PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Krzyż w Sejmie ???

Konstytucja jako ustawa zasadnicza; dobre i złe strony. Właśnie w tym miejscu możesz wykazać, że prawo w Polsce jest dobre lub złe. Odkryj luki prawne i zaproponuj własne rozwiązania.

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Łukasz Naczas
Starosta
Starosta

Krzyż w Sejmie ???

Postautor: Łukasz Naczas » 27 maja 2006, 21:44

Chciałbym rozpocząć dyskusję na temat tego czy symbol krzyża powinien wisieć w Sejmie RP ?

Jeśli tak - jakie są ku temu powody ?
Jeśli nie - podajcie argumenty !

Sam chciałbym wypowiedzieć się później. Pamiętamy chyba, jak ukradkiem w nocy krzyż był wieszany. Poseł, który go zawieszał spadł z drabiny - czy była to kara? Czy może cierpienie w imię lepszego jutra ?

Jak sądzicie - czy powinno się zamieścić inne symbole religijne w polskim parlamencie czy też usunąć je całkowicie ?
*http://www.wipi.pl - studio dźwiękowe, fotograficzne, filmowe i reklamowe **************************************

Awatar użytkownika
Zygmunt Stary
Radny gminny
Radny gminny

Postautor: Zygmunt Stary » 27 maja 2006, 21:54

W polskim parlamencie o umieszczeniu lub nie symboli religijnych winni decydować Polacy. Nie sądzę, aby już komukolwiek z polskich polityków w imię poprawności politycznej przeszkadzał umieszczony w sejmie krzyż = ergo dyskusja dalsza w tym temacie jest bezprzedmiotowa...

Awatar użytkownika
XXviX
Senator
Senator

Re: Krzyż w Sejmie ???

Postautor: XXviX » 27 maja 2006, 23:55

Tak się składa, że sprawa krzyża w sejmie to już właściwie folklor naszego kraju. Oczywiście głupotą jest nie tylko próba siłowego utożsamienia polskiego prawodawstwa z ideologią chrześcijańską (żeby to chociaż miało wymiar praktyczny...) ale też dużo mniej niż rozsądna próba obrony takich poczynań. Mnie jednak obecnie bulwersuje coś innego, a jak najbardziej aktualnego. Czy ktoś może mi wytłumaczyć czemu najważniejsze osoby w naszym państwie, wliczając w to Prezydenta, premiera i marszałków klękało w poddańczej pozie przed głową obcego państwa? oczywiście chodzi mi o szefa państwa watykańskiego... kolega z Hiszpanii, który widział to w TV zapytał mnie czy na głowę upadliśmy..? Odpowiedziałem, ze - nie przymierzając - upadliśmy na pysk...
Rząd, w duchu liberalnym, ma pomysł na rozwiązanie problemu głodu i bezrobocia. Proponuje, żeby głodni zjedli bezrobotnych.

FAQ GOD

Awatar użytkownika
Marcin Pindor
Radny powiatowy
Radny powiatowy
Kontaktowanie:

Postautor: Marcin Pindor » 28 maja 2006, 06:12

Co do samego krzyza w sejmie to raczej nie mam zarzutow , jest czy go nie ma raczej nie wplynie na prace naszej ekipy politykow...a szkoda moze mogl by zadzialac na nich troche mobilizujaco.. :roll: Co do wypowiedzi przedmowcy XXviX, na temat poddanczej pozy naszych przywodcow to stwierdzam fakt iz ogladajac to sam wpadlem w jakiegos rodzaju zaklopotanie... :roll: ale czemu... sam nie wiem jakos mieszane uczucia mialem i naprawde dziwnie to wygladalo :roll:
***Do 9 roku życia byłem socjalistą. Podobno każdy za młodu powinien nim być... potem jednak człowiek mądrzeje***

! W sprawach PILNYCH zostaw wiadomość na PW lub GG

Awatar użytkownika
RussionFan
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: RussionFan » 28 maja 2006, 12:35

Krzyż oczywiście należy zdjąć. Nie należy wyróżniać jednej grupy społecznej, Sejm nie jest - a przynajmniej nie powinien - być adwokatem katolików, w konstytucji chyba także mamy zapis o niewyróżnianiu żadnej z religii a nie ukrywajmy, że katolicyzm jest najbardziej szkodliwym spośród wyznać panoszących się w Polsce.
Kompromisem mogła by być możliwość wieszania dowolnych symboli. Ale to na pewno nie przejdzie, bo dowolne symbole, to nie tylko gwiazda Dawida, ale także symbole satanistyczne, okultystyczne, odwrócone krzyże itp.
Winą za obecny stan rzeczy ponosi oczywiście SLD, które nie potrafiło bronić świeckości państwa i wolało schować głowe w piasek.

zuikaku
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: zuikaku » 28 maja 2006, 22:23

Nie należy wyróżniać jednej grupy społecznej

Jak świat światem, władza zawsze potrzebowała fundamentu, grupy społecznej na której mogłaby się oprzeć. Dawne monarchie wspierały się na arystokracji, dyktatury wojskowe na korpusie oficerskim, państwa komunistyczne na aparacie partyjno-poliycyjnym itd. Nie da się uniknąć sytuacji, gdy władza nie stara się wyróżnić żadnej grupy.

