PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Piotr Gliński

Jednostki wybitne, a może perfekcyjni manipulanci? Kto jest najlepszy, a kto najgorszy w opinii internatów? Kim się chwalisz, a kogo się wstydzisz? Porozmawiajmy o konkretnych osobach...

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

PiSkorz
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: PiSkorz » 27 stycznia 2013, 10:35

Atylla pisze:Generalnie świętowanie powstania styczniowego świadczy o paranoi.

Zastanów się. Paranoją nazywasz to że ludzie chcieli być wolni?? Twoim zdaniem bycie niewolnikiem paranoją nie jest ?
"Upadliśmy poniżej progu cywilizacyjnego."
T. Jasudowicz

Atylla
Minister
Minister

Postautor: Atylla » 27 stycznia 2013, 10:39

A czy ja mówię o ludziach którzy uczestniczyli w tym postaniu ? Zastanów się człowieku co ty wypisujesz. Ja mówię o ludziach którzy ubóstwiają te postanie mimo że nie miało żadnych szans i było totalną klęską. Skutki jego były tragiczne. Dla mnie świętowanie klęsk jest czymś nieprawdopodobnie kretyńskim. Mogę świętować bitwę Warszawską albo bitwę pod Beresteczkiem bo to były chwalebne wiktorie Rzeczpospolitej. Mogę świętować obecność Polaków na kremlu a nie postanie Warszawskie w którym zginęło więcej cywili niż wszystkich żołnierzy polskich na całej wojnie.

PiSkorz
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: PiSkorz » 27 stycznia 2013, 10:47

Atylla pisze:A czy ja mówię o ludziach którzy uczestniczyli w tym postaniu ? Zastanów się człowieku co ty wypisujesz. Ja mówię o ludziach którzy ubóstwiają te postanie mimo że nie miało żadnych szans i było totalną klęską. Skutki jego były tragiczne. Dla mnie świętowanie klęsk jest czymś nieprawdopodobnie kretyńskim. Mogę świętować bitwę Warszawską albo bitwę pod Beresteczkiem bo to były chwalebne wiktorie Rzeczpospolitej.

Żyjemy w kraju gdzie klęski są immanentnym elementem naszej historii.

Dzisiaj też nie wyciągnęliśmy wniosków z tak wielu klęsk. Praktycznie nie posiadamy armii.

Gdybyśmy jednak popadli znów w niewolę to też złapali byśmy , co mamy pod ręką , aby tyrana wytłuc po łbie. Tak że historia może się powtórzyć i co ustaniesz i będziesz się przyglądał?

T. Jasudowicz

Atylla
Minister
Minister

Postautor: Atylla » 27 stycznia 2013, 11:43

Żyjemy w kraju gdzie klęski są immanentnym elementem naszej historii.

Tak może powiedzieć człowiek który nie ma pojęcia o historii. Przez większość istnienia naszego państwa to Polska podbijała a nie była podbijana. To swego czasu największa potęga militarna i terytorialna europy. Kraj który kilka razy uratował Europe od islamizacji i od bolszewików.

Dzisiaj też nie wyciągnęliśmy wniosków z tak wielu klęsk. Praktycznie nie posiadamy armii.

Gdybyśmy jednak popadli znów w niewolę to też złapali byśmy , co mamy pod ręką , aby tyrana wytłuc po łbie. Tak że historia może się powtórzyć i co ustaniesz i będziesz się przyglądał?

Dokładnie masz racje. Nie wiem jak musi być głupi naród aby po przejściu przez rzeź wołyńską, holocaust i inne rzezie etniczne nie uzbraja się po zęby. Broń powinna być powszechna. Dodatkowo milicja obywatelska jak w Szwajcarii i armia zawodowa taka jak teraz.
"Nie daj się naprawiać hałastrze cienkoszyich, łysiejących wodzów. Nie proś, nie melduj, nie awanturuj się, nie ukorz, nie płaszcz, nie pełzaj."

PiSkorz
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: PiSkorz » 27 stycznia 2013, 11:57

Atylla pisze:Tak może powiedzieć człowiek który nie ma pojęcia o historii. Przez większość istnienia naszego państwa to Polska podbijała a nie była podbijana. To swego czasu największa potęga militarna i terytorialna europy. Kraj który kilka razy uratował Europe od islamizacji i od bolszewików.

Potęgą to my byliśmy za Jagiellonów a później to było już tylko źle i jeszcze gorzej.

T. Jasudowicz

Atylla
Minister
Minister

Postautor: Atylla » 27 stycznia 2013, 12:08

Potęgą to my byliśmy za Jagiellonów

Doucz sie historii. Polska najpotężniejsza była na początku XVII w a to ponad ćwierć wieku od czasów panowania ostatniego Jagiellonów.

a później to było już tylko źle i jeszcze gorzej.

Co nie zmienia faktu że nadal do I rozbioru mieliśmy we władaniu wiele obcych terytoriów i dopiero po 45 roku zostaliśmy z nich zepchnięci.
"Nie daj się naprawiać hałastrze cienkoszyich, łysiejących wodzów. Nie proś, nie melduj, nie awanturuj się, nie ukorz, nie płaszcz, nie pełzaj."

PiSkorz
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: PiSkorz » 27 stycznia 2013, 12:16

Atylla pisze:Polska najpotężniejsza była na początku XVII w

A szczególnie potężna była w wojnach ze Szwedami. Jaja sobie robisz czy co ??

