PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Psychotest - polityczny kompas

Jak przebiegają podziały polityczne w naszym kraju? Jakie partie są na czasie? Polemika na temat programów, stanowisk i działań partii politycznych w Polsce

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Awatar użytkownika
Ambioryks
Poseł
Poseł

Postautor: Ambioryks » 23 lutego 2008, 22:07

Nazgul pisze:Jaka jest różnica pomiędzy posiadaniem 100 zł i 1% podatkiem a posiadaniu 1000 i 10 % podatkiem? Taka, że zostaje Ci 900zł a nie 99zł.

Oczywiście, ale zauważ, że Finowie i Szwedzi, w przeciwieństwie do polaków, nie mieli nigdy systemu komunistycznego w wydaniu sowieckim ani podobnym.
Nazgul pisze:O dziwo Finowie, Szwedzi itd nie padli na twarz i są jednoczesnie najbogatsi w Europie a poziom życia jest najwyższy.

To tylko potwierdza tezę, że niewola wcale nie musi oznaczać nędzy, a wolność wcale nie musi oznaczać dobrobytu.

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 24 lutego 2008, 12:37

1. Zgadza się.
2. do standardów Fińskich interwencji droga daleka
A po za ty uważam, że trzeba zakazać cyfr arabskich. ;)
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

Awatar użytkownika
Ambioryks
Poseł
Poseł

Postautor: Ambioryks » 31 lipca 2008, 19:02

Przedstawiam wybrane przeze mnie odpowiedzi w Wielkim Teście Politycznym i zapraszam do dyskusji:

1) Aborcja: Z całą pewnością płód w początkowej fazie rozwoju nie jest człowiekiem. Nie oznacza to jednak, że można dopuścić na aborcję bez ważnych przyczyn. Aborcja powinna być dopuszczalna jedynie w początkowym okresie rozwoju z powodów takich jak zagrożenie życia lub zdrowia matki, upośledzenie dziecka lub poczęcie w wyniku gwałtu

2) Duma z polskości: Nikt nie wybiera swojej narodowości dlatego nie może być ona przedmiotem chluby ani wstydu

3) Prawo karne: wahałem się miedzy Kara ma być przede wszystkim sprawiedliwą odpłatą za przestępstwo. Ponadto winna pełnić funkcję prewencyjną – odstraszać potencjalnych przestępców. Pozostałe aspekty kary są drugorzędne. W niektórych przypadkach konieczne może być zastosowanie kary śmierci, Najważniejszą spośród wszystkich funkcji kary jest prewencja. Kara może być nawet nieproporcjonalnie surowa do popełnionego przestępstwa byleby odstraszała innych , a "Podstawową funkcją kary jest zapewnienie społeczeństwu bezpieczeństwa poprzez izolację groźnych dla niego przestępców.", ale bez zdania "Najdalej idącą sankcją karną powinna być kara dożywocia." W końcu zaznaczyłem drugą odpowiedź.

4) Kościół powinien: wahałem się między "utracić przywileje podatkowe, rozliczyć się ze swojego majątku i przestać mieszać się do polityki a zabierać głos na tematy związane z polityką o ile dotykają one bezpośrednio zasad wiary

5) Rodzina: W większości wypadków najlepiej sprawdzającym się modelem rodziny jest model tradycyjny, nie oznacza to jednak, że sytuacja w której kobieta pracuje zarobkowo, a mężczyzna zajmuje się domem jest nienaturalna. Wszystko zależy od predyspozycji małżonków. Wszelka ingerencja z zewnątrz (zachęcanie kobiet do podjęcia pracy zarobkowej albo namawianie do pozostania w domu) jest niepotrzebna.

6) Mniejszości: Z faktu przynależności do mniejszości nie powinny wynikać żadne szczególne przywileje.

7) Cel uświeca środki: Od realizacji nawet najszlachetniejszego celu ważniejsza jest wierność zasadom

8) Pary homoseksualne: Małżeństwo jest tradycyjnie związkiem mężczyzny i kobiety, można jednak umożliwić parom homoseksualnym rejestracje ich związków co pozwoliłoby korzystać z części przywilejów zarezerwowanych dla małżeństw (ale bez prawa do adopcji dzieci).

