PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

REFERENDUM prezydenckie 2015

Konstytucja jako ustawa zasadnicza; dobre i złe strony. Właśnie w tym miejscu możesz wykazać, że prawo w Polsce jest dobre lub złe. Odkryj luki prawne i zaproponuj własne rozwiązania.

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Awatar użytkownika
notkin
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Re: REFERENDUM prezydenckie 2015

Postautor: notkin » 06 września 2015, 18:40

Ja kładę lachę na referendum.
"Najbardziej lękam się fanatyków liberalizmu... Poskrob liberała, a znajdziesz skrytego arystokratę." - Frank Herbert

Awatar użytkownika
mateuszjkl
Minister
Minister

Postautor: mateuszjkl » 06 września 2015, 19:26

Marchewa pisze:Gorsza. Jak byłem głosować to byłem jedyną osobą na 10 kartach listy z mojego osiedla.

U mnie jakaś innowacja i zakrywają podpisy innych kartką z wyciętym miejscem na swój podpis.

Awatar użytkownika
Cynik
Moderator
Moderator

Postautor: Cynik » 06 września 2015, 20:43

Abyś się podpisał w dobrym miejscu.... A nie w okienku sąsiada.
"Patriotism is the virtue of the vicious." - O.Wilde

Awatar użytkownika
mateuszjkl
Minister
Minister

Postautor: mateuszjkl » 06 września 2015, 20:55

Cynik pisze:Abyś się podpisał w dobrym miejscu.... A nie w okienku sąsiada.

Oczywiście ten co zakrywa też się może pomylić. Sam nie sprawdziłem czy podpisuję przy swoim nazwisku...

Awatar użytkownika
Cynik
Moderator
Moderator

Postautor: Cynik » 07 września 2015, 06:22

Swoją drogą społeczeństwo jak widzicie olewa referenda. Politycy wypaczyli ideę, ale winnym porażki referendum jest PAD, więc lepiej dla niego aby w przyszłości żadnego nie organizował.

motomaniak
Radny wojewódzki
Radny wojewódzki

Postautor: motomaniak » 07 września 2015, 07:02

Ja wiedziałem, ze tak będzie :)

po co posłowie tam siedzą w tym sejmie jak za każdą pierdołą mają referenda zwoływać? to wypaczenie tego narzędzia. Naród pokazał jakie ważne dla kraju były te pytania :) Ja też nie psozedłem, choć miałem chęć pójść i na karcie napisać: "Wsadziliście psu pod ogon 100 mln zł"

będzie to nauczka na przyszłość, żeby takiej głupoty nie robić, a jeśli nawet w porywie strachu lub nacisku się zwoła, to w czas odwołać przyznając się do błędu

ElDario
Minister
Minister

Postautor: ElDario » 07 września 2015, 07:15

Swoją drogą społeczeństwo jak widzicie olewa referenda.

Pierwsze pytanie jest niekonstytucyjne, drugie nieprecyzyjne (czy odpowiesz tak czy nie - nie wiadomo właściwie ocb), trzecie nieaktualne bo już przegłosowane w parlamencie.

To akurat że Polacy nie poszli na referendum dobrze świadczy o Polakach - że nie dali z siebie zrobić baranów i nie poszli na nic nie znaczące referendum.
Poskrobcie z wierzchu socjalistę a znajdziecie nazistę albo komunistę.

Jansen21
Wójt
Wójt

Postautor: Jansen21 » 07 września 2015, 10:22

Cynik pisze:Swoją drogą społeczeństwo jak widzicie olewa referenda. Politycy wypaczyli ideę, ale winnym porażki referendum jest PAD, więc lepiej dla niego aby w przyszłości żadnego nie organizował.

Raczysz żartować z tym: "winnym" albo masz wyjątkowo złą wolę aby za koszmarny i kosztowny błąd byłego prezydenta i platformy obciążać nowego prezydenta. I wcale nie "widać, że społeczeństwo olewa referenda" ponieważ ta szopka w wykonaniu PO nie miała nic wspólnego z prawdziwym normalnym referendum z konkretnym pytaniem na tak lub na nie.

PiSkorz
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: PiSkorz » 07 września 2015, 11:51

Platforma próbuje swoją referendalną klęskę zrzucić na prezydenta Andrzeja Dudę . Poseł Protasiewicz twierdzi że obecny prezydent mógł odwołać referendum zarządzone przez prezydenta Komorowskiego a tym samym uniknęlibyśmy straty ponad 100 mln złotych .

Zastanawiam się czy przez Protasiewicza przemawia głupota czy wyrachowanie . Każdy człowiek logicznie myślący wie że Prezydent Duda nie mógł tego referendum odwołać . Ale widocznie w Platformie ludzi normalnych przy zdrowych zmysłach już nie ma .

Owszem prezydent Duda mógłby odwołać referendum Komorowskiego ale musiałby wnieść do sejmu projekt ustawy i dopiero na tej podstawie , jeżeli by sejm i senat uchwaliły tę ustawę co jest bardzo wątpliwe , mógłby referendum odwołać .
Innej możliwości nie ma .