T. Jasudowicz

Atylla
Minister
Minister

Postautor: Atylla » 27 stycznia 2013, 12:34

Hahaha ! W I wojnie pod Kircholmem Szwedzi dostali takiego łupnia że szok. Magnus De la Gardie pod Kałuszynem dał ciała jak ostatnia kaleka nie dając rady kilkunastokrotnie mniejszemu wrogowi.

Śmieszna jest karłowatość Polaka. Komuna mu do głowy wpoiła że Polska od zawsze była nie wypałem i tylko PRL to cud natury.

PiSkorz
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: PiSkorz » 27 stycznia 2013, 12:42

Atylla pisze:Śmieszna jest karłowatość Polaka. Komuna mu do głowy wpoiła że Polska od zawsze była nie wypałem i tylko PRL to cud natury.

Nie wyskakuj przed orkiestrę i nie opowiadaj bajek.

T. Jasudowicz

Atylla
Minister
Minister

Postautor: Atylla » 27 stycznia 2013, 12:43

Bajki to ty opowiadasz twierdząć że I wojna Polsko Szwedzka, że opanowanie kremla to klęska. Co można myśleć o takim człowieku ? Rozumiem że ktoś tak stary jak ja może mieć w ten sposób zniszczony światopogląd i umysł, ale młodzi ?

PiSkorz
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: PiSkorz » 27 stycznia 2013, 14:51

Atylla pisze:Bajki to ty opowiadasz twierdząć że I wojna Polsko Szwedzka, że opanowanie kremla to klęska. Co można myśleć o takim człowieku ? Rozumiem że ktoś tak stary jak ja może mieć w ten sposób zniszczony światopogląd i umysł, ale młodzi ?

Polska wdała się w głupi spór ze Szwecją nie mając w tym żadnego interesu. Wojny ze Szwecją zrujnowały Polskę i to między innymi doprowadziło nas do upadku.

A później już za rządów cara Piotra I Polska została ubeswłasnowolniona. Coś zbliżonego mamy obecnie. To co robią Sikorski I Tusk to jest właśnie postawa niewolnika , który myśli jakby tu uściskać rękę PANA , przypodobać się , spełnić każde życzenie nawet te w domyśle. Dla niewolnika szczęście PANA jest szczytem jego marzeń.

T. Jasudowicz

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator

Postautor: Worek » 27 stycznia 2013, 15:01

No cóż. Znajomość historii, Mareczku a zwłaszcza jej porównywanie do obecnych czasów, nie jest Twoją mocną stroną.
"Poskrobcie z wierzchu konserwatystę a znajdziecie kogoś, kto przedkłada przeszłość nad jakąkolwiek przyszłość." - Frank Herbert

Atylla
Minister
Minister

Postautor: Atylla » 27 stycznia 2013, 15:06

Polska wdała się w głupi spór ze Szwecją nie mając w tym żadnego interesu. Wojny ze Szwecją zrujnowały Polskę i to między innymi doprowadziło nas do upadku.

Mówiąc takimi ogólanikami nie wiem co mam Ci odpowiedzieć. Żadna z wojen do Potopu nie zrujnowała Polski, większość z nich troczła się na lennach, Prusach itp. Potop był SKUTKIEM polskich wojen na wschodzie.

Generalnie stwierdziłeś że Polska na początku XVII wieku nie była potegą co jest totalną bzdurą i świadczy o twojej skrajnej nie wiedzy. Nie potrafisz odróżnić II wojny Polsko Szwedzkiej od VI.

A później już za rządów cara Piotra I Polska została ubeswłasnowolniona.

Twidisz że Piotr Wilki zył na początku XVII wieku ?

bliżonego mamy obecnie. To co robią Sikorski I Tusk to jest właśnie postawa niewolnika , który myśli jakby tu uściskać rękę PANA , przypodobać się , spełnić każde życzenie nawet te w domyśle. Dla niewolnika szczęście PANA jest szczytem jego marzeń.

Ja taką zależnośc widzę pomiędzy Pisowcami a PISem. Zrobią wszystko co powie Macierewicz i Kaczyński. A sam Kaczyński i spółka chodzi na sznurki Rosjan jak goryl bez mózgu. Zgadzam się. Pisowcy to niewolnicy Rosjan. Działacie na szkodę Polski i Polaków, a każdy proawdziwy Polak ma za zadanie odsaperowanie szkodników od życia publicznego. Jesteście większą zakałą niż skrajna lewica.

PiSkorz
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: PiSkorz » 27 stycznia 2013, 15:17

Atylla pisze:Ja taką zależnośc widzę pomiędzy Pisowcami a PISem. Zrobią wszystko co powie Macierewicz i Kaczyński. A sam Kaczyński i spółka chodzi na sznurki Rosjan jak goryl bez mózgu. Zgadzam się. Pisowcy to niewolnicy Rosjan. Działacie na szkodę Polski i Polaków, a każdy proawdziwy Polak ma za zadanie odsaperowanie szkodników od życia publicznego. Jesteście większą zakałą niż skrajna lewica.

Następny do doktora.

T. Jasudowicz

Atylla
Minister
Minister

Postautor: Atylla » 27 stycznia 2013, 15:20

Jak przegrywasz dyskusję z kretesem wyzywasz ludzi. Typowe postepowanie pisowca.

Wróć do „Politycy”