PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Wolność słowa

Konstytucja jako ustawa zasadnicza; dobre i złe strony. Właśnie w tym miejscu możesz wykazać, że prawo w Polsce jest dobre lub złe. Odkryj luki prawne i zaproponuj własne rozwiązania.

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Awatar użytkownika
mateuszjkl
Minister
Minister

Postautor: mateuszjkl » 12 stycznia 2014, 21:40

dla wielkich firm z zachodu, Japoni itp. owszem. dla Chińczyków jest stary Chiński model wszechogarniającego opłacania się wszystkim którzy mają jakąkolwiek nad tobą władzę. o WR, nie ma mowy, bo tak partyjny bonz zwinie ci interes w 5 minut jak się nie opłacisz.

Podaj konkretny przykład.

ElDario
Minister
Minister

Postautor: ElDario » 12 stycznia 2014, 21:57

Więc postanowiłeś "coś" napisać?
Problem, całe szczęście nie mój, polega na tym, że Cynik miał coś do powiedzenia.

Majaczysz chłopie, Cynik teraz dopiero pisał o Chinach i z moja tezą odnośnie zróżnicowania się akurat zgadza.

Mówienie o Chinach jako o jedności jest analogicznym błędem jak mówienie o całej UE jako państwie, czy USA jako jednym systemie.
Poskrobcie z wierzchu socjalistę a znajdziecie nazistę albo komunistę.

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator

Postautor: Worek » 12 stycznia 2014, 22:11

ElDario pisze:Majaczysz chłopie, Cynik teraz dopiero pisał o Chinach i z moja tezą odnośnie zróżnicowania się akurat zgadza.

Nie. Cynik naprawdę miał coś do powiedzenia w przeciwieństwie do ciebie.
ElDario pisze:Mówienie o Chinach jako o jedności jest analogicznym błędem jak mówienie o całej UE jako państwie, czy USA jako jednym systemie.

Słusznie. Tylko Cynik, w przeciwieństwie do ciebie, potrafił to wyjaśnić. KaPeWu?
"Poskrobcie z wierzchu konserwatystę a znajdziecie kogoś, kto przedkłada przeszłość nad jakąkolwiek przyszłość." - Frank Herbert

ElDario
Minister
Minister

Postautor: ElDario » 12 stycznia 2014, 22:16

Nie. Cynik naprawdę miał coś do powiedzenia w przeciwieństwie do ciebie.

Jasne przecież nic nie mówie tylko pisze ahaha.

Słusznie. Tylko Cynik, w przeciwieństwie do ciebie, potrafił to wyjaśnić. KaPeWu?

Stary, ja nie jestem podejrzanym na komendzie ażbym miał Ci cokolwiek wyjaśniać. Zwróciłem jedynie uwagę że mówienie Chiny w dyskusji o systemie gospodarczym jest bardzo mylące i ogólnikowe.

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator

Postautor: Worek » 12 stycznia 2014, 22:27

ElDario pisze:Jasne przecież nic nie mówie tylko pisze ahaha.

Jestem zdruzgotany. eh
ElDario pisze:Stary, ja nie jestem podejrzanym na komendzie ażbym miał Ci cokolwiek wyjaśniać.

Racja.
ElDario pisze:Zwróciłem jedynie uwagę że mówienie Chiny w dyskusji o systemie gospodarczym jest bardzo mylące i ogólnikowe.

Co? Wyjaśnij co masz na myśli.
"Poskrobcie z wierzchu konserwatystę a znajdziecie kogoś, kto przedkłada przeszłość nad jakąkolwiek przyszłość." - Frank Herbert

ElDario
Minister
Minister

Postautor: ElDario » 12 stycznia 2014, 23:34

Co?

wiadro.

patrz punkt wyżej.

Awatar użytkownika
Cynik
Moderator
Moderator

Postautor: Cynik » 13 stycznia 2014, 00:38

Skasujcie po 2 swoje ostatnie posty i nie było tematu, po co się drapać.

Nazgul, korupcja i wasalizm to niestety jedna z patologii drążących takie gospodarki. Tak samo jak brak wolności słowa - byli w stanie ocenzurować sieć. Zróżnicowanie właśnie przypadkiem daje pracowników chińskim koncernom, biedota ze wsi jedzie do miast szukać pracy za 150 dolarów miesięcznie. Te wielkie montownie trzeba też wyżywić. Foxconn to na przyklad tajwanska firma działająca na terenie Chin w strefach ekonomicznych jak ta w Shenzhen. Ta prywatna firma zatrudnia tylko w jednej z fabryk 400 tys pracowników (łącznie coś koło 1.2 mln) w Chinach nie ma niezależnych związków zawodowych, związki są podległe kierownictwu firmy bądź jeżeli to państwowa firma to władze wybiera urzędnik bądź pracodawca. Utworzenie niezależnych, z demokratycznymi wyborami przez pracowników zapowiedzieli właśnie w Foxconn ale pytanie z jaką swobodą. Wszystko by dać towar po zakontraktowanej cenie. Dlatego świat to akceptuje. Tak samo jak outsourcing IT z Indii zresztą.
"Patriotism is the virtue of the vicious." - O.Wilde

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 13 stycznia 2014, 17:07

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1348,title, ... aid=112042

http://www.wiadomosci24.pl/artykul/chin ... 54958.html

konkretny przykład

korupcja a raczej datki dla urzędników to ponad tysiąc letnia tradycja w chinach. bardzo bardzo powszechna i głęboka.
A poza tym uważam, że trzeba zakazać cyfr arabskich. ;)
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

Awatar użytkownika
Cynik
Moderator
Moderator

Postautor: Cynik » 13 stycznia 2014, 20:22

Proszę kilka innych scenek:
Pierwsze brutalne więd jak ktoś nie ma nerwów stalowych niech nie ogląda

http://m.youtube.com/watch?v=sa_9mxYAxy4
http://m.youtube.com/watch?v=XJBnHMpHGRY
http://m.youtube.com/watch?v=YeFzeNAHEhU
"Patriotism is the virtue of the vicious." - O.Wilde

Wróć do „Prawo”