PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Prezydent Andrzej Sebastian Duda

Jednostki wybitne, a może perfekcyjni manipulanci? Kto jest najlepszy, a kto najgorszy w opinii internatów? Kim się chwalisz, a kogo się wstydzisz? Porozmawiajmy o konkretnych osobach...

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Westwood
Poseł
Poseł

Prezydent Andrzej Sebastian Duda

Postautor: Westwood » 26 maja 2015, 20:08

Prezydent - jeszcze elekt. Od 6 sierpnia prezydent urzędujący. Czy będzie sterowany przez Jarosława Kaczyńskiego z tylnego siedzenia. A może pokaże prezesowi figę z makiem i będzie nie prezydentem PiS-u tylko wszystkich Polaków?

Pewne jest tylko jedno: na pewno Duda będzie lepszym prezydentem od Lecha Kaczyńskiego.

Bo zgodzicie się chyba, że trudno o gorszego prezydenta od Lecha Kaczyńskiego.
Poza tym uważam, że należy ujawnić treść ostatniej rozmowy telefonicznej braci K.

Awatar użytkownika
Anubis
Poseł
Poseł

Re: Andrzej Sebastian Duda

Postautor: Anubis » 26 maja 2015, 20:39

Westwood pisze:Prezydent - jeszcze elekt. Od 6 sierpnia prezydent urzędujący. Czy będzie sterowany przez Jarosława Kaczyńskiego z tylnego siedzenia. A może pokaże prezesowi figę z makiem i będzie nie prezydentem PiS-u tylko wszystkich Polaków?

Pewne jest tylko jedno: na pewno Duda będzie lepszym prezydentem od Lecha Kaczyńskiego.

Bo zgodzicie się chyba, że trudno o gorszego prezydenta od Lecha Kaczyńskiego.

A Komorowski, Kwaśniewski i Wałęsa to niby w czym byli lepsi od niego ?

Komorowski był cały czas sterowany przez Tuska i służby specjalne. Nie był prezydentem wszystkich Polaków - był narzędziem partyjnym, które podpisywało wszystko co PO kazało.

Zobaczymy co pokaże Duda, aby być gorszym niż Bronek musi się naprawdę postarać.

Awatar użytkownika
notkin
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: notkin » 26 maja 2015, 20:59

A ja chciałbym zapytać, co sadzicie o sugestiach, że Komorowski jest (był) sterowany przez służby? Książki Sumlińskiego jeszcze nie czytałem, ale wiem że miedzy innymi takie zarzuty były stawiane.
Oczywiście możemy od razu zanegować związki prezydenta z WSI i traktować całą sprawę jako teorię spiskową. Jednakże oskarżenia są poważne, a nie słyszałem o jakimkolwiek pozwie skierowanym przeciwko autorowi. Zresztą pogłoski o niezwykle silnym wpływie różnorakich służb na działania państwa polskiego pojawiają się już od wielu lat i w mojej ocenie coś jest na rzeczy.
"Najbardziej lękam się fanatyków liberalizmu... Poskrob liberała, a znajdziesz skrytego arystokratę." - Frank Herbert

Awatar użytkownika
Marchewa
Administrator
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Marchewa » 26 maja 2015, 21:04

WSI to piękny element mitologii PiSu. Tylko tyle i aż tyle. Książka Sumlińskiego miała przykryć gigantyczne machloje działaczy PiS związane ze SKOKami z których zasłużony senator wyprowadził grube miliardy. A jak się kasy zaczęły sypać no cóż trzeba było sięgnąć po sprawdzone sposoby.
Spory polityczne trwają najdłużej gdy obie strony nie maja racji.
Gonzalez Suarez

Awatar użytkownika
notkin
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: notkin » 26 maja 2015, 21:09

No OK. Czyli zakładamy, że są to pomówienia naprawdę grubego kalibru. Dlaczego w takim razie nie było pozwu? Mnie to zbytnio nie przekonuje. Był swego czasu tekst we Wproście o WSI i przedstawiona tam teza była dobrze uargumentowana.
"Najbardziej lękam się fanatyków liberalizmu... Poskrob liberała, a znajdziesz skrytego arystokratę." - Frank Herbert

Awatar użytkownika
Optymista
Minister
Minister

Postautor: Optymista » 26 maja 2015, 21:10

notkin pisze:A ja chciałbym zapytać, co sadzicie o sugestiach, że Komorowski jest (był) sterowany przez służby? Książki Sumlińskiego jeszcze nie czytałem, ale wiem że miedzy innymi takie zarzuty były stawiane.
Oczywiście możemy od razu zanegować związki prezydenta z WSI i traktować całą sprawę jako teorię spiskową. Jednakże oskarżenia są poważne, a nie słyszałem o jakimkolwiek pozwie skierowanym przeciwko autorowi. Zresztą pogłoski o niezwykle silnym wpływie różnorakich służb na działania państwa polskiego pojawiają się już od wielu lat i w mojej ocenie coś jest na rzeczy.

