci? Kto jest najlepszy, a kto najgorszy w opinii internatów? Kim się chwalisz, a kogo się wstydzisz? Porozmawiajmy o konkretnych osobach...

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Awatar użytkownika
johnek932
Radny wojewódzki
Radny wojewódzki

Postautor: johnek932 » 06 października 2012, 16:38

Przykłady pijaru
Rząd nic nie może
jak coś jest niemożliwe to jest niemożliwe
kreowanie siebie jako nabywcy narodu
zapowiedziane już 2 expose

Accepted
Starosta
Starosta

Postautor: Accepted » 06 października 2012, 16:40

Paw pisze:
Accepted pisze:te 350 mld to sobie policz, becikowe 5mld składka rentowa w 2007 -6mld zł (tylkow 2007 11) w 2008 same becikowe i składka rentowa to straty już ok 25mld zł, 2009 to kryzys i kolejne 25 mld na samym becikowym i skł rentowej, do 2010 jakieś 100mld w plecy. Teraz brak poprawy OFE, wydatki średnio po 20 mld rocznie od 2007 roku włącznie... kolejna setunia? wyliczać dalej i powiedzieć Ci kto zadłużył Polske?
Po ostatniej sesji parlamentu przed końcem rządu Jarka, przegłosowano wszystkie bzdurne propozycje, a głosom zachwytu Pani Natali Świat że wszystko udało się przegłosować, wtórował rzewny płacz ekonomistów, bo roztrwonionych zostało kolejnych kilkadziesiąt miliardów złoty (nie pamiętam ok 40-50mld)
Wiesz, Accepted, A_FS nie uwierzy w nic, co nie powie Jarek. To"zadłużenie Polski" jest jego wykrzywionym konikiem. Taka jedyna radość z życia...

Tia i za tym się pojawia temat pijaru... zabawnie pewnie żeby było, pewnie koledzy z frakcji Pietrzaka w PiSie... robią kabaret...

Jakby był pijar, (public relation) to by po wystąpieniu Jarka ktoś wyszedł i podał czarno na białym skąd się wzięło 350 mld zł... ale gdzie tam... cisza jak makiem zasiał...
Pozdrawiam,
Accepted

Accepted
Starosta
Starosta

Postautor: Accepted » 06 października 2012, 16:46

johnek932 pisze:Przykłady pijaru
Rząd nic nie może
jak coś jest niemożliwe to jest niemożliwe
kreowanie siebie jako nabywcy narodu
zapowiedziane już 2 expose

Co jest pijarowe w stwierdzeniu Rząd nic nie może i kiedy to zostało wygłoszone????

Kreowanie? Skoro rządzą, to kto inny może być zbawcą narodu, ojciec święty, a może kosmici? Poza tym w którym miejscu jest owe kreowanie?

Nie było zapowiedziane 2 expose, bo czegoś takiego nie ma tylko informacja premiera rządu o konkretnych planach działań na kolejny okres, co było wiadomo od dobrych kilku miesięcy, nie chcę skłamać ale od co najmniej maja - czerwca.

Do rangi expose wyrosło to w mediach...
Pozdrawiam,

Accepted

Awatar użytkownika
johnek932
Radny wojewódzki
Radny wojewódzki

Postautor: johnek932 » 06 października 2012, 18:53

Rząd nic nie może to jest streszczenie niejednego wystąpienia Tuska dotyczącego złej sytuacji rząd nic nie może koniec kropka

2 "expose"akurat plany rządu to poznaliśmy około roku temu kiedy to premier wygłosił prawdziwe expose czysty zabieg pijarowski

ale nie o tym temat rozmawiajmy o Glińskim nie zasmiecając tematu

Accepted
Starosta
Starosta

Postautor: Accepted » 06 października 2012, 19:53

johnek932 pisze:Rząd nic nie może to jest streszczenie niejednego wystąpienia Tuska dotyczącego złej sytuacji rząd nic nie może koniec kropka

2 "expose"akurat plany rządu to poznaliśmy około roku temu kiedy to premier wygłosił prawdziwe expose czysty zabieg pijarowski

ale nie o tym temat rozmawiajmy o Glińskim nie zasmiecając tematu

Bo to była czysta prawda, czytaj żaden rząd nawet twój wymarzony nic by nie mógł, bo sytuacja jaka jest - jest globalna.