9) Dostęp do broni palnej: Przestępcy mają dostęp do broni niezależnie od tego, jak restrykcyjny jest dostęp do niej dla zwykłych obywateli. Dlatego właśnie należy ułatwić zdobywanie broni przez osoby niekarane. Ingerencja państwa powinna ograniczyć się do rejestrowania broni palnej i przechowywania informacji o niej.

10) Eutanazja: Życie jest własnością człowieka i może on nim dowolnie rozporządzać. Eutanazja powinna być w pełni legalna. [od siebie dodam tylko, że wolałbym, żeby każdy samobójca popełniał sampbóstwo samodzielne, zamiast mieszać w to innych - a poza tym, że eutanazja tylko wtedy, kiedy jej życzenie zostało wcześniej wyraźnie napisane lub wypowiedziane przez chorego]

11) Narkotyki: wahałem się między: Posiadanie i używanie narkotyków jest prywatną sprawą każdego obywatela. Państwo nie ma prawa zakazywać zażywania jakichkolwiek substancji, nawet gdy są one szkodliwe a Prawo antynarkotykowe jest nazbyt restrykcyjne. Szkodliwość narkotyków miękkich jest porównywalna do szkodliwości wielu innych, dostępnych legalnie substancji. Dlatego właśnie należy skończyć z hipokryzją i umożliwić legalny obrót i posiadanie narkotyków miękkich.

12) Źródło zła: Pierwiastek zła jest elementem ludzkiej natury. Cywilizacja, a także normy społeczne i obyczajowe służą powstrzymywaniu tego zła. [co nie oznacza, że uważam, że człowiek jest z natury zły - bo ma w sobie zarówno dobro, jak i zło]

13) Handel ziemią: Ziemia jest takim samym towarem jak każdy inny, powinna więc być poddana normalnym regułom gry rynkowej

14) Demonstracje na terenach publicznych powinny być w pełni legalne i niezależne od decyzji władzy bez względu na to jakie treści propagują.

15) Cenzura: Państwo nie może w żaden sposób ograniczać wolności wypowiedzi.

16) Płaca minimalna: Wszystkie płace powinny być ustalane rynkowo, a nie poprzez odgórne rządowe dyrektywy. Narzucenie płacy minimalnej nie tylko generuje niepotrzebne koszty dla gospodarki, ale także zwiększa bezrobocie likwidując część słabiej płatnych miejsc pracy.

17) Polityka monetarna: Wartość pieniądza powinna być oparta na standardzie złota. Tylko pieniądz sztywno związany kursem z kruszcem może oprzeć się manipulacjom polityków i zapobiec wzrostowi inflacji.

18) Jaki podatek jest najsprawiedliwszy? zgodnie z ideą uważam, że: Żaden narzucony siłą podatek nie może być sprawiedliwy. , ale jeżeli już jakiś miałby być, to: Dochodowy podatek liniowy. Jest sprawiedliwy, ponieważ każda zarobiona przez człowieka złotówka jest opodatkowana w ten sam sposób. A bogaci płacą proporcjonalnie wyższe kwoty od ubogich.

19) Własność prywatna jest najefektywniejszą formą własności. Firmy państwowe stanowiące kulę u nogi gospodarki powinny zostać sprywatyzowane, co odciąży podatników i zlikwiduje niepotrzebne polityczne synekury.

20) Państwowe regulacje: Wolny rynek najlepiej dba o potrzeby konsumentów i nie potrzebuje do tego państwowych regulacji. Państwo powinno usunąć wszystkie normy prawne, które wywierają szkodliwy wpływ na gospodarkę i zakłócają procesy rynkowe

21) Jaka część Produktu Krajowego Brutto (wartość pieniężna wszystkich wytworzonych towarów i wykonanych usług) powinna podlegać redystrybucji przez państwo? Zgodnie z zasadą uważam, że: Tylko tyle ile państwo otrzyma z dobrowolnych datków - ale jeżeli nie, to najwyżej 10%.

22) Podatek spadkowy powinien zostać zniesiony. Jest przejawem żerowania państwa na ludzkiej tragedii i osłabia ludzką motywację do cięższej pracy w celu przekazania po śmierci majątku bliskim.

23) Ubezpieczenia społeczne: Państwo nie ma prawa decydować za obywateli jak mają dysponować swoimi pieniędzmi. Jeśli ktoś nie chce opłacać ubezpieczenia zdrowotnego ani oszczędzać na emeryturę to jest to jego prywatna sprawa.

