PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

REALNE osiągnięcia rządu Donalda Tuska

Jak przebiegają podziały polityczne w naszym kraju? Jakie partie są na czasie? Polemika na temat programów, stanowisk i działań partii politycznych w Polsce

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

buntownik7
Stażysta
Stażysta

REALNE osiągnięcia rządu Donalda Tuska

Postautor: buntownik7 » 24 maja 2011, 10:17

Jestem z wykształcenia politologiem i chociażby z tego powodu staram się być obiektywny. Nie ukrywam, że posiadam własne (często krytyczne) poglądy chciałbym usłyszeć u schyłku 4-letniej kadencji tego rządu o jego powtarzam REALNYCH sukcesach.

W rozmowach z ludźmi, którzy uważają się za ekspertów w sprawach polityki, na moje pytanie, żeby wymienił parę sukcesów rządów PO-PSL przeważnie wymienia się:
-polepszenie relacji z Rosją ( hehe) :)
-cieplejsze stosunki z Niemcami
-"liczą się z nami w Europie" (hehe) :)
-"prywatyzacja, wolę trochę dopłacić, ale jeździć fajnymi pociągami" (hehe) :)
-dopalacze i walka z nimi
-"lepsze to niż PiS..."

oprócz tego często spotkałem się ze sprawami o charakterze lokalnym więc tego nie dodaję, bo to naturalne, że poseł z okręgu z którego został wybrany zawsze coś "ugra" dla powiatu czy gminy (przynajmniej powinien). Ale wracając do wcześniej wypisanych...

Ja na prawdę nie chcę już być uszczypliwy i mało pomysłowy, ale czy pierwsze trzy i ostatnie "osiągniecia" to nie są REALNE sukcesy.... Public relations???!
Pomijam polepszone relacje z Rosją ( czego znamienitym przykładem jest katastrofa smoleńska... - oczywiście ironia wielkiego kalibru!), ale czy MY (zwykli obywatele) mamy coś z tych pięknych uśmiechów i poklepywań po barkach?! Czy normalnemu obywatelowi, który żyje od "pierwszego do pierwszego" pomagają uściski dłoni Tuska z Merkel czy innymi pryncypałami Europy!?

Wydaje mi się, że nie! jakie polepszone relacje z Niemcami, jak gazociągi z Rosją omijają Polskę... Co mamy z tych miłych "gestów" czy przybyło w portfelu? Czy dzięki uśmiechowi Premiera Tuska kupili rodzice swojemu dziecku nową zabawkę, czy ubranka?
Często spotykam się z kolokwialnymi określeniami rządów PO-PSL, może pominę te wulgarne, a zaprezentuje określenie pewnego emeryta, który miesięcznie dostaje nieco ponad 700zł (a najbardziej boli go to, że Ci którzy go "obijali" w stanie wojennym trzy razy więcej...)
Ów emeryt nazwał rząd Tuska: "bajkowym rządem", opowiadającym o Irlandii i krajem mlekiem i miodem płynącym, a w ukryciu szkodzącym Polakom. - określenie to każdy może ocenić indywidualnie...

"lepsze to niż PiS" to chyba wystarczający dowód na to, że ideowość i jako taka odpowiedzialność za kraj powoli wymiera. Jeden z wyborców PO (podkreślam PO) powiedział, że już wolałby nielubianego w Europie "Kaczora" niż śmiejącego się Tuska i drożyzny na stacjach benzynowych w sklepach etc. I tutaj znowu odwołanie do tego co nam po pięknych i ciepłych relacjach z krajami Europejskimi, jak pożytku z tego żadnego...

Dopalacze - sukces ale w 60%. Fakt, że sklepy z dopalaczami zostały "wypalone", ale co z tego jak wszystko przeniosło się do "podziemia", a handel w internecie kwitnie.
Zniżki dla studentów - 51% - fajny zabieg, bo niby zniżka podwyższona, ale co z tego jak VAT wzrósł i wychodzi na to samo :)
Prywatyzacja, autostrady??? .....

Śledząc poczynania co niektórych ministrów odnoszę często wrażenie, że są oni ministrami Ministerstwa Głupich Kroków z Monthy Pythona...

Nie będę tutaj poruszał kwestii dziury budżetowej, długu publicznego, drożyzny i innych kontrowersji bo w końcu mamy rozmawiać o sukcesach, także jestem ciekawy waszych opinii.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Marchewa
Administrator
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Marchewa » 24 maja 2011, 11:26

buntownik7 pisze:Często spotykam się z kolokwialnymi określeniami rządów PO-PSL, może pominę te wulgarne, a zaprezentuje określenie pewnego emeryta, który miesięcznie dostaje nieco ponad 700zł (a najbardziej boli go to, że Ci którzy go "obijali" w stanie wojennym trzy razy więcej...)
Ów emeryt nazwał rząd Tuska: "bajkowym rządem", opowiadającym o Irlandii i krajem mlekiem i miodem płynącym, a w ukryciu szkodzącym Polakom. - określenie to każdy może ocenić indywidualnie...