2. expose poznaliśmy jak PO wygrało kolejne wybory, teraz Premier informuje jakie działania jeszcze podejmie, a wszystkie składniki expose są w trakcie realizacji lub już zrealizowane czekają na wejście w życie, lub już nawet w życie weszły
Pozdrawiam,

Accepted

Awatar użytkownika
johnek932
Radny wojewódzki
Radny wojewódzki

Postautor: johnek932 » 06 października 2012, 20:09

Idąc tym tokiem myślenia ja też nic nie mogę zrobić ze swoim życiem dlatego nie idę na studia i nie będę szukał pracy bo bezrobocie źród młodych jest horrendalnie wysokie więc i tak pewnie jej nie znajdę przecież i tak nic nie mogę

Accepted
Starosta
Starosta

Postautor: Accepted » 06 października 2012, 20:33

johnek932 pisze:Idąc tym tokiem myślenia ja też nic nie mogę zrobić ze swoim życiem dlatego nie idę na studia i nie będę szukał pracy bo bezrobocie źród młodych jest horrendalnie wysokie więc i tak pewnie jej nie znajdę przecież i tak nic nie mogę

Jakim tokiem myślenia? Nigdy premier nie mówił że nic nie może w kategoriach absolutnych, jeśli wyraził się w kategoriach niemocy to w sytuacji takiej że nie da rady wywołać deszczu gdy jest kurka susza, nie ma wpływu na politykę banku Federalnego, sytuację w Grecji, czy Europie, czy na gospodarkę Chin. Nie mógł też postąpić inaczej niż podnieść o punkt VAT czy podwyższyć wiek emerytalny, czy dokonać zmian w OFE czy mundurówkach, ponieważ musimy poprawić stan finansów publicznych. Ciągle mamy nadmierny deficyt w finansach publicznych no wiem że to dla Ciebie czarna magia, co piszę ale tak jest, jest kryzys światowy, jeszcze na dobrą sprawę nie zajrzał do Polski.
Pozdrawiam,

Accepted

Paw
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: Paw » 06 października 2012, 21:07

johnek932 pisze:Idąc tym tokiem myślenia ja też nic nie mogę zrobić ze swoim życiem dlatego nie idę na studia i nie będę szukał pracy bo bezrobocie źród młodych jest horrendalnie wysokie więc i tak pewnie jej nie znajdę przecież i tak nic nie mogę
Pobłądziłeś z tym porównaniem. Tak jak w swoim przykładzie nie masz wpływu na bezrobocie, tak rząd nie ma wpływu na gospodarkę globalną. Ma trochę narzędzi, typu deficyt, którym może zwiększać krajowy popyt i inwestycje, albo je studzić. Dziś musi chronić finanse publiczne przed nadmiernym rozdęciem. Grecja już prawie popłynęła. W ślad za nią innym krajom to mogłoby zagrozić.

To jest zadziwiające, że (głównie) ze strony PiS i zwolenników PiS płyną tak wzajemnie sprzeczne sygnały. Z jednej strony rząd Tuska oskarżają o nadmierne zadłużenie (tu nawiązuję do skrzywionego konika A_FS), a z drugiej żądają - w domyśle - większego interwencjonizmu państwowego w gospodarkę (czyt. większego deficytu). No ale to PiS przecież. Dla nich nieobce są takie sprzeczności. Już się sami pogubili.

johnek932, głównym motorem na rynkach jest popyt (podejście keynesistowskie) - w każdej przestrzeni, czy w handlu towarami, usługami albo na rynkach finansowych. Jako producent chcesz zarobić, więc podwyższasz cenę, ale ludzie nie chcą kupić za taką cenę, więc ją obniżasz. Może uda mu się sprzedać swój towar (produkt, usługę). Obecnie jest słabo, bo rynek jest mniej chłonny, więc ceny musiałyby spaść poniżej kosztów. A jak obniżyć koszty? Zwykle największa ich część stanowi praca. Dlatego łatwiej zwolnić część załogi, by zakład przetrwał chude m-ce, może lata. Łatwiej jest zwolnić ludzi, bo także łatwo jest ich zatrudnić z powrotem przy sprzyjającej koniunkturze (czytaj: wzroście popytu). W ten sposób mamy bezrobocie. A to z kolei wzmacnia trend spadkowy w konsumpcji wewnętrznej.

Do tego dochodzi spadek konsumpcji w UE (czyt. spadek popytu na nasze towary, usługi, pracę), kończenie inwestycji UE, spadek inwestycji rządu i samorządów (by zmniejszyć deficyt),...

Nasza - Polski kondycja ekonomiczna zależy od kondycji Europy, w tym głównie Niemiec. To tam zapadają dzisiaj decyzje, które będą miały wpływ w przyszłości na naszą gospodarkę - jej rozruch. Sporo zależy od takich wielkich graczy, jak Chiny, czy USA. Jeśli wzrośnie popyt globalny, korzystnie to wpłynie na popyt w Europie -> Polsce. Wtedy wzrośnie poziom inwestycji i popyt na prace. I bezrobocie spadnie.

Co dzisiaj rząd może zrobić? Uporządkować finanse publiczne. Przydałyby się przy tym reformy optymalizujące strukturę przepływów - emerytur, przywilejów zawodowych (nauczycielskich, czy górniczych, etc.), rolnictwa, systemu zdrowia, etc.