24) Ochrona środowiska: no cóż, chciałbym zaznaczyć: Człowiek nie jest w stanie wyniszczyć środowiska w skali całej planety, dlatego gwałtowne podnoszenie alarmu jest nie na miejscu. Niepotrzebne są również nadmierne państwowe regulacje - w praktyce ta działalność biznesowa, która wyniszcza środowisko okazuje się na dłuższą metę nieopłacalną. To wolny rynek, a nie państwowe nakazy i zakazy prowadzą do wzrostu zalesienia i najlepiej dbają o środowisko naturalne., i kiedyś nawet tak zaznaczyłem, jednak później doszedłem do wniosku, że niestety z doświadczenia wiadomo, że: Pozostawiony samemu sobie człowiek wyniszcza środowisko naturalne i rabuje zasoby naturalne naszej planety. Obowiązkiem państwa jest ograniczenie szkodliwego wpływu działalności człowieka na przyrodę. Środkiem do osiągnięcia tego celu są państwowe regulacje i kontrole w zakresie zanieczyszczenia środowiska, a także nacjonalizacja terenów o szczególnym znaczeniu przyrodniczym. Niestety.

25) Szkolnictwo: Państwo nie może ingerować w rynek usług edukacyjnych. Szkoły powinny być wyłącznie prywatne i działać tak jak przedsiębiorstwa – bez żadnego wsparcia ze strony państwa, nawet poprzez bon edukacyjny. Ponadto należy znieść przymus edukacyjny. To rodzice, nie państwo powinno decydować o tym w jaki sposób kształcone i wychowywane będą dzieci. [i nie spowodowałoby to znaczącego wzrostu analfabetyzmu. Każdy normalnie myślący rodzic chce zapewnić swoim dzieciom wykształcenie. A rodziców z rodzin patologicznych można pozbawić praw rodzicielskich.]

26) Imigracja prawidłowo wykorzystana jest pożyteczna. Zamiast ograniczać imigrację lepiej pracować nad ich asymilacją oraz zdolnością gospodarki do wchłonięcia nowych rąk do pracy

27) Podsłuchy: wahałem się między: Obywatele mogą być podsłuchiwani tylko w szczególnych przypadkach podejrzenia o popełnienie poważnego przestępstwa, po wyrażeniu zgody przez sąd. a Państwo nie ma prawa podsłuchiwać swoich obywateli., ale ostatecznie zaznaczyłem to drugie.

28) Kto powinien rządzić państwem? - i to jest pytanie, na które nie ma w tym teście żadnej odpowiedzi odpowiadającej mojemu poglądowi. Uważam, ze wszystko jedno, kto rządzi, a ważne jest tylko to, jak rządzi - w tym wypadku ile wolności gwarantuje swoim podwładnym. Jeżeli już miałbym wybrać coś z tego, to wahałbym się między: Jednostka obdarzona szczególnym autorytetem a Większość pod warunkiem poszanowania praw mniejszości. [ode mnie: zdaję sboe sprawę, że to nie jest do końca realne, bo sprzeczność zdań i poglądów musi prowadzić do niezgodności, ale mimo to uważam to za optymalne]

29) Habeas Corpus: Nikt nie może być więziony bez wyroku sądu . [co innego zatrzymanie na 48 godzin lub aresztowanie do orzeczenia wyroku].

30) Rasy: Możliwe, że rasy i nacje nie są sobie równe, ale nie może to wpływać na prawo, które powinno być niedyskryminujące i jednakowe dla wszystkich

Awatar użytkownika
Ambioryks
Poseł
Poseł

Postautor: Ambioryks » 25 sierpnia 2008, 15:38

Moje wyniki z dzisjaj w politicalcompass:

Economic Left/Right: 7.75
Social Libertarian/Authoritarian: -5.13

Awatar użytkownika
Ambioryks
Poseł
Poseł

Postautor: Ambioryks » 06 grudnia 2008, 13:44

Dzisiaj wyszło mi:

Economic Left/Right: 8.38
Social Libertarian/Authoritarian: -6.31

Czyli coraz lepiej. :)

Probos
Radny gminny
Radny gminny

Postautor: Probos » 09 marca 2011, 13:29

Economic Left/Right: 6.00
Social Libertarian/Authoritarian: 1.85

Jestem prawie tam, gdzie Milton Friedman, tak więc zgodnie z moimi dotychczasowi przekonaniami na swój własny temat. :D

Awatar użytkownika
mateuszjkl
Minister
Minister

Postautor: mateuszjkl » 06 kwietnia 2014, 17:06

http://quiz.libertarianin.org/

Tu taki krótki nie męczący człowieka wieloma pytaniami .