A tak z ciekawości to co uważasz za alternatywę? Poza św. Mikołajem.
Spory polityczne trwają najdłużej gdy obie strony nie maja racji.
Gonzalez Suarez

Paw
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: Paw » 24 maja 2011, 11:32

Po pierwsze: odsunął od władzy PiS.

Nawiasem mówiąc, co by było obecnie z relacjami polsko-rosyjskimi, gdyby Kaczyńskich nie olśniło w 2007 roku? Mimo wielkich starań PiS, jako opozycji, relacje w 2011 r. nie są tak złe, jakie były za ich rządów.

Awatar użytkownika
Waga
Minister
Minister

Postautor: Waga » 24 maja 2011, 12:02

Paw pisze:Po pierwsze: odsunął od władzy PiS.

Też mi osiągniecie :lol:

Paw pisze:Nawiasem mówiąc, co by było obecnie z relacjami polsko-rosyjskimi, gdyby Kaczyńskich nie olśniło w 2007 roku? Mimo wielkich starań PiS, jako opozycji, relacje w 2011 r. nie są tak złe, jakie były za ich rządów.

Jak dotąd od 20 lat po żadnym polskim rządzie ruscy się tak nie przejechali jak po Tusku i jego ministrach po katastrofie smoleńskiej. To jest to ocieplenie?

buntownik7 pisze:Nie ukrywam, że posiadam własne (często krytyczne) poglądy chciałbym usłyszeć u schyłku 4-letniej kadencji tego rządu o jego powtarzam REALNYCH sukcesach.

Realne osiągnięcia tego rządu to drobiazgi, niektóre owszem może i ważne ale to tylko drobiazgi.
"Nie ma takiego okrucieństwa ani takiej niegodziwości, której nie popełniłby skądinąd łagodny i liberalny rząd, kiedy zabraknie mu pieniędzy." Alexis de Tocqueville

Paw
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: Paw » 24 maja 2011, 12:11

Waga pisze:Realne osiągnięcia tego rządu to drobiazgi, niektóre owszem może i ważne ale to tylko drobiazgi.
Czyli tylko to, co może "PiS" dostrzec, zrozumieć i uznać.

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator

Postautor: Worek » 24 maja 2011, 12:19

Waga pisze:Też mi osiągniecie

No fakt. Nie było to specjalnie trudne skoro PiS sam się wyłożył jak długi.

Paw pisze:Czyli tylko to, co może "PiS" dostrzec, zrozumieć i uznać.

Dokładnie. Z "osiągnieciami" obu Kaczyniaków do kupy wziętych.
"Poskrobcie z wierzchu konserwatystę a znajdziecie kogoś, kto przedkłada przeszłość nad jakąkolwiek przyszłość." - Frank Herbert

Awatar użytkownika
Waga
Minister
Minister

Postautor: Waga » 24 maja 2011, 12:22

Paw pisze:Czyli tylko to, co może "PiS" dostrzec, zrozumieć i uznać.

Z tego co się orientuje to PiS nie uznaje żadnych realnych osiągnięć bo uważa, że ich nie ma.
"Nie ma takiego okrucieństwa ani takiej niegodziwości, której nie popełniłby skądinąd łagodny i liberalny rząd, kiedy zabraknie mu pieniędzy." Alexis de Tocqueville

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator

Postautor: Worek » 24 maja 2011, 12:30

Waga pisze:Z tego co się orientuje to PiS nie uznaje żadnych realnych osiągnięć bo uważa, że ich nie ma.

Takie prawo opozycji. Nic w tym dziwnego.
"Poskrobcie z wierzchu konserwatystę a znajdziecie kogoś, kto przedkłada przeszłość nad jakąkolwiek przyszłość." - Frank Herbert

zuikaku
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: zuikaku » 24 maja 2011, 12:50

Acha, forumowicz założył temat o rzeczywistych osiągnięciach rządu i dostał oczywiście hasła o PiS-ie i zapytania o alternatywę. To ja wam powiem, że jak tak to się przedstawia, to bryndza kompletna z tym rządem Tuska.

P.S. Każdą następną uwagę o PiS w tym wątku będę wywalał do kosza. Teraz czekamy na wyliczenia tych sukcesów pana Tuska, bo jak Waga wspomniał jakieś jednak muszą być. Nawet w nieudanym rządzie coś by się znalazło.

