PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Aborcja

Konstytucja jako ustawa zasadnicza; dobre i złe strony. Właśnie w tym miejscu możesz wykazać, że prawo w Polsce jest dobre lub złe. Odkryj luki prawne i zaproponuj własne rozwiązania.

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Awatar użytkownika
Iśka
Radny powiatowy
Radny powiatowy
Kontaktowanie:

Aborcja

Postautor: Iśka » 22 sierpnia 2004, 18:28

:idea: Czy słusznie jest zakazana?
:idea: Czy szara strefa funcjonująca dzięki temu zakazowi jest wychwytywana?
:idea: Czy może zezwolić na częściowe lub całkowite przerywanie ciąży?

:-k WASZE OPINIE I POMYSŁY
"Władza zabija tych, którzy nie umieją jej unieść" (Ojciec Chrzestny III)

Awatar użytkownika
Behemot
Radny powiatowy
Radny powiatowy

Re: Aborcja

Postautor: Behemot » 22 sierpnia 2004, 19:25

Iśka pisze::idea: Czy słusznie jest zakazana?
:idea: Czy szara strefa funcjonująca dzięki temu zakazowi jest wychwytywana?
:idea: Czy może zezwolić na częściowe lub całkowite przerywanie ciąży?

:-k WASZE OPINIE I POMYSŁY

ad.1 Tak
ad.2 Nie
ad.3 Nie

Krótko i zwięźle. Ciąża to życie a my nie mamy prawa zabijać!!!

Droga lewico nie rozumiem jakim cudem mozecie być przeciwnikami kary śmierci i żądac legalizacji aborcji.

Łukasz Naczas
Starosta
Starosta

Postautor: Łukasz Naczas » 22 sierpnia 2004, 21:33

Droga lewico nie rozumiem jakim cudem mozecie być przeciwnikami kary śmierci i żądac legalizacji aborcji

Do kogo sierowane jest to pytanie ? Takie ogólne do całego świata lewicowego czy do konkretnych osób na forum? Jeśli miało być skierowane do Administracji to muszę powiedzieć, że w niej są osoby o bardzo zróżnicowanych poglądach politycznych - od lewa do prawa, bądź od prawa do lewa - jak kto woli!

Ja jestem związany z poglądami lewicowymi, ale tutaj nie ma żadnego narzucania myśli, więc już spieszę z wytłumaczeniem:

Tematem jest aborcja - moje poglądy się zmieniają, kiedyś byłem zwolennikiem całkowitego świadomego macierzyństwa - obecnie jestem za aborcją tylko w jednym przypadku, którym jest niechciana ciąża w wyniku gwałty - tylko wtedy jest to płód poczętu nie z chęci wewnętrzej a z przymusu i wątpię, żeby była to kara od Boga! Kobieta zgwałcona nie chce i nie musi mieć dziecka w tym wypadku w mojej opinii, ponieaż nie jest to dziecko poczęte w sposób akceptowalny i osoba która jest w ciąży nie miała na to wpływu - została bestialsko zmuszona. Podkreślam jeszcze raz - tylko wtedy. W innych wypadkach, kiedy ktoś np. "wpadł" jest to już inna rozmowa - przed stosunkiem każdy powinien być świadomy jego konsekwecnji, nawet przed piciem alkoholu - gdyż wtedy taka osoba może powiedzieć, że była nieświadoma - była przed wypiciem na pewno. To już jest kwestia braku odpowiedzialności i konsekwencje trzeba ponosić!

Natomist jestem za szerokim wykorzystaniem środków antykoncepcyjnych (nie żadnych pigułek wczesnoporonnych) ale takich, które mogą stosować kobieta i mężczyzna aby nie mieć dzieci. Jednak tutaj również muszą liczyć się z możliwością wpadki - wtedy znów konsekwencję trzeba przyjąć! Jestem przeciwnikiem zakazywania stosowania środków antykoncepcyjnych - tych które zapobiegają zapłodnieniu, a nie tych które niszczą płód!