Awatar użytkownika
Clint Eastwood
Minister
Minister

Postautor: Clint Eastwood » 06 kwietnia 2014, 17:22

Wolność obyczajowa: 60%
Wolność gospodarcza: 60%

Słowa kluczowe: parlamentaryzm, biurokratyzm, interwencjonizm, trzecia droga, dystrybucjonizm, neutralność światopoglądowa, demokracja bezpośrednia, utylitaryzm,

Opis: Centryści preferują kompromis w kwestii kontroli rządu nad gospodarką i indywidualnymi zachowaniami ludzi. W zależności od problemu, czasem wspierają ingerencję rządu, a czasem indywidualną wolność wyboru. Centryści chlubią się otwartym umysłem, sprzeciwiają się ekstremom politycznym i podkreślają wagę praktycznego podejścia do rozwiązywania problemów.

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 06 kwietnia 2014, 17:42

fajny test. Theacher została komunistką :D
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

Awatar użytkownika
Anubis
Poseł
Poseł

Postautor: Anubis » 06 kwietnia 2014, 17:57

mateuszjkl pisze:http://quiz.libertarianin.org/

Tu taki krótki nie męczący człowieka wieloma pytaniami .

Słaby ten test. W kwestii światopoglądowej jest za mało pytań i zbyt ogólnikowe, aby dobrze sklasyfikować.

Wyszło mi: Wolność obyczajowa: 80%
Wolność gospodarcza: 50%

I na najbliższą grupę wybrało mi lewicę :lol: .

Awatar użytkownika
NRohirrim
Prezydent
Prezydent
Kontaktowanie:

Postautor: NRohirrim » 06 kwietnia 2014, 17:59

Wolność obyczajowa 80%
Wolność gospodarcza 20%

Potwierdzam, że mało pytań.
,,Lepiej żeby mowa była lepsza od ciszy, lub milcz'' - Dionizos z Halikarnasu

Awatar użytkownika
mateuszjkl
Minister
Minister

Postautor: mateuszjkl » 06 kwietnia 2014, 19:43

Pewno beda dobudowywac pytań , quiz powstał z parę dni temu , ale odpowiedzi naprawdę są banalne na które można mówić tak albo nie . Przynajmniej dla mnie .Aby ostatnie pytanie dałem na trudno powiedzieć bo dali pbnizenie podatków a nie ich likwidację ;).

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 06 kwietnia 2014, 19:47

pytanie o służbę wojskową też z czapy.

Awatar użytkownika
Anubis
Poseł
Poseł

Postautor: Anubis » 06 kwietnia 2014, 21:04

mateuszjkl pisze:Pewno beda dobudowywac pytań , quiz powstał z parę dni temu , ale odpowiedzi naprawdę są banalne na które można mówić tak albo nie . Przynajmniej dla mnie .Aby ostatnie pytanie dałem na trudno powiedzieć bo dali obnizenie podatków a nie ich likwidację ;).

Prawie wszystkie pytania gospodarcze się nie kwalifikują na zdecydowane tak lub nie. Powinny być konkretne przykłady regulacji, np dotyczące pensji minimalnej, praw pracowniczych, umów o pracę, określonych podatków itd.

Pytania światopoglądowe w zasadzie dotyczą tylko inwigilacji i cenzury i na tej podstawie klasyfikuje prawicę i lewicę. To kompletnie bez sensu. Nie ma nic o multi-kulti, imigrantach, homosiach, tradycyjnych wartościach, patriotyzmie itd.

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 06 kwietnia 2014, 22:14

tylko ja się zastanawiam jak kwalifikować lewica-prawica na podstawie cenzury i inwigilacji - skoro lewicowcy z nimi walczą a prawicowcy wprowadzają.

Wróć do „Lewica - Centrum - Prawica”