PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Prezydent Andrzej Sebastian Duda

Jednostki wybitne, a może perfekcyjni manipulanci? Kto jest najlepszy, a kto najgorszy w opinii internatów? Kim się chwalisz, a kogo się wstydzisz? Porozmawiajmy o konkretnych osobach...

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Awatar użytkownika
Adi
Premier
Premier

Re: Prezydent Andrzej Sebastian Duda

Postautor: Adi » 06 maja 2017, 21:58

Cynik pisze:A przypadek jaki opisałeś to skrajność, ale w każdym szpitalu jest osoba która powie co należy zrobić aby wziąć udział w terapii. jest NFZ - wystarczy zapukać a miła pani urzędnik wszystko wyjaśni.

No mi wyjaśnili że muszę sobie wykupić składki NFZ na okres terapii. Innej drogi nie ma. Jak ktoś nie ma pieniędzy to tego nie zrobi.

Dwa, zaburzenia o których wspomniałem to nie kwestia 3 miesięcy ale ciągłego dostępu do psychiatry.

Cynik pisze:We Wrocławiu są przemili ludzie i wyjaśniają nawet telefonicznie, wierz mi mam to sprawdzone, pracownicy z drugiego końca kraju dostawali przysłowiowej polskiej kurwicy chcąc iść tutaj do lekarza, bo administracja przychodni cyrki odwalała. Jeden telefon do NFZ i wszystko było jasne. Tak więc nie zmienia to faktu że konstytucja obliguje państwo do zagwarantowania opieki medycznej, ale po drodze ustawodawca wymyślił sobie biurokratyczną ścieżkę zdrowia. I to dosłownie.

Co niby jasne? Jak ma osoba z ciężką depresją czy fobią społeczną uzyskać ubezpieczenie? W jaki sposób państwo gwarantuje takim osobom zapewnienie opieki medycznej?

Konkrety proszę.

Awatar użytkownika
Cynik
Moderator
Moderator

Postautor: Cynik » 07 maja 2017, 01:00

jak chcesz konkrety pogadaj z lekarzem, jak się kwalifikujesz na trwałą terapię renta. Jak to kwestia braku pracy - rejestracja w UP i wniosek do ZUS. Z tego co mi wiadomo wykup składek NFZ dotyczy tylko osób na umowach cywilno-prawnych, autorskich. Bo takie osoby nie płacą sładek. Dodatkowo, czlonek rodziny może zgłosić osobę z rodziny do ubezpieczenia zdrowotnego. Do 18 roku życia lub 26 nauki taka osoba jest objęta ochroną bez dodatkowyh kosztów. Ale sam widzisz - nie tak dawno negowałeś obowiązkowość płacenia składek, teraz w przypadku który opisałeś masz dowód że są konieczne. A co jeśli służba zdrowia byłaby odpłatna lub z prywatnego ubezpieczenia?
"Patriotism is the virtue of the vicious." - O.Wilde

Awatar użytkownika
Adi
Premier
Premier

Postautor: Adi » 07 maja 2017, 01:44

Cynik pisze:jak chcesz konkrety pogadaj z lekarzem, jak się kwalifikujesz na trwałą terapię renta.

Co proszę? Skąd bierzesz te bzdury? Ja się kwalifikuję na trwałą terapię jak i 100 procent mojej grupy.

Żeby dostać rentę trzeba być chorym na schizofrenię a i to nie zawsze przyznają.

Trwała terapia to też np psychoterpia indywidualna raz w tygodniu czy wizyta co miesiąc u psychiatry w celu wypisania leków.

Cynik pisze: Jak to kwestia braku pracy - rejestracja w UP i wniosek do ZUS.

Przecież jest wałkowane że po pierwsze takie osoby nie są w stanie tego zrobić, po drugie UP im szybko znajdzie pracę a jak odmówią to utrata statusu, po trzecie nawet jak się uda to bardzo czasowo a tu potrzeba latami chodzić na wizyty więc przestan wymyślać brednie.

Cynik pisze: Z tego co mi wiadomo wykup składek NFZ dotyczy tylko osób na umowach cywilno-prawnych, autorskich. Bo takie osoby nie płacą sładek.

Chorzy na ciężkie zaburzenia nie płacą składek bo generalnie nie pracują, rozumiesz to czy nie?

Cynik pisze: Dodatkowo, czlonek rodziny może zgłosić osobę z rodziny do ubezpieczenia zdrowotnego. Do 18 roku życia lub 26 nauki taka osoba jest objęta ochroną bez dodatkowyh kosztów.

Mówimy o dorosłych więc o czym do mnie rozmawiasz?

