PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Propozycja sprawiedliwego systemu emerytalnego.

Konstytucja jako ustawa zasadnicza; dobre i złe strony. Właśnie w tym miejscu możesz wykazać, że prawo w Polsce jest dobre lub złe. Odkryj luki prawne i zaproponuj własne rozwiązania.

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Awatar użytkownika
kaminiak33
Minister
Minister

Re: Propozycja sprawiedliwego systemu emerytalnego.

Postautor: kaminiak33 » 07 grudnia 2015, 16:25

Nazgul pisze:Tylko Pani Krzywos potym jak przestała jeździć tramwajem to wychowała masę dzieci jako rodzina zastępcza czy rodzinny dom dziecka co daje niby dochód na dziecko i przywileje przy emeryturze bo liczone ma dwa etaty.

I dobrze, żeby Pisowe matoły raczyły to uszanować. a nie szczuć.

hmm nie wiem poco se tym dupę zawracasz , a nie nie zająkniesz się nawet słowem na to Obrazek czekam , czekam , a ty pewnie odpowiedzi szukasz.. :D

kaminiak33 pisze:
Nazgul pisze:
Nikt nie określi Ci wysokości emerytury , dlatego żeby to było wiadome składka emerytalna powinna trafiać na prywatne konto pracującego , wtedy nie ma problemu , masz tyle ile wypracowałeś i wiesz ile masz , sam możesz zdecydować kiedy zostaniesz emerytem , do tego nie potrzeba żadnych firm ubezpieczeniowych prywatnych czy państwowych...
Ty też tego nie wyliczysz diabełku bo niby skąd masz wiedzieć ile będziesz żył tak żeby ci starczyło do końca życia anie np. do 80?

Jakie prawo ?
Nabyte. To takie które jest jedną podstaw liberalizmu gospodarczego który ponoć wyznajesz a o którym jak widać nie masz pojęcia.

Sprawa jest prosta. Skoro emerytura nie jest prawem, tylko przywilejem to można je zabrać
wskaż taki przepis prawny.

Ty też tego nie wyliczysz diabełku bo niby skąd masz wiedzieć ile będziesz żył tak żeby ci starczyło do końca życia anie np. do 80?

noooooooo możemy pogdybać bo ja na rencie jestem , ale gdybym nie był to...

hmm będę wiedział ile mam na koncie przechodząc na emeryturę , z tym się chyba zgodzisz ? ;) a wtedy to ode mnie będzie zależało jak sobie będę wypłacał emeryturę , średnia życia to teraz 73 lata dla faceta (dłużej nie pożyję , u mnie w rodzinie facet dożywa góra do 62/3 lat :twisted: ) , nawet jak będę miał na koncie z tych wpłacanych składek 240 tys po 40 latach pracy przechodząc na emeryturę w 65 roku życia , żyjąc 8 lat na niej będę miał co miesiąc 2500 tys , dla mnie to więcej niż dałby mnie ZUS a nawet jak kopnę w kalendarz w wieku 65 lat to ten szmal mogą po mnie odziedziczyć dzieci aaaaaaaaaaaaaa tego ZUS też mnie nie da...

Nabyte. To takie które jest jedną podstaw liberalizmu gospodarczego który ponoć wyznajesz a o którym jak widać nie masz pojęcia.

hmm widzisz dla ciebie to prawo , dla mnie złodziejstwo , i jeszcze jedno ja nie chcę żeby ci co są teraz na emeryturze "młodzi emeryci" oddawali kasę za czas który ją pobierali tyko żeby wrócili do pracy i pracowali tyle ile wszyscy , czy to nie sprawiedliwe , nie zgodne z twoim PRAWEM :?:

tak interpretujesz państwo prawa. Wg konstytucji jesteśmy równi wobec prawa. hmm ale tylko na papierze...

co to za prawo które kradzieżą nie nazywa kradzieży do 437 zł :?:

co to za prawo , którego wyrokiem mogę sobie dupę wytrzeć , a o ukradzionym mi szmalu zapomnieć :?:

podoba ci się takie prawo :?:

bo mnie i wielu innym nie...

wskaż taki przepis prawny.

widzisz tu nie o przepis prawny idzie bo ten można interpretować w zależności od potrzeby , przykładem są te 153 mld zabrane ludziom z OFE to "PRAWO" które reprezentuje TK dla ratowania budżetu przyklepało , dla mnie PRAWO decyzją TK okradło tych ludzi , więc dla ratowania budżetu i takiej ludzkiej sprawiedliwości powinno , może też pozbawić przywilejów , mundurowych , górników i tych którzy są ponad tym jak ty to zwiesz PRAWEM...

