PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Piotr Gliński

Jednostki wybitne, a może perfekcyjni manipulanci? Kto jest najlepszy, a kto najgorszy w opinii internatów? Kim się chwalisz, a kogo się wstydzisz? Porozmawiajmy o konkretnych osobach...

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Lolek00
Moderator
Moderator

Piotr Gliński

Postautor: Lolek00 » 01 października 2012, 20:05

Nie ukrywam że ciekawy zwrot, PiS wreszcie coś ruszył - może i jak należy. Ciekawy byłby taki trend - że partie upraszają przede wszystko ludzi nauki a dopiero później lud o poparcie.

http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/piotr- ... 82520.html

Dużo ogólników, dużo obietnic.

Zacieśniać chce współprace ze związkami Piotr Gliński, co w obecnym kształcie związków - dla mnie jest pomysłem złym i prowadzącym donikąd.

Chce ROZWOJU rolnictwa, które w całej UE jest nadproduktywne - tak więc mamy do czynienia z agrarystą.

Podejście typowo solidarystyczne - innego po socjologu spodziewać się nie wolno było. Świadomość chce nam zmieniać pan Piotr Gliński. Dla mnie jak państwo chce świadomość komuś zmieniać (i mówi o tym wprost w dodatku i jawnie!) to jest brzydkie. Podnieść poziom wzajemnego zaufania ludzi do siebie! (Aparatem Politycznym ?)

Ma Charyzmę ogółem, natomiast ten as, że jest człowiekiem nauki - będzie coraz bardziej wymięty im bardziej będzie się zagłębiał w debatę i kruszył kopie no to jest oczywiste.

Program dość utopijny, populistyczny (jak dla mnie) ale wyrażony w formie już nieco zaprzeszłej - może dlatego bardzo ideologiczny.

NAMIESZA?
Vivat et res publica et qui, illam regit

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator

Postautor: Worek » 01 października 2012, 20:29

Lolek00 pisze:Zacieśniać chce współprace ze związkami Piotr Gliński, co w obecnym kształcie związków - dla mnie jest pomysłem złym i prowadzącym donikąd.

No a co miał powiedzieć?
Przecież nasz narodowo-socjalistyczny PiS to sojusz z radiomaryjną propagandą + NSZZ. Musiał zrobić ukłon do ZZ bo inaczej Prezes Jarek nie miałby poparcia NSZZ. Śmiech na sali na temat jego apolityczności i techniczności. Zwykły sojusz polityczny.

Lolek00 pisze:Program dość utopijny, populistyczny (jak dla mnie) ale wyrażony w formie już nieco zaprzeszłej - może dlatego bardzo ideologiczny.

Inny być nie mógł. Cała ta chucpa to pic na wodę elektoratu.

Lolek00 pisze:NAMIESZA?

Tydzień po upadku votum nieufności nikt o tym nie będzie pamiętał.
"Poskrobcie z wierzchu konserwatystę a znajdziecie kogoś, kto przedkłada przeszłość nad jakąkolwiek przyszłość." - Frank Herbert

ElDario
Minister
Minister

Postautor: ElDario » 01 października 2012, 20:29

Zwykły socjalista. Nie sądzę aby była potrzeba debatować nad tym "politykiem" :lol:
Poskrobcie z wierzchu socjalistę a znajdziecie nazistę albo komunistę.

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 01 października 2012, 20:30

NIE. atrakcja sezonu. ostatnie słowo należy i tak do Premiera.

mnie szczerze mówiąc charakteryzacja na męża stanu i premiera wygłaszającego orędzie do narodu rozśmieszyła i zniesmaczyła. ale pytanie czy nie było to skuteczne.
A poza tym uważam, że trzeba zakazać cyfr arabskich. ;)
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

Awatar użytkownika
Marchewa
Administrator
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Marchewa » 01 października 2012, 20:40

A ktoś ma złudzenia że Prezes by rządził z tylnego siedzenia? Aż w końcu żądza władzy jak z Marcinkiewiczem doprowadziła by do przejęcia teki Premiera przez Prezesa i katastrofy. Przecież to wszystko już było.
Spory polityczne trwają najdłużej gdy obie strony nie maja racji.
Gonzalez Suarez

Lolek00
Moderator
Moderator

Postautor: Lolek00 » 01 października 2012, 20:41

Dla mnie znak zapytania trochę. Na pewno zmieni to PiS na lepsze - może tak. Bo to jest zmiana podejścia PiSu też - ich kolejna próba, kolejny zwrot. Sezonowo poprawi to PiS.