Cynik pisze: Ale sam widzisz - nie tak dawno negowałeś obowiązkowość płacenia składek, teraz w przypadku który opisałeś masz dowód że są konieczne. A co jeśli służba zdrowia byłaby odpłatna lub z prywatnego ubezpieczenia?

No wlasnie wychodzi że służba zdrowia dla tej części jest 100 proc odpłatna, co jest niekonstytucyjne

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 07 maja 2017, 02:24

Jak dla kogoś urząd pracy jest nieosiągalny to się kwalifikuje do szpitala. Patrz wcześniej.

Jeszcze Adi nie stworzono systemu który objął by wszystkie wyobrażalne sytuacje. I nie musi. Wystarczy, że obejmie te 99,9. W twoim wysnionym korwinizmie ludzie o których mówimy nie będą mieli żadnej pomocy państwa a systemie USA dostaną jedynie podstawową w szpitalu. No ale trzeba di niego trafić.

Nie ok BILU, bo mówimy o łamaniu konstytucji przez rządzących a nie o pojedynku na wiecowe hasła. Wiem, że z uporem widzisz wszędzie symetrie w tym tam gdzie jej w ogóle nie na ale bez przesady.
A poza tym uważam, że trzeba zakazać cyfr arabskich. ;)
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

Awatar użytkownika
Adi
Premier
Premier

Postautor: Adi » 07 maja 2017, 02:52

Nazgul pisze:Jak dla kogoś urząd pracy jest nieosiągalny to się kwalifikuje do szpitala. Patrz wcześniej.

Tworzysz bzdury. Fobię społeczną leczy się farmakologicznie/poprzez psychoterapię.
Dwa, jak niby miał by się do tego szpitala dostać i kto ma orzec o potrzebie szpitala, skoro nie ma ubezpieczenia więc nie ma i psychiatry?

Nazgul pisze:Jeszcze Adi nie stworzono systemu który objął by wszystkie wyobrażalne sytuacje. I nie musi

Czyli prawa konstytucyjne nie muszą dotyczyć wszystkich?
Nazgul pisze: W twoim wysnionym korwinizmie ludzie o których mówimy nie będą mieli żadnej pomocy państwa

No to wiele się nie zmieni.

Ale ja zawsze byłem za tym aby opieka medyczna była jednym z tych filarów które muszą być panstwowe.(choć oczywiście całkiem inna sprawa że nawet z ubezpieczeniem na psychoterapię NFZ czeka się nawet latami i nie trwa tyle co powinna więc generalnie kto ma kasę ten się leczy)

Dwa, oczywiście nie przyznasz że można nienawidzić PIS za całokształt, ale jeśli obejmą ubezpieczeniem zdrowotnym wszystkich, to to akurat będzie dobra zmiana.(tym bardziej że niezbyt kosztowna bo system weryfikacji ubezpieczen plus leczenie zaniedbanych ludzi którzy po latach sobie załatwią jakoś ubezpieczenie(a tak jest często np w przypadku menela któy dopiero w sytuacji krytycznej idzie do pośredniaka po ubezpieczenie) jest droższe niż danie temu milionowi ludzi bez ubezpieczenia ubezpieczenia. No i konstytucyjne prawo obejmie wszystkich.

Awatar użytkownika
Cynik
Moderator
Moderator

Postautor: Cynik » 07 maja 2017, 09:58

Adi, jakoś ten człowiek mimo fobii społecznej trafił na terapię, więc można. Demonizujesz. Ludzie są w gorszym położeniu i nagle jest furtka, są procedury. A renta przysługuje nawet na epilepsję i chroniczne migreny. Masz papier od neurologa, idziesz do ZUS i składasz wniosek o niezdolność do pracy i przyznanie renty. Przestań pierdzielić bzdury, znam te procedury. Państwo polskie zapewnia każdemu ubezpieczonemu darmową opiekę medyczną ale niekoniecznie wyleczenie. Ale trzeba się ubezpieczyć. Jeżeli choroba nie pozwala decydować o sobie, takiej osobie sąd nadaje kuratora lub opiekuna prawnego który to robi za niego. Ty czegoś człowieku nie rozumiesz - konstytucja jest umową między władzą a obywatelami, idź do państwa z problemem i zadaj Państwu to pytanie: co ma zrobic osoba z fobią społeczną aby pójśc do lekarza. Odwiedzenie Twojego posła w rejonie na którego głosowałeś nie będzie problemem. Niech ci wyjaśni dlaczego konstytucja nie zagwarantowała leczenia osoby z taką ułomnością. Możesz pojść na darmowe porady prawne, studenci prawa w biurze na Szanjochy koło biblioteki uniwersyteckiej udzielają darmowych porad prawnych. Tam ci podpowiedzą kroki prawne dla takiej osoby. Ale ja bym skierował sie do NFZu najpierw i dowiedział jak uzyskać rentę.