czy 923 mld (tyle nas kosztują PRAWA NABYTE) nie robi na tobie wrażenia i jest dla ciebie sprawiedliwe :?:

prawo , przepisy tworzą ludzie i ludzie mogą je zmienić tak jak to zrobił TK w sprawie OFE , to tyle w sprawie tego nieistniejącego przepisu za sprawą którego 153 mld poszło się Obrazek

czyżby dalej problem z genami za trudne :?: czy nie masz nic do powiedzenia :?:
http://www.forum.polityka.org.pl/viewtopic.php?t=5249
tak jak w Media Markt - nie dla idiotów

PiSkorz
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: PiSkorz » 09 grudnia 2015, 18:39

Na czym polega oszustwo niemieckiej gazety . W tytule napisali że emerytury będą niższe o 30% . A przecież jest to totalna bzdura . Minister Kowalczyk powiedział że emerytury będą niższe ale o 10 - 30 % . Nie będzie to natychmiast tylko za kilkanaście lat . Jeżeli jednak ktoś będzie chciał mieć wyższą emeryturę to nic nie stoi na przeszkodzie aby pracował do 67 lat .

http://www.fakt.pl/finanse/wczesniejsza ... 96319.html

Jak ktoś nierozgarnięty przeczyta tego szmatławca to może mieć problem .
"Upadliśmy poniżej progu cywilizacyjnego."
T. Jasudowicz

Awatar użytkownika
Jojo
Minister
Minister

Postautor: Jojo » 09 grudnia 2015, 19:41

Jeżeli minister mówi że do 30% to bądź pewny że będzie jeszcze więcej.
Art. 173. Konst.

Sądy i Trybunały są władzą odrębną i niezależną od innych władz.

Awatar użytkownika
kaminiak33
Minister
Minister

Postautor: kaminiak33 » 09 grudnia 2015, 21:24

PiSkorz pisze: Jeżeli jednak ktoś będzie chciał mieć wyższą emeryturę to nic nie stoi na przeszkodzie aby pracował do 67 lat .

hmm albo do śmierci Obrazek

Awatar użytkownika
kaminiak33
Minister
Minister

Postautor: kaminiak33 » 10 grudnia 2015, 00:44

aaaaaaaaaaa i jeszcze jedno PiSkorz , musisz przyznać że PiS nie napracował się przy tej "reformie" , obniżyli wiek i minister Henryk Kowalczyk , pocieszając "Kowalskiego" powiedział że nic nie stoi na przeszkodzie aby pracował do 67 lat , to po... Obrazek było zmniejszać ten wiek emerytalny :?:

Awatar użytkownika
kaminiak33
Minister
Minister

Postautor: kaminiak33 » 10 lutego 2016, 15:05

Na początku tego tematu napisałem między innymi coś takiego...

"
Piszę o tym wszystkim dlatego, bo mam nadzieje, że o moich przemyśleniach i propozycjach dowiedzą się inni ludzie i będą mogli się do tego odnieść (zdecydować w referendum o zmianach)

myślę głównie o młodych ludziach którzy w dzisiejszych czasach i możliwościach które dają im teraźniejsze realia mają małe szanse na dom, względną emeryturę, po prostu na godne życie.

Nie chcę, żeby im coś dano tylko żeby stworzono im warunki w których mogliby spełnić swoje marzenia, to chyba niewiele."

Obrazek to co robią rządzący o początku naszej niby "demokracji" moim zdaniem nie jest stwarzaniem warunków dla ludzi , a w szczególności młodych ludzi , to rozdawnictwo za które zapłacą wszyscy...

DUDAtek , czyli 500+ to nic innego jak drenowanie kieszeni podatnika młodego , starającego się o mieszkanie , chcącego założyć rodzinę w szczególności to jest tego przykładem http://samcik.blox.pl/2016/01/Ile-w-ska ... datki.html niby obawy ale czy nieuzasadnione ?

1) koszt kredytu mieszkaniowego (w wyniku podwyżek marż) wzrośnie średnio o 20.000 zł.

2) w górę pójdą prowizje związane z kontami osobistymi i kartami.