Nazgul pisze:mnie szczerze mówiąc charakteryzacja na męża stanu i premiera wygłaszającego orędzie do narodu rozśmieszyła i zniesmaczyła. ale pytanie czy nie było to skuteczne.
Ale w ogniu pytań wypadł dobrze, już nie patrząc na to - że nie podoba mi się strona w którą on ciągnie - to przyznam że prezencja stoi na poziomie - a to jest ważne.

Mam świeże wrażenia ... mało go było w mediach prawda - ale pierwsze co mi się skojarzyło - to, to że ten człowiek może zagrozić niezdecydowanemu, i słabo zdecydowanemu elektoratowi PO 50+.

Awatar użytkownika
sececjonista
Minister
Minister

Postautor: sececjonista » 01 października 2012, 20:47

Już samo to , że jest to kandydat prezesunia to stawia go w sytuacji pieska z wazelinką i prowadzenia z założenia polityki rozdawnictwa na prawo i lewo gdzie tylko się da publicznych pieniędzy . Kolejny socjalista .
"Demokracja-Bóg , który zawiódł" H.H. Hoppe

"Zwolennicy opieki społecznej, socjalizmu, etatyzmu i interwencjonizmu codziennie na tysiąc sposobów zabiegają o nowe ograniczenia indywidualnej wolności. " Henry Hazlitt

Lolek00
Moderator
Moderator

Postautor: Lolek00 » 01 października 2012, 20:52

Wiele zależy od tego, co powie SLD i RP.

Jeżeli oni powiedzą to co secesjonista - to PiS znowu wyjdzie na knującego Gargamela.

Na SLD bym nie liczył bo tam się liczą koledzy najbardziej i do piaskownicy nie wpuszcza się kogoś z zewnątrz - natomiast RP ... ?

Awatar użytkownika
Marchewa
Administrator
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Marchewa » 01 października 2012, 20:54

- natomiast RP ... ?

Poprze PiS? Będąc na granicy progu wyborczego? Znam ciekawsze sposoby popełnienia samobójstwa.

Gonzalez Suarez

Lolek00
Moderator
Moderator

Postautor: Lolek00 » 01 października 2012, 20:58

Poprze PiS? Będąc na granicy progu wyborczego? Znam ciekawsze sposoby popełnienia samobójstwa.
No PiS się nie popisał - tym że wystawia go jako swojego. Jakby przedtem się dogadali z RP - bo knuli wspólnego kandydata opozycji ale wtedy bez SLD też w szeregu by im się fajnie nie stało.

Moim zdaniem nie jedna szopka jeszcze może być Marchewa, może być okres w którym Gliński pokaże że dystansuje się od PiS - że pouczy Jarka jak profesor studenta.

Jeżeli zwęszy opcje - to różnie może się dziać.

Paw
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: Paw » 01 października 2012, 21:09

Wtedy szybko straci poparcie żelaznego elektoratu PiS.

Awatar użytkownika
Marchewa
Administrator
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Marchewa » 01 października 2012, 21:11

Lolek00 pisze:może być okres w którym Gliński pokaże że dystansuje się od PiS - że pouczy Jarka jak profesor studenta

I zostanie wpisany na pozycji n na listę śmiertelnych wrogów Prezesa natychmiast z sojusznika stając się zaprzańcem jak tylu przed nim. Prezes toleruje tylko miernoty a wchodząc w konszachty z Prezesem musisz udowodnić bycie największą miernota w okolicy. Tytuł profesorski nic tu nie zmieni.

Gonzalez Suarez

Lolek00
Moderator
Moderator

Postautor: Lolek00 » 01 października 2012, 21:11

Nie chce mi się wierzyć że prof. który naraża trochę swe imię politycznie - ma aż tak małe ambicje żeby być kukiełką prezesa po prostu.

Staniszkis jest jedna, i w spodniach nie chodzi.

Paw
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: Paw » 01 października 2012, 21:14

Ona jest ślepo wpatrzona w prezesunia. Sorry, ale swój profesjonalizm wykorzystuje bardzo selektywnie - tak ją odbieram.

motomaniak
Radny wojewódzki
Radny wojewódzki

Postautor: motomaniak » 02 października 2012, 08:20

ja tylko przypomnę, że Jarosław Kaczyński miał już kiedyś nie być premierem :lol:

sam fakt wystąpienia, mianowania premiera 3 lata przed wyborami, trochę śmieszny, trochę straszny :smile:

Gliński PiSu nie zmieni, PiS moze jego zmienić, albo się poróżnić i rozejś

Wróć do „Politycy”