Awatar użytkownika
Adi
Premier
Premier

Postautor: Adi » 07 maja 2017, 11:36

Cynik pisze:Adi, jakoś ten człowiek mimo fobii społecznej trafił na terapię, więc można.

No ktoś z rodziny wykupił jej ZUS.

dwa:

"Samobójstwo jest najpoważniejszym powikłaniem depresji. Jednak z badań wynika, że większość osób z depresją, które próbowały popełnić lub popełniły samobójstwo, nie było leczonych farmakologicznie i nie korzystało z pomocy psychologicznej. W Polsce liczba samobójstw sięga kilku tysięcy rocznie. W ostatnich latach obserwuje się rosnącą ich liczbę wśród młodzieży, choć ciągle najwyższy wskaźnik samobójstw jest wśród osób, które przekroczyły 45. rok życia."

https://portal.abczdrowie.pl/depresja-a-samobojstwo

Cynik pisze:DA renta przysługuje nawet na epilepsję i chroniczne migreny. Masz papier od neurologa, idziesz do ZUS i składasz wniosek o niezdolność do pracy i przyznanie renty. Przestań pierdzielić bzdury, znam te procedury.

Nie znasz i piszesz głupoty. Generalnie nie przyznaje się w Polsce(poza ekstremalnymi wyjątkami) rent na fobię społeczną, nerwicę, depresję, osobowość dyssocjalną, borderline i cały szereg innych zaburzeń osobowości. I to z przyczyn oczywistych, NFZ by zbankrutował.

Cynik pisze: Państwo polskie zapewnia każdemu ubezpieczonemu darmową opiekę medyczną ale niekoniecznie wyleczenie. Ale trzeba się ubezpieczyć. Jeżeli choroba nie pozwala decydować o sobie, takiej osobie sąd nadaje kuratora lub opiekuna prawnego który to robi za niego. Ty czegoś człowieku nie rozumiesz - konstytucja jest umową między władzą a obywatelami, idź do państwa z problemem i zadaj Państwu to pytanie: co ma zrobic osoba z fobią społeczną aby pójśc do lekarza. Odwiedzenie Twojego posła w rejonie na którego głosowałeś nie będzie problemem. Niech ci wyjaśni dlaczego konstytucja nie zagwarantowała leczenia osoby z taką ułomnością. Możesz pojść na darmowe porady prawne, studenci prawa w biurze na Szanjochy koło biblioteki uniwersyteckiej udzielają darmowych porad prawnych. Tam ci podpowiedzą kroki prawne dla takiej osoby. Ale ja bym skierował sie do NFZu najpierw i dowiedział jak uzyskać rentę.

Ale ja znam ten temat dość dobrze i mogę śmiało stwierdzić że konstytucja tutaj jest wirtualna ale od stycznia 2018 ma to się zmienić. Tyle.

Awatar użytkownika
Cynik
Moderator
Moderator

Postautor: Cynik » 09 maja 2017, 21:53

Nie znasz i piszesz głupoty. Generalnie nie przyznaje się w Polsce(poza ekstremalnymi wyjątkami) rent na fobię społeczną, nerwicę, depresję, osobowość dyssocjalną, borderline i cały szereg innych zaburzeń osobowości. I to z przyczyn oczywistych, NFZ by zbankrutował.

I tu ciebie zmartwię, coś o tym wiem. Próbowałeś wystąpić o rentę? Od kiedy ty się martwisz NFZtem? Swoją drogą to nie NFZ a ZUS wypłaca renty ;) tak w temacie niewiedzy. Na wszystkie choroby z orzeczeniem o niezdolności do pracy przysługuje renta. Tak samo jak stopień orzeczenia niepełnosprawności. Epilepsja jest bardzo popularna, możesz nawet nie wiedzieć że ją masz. i możesz mieć o ten jeden atak za dużo, kiedy lekarz stwierdzi że lepiej abyś nie szedł do pracy.

Ale ja znam ten temat dość dobrze i mogę śmiało stwierdzić że konstytucja tutaj jest wirtualna ale od stycznia 2018 ma to się zmienić. Tyle.

No to śmiało stwierdziłeś że nie wiesz co to jest konstytucja i jakie daje ci prawa. Gratuluję, życzę udanego referendum.

Awatar użytkownika
Adi
Premier
Premier

Postautor: Adi » 09 maja 2017, 22:54

Cynik pisze:I tu ciebie zmartwię, coś o tym wiem. Próbowałeś wystąpić o rentę?

Rentę na zaburzenie dyssocjalne>? :lol:
Był w PL taki przypadek by ktoś dostał?

Cynik pisze:Na wszystkie choroby z orzeczeniem o niezdolności do pracy przysługuje renta.