3) za konto i kartę miesięcznie możemy zapłacić 1,5-2 zł więcej itd.

wracając do moich przemyśleń i propozycji... Obrazek

Jedynym sensownym rozwiązaniem nie sięgającym do naszych kieszeni jest "KONKURENCJA" dla banków , mamy LEGALNĄ LICHWĘ więc jeśli ona jest możliwa i legalna , możliwe i legalne było by stworzenie ogólnokrajowego "FUNDUSZU POŻYCZKOWEGO" z niskim jednorazowym oprocentowaniem , z którego byłyby opłacane pensje pracujących w tych :FUNDUSZACH" , wtedy banki nie dyktowałby nam warunków

ludzie młodzi mięliby mieszkania o połowę tańsze i nie spłacaliby ich do "emerytury" , co można zrobić z zaoszczędzonymi w ten sposób pieniędzmi pisałem , o podatkach , nowych miejscach pracy też i można to mieć bez ZABIERANIA i potem "DAWANIA"

...to chyba niewiele...

ps

ostatnio zaskoczyła mnie wypowiedź jednego posła z PSLu który powiedział coś takiego "PSL dał "Kosiniakowe" to PiS może też coś dać ludziom"

bogate te nasze partie i hojne , ojjjj qwa hojne... :twisted:

Awatar użytkownika
Cynik
Moderator
Moderator

Postautor: Cynik » 11 lutego 2016, 22:48

Do drugiej kadencji PiS będzie startował z hasłem "idą wam zabrac 500 zł na dziecko" a sam szybko odzyska te pieniądze w opłatach i ukrytych podatkach niby od marketów czy banków. A gdzie obiecane przez Kaczyńskiegp 3 mln mieszkań? Polak ciemny i głupi zagłosuje na obietnice, nie rozsądek. Choć i tego drugiego za wiele w parlamencie nie ma...
"Patriotism is the virtue of the vicious." - O.Wilde

Awatar użytkownika
Adi
Premier
Premier

Postautor: Adi » 12 lutego 2016, 00:11

Tak jak platforma produkowałą miejsca pracy dla urzędasów by mieć pewnych wyborców tak PIS uzależni dzieciorobów od 500+ by mieć pewnych wyborców.

Awatar użytkownika
kaminiak33
Minister
Minister

Postautor: kaminiak33 » 24 lutego 2016, 20:34

Cynik pisze:Polak ciemny i głupi zagłosuje na obietnice, nie rozsądek. Choć i tego drugiego za wiele w parlamencie nie ma...

już zagłosował Obrazek

"Zatrważające dane ZUS", na emerytury może zabraknąć nawet 400 mld zł

Read more: http://wyborcza.biz/biznes/1,147880,196 ... z4178X19S2

O problemie na razie mówi tylko wicepremier Mateusz Morawiecki. Kilka dni temu w radiowej Trójce zapowiadał, że rząd będzie pracował nad systemem emerytalnym, by nie generował aż tak poważanych obciążeń dla budżetu. - Musi się to w dłuższej perspektywie lepiej bilansować - podkreślał.

hmm ciekawe jak oni wyobrażają sobie ten system Obrazek

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 24 lutego 2016, 20:51

mniej więcej tak jak ty. :)
A poza tym uważam, że trzeba zakazać cyfr arabskich. ;)
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

Awatar użytkownika
kaminiak33
Minister
Minister

Postautor: kaminiak33 » 25 lutego 2016, 12:33

Nazgul pisze:mniej więcej tak jak ty. :)

raczej nie hmm oni też mają kłopoty z myśleniem tak jak ty Obrazek jedno co wam dobrze wychodzi to życie na krechę i reformy polegające na pracy aż do śmierci Obrazek

Awatar użytkownika
kaminiak33
Minister
Minister

Postautor: kaminiak33 » 19 marca 2016, 12:16

Worek pisze:Nie warto. Nie masz nic do powiedzenia.

Może ja nie , ale inni mają , zanim o kosztach mojej propozycji , taka "ciekawostka" Obrazek

Ile kosztują emerytury resortowe?
http://www.bankier.pl/wiadomosc/Ile-kos ... 89487.html

W sumie na emerytury resortowe, KRUS, nauczycieli i górników wydajemy rocznie ponad 43 mld zł.

Największym problemem polskiego systemu emerytalnego nie jest przyszły obniżony wiek emerytalny tylko obecne wysokie obciążenia związane ze świadczeniami wypłacanymi osobom, które po bardzo krótkim okresie składkowym i po odprowadzeniu stosunkowo niskich składek otrzymują relatywnie wysokie emerytury finansowane przez tych, którzy takich przywilejów nie mają i mieć już nie będą.