Dzisiaj gdy wielu oszustom z Platformy zagraża odpowiedzialność karna próbują odwrócić kota ogonem . Uważają pewnie że jeszcze nie wszystko stracone .

http://niezalezna.pl/70645-platforma-be ... je-odwolac
"Upadliśmy poniżej progu cywilizacyjnego."
T. Jasudowicz

Klamot88
Wójt
Wójt

Postautor: Klamot88 » 07 września 2015, 11:54

Obrazek
1. Komorowski zarządził.
2. Senat głosami PO i PSL wniosek poparł.
3. Rząd olał i nie promował.
4. Kopacz mówiła, że odwołać nie wolno, bo to niezgodne z Konstytucją, a Borusewicz (PO) dodał że ewentualne odwołanie to "demolowanie systemu prawnego".
5. Za klęskę referendalną odpowiada Andrzej Duda, bo nie odwołał choć PSL prosił i to przez niego wtopiliśmy 100mln zł.

I tu można by zakończyć. Ot kolejny mistrz intelektu wyrzuca z siebie niezmierzone pokłady żenady.

Ale to nie jest zabawne tylko perfidnie obmyślone. Zamieszanie przy referendach sprawia, że jego słowa skierowane są do ludzi, którzy nie interesują się sprawą i do końca rozróżniają jedno referendum od drugiego. To do nich jest kierowany ten przekaz i to im Protasiewicz chce wtłaczać do głowy taką wersję, licząc że rzucając błotem zawsze coś się przyklei.

Wyjątkowo obrzydliwe.

Dodam tylko, że organizator tego referendum przegrał wybory 24 maja. Przez następne 2 miesiące był dalej prezydentem i nie zrobił nic, aby : a) wypromować to referendum b) odwołać tą hucpę. Przez te 2 miechy politycy PO i PSL dalej widzieli sens tego referendum i nie apelowali o odwołanie do Bronka, którego popierali. Dopiero po 6 sierpnia odważyli się na apele (PSL) do nowego prezydenta aby to odwołał <lol>. BK miał miesiąc przed referendum bo został bezrobotny i miał czas, aby włączyć się w kampanię promocyjną, ale wolał chodzić po zaprzyjaźnionych mediach i wypłakiwać jak to go wygwizdywano w kampanii :(

Awatar użytkownika
mateuszjkl
Minister
Minister

Postautor: mateuszjkl » 07 września 2015, 19:34

"W przeciwieństwie do referendum w sprawie wejścia do UE kiedy to tłuczono to głów ludziom, że MUSZĄ iść, głosowano dwa dni i bardzo martwiono się o frekwencje tym razem media całkowicie zignorowały referendum. Nie powiedziano co ludzie mają robić, jak głosować, kto jest wrogiem, nie powiedziano, że absolutnie muszą iść bo w przeciwnym wypadku będzie koniec świata. Tak głupia jest demokracja. Ludzie nie wiedzieli co robić, bo im nie powiedziano w telewizji więc zostali w domach. Demokracja to system dla hołoty budowany przez hołotę jak powiedział klasyk o... socjalizmie." - Moraine

Ilu jest tych co nie zagłosowali przez "głupie pytania" 5% uprawnionych? Gdzie reszta? Pytam znajomych..."a co/jak/gdzie/kiedy?".

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 07 września 2015, 20:02

Media nie zrobiły kampanii informacyjnej powieważ praktyczne wszyskie były przeciw...
A po za ty uważam, że trzeba zakazać cyfr arabskich. ;)
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

Awatar użytkownika
gazda
Minister
Minister

Postautor: gazda » 07 września 2015, 20:42

Cynik pisze:Swoją drogą społeczeństwo jak widzicie olewa referenda. Politycy wypaczyli ideę, ale winnym porażki referendum jest PAD, więc lepiej dla niego aby w przyszłości żadnego nie organizował.

Jak deszcz będzie padał to też będzie wina Dudy. :lol:
Wszędzie tam, gdzie bezwzględny liberalizm dochodzi do stanowczej przewagi, następuje stopniowa likwidacja narodu, jego typu i indywidualności. - Zygmunt Balicki

Awatar użytkownika
Optymista
Minister
Minister

Postautor: Optymista » 08 września 2015, 07:35

No cóż, byłem na referendum i swój głos oddałem. Nie zmienia to faktu, że szedłem dosłownie wściekły - wiedziałem, że idąc poniekąd legitymizuje partyjne zagrywki i daje z siebie zrobić idiotę. Szczęście w nieszczęściu jest takie, że ta farsa będzie miała 1 akt, a nie 2.
"Today's gonna be a good day :)

Awatar użytkownika
Cynik
Moderator
Moderator

Postautor: Cynik » 08 września 2015, 10:56

No to widzisz, co z tego że Komorowski zwołal, ale Duda nie miał tyle rozsądku aby odwołać, to jeszcze zacząl snuć własne. I kto wyszedł na kretyna? Naród. Jako obywatel do referendum poszedłem, jest złą praktyką niechodzenie nawet na najgłupsze, ale to jest urok demokracji aby chodzić na nie. Z tym że 100 baniek poszlo w piach, referendum nieważne. A takto mielibyśmy jasne za i przeciw punktowi widzenia opozycji i ustępującej partii.
Tak, miłościwie nam panujący Prezydent Andrzej Duda jest winien takiej oceny referendum przez społeczestwo, niskiej frekwencji. Za cyrk jaki odwalił proponując dopisanie jeszcze głupszych pytań, a potem ustalając termin na wybory. Ludzie nie poszliby na wybory nie chcąc legitymować działań PiSu, zupełnie tak samo jak nie poszli teraz nie chcąc legitymować aktualnej wladzy. Senat widać się przydaje, przywołał władcę marionetek do porządku.

Panie Jarosławie Kaczyński - oddaj pan teraz te 100 milionów za referendum, które wypaczyły pańskie marionetki!

Wróć do „Prawo”