PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Trybunał Stanu - Stoi

Konstytucja jako ustawa zasadnicza; dobre i złe strony. Właśnie w tym miejscu możesz wykazać, że prawo w Polsce jest dobre lub złe. Odkryj luki prawne i zaproponuj własne rozwiązania.

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Awatar użytkownika
kaminiak33
Minister
Minister

Trybunał Stanu - Stoi

Postautor: kaminiak33 » 29 listopada 2012, 16:11

Trybunał Stoi

http://www.tvn24.pl/czarno-na-bialym,42 ... 91483.html

Wiele wskazuje na to, że Trybunał Stanu nie będzie miał powodu, by zebrać się... po raz pierwszy od sześciu lat. Tyle mija od ostatnich obrad instytucji, która stoi na straży przestrzegania prawa przez najważniejsze osoby w państwie. Dwa wyroki i jedna sprawa w toku - taki jest 30-letni dorobek trybunału. Niewielki. Dlaczego?

ile nas kosztuje nie wiem , wiem że powinni zlikwidować nikomu nie potrzebną instytucję
http://www.forum.polityka.org.pl/viewtopic.php?t=5249
tak jak w Media Markt - nie dla idiotów

PiSkorz
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: PiSkorz » 29 listopada 2012, 18:45

kaminiak33 pisze:ile nas kosztuje nie wiem , wiem że powinni zlikwidować nikomu nie potrzebną instytucję

Jest wiele instytucji które są potrzebne jak wrzód na tyłku - choćby ministerstwo sportu, urzędy pracy, które służą za miejsce pracy tylko tam zatrudnionym.

Ogólnie jest tak że czym mniejsze zaufanie między ludźmi tym więcej potrzeba sprawdzających, kontrolujacych i wszelkiej maści nierobów.

Stopień zaufania między ludźmi w Niemczech wynosi ponad 70% a w Polsce stopień zaufania wynosi 10- 11%.

Z tego by wynikało że lubimy łgać a więc urzędy kontrolne rosną jak grzyby po deszczu.
"Upadliśmy poniżej progu cywilizacyjnego."
T. Jasudowicz

Awatar użytkownika
NRohirrim
Prezydent
Prezydent
Kontaktowanie:

Postautor: NRohirrim » 29 listopada 2012, 18:55

Piskorz pisze:Stopień zaufania między ludźmi w Niemczech wynosi ponad 70% a w Polsce stopień zaufania wynosi 10- 11%.

Tylko część Niemiec (ta słabiej zaludniona) była pod rządami komunistów, podczas gdy Polska cała była pod rządami komunistów.
,,Lepiej żeby mowa była lepsza od ciszy, lub milcz'' - Dionizos z Halikarnasu

Awatar użytkownika
kaminiak33
Minister
Minister

Postautor: kaminiak33 » 29 listopada 2012, 19:07

NRohirrim88 pisze:
Piskorz pisze:Stopień zaufania między ludźmi w Niemczech wynosi ponad 70% a w Polsce stopień zaufania wynosi 10- 11%.

Tylko część Niemiec (ta słabiej zaludniona) była pod rządami komunistów, podczas gdy Polska cała była pod rządami komunistów.

a co k... mają Niemcy do Trybunał Stanu , i o jakim zaufaniu piszecie , nie chce mi się z wami gadać Obrazek

Awatar użytkownika
NRohirrim
Prezydent
Prezydent
Kontaktowanie:

Postautor: NRohirrim » 29 listopada 2012, 19:11

Trybunał Stanu powinien oczywiście istnieć - ot, chociażby tak na wszelki wypadek. Przecież na co dzień jego członkowie mogą zajmować się czym innym.

Awatar użytkownika
kaminiak33
Minister
Minister

Postautor: kaminiak33 » 29 listopada 2012, 19:18

NRohirrim88 pisze:Trybunał Stanu powinien oczywiście istnieć - ot, chociażby tak na wszelki wypadek. Przecież na co dzień jego członkowie mogą zajmować się czym innym.

lepiej już o Niemcach pisz niż takie pierdoły ot, chociażby tak na wszelki wypadek. Obrazek

PiSkorz
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: PiSkorz » 29 listopada 2012, 19:25

kaminiak33 pisze:a co k... mają Niemcy do Trybunał Stanu , i o jakim zaufaniu piszecie , nie chce mi się z wami gadać

To Ty zastanów się co wypisujesz. TS może się jeszcze przydać , bo nie wiadomo jaki będzie finał obecnych rządców.