Na razie nie widzę tej świadomości w kręgach PiS. Nie widzę jej w wysuniętym przez nich kandydacie na kandydata, prof. Glińskim.

Ignac
Radny wojewódzki
Radny wojewódzki

Postautor: Ignac » 07 października 2012, 01:12

Worek może łaskawie objawisz ciemniakom co trzeba umieć , żeby zarabiać tyle co ty ? Ile właściwie , chwalisz się że dużo , a ja nie wiem ile to jest ? Napierasz z pozycji wygranego , to poucz gawiedź jak to się robi , proszę.
Proszę o usunięcie mojego profilu z tego forum.Mam gdzieś Worka , to zwykły wydrwisz jest.

Awatar użytkownika
Cynik
Moderator
Moderator

Postautor: Cynik » 07 października 2012, 11:20

Trzeba umieć kolego wydawać pieniądze i znać się w swoim fachu. Większość ludzi sukcesu nie kończyło harvardu, wzięło ryzyko na siebie i ciężko pracowało na swój sukces.
"Patriotism is the virtue of the vicious." - O.Wilde

Ignac
Radny wojewódzki
Radny wojewódzki

Postautor: Ignac » 08 października 2012, 14:32

Nie szukam podpowiedzi , lata sukcesów gospodarczych mam za sobą , teraz spokojnie żyję.

Sprawdzam :)
Proszę o usunięcie mojego profilu z tego forum.Mam gdzieś Worka , to zwykły wydrwisz jest.

Awatar użytkownika
johnek932
Radny wojewódzki
Radny wojewódzki

Postautor: johnek932 » 08 października 2012, 15:22

A jeśli jest bezrobocie ludzie nie maja pieniędzy nie kupują więc i wpływy do budżetu się niższe i koło się zamyka

Awatar użytkownika
sececjonista
Minister
Minister

Postautor: sececjonista » 08 października 2012, 15:59

Dziś odbyła się kolejna debata tym razem o służbie zdrowia . Padły dwie dla mnie ciekawe propozycje . Likwidacja NFZ i dopłacanie do leczenia . Ja bym je obie połączył . Chociaż prezesunio nie dał głosu co o tym myśli . A ja od razu zadzwoniłem do kumpla od ubezpieczeń i sie spytałem ile by mnie kosztowało miesięczne ubezpieczenie na leczenie "pierwszokontaktowe" i specjalistyczne z pulą do 20000 zł na rok ( a po wyżej wiadomo - ze składek ) wyszło , że nie zależnie od specjalisty to ok 30 zł . I nie czekam w kolejkach bo poje**** NFZ nie wie czy ma na to pieniądze. Wchodzi również opcja chodzenia z dodatkową gotówka do lekarza . Ale każdy robi jak woli.
"Demokracja-Bóg , który zawiódł" H.H. Hoppe

"Zwolennicy opieki społecznej, socjalizmu, etatyzmu i interwencjonizmu codziennie na tysiąc sposobów zabiegają o nowe ograniczenia indywidualnej wolności. " Henry Hazlitt

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 08 października 2012, 17:02

A ja od razu zadzwoniłem do kumpla od ubezpieczeń i sie spytałem ile by mnie kosztowało miesięczne ubezpieczenie na leczenie "pierwszokontaktowe" i specjalistyczne z pulą do 20000 zł na rok ( a po wyżej wiadomo - ze składek )
z dopłatami do specjalistów ok. ale taki pakiet jak w NFZ (na lekarzy oczywiście) kosztuje około 2700zł. a kolejki w dużych miastach też są.
A poza tym uważam, że trzeba zakazać cyfr arabskich. ;)
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

Awatar użytkownika
sececjonista
Minister
Minister

Postautor: sececjonista » 08 października 2012, 19:44

Nazgul pisze:
A ja od razu zadzwoniłem do kumpla od ubezpieczeń i sie spytałem ile by mnie kosztowało miesięczne ubezpieczenie na leczenie "pierwszokontaktowe" i specjalistyczne z pulą do 20000 zł na rok ( a po wyżej wiadomo - ze składek )
z dopłatami do specjalistów ok. ale taki pakiet jak w NFZ (na lekarzy oczywiście) kosztuje około 2700zł. a kolejki w dużych miastach też są.

Ale ja piszę o podwójnym . Czyli składki zdrowotne są dalej , ale na podstawy ( lekarz pierwszego kontaktu + pierwsi specjaliści ) płacę dodatkowe ubezpieczenie .
"Demokracja-Bóg , który zawiódł" H.H. Hoppe

"Zwolennicy opieki społecznej, socjalizmu, etatyzmu i interwencjonizmu codziennie na tysiąc sposobów zabiegają o nowe ograniczenia indywidualnej wolności. " Henry Hazlitt

Wróć do „Politycy”