Nie wydaje Ci się Notkin dziwne, że na ten temat nie wypowiadają się żadni politcy? Nawet gdy wynik szedł łeb w łeb to jakoś przeciwnicy Komorowskiego tego nie wyciągli. Dla mnie to wystarczająca "poszlaka" żeby stwierdzić, że to wszystko było elementem grubszej akcji niszczenia wizerunku Komorowskiego, którą rozpoczęto kilka miesięcy przed wyborami - jak widać z sukcesem. Nic więcej. Jeśli w naszym kraju są niby poważni politycy, którzy od 5 lat potrafią ludziom wmawiać, że Kaczyńskiego zabili Tusk z Putinem, a potem w kampanii równocześnie posługiwać się sformułowaniami, że "przecież nie ma żadnych dowodów", to jestem w stanie uwierzyć we wszystko. Przy odpowiednim zaangażowaniu podległych sobie mediów i konsekwentnym wmawianiu ludziom danego scenariusza można im wmówić wszystko. Nawet to, że bardziej dla nich są wiarygodne rozpylone hele, niż to, że pilot popełnił błąd.
Ostatnio zmieniony 26 maja 2015, 21:14 przez Optymista, łącznie zmieniany 1 raz.
"Today's gonna be a good day :)

Aimar
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: Aimar » 26 maja 2015, 21:11

Westwood pisze:

Obstawiam, że będzie lepszy od Kaczyńskiego i Komorowskiego. Z Kwaśniewskim jest teraz często porównywany ale jego nigdy nie dogoni. Bardziej mnie ciekawi czy nowa Pierwsza Dama będzie w stanie dorównać Jolce. Bardzo trudne zadanie.
Kim jest Marchewka? Kto za nim stoi i co z tego ma?
To jest jego popis: "To jest ostrzeżenie mające związek z twoim postem: viewtopic.php?f=56&p=251935#p251935 - TO JEST ANTYSEMITYZM wg tego kolesia (gdyby ktoś nie wiedział).
Odpowiedzcie sobie sami...

Awatar użytkownika
Optymista
Minister
Minister

Postautor: Optymista » 26 maja 2015, 21:15

Aimar pisze:
Westwood pisze:

Obstawiam, że będzie lepszy od Kaczyńskiego i Komorowskiego. Z Kwaśniewskim jest teraz często porównywany ale jego nigdy nie dogoni. Bardziej mnie ciekawi czy nowa Pierwsza Dama będzie w stanie dorównać Jolce. Bardzo trudne zadanie.

Trudne zadanie to miała Pani Kaczyńska. Była pierwszą damą po świetnej Kaczyńskiej, a kontrast był widoczny baaaardzo. Teraz Pani Duda następuję po Pani Komorowskiej i już na starcie ma hendicup.

Awatar użytkownika
notkin
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: notkin » 26 maja 2015, 21:16

Nie wydaje Ci się Notkin dziwne, że na ten temat nie wypowiadają się żadni politcy? Nawet gdy wynik szedł łeb w łeb to jakoś przeciwnicy Komorowskiego tego nie wyciągli.

Nie wydaje mi się to specjalnie dziwne, bo na czas kampanii prezydenckiej PIS w ogóle przebrał się w łaszki niepokalanej dziewicy. Smoleńska tez nie było przecież.

Awatar użytkownika
Optymista
Minister
Minister

Postautor: Optymista » 26 maja 2015, 21:22

notkin pisze:
Nie wydaje Ci się Notkin dziwne, że na ten temat nie wypowiadają się żadni politcy? Nawet gdy wynik szedł łeb w łeb to jakoś przeciwnicy Komorowskiego tego nie wyciągli.

