PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Reforma śmieciowa

Konstytucja jako ustawa zasadnicza; dobre i złe strony. Właśnie w tym miejscu możesz wykazać, że prawo w Polsce jest dobre lub złe. Odkryj luki prawne i zaproponuj własne rozwiązania.

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Awatar użytkownika
Bilu1939
Moderator
Moderator

Reforma śmieciowa

Postautor: Bilu1939 » 06 lipca 2014, 15:16

Genialna reforma. W nagrodę zaprzęgłbym autora do zapieprzania w swoim miejscu zamieszkania. U mnie obrazki identyczne, każda altana obwarowana fotelami.
http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34 ... ikach.html

Jansen21
Wójt
Wójt

Postautor: Jansen21 » 06 lipca 2014, 15:54

To to jeszcze nic - pojemniki na segregowane odpady też są pełne i zbyt rzadko wywożone, ale skoro w kraju i w większości samorządów rządzi PO to nie jest to specjalnie nic dziwnego.

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 06 lipca 2014, 17:17

ok. to wina reformy czy nieudolnych samorządowców chcących oszczędzić? aby np. starczyło na nowego SUVa dla prezydenta Dutkiewicza bo starego rozwalił o tramwaj?
A po za ty uważam, że trzeba zakazać cyfr arabskich. ;)
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

Awatar użytkownika
Bilu1939
Moderator
Moderator

Postautor: Bilu1939 » 06 lipca 2014, 17:34

Na chłopski rozum (może zbyt idealistycznie jak na dzisiejsze czasy patrząc), dobrze napisana ustawa nie zostawiałaby złodziejskiego marginesu złym samorządowcom. Naprawdę Naz, rząd za nic nie odpowiada? Dwa, hałdy są ewidentnie wynikiem reformy (pojawiły po tym jak poinformowano o zmianach w wywózce).
"Konserwatysta jest wrogiem radykalizmu, zarówno prawicowego, jak i lewicowego. Konserwatysta jest patriotą, ale nie jest nacjonalistą. Konserwatysta jest zwolennikiem autorytetu i poszanowania władzy, ale jest wrogiem despotyzmu" - Janusz Radziwiłł.

Lolek00
Moderator
Moderator

Postautor: Lolek00 » 06 lipca 2014, 18:41

U mnie raz na jakiś czas zamawiają kontener i całe osiedle wywala swoje graty bez ograniczeń - tak było przed i po ustawie śmieciowej.

Śmieci typu stary tapczan - to i tak nigdy nie były rzeczy które zabierała jakakolwiek śmieciarka więc jaki to ma związek z ustawą śmieciową?

UŚ jest oczywiście zła z innych przyczyn o których pisano w temacie o niej ; o
Vivat et res publica et qui, illam regit

Awatar użytkownika
Bilu1939
Moderator
Moderator

Postautor: Bilu1939 » 06 lipca 2014, 21:25

Ma związek, jeśli dobrze rozumiem z częstotliwością ich wywożenia. Zamiast jednego/dwóch kursów na tydzień jest jeden na miesiąc. Ze skoszoną trawą jest to samo - z tego co obserwuje okolicę.
"Konserwatysta jest wrogiem radykalizmu, zarówno prawicowego, jak i lewicowego. Konserwatysta jest patriotą, ale nie jest nacjonalistą. Konserwatysta jest zwolennikiem autorytetu i poszanowania władzy, ale jest wrogiem despotyzmu" - Janusz Radziwiłł.

Awatar użytkownika
notkin
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: notkin » 07 lipca 2014, 18:18

U mnie to samo - burdel na kółkach. Jakiś czas temu skończył się harmonogram wywozów w mojej gminie i cały czas czekam na nowy, bo nie wiem kiedy wystawić kubeł. Niestety nigdzie nie ma informacji na temat nowych terminów odbioru ani nawet informacji kiedy się one pojawią.

Awatar użytkownika
Jojo
Minister
Minister

Postautor: Jojo » 07 lipca 2014, 18:54

To zależy od gminy. U mnie takich problemów nie ma. Gdy np. w połowie tygodnia święto to wywożą nawet w soboty lub do późnych godzin.
Ale gmina gminie nie równa. Płacę 10 zł od osoby i wszystko OK.
Największy przekręt PZPR to założenie PIS i przejęcie władzy jako prawica

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 07 lipca 2014, 19:09

a u mnie ok. o i co ?
A po za ty uważam, że trzeba zakazać cyfr arabskich. ;)
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

Aslana
Radny gminny
Radny gminny

Postautor: Aslana » 08 lipca 2014, 11:56

A mi się odechciało segregować. Co z tego że ja segreguję a przyjeżdża jedna śmieciarka i widzę że wszystko w jedno leci :/

Awatar użytkownika
Bilu1939
Moderator
Moderator

Postautor: Bilu1939 » 01 stycznia 2015, 15:56

Ktoś wie, czy dotyczy to tylko Poznania, czy jest może efektem tej wspaniałej reformy, o której mowa w tytule? Co na to GiODO :shock:
http://poznan.gazeta.pl/poznan/1,36037, ... __Dla.html

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator

Postautor: Worek » 01 stycznia 2015, 16:15

To jakiś kretyński artykół. Aby jakiś maniak dowiedział się, czegoś o mnie z moich śmieci, to wystarczy aby je zabrał przed śmieciarką. Z drugiej strony, nie ma żadnego argumentu za oklejaniem worków etykietą. Kompletny kretynizm dzienikarski. Albo ja nie rozumiem o co chodzi, w taki razie proszę o naukę.
"Poskrobcie z wierzchu konserwatystę a znajdziecie kogoś, kto przedkłada przeszłość nad jakąkolwiek przyszłość." - Frank Herbert

Awatar użytkownika
Marchewa
Administrator
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Marchewa » 01 stycznia 2015, 17:48

Rozwiązanie jest z tego co wiem stosowane w kilku miastach. Celem jest prawdopodobnie porównanie ilości śmieci z ilością opodatkowanych mieszkańców. Bo nie jest rzadkością zgłoszenie 1 zamieszkującego w domku produkującym kilkanaście worków śmieci tygodniowo. Wiecie słowiańska zaradność.
Spory polityczne trwają najdłużej gdy obie strony nie maja racji.
Gonzalez Suarez

Lolek00
Moderator
Moderator

Postautor: Lolek00 » 01 stycznia 2015, 18:22

Marchewa pisze:Bo nie jest rzadkością zgłoszenie 1 zamieszkującego w domku produkującym kilkanaście worków śmieci tygodniowo. Wiecie słowiańska zaradność.
Gorzej jak jest na odwrót ... niektórzy mają 4 osoby w domu i twierdzą że nie mają odpadów - słyszałem jednego takiego.
Vivat et res publica et qui, illam regit

Awatar użytkownika
Optymista
Minister
Minister

Postautor: Optymista » 03 stycznia 2015, 14:27

To chyba jakiś wymysł Poznania. Po to w Gdańsku w ramach nowej ustawy płaci się za metraż, a nie za liczbę ludzi zameldowanych, żeby było łatwiej ściągnąć kasę i uniknąć takich cyrków. Chociaż często takie rozwiązanie może być niesprawiedliwe, to sprawiedliwszego jednak nie widzę. Akurat tę zmianę w prawie uważam za dobrą. Tym bardziej, że w moim przypadku mogę wywieść więcej śmieci za mniej pieniędzy.
"Today's gonna be a good day :)

Wróć do „Prawo”