Chciałem zwrócić uwagę że jest tyle innych urzędów które z powodzeniem można zlikwidować a z Trybunałem poczekajmy.

T. Jasudowicz

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 29 listopada 2012, 19:33

nie widzę sensu TK. będzie polityczna hucpa, która zredukuje się do zera jak komisje śledcze
A poza tym uważam, że trzeba zakazać cyfr arabskich. ;)
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 29 listopada 2012, 19:33

nie widzę sensu TK. będzie polityczna hucpa, która zredukuje się do zera jak komisje śledcze
A poza tym uważam, że trzeba zakazać cyfr arabskich. ;)
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

Lolek00
Moderator
Moderator

Postautor: Lolek00 » 29 listopada 2012, 20:16

Sąd najwyższy powinien być od tego.

Dlaczego władza jest sądzona w osobnych? Uważam że nie ma sensu dewaluować instytucji.

I sąd najwyższy powinien pełnić funkcję zarówno TS jak i TK.

Zgnilizna i tak sięga obu, więc po co utrzymywać fasady.
Vivat et res publica et qui, illam regit

Awatar użytkownika
kaminiak33
Minister
Minister

Postautor: kaminiak33 » 30 listopada 2012, 13:01

Piskorz pisze:
kaminiak33 pisze:a co k... mają Niemcy do Trybunał Stanu , i o jakim zaufaniu piszecie , nie chce mi się z wami gadać

To Ty zastanów się co wypisujesz. TS może się jeszcze przydać , bo nie wiadomo jaki będzie finał obecnych rządców.

Chciałem zwrócić uwagę że jest tyle innych urzędów które z powodzeniem można zlikwidować a z Trybunałem poczekajmy.

Piskorz nie bulwersuj się , co do innych urzędów masz racje , co do TS myślę tak jak Lolek i Nazgul TS powinno się zrównać z ziemią i bratków nasadzić , płacić jakikolwiek szmal na to to wsadzenie pieniędzy psu w dupę .

Awatar użytkownika
NRohirrim
Prezydent
Prezydent
Kontaktowanie:

Postautor: NRohirrim » 30 listopada 2012, 13:07

@Kaminiak33
A co gdyby ktoś chciał wprowadzić dyktaturę, albo znowu mieliby rządzić komuniści? Niech lepiej zostanie, a płacić można przecież tylko wtedy, gdy jest aktywny.

PiSkorz
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: PiSkorz » 30 listopada 2012, 14:55

NRohirrim88 pisze:@Kaminiak33
A co gdyby ktoś chciał wprowadzić dyktaturę, albo znowu mieliby rządzić komuniści? Niech lepiej zostanie, a płacić można przecież tylko wtedy, gdy jest aktywny.

To się nazywa consensus. Jestem za.

T. Jasudowicz

Awatar użytkownika
kaminiak33
Minister
Minister

Postautor: kaminiak33 » 30 listopada 2012, 20:22

Piskorz pisze:
NRohirrim88 pisze:@Kaminiak33

To się nazywa consensus. Jestem za.

Wy tak ale oni mają to w dupie płacimy MY :twisted: i to mnie w.... :wink:

Awatar użytkownika
Jojo
Minister
Minister

Re: Trybunał Stanu - Stoi

Postautor: Jojo » 03 sierpnia 2018, 07:08

Sąd Najwyższy zdecydował się na skierowanie pięciu pytań do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej w sprawie czystki w SN
Obrazek
proponuję zajrzeć do art. 91 Konstytucji.
Prezydent Duda uznaje, że nie obowiązuje go orzeczenie Sądu Najwyższego!
(Wierzyć się nie chce, że taka miernota jest doktorem prawa)
Stawia się ponad prawem. Kiedyś po prostu przestanie być uznawany za prezydenta. Na tej samej zasadzie
Art. 173. Konst.

Sądy i Trybunały są władzą odrębną i niezależną od innych władz.

Wróć do „Prawo”