Awatar użytkownika
kaminiak33
Minister
Minister

Postautor: kaminiak33 » 21 marca 2016, 15:54

Worek pisze:Nie warto. Nie masz nic do powiedzenia.

Obrazek mam i już powiedziałem , tu początek tego chyba 9ty post viewtopic.php?f=60&t=5249&start=195 pewnie 200 mld to ta kwota której miałem poszukać...

Powiedz lepiej skąd weźmiesz 200mld na spłaty emerytów i rencistów...Rocznie...

hmm a dlaczego wliczasz w to rencistów , tu składka byłaby płacona tak jak do tej pory...

i skąd te 200mld skoro "w przyszłym roku wydatki na emerytury i renty z FUS wyniosą blisko 176 mld zł, natomiast wpływy ze składek osiągną niecałe 145 mld zł." , czyli już nie 200 ale 176 minus renty " Rocznie na wypłatę rent ZUS przeznacza ponad 17 mld zł." ,czyli 169 mld tyle nam potrzeba

teraz liczmy ..

1) 45 mld zł - tyle dokłada budżet

2) 35,5 mld zł - przywileje

3) 20 mld zł - tyle chcą wydać na "500+"

4) podwyższenie kwoty wolnej od podatku 14,8 mld zł

5)) szara strefa 240 mld do 467 mld zł "Różne są szacunki wielkości szarej strefy w Polsce. GUS mówi, że jej wartość w 2013 r. wyniosła 14,5 proc. PKB, czyli około 240 mld zł. Z kolei profesor Konrad Raczkowski, dyrektor Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową twierdzi, że w 2015 r. mowa raczej o 20 proc. PKB, co stanowi 467 mld zł – podaje „Rzeczpospolita”."

Obrazek tylko z tych pięciu pozycji wynika że mamy nadmiar , więc wziąć jest z czego...

do 17 str mowa o tym ...

pomysł nie jest nowy https://www.youtube.com/watch?v=pimjO_UrXWA nie dawno się o tym dowiedziałem że nie tylko ja tak myślę...

Czy jednak w ogóle można zlikwidować przymusowe ubezpieczenia emerytalne? Jest to na szczęście możliwe nawet teraz, z tym, że sprawy zaszły tak daleko, iż nie ma już rozwiązań dobrych w tym sensie, że nikt na tym nie straci. Ale utrzymywanie przymusu ubezpieczeń emerytalnych będzie jeszcze gorsze, bo tracić będą na tym wszyscy, nie tylko ekonomicznie, ale również moralnie. Co zatem można zrobić?

Można zlikwidować przymus ubezpieczeń emerytalnych, a dla zapewnienia środków na wykonanie zobowiązań już zaciągniętych przez państwo, należałoby wprowadzić podatek celowy na emerytury i renty. W pierwszych latach jego wysokość nie różniłaby się od wysokości tak zwanej „składki” emerytalnej, ale w latach następnych podatek ten byłby coraz mniejszy, aż po upływie lat 40 mógłby zostać zupełnie zniesiony. Gdyby w początkach lat 90-tych utworzony został Fundusz Emerytalny, cała ta operacja przebiegłaby łatwiej i łagodniej, ale trudno. Wadą tego pomysłu jest to, że dwa pokolenia zostałyby obciążone tym podatkiem bez żadnego ekwiwalentu, zwłaszcza – pokolenie pierwsze. Ale zaniechanie tego będzie jeszcze gorsze, bo obciążeni zostaną wszyscy. A skoro minister Rostowski, w gorączkowym poszukiwaniu pieniędzy proponuje kosmetyczne zmiany, to czyż nie lepiej podjąć trud pozbycia się tego całego balastu?

ja kombinuje podobnie z tym że składki płacone są dalej , albo pracodawca płaci pracującemu odpowiednio więcej (to zostaje w rękach teraz pracujących i byłoby ich kapitałem emerytalnym) , a państwo zamiast wprowadzić podatek celowy na emerytury i renty (tak jak proponuje Stanisław Michalkiewicz) i wydawać szmal na pierdoły , zadłużać nas dalej zajmuje się spłatą starego systemu , szmal na to taki czy inny można znaleźć oszczędzając , tworząc chociażby taki "fundusz budowlany" itd

Czy jednak w ogóle można zlikwidować przymusowe ubezpieczenia emerytalne? Jest to na szczęście możliwe nawet teraz, z tym, że sprawy zaszły tak daleko, iż nie ma już rozwiązań dobrych w tym sensie, że nikt na tym nie straci. Ale utrzymywanie przymusu ubezpieczeń emerytalnych będzie jeszcze gorsze, bo tracić będą na tym wszyscy, nie tylko ekonomicznie, ale również moralnie.

stąd ta brakująca kwota wyliczona przez ZUS 250 mld do 400 mld w okresie tylko pierwszych 5ciu lat

Worek pisze:Jakie są koszty twoich propozycji kaminiak33?

