PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Reforma śmieciowa

Konstytucja jako ustawa zasadnicza; dobre i złe strony. Właśnie w tym miejscu możesz wykazać, że prawo w Polsce jest dobre lub złe. Odkryj luki prawne i zaproponuj własne rozwiązania.

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Lolek00
Moderator
Moderator

Postautor: Lolek00 » 03 stycznia 2015, 14:37

Samorządy miały do wyboru 3 opcje:

- od ilości osób
- od metrażu
- od wartości nieruchomości

Zdecydowana większość wybrała ilość osób.
Vivat et res publica et qui, illam regit

Awatar użytkownika
Kuba
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: Kuba » 03 stycznia 2015, 16:16

Optymista pisze:To chyba jakiś wymysł Poznania. Po to w Gdańsku w ramach nowej ustawy płaci się za metraż, a nie za liczbę ludzi zameldowanych, żeby było łatwiej ściągnąć kasę i uniknąć takich cyrków. Chociaż często takie rozwiązanie może być niesprawiedliwe, to sprawiedliwszego jednak nie widzę. Akurat tę zmianę w prawie uważam za dobrą. Tym bardziej, że w moim przypadku mogę wywieść więcej śmieci za mniej pieniędzy.

Akurat najsprawiedliwiej to było przed wprowadzeniem tej idiotycznej ustawy. W moim przypadku także taniej - i częściej śmieci były wywożone. Jednym z argumentów za było, że dzięki tej magicznej ustawie ludzie przestaną wywozić śmieci do lasu. Akurat dziś byłem w lesie, świeże hałdy śmieci w okopach. Tragedia.
Polacy jako Słowianie przez setki lat za naturalne środowisko zamieszkania mieli puszcze, łąki, lasy. Chęć likwidowania większej ilości ogródków działkowych równa się zamachowi na wartości narodowe.

Awatar użytkownika
Optymista
Minister
Minister

Postautor: Optymista » 03 stycznia 2015, 16:33

Kuba pisze:Akurat najsprawiedliwiej to było przed wprowadzeniem tej idiotycznej ustawy. W moim przypadku także taniej - i częściej śmieci były wywożone. Jednym z argumentów za było, że dzięki tej magicznej ustawie ludzie przestaną wywozić śmieci do lasu. Akurat dziś byłem w lesie, świeże hałdy śmieci w okopach. Tragedia.

No widzisz, to ja mam zupełnie inne spostrzeżenia niż Ty. W moim przypadku taniej, więcej, tak samo często + regularne wywózki wielkogabarytowe, których wcześniej nie było i czystrzy las 200m od domu.
"Today's gonna be a good day :)

Awatar użytkownika
notkin
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: notkin » 04 stycznia 2015, 09:53

U mnie drożej, a okoliczny lasek zasyfiony tak samo, albo nawet bardziej.

Wróć do „Prawo”