PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Rekompensaty i służebność przesyłu

Konstytucja jako ustawa zasadnicza; dobre i złe strony. Właśnie w tym miejscu możesz wykazać, że prawo w Polsce jest dobre lub złe. Odkryj luki prawne i zaproponuj własne rozwiązania.

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Awatar użytkownika
Malory
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Rekompensaty i służebność przesyłu

Postautor: Malory » 19 sierpnia 2013, 20:44

http://bankowynet.pl/aktualnosci/rekompensaty-dla-wlascicieli-dzialek-za-linie-slupy-i-rury.html

http://ww.org.pl/?p=1891&c=11261

Więc dwa pytania:

1. Wie ktoś jak to stoi na dzień dzisiejszy?
2. I czy stać nas na poświęcenie interesu ogółu dla właścicieli 19 milionów działek? Jakoś nie widzi mi się w kraju zapowiadana podwyżka opłat za wodę 400%.
System pracy zarobkowej jest wynikiem przywłaszczenia indywidualnego narzędzi produkcji i ziemi; jest on zarazem koniecznym warunkiem rozwoju produkcji kapitalistycznej: wraz z nią musi też zginąć.
- Piotr Kropotkin

Awatar użytkownika
sececjonista
Minister
Minister

Postautor: sececjonista » 19 sierpnia 2013, 21:39

Wymyślają kolejne bzdury . Jak ludzie kupowali działki to mieli mapki itp i widzieli słupy. A po drugie każdy od razu chciał mieć prąd i wodę i to najlepiej już wyprowadzoną . Teraz niech cicho siedzą . Ani złotówki nie powinni dostać.
"Demokracja-Bóg , który zawiódł" H.H. Hoppe

"Zwolennicy opieki społecznej, socjalizmu, etatyzmu i interwencjonizmu codziennie na tysiąc sposobów zabiegają o nowe ograniczenia indywidualnej wolności. " Henry Hazlitt

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 20 sierpnia 2013, 16:30

e, nie sądzę. szybciej będzie tak - dostaniesz działkę na własność jeśli zrzekasz się roszczeń.
A po za ty uważam, że trzeba zakazać cyfr arabskich. ;)
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

Lolek00
Moderator
Moderator

Postautor: Lolek00 » 20 sierpnia 2013, 23:07

Awaria wodociągu który płynie tuż obok fundamentów twojego domu - może spowodować że będziesz miał chatę do przebudowy albo rozbiórki. U mnie na osiedlu jest taka sytuacja.

Nazgul pisze:e, nie sądzę. szybciej będzie tak - dostaniesz działkę na własność jeśli zrzekasz się roszczeń.
ale to nie dotyczy "działek" tylko często własnościowych ziem (działek budowlanych prywatnych np.)

sececjonista pisze:Wymyślają kolejne bzdury . Jak ludzie kupowali działki to mieli mapki itp i widzieli słupy. A po drugie każdy od razu chciał mieć prąd i wodę i to najlepiej już wyprowadzoną . Teraz niech cicho siedzą . Ani złotówki nie powinni dostać.
Za PRL stawiali te słupy jak chcieli a pisemnych umów nie było... i teraz jest podstawa. Kolej buli masie ludzi za to że nasyp kolejowy zawadza o czyjeś pole... To samo jest ze słupami energetycznymi.

U mnie w mieście zakłady stosują argumentacje której nie ma w kodeksie cywilnym. Twierdzą właśnie że "kiedyś wyrażono zgodę więc teraz nie powinno być roszczeń" no właśnie.... nie wyrażono zgody pisemnej ani nawet ustnej często !

Papierów nie ma - i jak ktoś ma cierpliwość to proces jest do wygrania. U mnie obywatele chcą iść na rękę - i żądają przeniesienia linii w okresie wymiany i remontów (wtedy będzie najtaniej).
Vivat et res publica et qui, illam regit

MonikaZiomek
Stażysta
Stażysta
Kontaktowanie:

Postautor: MonikaZiomek » 06 grudnia 2013, 19:21

Jak ktoś ma na posesji np. słup energetyczny to ja bym nawet się nie zastanawiała nad robieniem czegoś w tym kierunku tylko bym działa, teraz z doświadczenia widzę, że w sądach jest coraz więcej spraw tego typu i powodowie wygrywają.

Egolite
Stażysta
Stażysta
Kontaktowanie:

Postautor: Egolite » 22 stycznia 2014, 15:17

W sytuacji gdy osoba prywatna posiada linie energetyczne na działce, które nie są jej własnością, ale są wykorzystywane przez przedsiębiorstwo przesyłowe typu Enea czy PGE, są podstawy aby wystąpić o odszkodowanie. Dochodzi tu oczywiście kwestia służebności przesyłu, którą należy wcześniej wyjaśnić. Najlepiej więc zlecić zajęcie się taką sprawą profesjonalnej firmie, która nie tylko przyjrzy się wszystkim okolicznościom, ale również będzie dążyła do polubownego rozwiązania kwestii odszkodowania za słupy, które jest zdecydowanie szybszą i bardziej efektywną formą wyjaśnienia kwestii odszkodowania niż złożenie sprawy do sądu.

usunąłem reklamę, - L00
Ostatnio zmieniony 22 stycznia 2014, 16:32 przez Egolite, łącznie zmieniany 1 raz.

justa
Stażysta
Stażysta

Postautor: justa » 30 października 2014, 08:44

To jest bardzo duży problem z tymi urządzeniami przesyłowymi. Interesuję się już tym od 3 lat
ale dopiero w zeszłym roku zaczęłam batalie z gazociągami o odszkodowanie. Obok domu przechodzi mi gazociąg dn500 ten prawie już największy.

cała działka jest już bez użyteczna bowiem nie mogę nic na niej pobudować. za przesył ja i wszyscy Klienci czy mają przesył na swoich działkach czy nie płacą dożywotnio a takim ludziom jak ja się nie należy żadna rekompensata ? trzeba walczyć o sprawiedliwość dla zwykłego obywatela

pumba
Stażysta
Stażysta

Postautor: pumba » 27 listopada 2014, 15:41

Tak to prawda. Ma Pani rację. Z tego kawałka działki już nic nie będzie a nikt gazociągi żadnych pieniędzy nie chcą wypłacać, choć za przesył biorą. Remontów też nie przeprowadzają, żeby co miesiąc takie pieniądze brać. To ich czysty zysk.

Do tego jak budują nowe przesyły to połowe dopłaca im Skarb Państwa, czyli My !!!

Już odzyskała Pani jeszcze pieniądze, czy ta sprawa trwa nadal ?

justa
Stażysta
Stażysta

Postautor: justa » 03 marca 2015, 10:24

już prawie odzyskałam.... no właśnie prawie bo I instancja wyrok pozytywny dla mnie ale teraz mam II instancje. zapewne wygram ale stresik znowu jest. Ach już nie chce biadolić na ten system ale dużo jest do zmiany w tym Kraju....

pumba
Stażysta
Stażysta

Re: Rekompensaty i służebność przesyłu

Postautor: pumba » 06 lipca 2015, 08:20

i jak poszło w drugiej instancji ? już stresik zszedł ;) ?

justa
Stażysta
Stażysta

Postautor: justa » 13 listopada 2015, 16:25

już zszedł. całe szczęśćie udało się :D :lol: :D

pumba
Stażysta
Stażysta

Postautor: pumba » 20 listopada 2017, 11:09

gratuluję. a może mi Pani polecić prawnika, który prowadził Pani sprawę ? działa on w całej Polsce czy tylko u Pani w mieście ?

Wróć do „Prawo”