169 mld tyle nam potrzeba , to są te KOSZTY o które pytasz , nie małe , ale z upływem czasu MALEJĄCE , skąd wziąć na to szmal podałem kilka przykładów...

tylko pewnie dla Ciebie tak jak i dla innych to brednie , pieprzenie oszołoma takiego jak ja i Stanisław Michalkiewicz , bańki macie tak zryte propagandą i tym otaczającym nas "DOBROBYTEM" , że żadne tłumaczenie do WAS nie trafi
Obrazek

ps

to też jest ciekawe http://www.bankier.pl/wiadomosc/Ile-kos ... 89487.html

Największym problemem polskiego systemu emerytalnego nie jest przyszły obniżony wiek emerytalny tylko obecne wysokie obciążenia związane ze świadczeniami wypłacanymi osobom, które po bardzo krótkim okresie składkowym i po odprowadzeniu stosunkowo niskich składek otrzymują relatywnie wysokie emerytury finansowane przez tych, którzy takich przywilejów nie mają i mieć już nie będą.

ze swojej strony dodałbym te wysokie obciążenia z czegoś się biorą , pensje ustalają se ci którzy od nas wymagają oszczędzania , politycy to pikuś ale ich koledzy "oddelegowani" do spółek skarbu państwa "Dniówka w wysokości od 4 do nawet 8 tysięcy złotych to wśród zarządzających giełdowymi spółkami standard. Dzięki posadzie w zarządzie państwowej firmy już w rok można zostać milionerem."

no ale oni muszą tyle zarabiać żeby nie kradli...

a WY co z tego macie ;)

Awatar użytkownika
kaminiak33
Minister
Minister

Postautor: kaminiak33 » 02 czerwca 2016, 15:22

Cynik pisze: A gdzie obiecane przez Kaczyńskiegp 3 mln mieszkań? Polak ciemny i głupi zagłosuje na obietnice, nie rozsądek. Choć i tego drugiego za wiele w parlamencie nie ma...

Obrazek to ich propozycja na "tańsze" mieszkania http://www.portalsamorzadowy.pl/gospoda ... 79365.html

premier Szydło zapowiedziała "bardzo ambitny program mieszkaniowy". Wskazała, że będzie on złożony z "kilku propozycji" m.in. tanich kredytów hipotecznych oraz tanich mieszkań. "Chodzi nam o to, by przy współudziale państwa, rodziny o średnich dochodach mogły mieć szansę uzyskania własnego mieszkania. To jest to założenie, które sobie stawiamy"

tani kredyt hipoteczny niska cena - koszt budowy miałby nie przekraczać 3 tys. zł za metr kw. Obrazek co myślicie o tym tanim kredycie , tani , czyli na jaki procent ? 50 m kw dla pięcioosobowej rodziny (a przecież o dzietność głównie tu chodzi) trudno nazwać MIESZKANIEM Obrazek

„Mieszkanie+": 20 zł/mkw. miesięcznie za wynajem mieszkania

Biorąc pod uwagę aktualne stawki z rynku wynajmu, 20 zł/m-c mocno wyróżnia się na jego tle. W danych serwisu Otodom.pl udostępnionych Bankier.pl wynika, że w kategorii mieszkań 38-60 mkw. średnia cena ofertowa w żadnym z dziewięciu analizowanych miast nie wynosi mniej niż 1000 zł. Za taką kwotę trudno jest wynająć nawet kilkunastometrowy pokój w Warszawie czy Wrocławiu, a co dopiero całe 50-metrowe mieszkanie. http://www.bankier.pl/wiadomosc/1000-zl ... 05822.html

Awatar użytkownika
Cynik
Moderator
Moderator

Postautor: Cynik » 02 czerwca 2016, 17:34

Ciekawe skąd grunty wezmą. A nie zrealizują tego nie mając władzy w miastach, a w tych miejsc będzie brakować, chyba że ruszą działki ....
"Patriotism is the virtue of the vicious." - O.Wilde

Wróć do „Prawo”