W zasadzie spór o krzyż w sejmie jest mało ważny, ale zdjęcie tego symbolu byłoby tryumfem socjalistów, a jak wiadomo socjalizm jest najbardziej szkodliwym spośród wyznań panoszących się w Polsce.

Awatar użytkownika
Marchewa
Administrator
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Marchewa » 28 maja 2006, 22:52

zuikaku pisze: W zasadzie spór o krzyż w sejmie jest mało ważny, ale zdjęcie tego symbolu byłoby tryumfem socjalistów, a jak wiadomo socjalizm jest najbardziej szkodliwym spośród wyznań panoszących się w Polsce

A ja myślałem że triumfem ateistów, ew. cyklistów....

Krzyż to świetny temat zastępczy. Dobrze polaryzuje scenę polityczną i nie wnosi nic nowego. A bezrobocie, wzrost gospodarczy sobie...
Spory polityczne trwają najdłużej gdy obie strony nie maja racji.
Gonzalez Suarez

Awatar użytkownika
Maverick
Poseł
Poseł

Postautor: Maverick » 29 maja 2006, 00:10

Skoro tych 460 idiotow moze uchwalic prawo w swietle ktorego bedzie mi mozna krasc moje pieniadze czy zmuszac mnie do podejmowania jakichs czynnosci to dlaczego nie moga uchwalic ze krzyz bedzie, koniec i kropka?
Poza tym bylaby to sytuacja cokolwiek komiczna gdybysmy w konstytucji mieli odwolanie do Boga (a mamy) a nie mieli krzyza w sejmie.
Przesladowany przez dziadka mroza za poglady polityczne.
Tylko prawda jest ciekawa!

Awatar użytkownika
RussionFan
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: RussionFan » 29 maja 2006, 01:33

Skoro tych 460 idiotow moze uchwalic prawo w swietle ktorego bedzie mi mozna krasc moje pieniadze czy zmuszac mnie do podejmowania jakichs czynnosci to dlaczego nie moga uchwalic ze krzyz bedzie, koniec i kropka?

Jak na razie to nic takiego nie zostało uchwalone. A swoje zdanie i tak można mieć, nawet jesli Sejm zdecydował o czymś inaczej.

Poza tym bylaby to sytuacja cokolwiek komiczna gdybysmy w konstytucji mieli odwolanie do Boga (a mamy) a nie mieli krzyza w sejmie.

Możesz jakoś wyjąśnić komiczność tej sytuacji? Wiesz, lubie się smiać ze wszystkich i wszystkiego, ale tu jakoś komizmu w nakreślonym przez Ciebie scenariusz nie potafie dostrzec.

Awatar użytkownika
Dziadek Mróz
Senator
Senator
Kontaktowanie:

Postautor: Dziadek Mróz » 29 maja 2006, 07:47

Maverick pisze:Poza tym bylaby to sytuacja cokolwiek komiczna gdybysmy w konstytucji mieli odwolanie do Boga (a mamy) a nie mieli krzyza w sejmie.

Do uniwersalnych wartości też. Powieś jakieś nad drzwiami 8) .
Yo, she-bitch! Let's go!

Awatar użytkownika
Maverick
Poseł
Poseł

Postautor: Maverick » 29 maja 2006, 12:17

RussionFan pisze:Jak na razie to nic takiego nie zostało uchwalone

Poza podatkami w wysokosci jakichs 75% oraz np nakazem jazdy w pasach...
RussionFan pisze:Możesz jakoś wyjąśnić komiczność tej sytuacji? Wiesz, lubie się smiać ze wszystkich i wszystkiego, ale tu jakoś komizmu w nakreślonym przez Ciebie scenariusz nie potafie dostrzec.
O gustach sie nie dyskutuje. Tak mowia
Przesladowany przez dziadka mroza za poglady polityczne.

Tylko prawda jest ciekawa!

Awatar użytkownika
Dziadek Mróz
Senator
Senator
Kontaktowanie:

Postautor: Dziadek Mróz » 29 maja 2006, 12:25

Maverick pisze:O gustach sie nie dyskutuje. Tak mowia

Nie daj się zwieść. Wymyśliły to jakieś mruki, albo ludzie którzy słuchają disco polo i nie potrafią wyjaśnić dlaczego ;) .
Yo, she-bitch! Let's go!

Awatar użytkownika
M. Daliszewski
Radny gminny
Radny gminny

Postautor: M. Daliszewski » 12 lipca 2011, 09:25

...
Ostatnio zmieniony 26 września 2011, 19:50 przez M. Daliszewski, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Clint Eastwood
Minister
Minister

Postautor: Clint Eastwood » 12 lipca 2011, 10:17

znowuuuu?!
ile można?

M. Daliszewski pisze:Nie mam nic przeciwko istnieniu chrześcijaństwa, czy jakichkolwiek innych religii
uff, chrześcijanie odetchnęli z ulgą.

Awatar użytkownika
M. Daliszewski
Radny gminny
Radny gminny

Postautor: M. Daliszewski » 12 lipca 2011, 12:33

...
Ostatnio zmieniony 26 września 2011, 19:50 przez M. Daliszewski, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „Prawo”