Nie wydaje mi się to specjalnie dziwne, bo na czas kampanii prezydenckiej PIS w ogóle przebrał się w łaszki niepokalanej dziewicy. Smoleńska tez nie było przecież.

Ale kwestii WSI wg mnie (mogę się mylić) nie podnosili politycy PiSu, a media prawicowe.

Westwood
Poseł
Poseł

Postautor: Westwood » 26 maja 2015, 21:32

Episkopat wysłał do Dudy list gratulacyjny. Jakoś nie pamiętam, aby panowie biskupi 5 lat temu gratulowali Komorowskiemu, ale może się mylę.
Poza tym uważam, że należy ujawnić treść ostatniej rozmowy telefonicznej braci K.

Awatar użytkownika
Bilu1939
Moderator
Moderator

Postautor: Bilu1939 » 26 maja 2015, 21:37

To wklep leniu w google: episkopat, gratulacje, komorowski.
http://jmichalik.episkopat.pl/wydarzeni ... kiego.html
Jak Ty przeżyłeś te wszystkie kościółkowo-dożynkowe wystąpienia Komorowskiego przez ostatnie pięć lat? Zamykałeś oczy jak pokazywali go na Jasnej Górze czy wypierałeś? Przecież Bronek to w twoim pojmowaniu klasyczna, zacofana kato-konserwa.
"Konserwatysta jest wrogiem radykalizmu, zarówno prawicowego, jak i lewicowego. Konserwatysta jest patriotą, ale nie jest nacjonalistą. Konserwatysta jest zwolennikiem autorytetu i poszanowania władzy, ale jest wrogiem despotyzmu" - Janusz Radziwiłł.

Awatar użytkownika
notkin
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: notkin » 26 maja 2015, 22:06

Nie traktuj tego jako atak, ale jesteś ostro zafiksowany na punkcie kościoła, Westwood. upatrujesz źródła wszelkiego zła w jednym tylko miejscu. Jeśli Rydzyk wpływa na polityków, to jest źle, ale jeśli robi to na przykład Kulczyk, to specjalnie ci to nie przeszkadza. Zresztą jest to dość powszechne zjawisko i dlatego cały czas słyszę kto to niby stanowi największe i jedyne zagrożenie i każdy ma swoją teorię na ten temat. Najczęściej są to oczywiście: masoni, Żydzi, komuniści, Watykan, Reptilianie, lewacy, nacjonaliści, bankierzy, Rothschildowie, dyktatorzy, islamiści, PIS, nielegalni imigranci...można wymieniać bez końca.

Westwood
Poseł
Poseł

Postautor: Westwood » 27 maja 2015, 07:36

Jeśli ktoś myśli, że po wyborze Dudy na razie nic się nie zmieniło, grubo się myli. Na giełdzie akcje banków lecą mocno w dół, straty wynoszą już ponad 12 miliardów złotych. Dowodzi to wyraźnie, że wybór Dudy i jego kosmiczne obietnice nie spodobały się bankom.

http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/przewalutowanie-kredytow-i-podatek-bankowy,251,0,1811451.html

Wśród wycenianych nawet na 300 miliardów złotych obietnic Andrzeja Dudy, które składał w kampanii, znajdują się trzy bezpośrednio uderzające w banki. To przewalutowanie kredytów we frankach szwajcarskich po kursie, po jakim były zaciągane. Poza tym prezydent elekt zapowiadał opodatkowanie banków i ich repolonizację.

To nic, że z tych obietnic nic nie wyjdzie. W sektorze bankowym już z przerażeniem patrzą na przyszłego lokatora Pałacu Prezydenckiego. Godny marksistowskiego I sekretarza pomysł repolonizacji banków to coś, czego nawet SLD nie przyszłoby do głowy.

Awatar użytkownika
Jojo
Minister
Minister

Postautor: Jojo » 27 maja 2015, 07:51

Westwood popatrz na to z innej strony!
Na Polskę spłyną "dary Ducha św" zapanują prawa Boskie,
Biskupi przybieżeli z gratulacjami do Andrzeja Dudy.
Napisali list pasterski do prezydenta elekta, życzą mu „darów Ducha Świętego”:
Tymi darami "ducha" nas obdaruje, a kościół żywą gotówką.
Art. 173. Konst.

Sądy i Trybunały są władzą odrębną i niezależną od innych władz.

Wróć do „Politycy”