Co do kary śmierci - nie mam wyrobionej opinii. Jak widzę niektóre "akcje" seryjnych zabójców to sam bym kupował karabin, jednak z drugiej strony zastanawiam się czy jest to etyczne - oko za oko ??? W tej kwesti po porstu nie mam wyrobionego zdania i ciągle szukam odpowiedzi.
*http://www.wipi.pl - studio dźwiękowe, fotograficzne, filmowe i reklamowe **************************************

Awatar użytkownika
Behemot
Radny powiatowy
Radny powiatowy

Postautor: Behemot » 22 sierpnia 2004, 23:26

To było pytanie skierowane do całej lewicy. Po prostu czasem jak widze w TV przedstawicieli lewicy najpier mówią jak kara śmierci jest zła a później, że kobieta powinna sama decydować, to zaczynam sie denerwować. Zwłaszcza, że sam mam lewicowy punkt widzenia.

Co do twojej wypowiedzi, ds. aborcji - zgadzam sie z tobą w 100%. Choć wciąż mam moralną czkawkę gdy jest sprawa aborcji po gwałcie, jednak w tym przypadku musimy się na nią zgodzić. (i srogo ukarać gwałciciela).
Środki antykoncepcyjne mają być dostępne powszechnie!

O karze śmierci jest tu chyba inny wątek.

Awatar użytkownika
Adam
Radny wojewódzki
Radny wojewódzki
Kontaktowanie:

Postautor: Adam » 23 sierpnia 2004, 07:18

Pewnie każdy, zarówno zwolennik, jak i przeciwnik legalizacji aborcji uważa ten czyn za zło.
Jestem przeciwnikiem legalizacji aborcji, ponieważ jestem przeciwnikiem legalizacji zła. Poza tym, człowiek nie ma prawa decydować o życiu drugiego człowieka oraz swoim, albowiem to nie człowiek jest stwórcą, tylko Bóg. To On powinien decydować o tym, kiedy nadejdzie nasz czas.
Życie ludzkie powinno być chronione od narodzin do naturalnej śmierci.

Zwolennicy legalizacji aborcji spytają mnie pewnie, dlaczego nie myślę o prawie kobiet o decydowaniu o sobie, może wytkną mi ograniczanie wolności osobistej jednostki ludzkiej.
Wolność osobista, prawo decydowania o sobie jest dla mnie bardzo ważna. Każdy człowiek powinien móc decydować sam o sobie. Jest jednak granica tej wolności. Wolność nie może uderzać w dobro drugiej osoby. Wtedy staje się ona swawolą. Jest to niedopuszczalne. Nie można pod hasłami wolności indywidualnej działać na szkodę drugiego człowieka. Aborcja to zabójstwo człowieka.

Jasne, że nielegalizowanie adopcji nie spowoduje zmniejszenia liczby przypadków usuwania ciąży. Szara strefa będzie, teraz też jest. Nie przyjmuję jednak tego argumentu. Powtórzę: nie można legalizować zła. Państwo nie może prawnie zgadzać się na zabicie swojego przyszłego obywatela.

Czyż nie lepiej byłoby, gdyby matka urodziła dziecko i oddała je rodzinie starającej się o adopcję?

Myślenie o aborcji jest dla matki na pewno zawsze ogromną tragedią. Takie myśli zawsze wiążą się z czymś ważnym, jest to osobisty dramat.

Co do środków antykoncepcyjnych. Ich użycie przez danych ludzi nie powinno interesować kogokolwiek innego. Nie jest dobrze jednak, gdy państwo współfinansuje stosowanie tych środków z podatków wszystkich obywateli, także tych osób, które potępiają antykoncepcję. Lepiej byłoby obniżyć podatki- pieniądze zostałyby u obywatela, a On mógłby je wydać na co chce.

Awatar użytkownika
baba Jaga
Starosta
Starosta

Postautor: baba Jaga » 23 sierpnia 2004, 20:49

Adam pisze: ......Czyż nie lepiej byłoby, gdyby matka urodziła dziecko i oddała je rodzinie starającej się o adopcję?

Myślenie o aborcji jest dla matki na pewno zawsze ogromną tragedią. Takie myśli zawsze wiążą się z czymś ważnym, jest to osobisty dramat.