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator

Postautor: Worek » 24 maja 2011, 13:02

Zniesienie poboru i uzawodowienie armii.
Reforma szkolnictwa wyższego.
Reforma żłobkowa i otwarcie de facto realnej możliwości organizowania prywatnych żłobków.

tak na szybko

marekw
Stażysta
Stażysta

Postautor: marekw » 24 maja 2011, 13:40

Przez 4 lata mamy igrzyska,kosztem chleba.Gdyby przyjrzeć się ustawie żłobkowej i o szkolnictwie wyższym, to okazałyby się złymi i poza pozornymi oszczędnościami kosztownymi(koszta społeczne jeszcze większe). Tylko PR i przychylne media przekuły kompletną klęskę w sukces.Gdyby Hitler miał takie media i PR,to do dzisiaj Niemcy nie wiedzieliby, że przegrali wojnę.

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator

Postautor: Worek » 24 maja 2011, 13:45

Jeśli przegłosują to:

http://biznes.onet.pl/koniec-spoldzieln ... rasa-detal

to będzie to spory sukces tak PO jak i PiS. W końcu się wzięli za to.

Awatar użytkownika
gazda
Minister
Minister

Postautor: gazda » 24 maja 2011, 13:48

Realny sukces tego rządu to reforma walutowa. Euro miało być w 2011r. :lol:

Reszta sukcesów to same cuda. :lol:

-obalenie krwawych rządów Kaczyńskiego. :lol:
-niskie podatki
-zielona wyspa
-irlandia
itp. itd.

:lol: :lol: :lol:
Wszędzie tam, gdzie bezwzględny liberalizm dochodzi do stanowczej przewagi, następuje stopniowa likwidacja narodu, jego typu i indywidualności. - Zygmunt Balicki

Awatar użytkownika
Bilu1939
Moderator
Moderator

Postautor: Bilu1939 » 24 maja 2011, 14:19

Nie będę oryginalny, jak powiem że - orliki. Super sprawa. A tak wgl to liczę, że mi wiele rzeczy przypomnicie, jakieś inne osiągnięcia. I mówię serio, potrafię dostrzec swoim fanatycznym pisowskim okiem coś dobrego u tej ekipy. Cieszę się, że nie było przez okres rządów Tuska załamania w sferze pozyskiwania pieniędzy z Unii. Za nami znalazły się takie kraje jak Niemcy i Hiszpania. Z wyszarpywaniem kasy nie jest źle, cieszę się że nic tutaj nie skopali.
Worek wspomniał o reformie szkolnictwa wyższego, przyznam że obszernej wiedzy na ten temat nie mam. Pamiętam że powołali agencję - Narodowe Centrum Nauki, która pomaga w działalności naukowej i badawczej, okej. Zniesienie poboru, oczywiście pomijam fatalną sytuację w polskiej armii, MON ale ten fakt odnotowuje.

Awatar użytkownika
Waga
Minister
Minister

Postautor: Waga » 24 maja 2011, 14:28

Worek pisze:Zniesienie poboru i uzawodowienie armii.

Nie wiem czy to korzystna zmiana. W zeszłym roku odeszło 6 tyś żołnierzy w tym już 3,5 tyś. Zniesienie poboru jest korzystne z punktu widzenia pacyfistycznie nastawionej młodzieży ale czy z punktu widzenia obronności państwa też?

Worek pisze:Reforma szkolnictwa wyższego

A na czym to polegało, moja córka (studiująca) nic nie wie :lol:

Worek pisze:Reforma żłobkowa i otwarcie de facto realnej możliwości organizowania prywatnych żłobków.

To jeszcze za wcześnie oceniać, czy ustawa dobrze napisana jest.

Tu rząd podaje swoich 70 zmian na lepsze ale to głównie drobiazgi.

Bilu1939 pisze:Nie będę oryginalny, jak powiem że - orliki. Super sprawa. Liczę, że mi wiele rzeczy przypomnicie, jakieś inne osiągnięcia. Cieszę się, że nie było przez okres rządów Tuska załamania w sferze pozyskiwania pieniędzy z Unii. Za nami znalazły się takie kraje jak Niemcy i Hiszpania. Z wyszarpywaniem kasy nie jest źle, cieszę się że nic tutaj nie skopali.

Z tym chyba mogę się zgodzić.

Czy możliwość wystąpienia ze spółdzielni to dobra sprawa, to trudno mi powiedzieć ale myślę, że stworzenie wspólnoty mieszkaniowej w 6-cio klatkowym jedenastokondygnacyjnym mrówkowcu też nie jest łatwa, a zarządzanie tym przy charakterze Polaków to już w ogóle ciężka sprawa.

Wróć do „Lewica - Centrum - Prawica”