Orzeczenie o niezdolności a faktyczna niezdolność to zupełnie 2 bajki. Bo przecież osoby z zaburzeniami osobowości mogą kopać rowy, więc nie ma niezdolności do pracy.

Cynik pisze:No to śmiało stwierdziłeś że nie wiesz co to jest konstytucja i jakie daje ci prawa. Gratuluję, życzę udanego referendum.

No więc jakie prawa do "równego dostępu do świadczeń opieki zdrowotnej finansowanej ze środków publicznych" mają osoby z zaburzeniami psychicznymi które nie mają dostępu do NFZ?

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 10 maja 2017, 12:06

38 mln ma. Adi nie ma bo mu się płacić nie chciało. Więc konstytucja nie działa a te dziesiątki milionów ludzi którzy chodzą do lekarzy robią to VR.

No i tyle. Cynik nie zaśmiecaj tematu bezsensowną dyskusją bo on nie pojmie. A ja myślę, że jakbyś jego wyssanemu z palca przykładowi sam wszystko załatwił to i tak powie że się nie da.
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

Awatar użytkownika
Adi
Premier
Premier

Postautor: Adi » 10 maja 2017, 12:17

Nazgul pisze:38 mln ma. Adi nie ma bo mu się płacić nie chciało. Więc konstytucja nie działa a te dziesiątki milionów ludzi którzy chodzą do lekarzy robią to VR.

"Lekarze i aptekarze boją się wysokich kar za leczenie osób nie posiadających ubezpieczenia za pieniądze z kasy NFZ lub przyznając im refundacje na leki. Obawy bowiem są słuszne, ponieważ w Polsce jest blisko milion osób, które nie są objęte żadnym ubezpieczeniem. To czterokrotnie więcej niż szacuje szef resortu zdrowia Bartosz Arłukowicz. – podkreślają eksperci Money.pl."

http://www.azubezpieczenia.pl/8245,mili ... h-w-polsce

WIęc 37 milionów ma, 1 milion nie ma.

Nazgul pisze:No i tyle. Cynik nie zaśmiecaj tematu bezsensowną dyskusją bo on nie pojmie. A ja myślę, że jakbyś jego wyssanemu z palca przykładowi sam wszystko załatwił to i tak powie że się nie da.

Więc proszę bardzo załatw tysiącom osób ze schorzeniami psychicznymi bez dostępu do opieki psychiatrycznej owa opiekę, choć wiadomo, lepiej zanegować , ekspercie od sytuacji osób z nerwicami, fobiami i zaburzeniami. Jaka partia taki elektorat. :lol:

Bo PIS załatwił od 1.1.2018. Za rządów twojej partii byli w ciemnej dupie a konstytucja dopiero po waszej porażce będzie miała jakakolwiek wartość realną w tym istotnym podpunkcie, o obrońco konstytucji.

"Pacjent nieubezpieczony, który jest chory psychicznie lub jest upośledzony umysłowo, ma prawo do nieodpłatnego korzystania ze świadczeń zdrowotnych finansowanych z Narodowego Funduszu Zdrowia. Nie dotyczy to natomiast pacjentów z NERWICĄ CZY ZABURZENIAMI OSOBOWOŚCI, jeżeli oczywiście jednocześnie nie stwierdza się u nich choroby psychicznej wyjaśnia Marta Bogusiak w komentarzu w Serwisie Prawo i Zdrowie."

http://www.zdrowie.abc.com.pl/artykuly/ ... 15710.html

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 10 maja 2017, 18:53

WIęc 37 milionów ma, 1 milion nie ma.
a ja nie pisałem o ludziach którzy nie chcą a tylko o tych co nie mogą.

Awatar użytkownika
Adi
Premier
Premier

Postautor: Adi » 10 maja 2017, 18:58

Nazgul pisze:a ja nie pisałem o ludziach którzy nie chcą a tylko o tych co nie mogą.

Ja rozumiem że zmyślanie teorii jakoby 100 procent z tego miliona to nie ma ubezpieczenia bo.... nie chce, to jest wygodne, ale dość żałosne,nawet jak na standardy PO ;)

Awatar użytkownika
marcinsz
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: marcinsz » 10 maja 2017, 20:05

Jeżeli ktoś jest zdolny do pracy (a to oznacza, że lekarze nie orzekli inaczej) i ubezpieczenia nie ma, to tylko z własnej woli.

Awatar użytkownika
Adi
Premier
Premier

Postautor: Adi » 10 maja 2017, 21:29

No, sami sobie winni ci z zaburzeniami nerwicowymi, lękowymi, borderline czy depresję endogenną.
PO-wska wrażliwośc społeczna w pełnej krasie haha.

Wróć do „Politycy”