Co do środków antykoncepcyjnych. Ich użycie przez danych ludzi nie powinno interesować kogokolwiek innego. Nie jest dobrze jednak, gdy państwo współfinansuje stosowanie tych środków z podatków wszystkich obywateli, także tych osób, które potępiają antykoncepcję. Lepiej byłoby obniżyć podatki- pieniądze zostałyby u obywatela, a On mógłby je wydać na co chce.

Nigdy, nigdzie nie znalazłam odpowiedzi na pytanie, dlaczego mniejszą tragedią jest zabicie dziecka, niz urodzenie i pozwolenie mu żyć z dala od siebie?
Co jeszcze wchodzi w grę poza czystym egoizmem?

A co do antykoncepcji, w tej chwili powinna byc całkowicie bezpłatna. Niestety solidnej budowy nie da sie postawić zaczynając od dachu :cry:

Awatar użytkownika
Iśka
Radny powiatowy
Radny powiatowy
Kontaktowanie:

Postautor: Iśka » 23 sierpnia 2004, 21:24

Czy więc człowiekiem jest kilka dzielących się komórek?
Czy więc człowiekiem jest płód, który nie ma jeszcze wolnej woli?
Czy w ogóle płód możemy nazwać pełnoprawnie człowiekiem?

Jak uważacie?

Awatar użytkownika
baba Jaga
Starosta
Starosta

Postautor: baba Jaga » 23 sierpnia 2004, 21:40

Iśka pisze:Aborcja to dla większosci obywateli Naszego kraju zabójstwo na nienarodzonym dziecku, człowieku..

Czy więc człowiekiem jest kilka dzielących się komórek?
Czy więc człowiekiem jest płód, który nie ma jeszcze wolnej woli?
Czy w ogóle płód możemy nazwać pełnoprawnie człowiekiem?

Medycyna mówi, że człowiekiem zaczyna się być w momencie urodzenia, wcześniej jest się tylko płodem... Dlaczego więc mówi się o morderstwie na człowieku?

Uważam, że aborcja powinna być legalna. Choćby dlatego, aby kobiety nie korzystały z usług ginekologów "rzeźników", którzy usuwając ciążę pozbawiają je często szans na urodzenie kolejnego dziecka...
Więcej przykładów było podawanych wcześniej więc nie chcę się powtarzać.

Najważniejsze jest to, aby to kobieta mogła decydować o losie swoim i swojego ciała...

Sprawa pierwsza, mozesz mi podac nazwę tej fazy przejściowej, która nie jest człowiekiem ? Nawet laik , nie tylko biolog wie, ze kijanka to juz żaba a nie ptak, dlaczego w rozwoju człowieka na siłe chce sie znaleść jakąś formę pośrednia, która człowiekiem nie jest?
I druga, debilizm powtarzany przez bezmyślnych zwolenników zabijania dzieci w fazie rozwoju, Najważniejsze jest to, aby to kobieta mogła decydować o losie swoim i swojego ciała, do cholery, kto Ci zabrania? Decyduj za siebie, dopóki to jest tylko Twoje ciało, nikt nie zmusza Cię do zachodzenia w ciążę, myśl przed stosunkiem , a nie po i nie wazne czy biologia czy Bóg tak chciał, ale Twoje ciało jest miejscem, gdzie powstaje nowe zycie, za Twoim przyzwoleniem (gwałt jest zbrodnią i nie wiem czy kazdy podziela mój pogląd na tę sprawę), więc robienie z siebie ofiary jest conajmniej nie na miejscu.

Awatar użytkownika
Iśka
Radny powiatowy
Radny powiatowy
Kontaktowanie:

Postautor: Iśka » 23 sierpnia 2004, 21:59

Studiuję nauki medyczne więc takie mam poglądy. Szanuję również poglądy innych. Co do faz przejściowych:

BIOLOGIA wg Solomon, Berg, Martin i Villee:

24 godziny - dwukomórkowe stadium zygoty
3 dni - morula dociera do macicy
7 dni - blastocysta zagnieżdża się w błonie śluzowej macicy
2,5 tyg. - formuje się struna grzbietowa (...)
3,5 tyg. - cewka nerwowa, rozpoczyna się akcja serca
4 tyg. - trzy pierwotne części mózgu
2 mies. - rozróżnienie płci u zarodka,kostnienie szkieletu, różnicuje sie kora mózgowa
3 mies. - płeć PŁODU można rozróżnić
4 mies. - Twarz przybiera "ludzki" wyraz
Trzeci trymestr - pojawia się lanugo, które później zanika; rozpoczyna się mielinizacja włókien nerwowych, następuje szybki wzrost ciała
266 dni (od poczęcia) - poród

Od czasu porodu medycyna mówi o dziecku (noworodku)

Awatar użytkownika
baba Jaga
Starosta
Starosta

Postautor: baba Jaga » 23 sierpnia 2004, 22:09

Iśka pisze:Studiuję nauki medyczne więc takie mam poglądy. Szanuję również poglądy innych. Co do faz przejściowych:
ale faz rozwoju człowieka, a nie szczura na przykład :cry:
BIOLOGIA wg Solomon, Berg, Martin i Villee:

2 mies. - rozróżnienie płci u zarodka,kostnienie szkieletu, różnicuje sie kora mózgowa
Trzeci trymestr - pojawia się lanugo, które później zanika; rozpoczyna się mielinizacja włókien nerwowych, następuje szybki wzrost ciała

Medycyna nazywa kazdą fazę rozwoju człowieka, az to starości i śmierci. Ale pokaz mi , zacytuj , wskaż jakiekolwiek opracowanie, cokolwiek, które mówi, ze od tego a tego momentu jest człowiek, a we wczesniejszych fazach człowiekiem nie jest. Rany Boskie i Ty studiujesz medycynę? Więc trzydniowa morula, która dociera do macicy kobiety, moze sie okazać czym innym niz człowiekiem?
Chyba lepiej dla siebie i innych wyjdę z tego tematu.

Awatar użytkownika
Iśka
Radny powiatowy
Radny powiatowy
Kontaktowanie:

Postautor: Iśka » 23 sierpnia 2004, 22:15

Jeżeli uważasz, że morula jest człowiekiem, to jest to tylko Twoja sprawa. Naukowcy do dziś się w tym temacie sprzeczają. To Ty mi pokaż choć jedno opracowanie, które mówi, że morula to człowiek!

Awatar użytkownika
baba Jaga
Starosta
Starosta

Postautor: baba Jaga » 23 sierpnia 2004, 22:26

To napisane przez Ciebie fazy rozwoju płodowego człowieka, tak chciała natura, lub Bóg jak wolisz. Jeżeli nie rozumiesz słów które sama piszesz, to moge tylko współczuć.
Morula człowieka jest człowiekiem, dopóki ktos nie potrafi udowodnic, że nasze fazy rozwoju są wspólne z innymi organizmami , zwierzętami , czy czymkolwiek zechcesz. Lub jeżeli potrafisz udowodnić, ze poród( czytaj wg Ciebie człowiek)moze nastapić bez owych 266 dni i poczęcia.

Awatar użytkownika
Iśka
Radny powiatowy
Radny powiatowy
Kontaktowanie:

Postautor: Iśka » 23 sierpnia 2004, 22:32

Zdania nie zmieniam :)

Awatar użytkownika
baba Jaga
Starosta
Starosta

Postautor: baba Jaga » 23 sierpnia 2004, 22:40

A więc czary mary, tylko co jest wazne poród czy te 266 dni?
Co z dziećmi rodzacymi sie w piatym i szóstym miesiącu, żyją i są ludżmi czy nie?
No bo wg Ciebie , jeżeli rodzisz sie w dziewiatym miesiącu jesteś człowiekiem, w piatym miesiacu zycia płodowego nie, ale jeżeli rodzisz się w piatym miesiacu? Czym jestes przez te cztery miesiące?

Żenada.

Awatar użytkownika
Iśka
Radny powiatowy
Radny powiatowy
Kontaktowanie:

Postautor: Iśka » 23 sierpnia 2004, 22:47

Po pierwsze, mówiłyśmy o moruli...

Po drugie, poród może nastąpić wcześniej...

Powtarzam:
W tym wypadku - wcześniak...

Wróć do „Prawo”