PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Komunizm

Jak przebiegają podziały polityczne w naszym kraju? Jakie partie są na czasie? Polemika na temat programów, stanowisk i działań partii politycznych w Polsce

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Awatar użytkownika
Malory
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: Malory » 21 lutego 2013, 19:47

Takie są polskie fakty.Polski milicjant nie jest zdolny nikogo obronić bo:

a) strzela 12 razy w roku

A Ty? Plus jakie masz przeszkolenie poza strzelaniem?

b) to człowiek upośledzony psychicznie, niedowartościowany.

A Ty?

Zresztą, gdyby obecnie wprowadzić prawo do posiadania broni to 4/5 obecnych milicjantów by się zwolniła, bo tak jak mówiłem oni są zdolni do czegokolwiek tylko przy przewadze liczebnej i uzbrojeniu przeciwko nieuzbrojonym.

Mam znajomego gliniarza z prewencji. Jakoś problemu mu nie sprawiło obezwładnienie dwóch napastników na raz.

To jest oczywiste że przeciętny cywil z bronią jest w stanie lepiej się obronić niż go przeciętny policjant w szczególnie w Polsce gdzie policja jest żałosna i do niczego się nie nadaje.

W teksasie na przykład każdy zdrowy na umyśle człowiek ma broń bo średnia czasu przyjazdu radiowozu to 30 min. natomiast w NY jest to bardzo szybko więc nie jest to konieczne.

a) W Teksasie szybciej znajdziesz 100 krów niż jednego człowieka zdrowego na umyśle.

b) "Każdy zdrowy na umyśle człowiek ma broń" a o wiele bezpieczniej jest w Polce gdzie "policja jest żałosna i do niczego się nie nadaje".
System pracy zarobkowej jest wynikiem przywłaszczenia indywidualnego narzędzi produkcji i ziemi; jest on zarazem koniecznym warunkiem rozwoju produkcji kapitalistycznej: wraz z nią musi też zginąć.
- Piotr Kropotkin

Xsaav
Stażysta
Stażysta

Postautor: Xsaav » 21 lutego 2013, 21:21

Komunizm to po pierwsze nigdy nie istniał w żadnym kraju na świecie. W ZSRR czy to w Polsce był Socjalizm, który jest takim stadium przejściowym do prawdziwego komunizmu.
Ustrój ten miał trochę plusów, ale jednak zdecydowanie więcej minusów.
Z plusów to na pewno mieszkania od państwa, darmowe kolonie dla dzieci, praca dla każdego.
Minusów nie chce mi się wymieniać, bo długo by to trwało.
Fakt jest jednak taki, że obecny ustrój w niczym nie jest lepszy od tego z przed 89 roku. W 89 roku mieliśmy 50 miliardów długu, a teraz mamy prawie 800 miliardów!!! Co zostało za tą kasę zbudowane ja się pytam??? Willie dla polityków? Za komuny działały stocznie jak ta lala, samochody szły na import itd, a obecnie? Wiadomo jak jest.
Ogólnie szanuję dorobek Polski Ludowej i nie mam takiego wstrętu do Socjalizmu jak większość Polaków(tych młodych), ale powrotu tego ustroju bym nigdy nie chciał, bo był zły, ale obecny też jest zły i kółko się zamyka.

Sam komunizm w sobie jest piękną ideologią. Szczęśliwe społeczeństwo któremu nic nie brakuje, wszyscy żyją w dostatku i nie ma wyzysku, ale problem jest taki, że to ideologia utopijna i została wypaczona przez miedzy innymi Stalina.

Awatar użytkownika
Adi
Premier
Premier

Postautor: Adi » 22 lutego 2013, 00:34

Malory pisze:A Ty? Plus jakie masz przeszkolenie poza strzelaniem?

Nie patrz na moje tylko patrz na swoje.

Malory pisze:b) to człowiek upośledzony psychicznie, niedowartościowany.

A Ty?

A ja jestem na tyle dowartościowany i nieupośledzony psychicznie by nie zostawać gliniarzem.

Malory pisze:Mam znajomego gliniarza z prewencji. Jakoś problemu mu nie sprawiło obezwładnienie dwóch napastników na raz.

Tak mówił?

Awatar użytkownika
Kuba
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: Kuba » 07 marca 2013, 12:44

Adi pisze:Swoją drogą w radiu słuchałem jakiejś audycji nt strzelania , wypowiadał się właściciel strzelnicy i mówił że z jego doświadczenia najgorsi strzelcy to gliniarze i przedstawiciele jakiejś innej formacji państwowej.

Niestety prawda. Mogę to potwierdzić z własnego doświadczenia podczas różnych szkoleń. Jest po prostu gorzej niż myślałem. Przykładowo grupa oficerów starszych z centrali MON - czyli pierdzących w stołek i generalnie słabo przeszkolonych (departament budżetowy bodajże) strzelała lepiej z broni krótkiej niż policjanci. Sprawiali wrażenie jakby ta broń, która ma im i obywatelom ratować życie jest gorącym kartoflem. Na innym szkoleniu instruktor praktycznie cały czas poświęcał im i tłumaczył podstawy. Nie jest tak, że jakiś policjant gdzieś kiedyś dał d**y i teraz ciągnie się taka opinia za wszystkimi. To się cały czas potwierdza. Ale już na przykład ludzie z AT są świetnie wyszkoleni i współpraca z nimi to czysta przyjemność. Wniosek? Zwykli policjanci powinni więcej strzelać, dużo więcej. W tym przypadku nie można oszczędzać na amunicji.
Polacy jako Słowianie przez setki lat za naturalne środowisko zamieszkania mieli puszcze, łąki, lasy. Chęć likwidowania większej ilości ogródków działkowych równa się zamachowi na wartości narodowe.

pawelr
Radny gminny
Radny gminny

Postautor: pawelr » 15 lipca 2013, 23:29

każdy w głebi sumienia chciałby być policjantem :)

Awatar użytkownika
Marchewa
Administrator
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Marchewa » 16 lipca 2013, 12:42

Kuba pisze:Wniosek? Zwykli policjanci powinni więcej strzelać, dużo więcej.

Po co? W bardzo kosztowny sposób będziesz ćwiczył zupełnie nieprzydatną umiejętność. Zgadzam się że powinni być przeszkoleni z podporządkowywania podejrzanego przy użyciu broni. Ale nie ze strzelania. Tu nie USA strzela się rzadko a utrzymanie jako takiego poziomu z broni krótkiej wymaga piekielnie intensywnego treningu. Po to jest "kawaleria" czyli AT.
Spory polityczne trwają najdłużej gdy obie strony nie maja racji.
Gonzalez Suarez

Awatar użytkownika
Kuba
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: Kuba » 23 lipca 2013, 17:00

Nie masz pojęcia o czym piszesz, bo policjant MUSI umieć się dobrze posługiwać bronią służbową.
Polacy jako Słowianie przez setki lat za naturalne środowisko zamieszkania mieli puszcze, łąki, lasy. Chęć likwidowania większej ilości ogródków działkowych równa się zamachowi na wartości narodowe.

Awatar użytkownika
Malory
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: Malory » 23 lipca 2013, 17:42

Japońska policja stawia bardziej na judo niż na pistolety i jest skuteczna.
System pracy zarobkowej jest wynikiem przywłaszczenia indywidualnego narzędzi produkcji i ziemi; jest on zarazem koniecznym warunkiem rozwoju produkcji kapitalistycznej: wraz z nią musi też zginąć.
- Piotr Kropotkin

Awatar użytkownika
Kuba
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: Kuba » 23 lipca 2013, 18:07

Nie byłem w Japonii ale nawet bez tego mogę powiedzieć, że Polska to nie Japonia.

Awatar użytkownika
Otaku
Starosta
Starosta

Postautor: Otaku » 23 lipca 2013, 18:12

Xsaav pisze:Sam komunizm w sobie jest piękną ideologią. Szczęśliwe społeczeństwo któremu nic nie brakuje, wszyscy żyją w dostatku i nie ma wyzysku, ale problem jest taki, że to ideologia utopijna i została wypaczona przez miedzy innymi Stalina.

Komunizm to piękny i zaiście doskonały system...
...ale nie dla ludzi.
Doskonałe systemy nie pasują do czeredy łysych małp.
Komunizm się nadaje bardziej dla nomadów niż dla "cywilizowanych" ludzi.

Malory pisze:Japońska policja stawia bardziej na judo niż na pistolety i jest skuteczna.

A tak judo...mają mieszany styl.
Ale zapewniam że mają pistolety...szczególnie w Tokio gdzie Yakuza harcuje.

[ Dodano: Wto 23 Lip, 2013 ]
Kuba pisze:Nie byłem w Japonii ale nawet bez tego mogę powiedzieć, że Polska to nie Japonia.

Polacy tez mogą się judo uczyć

Awatar użytkownika
Marchewa
Administrator
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Marchewa » 23 lipca 2013, 20:00

Kuba pisze:Nie masz pojęcia o czym piszesz, bo policjant MUSI umieć się dobrze posługiwać bronią służbową.

Ano, nazywa się pałka. Większość stójkowych w GB (bobbys) nie nosi broni palnej. Wychodzą ze słusznego założenia że w sytuacji w której nie pomoże autorytet policjanta jedna giwera też nic nie da. Za to uzbrojony po zęby oddział dojeżdża w 5 min od wezwania patrolu.
Spory polityczne trwają najdłużej gdy obie strony nie maja racji.

Gonzalez Suarez

Wróć do „Lewica - Centrum - Prawica”