PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Komunizm

Jak przebiegają podziały polityczne w naszym kraju? Jakie partie są na czasie? Polemika na temat programów, stanowisk i działań partii politycznych w Polsce

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Awatar użytkownika
Malory
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: Malory » 16 lutego 2013, 20:54

Bzdura. Są to regulacje umów jakie panują pomiędzy pracownikami a pracodawcami.

I co jeszcze? Spróbuj przekonać urząd że się umówiłeś z kimś że w Twoim zakładzie pracy po prostu BHP nie obowiązuje albo przekonaj sąd pracy że umówiłeś się że nie ma urlopu.

Masz prawnie zagwarantowany urlop wypoczynkowy. (Pod warunkiem że ma się umowę o pracę- tzn. ma się pracodawcę łaskawego by uznać że pełen etat to nie zlecenie).

Co do BHP- http://www.ciop.pl/12861.html#2

Zajrzałeś kiedykolwiek do kodeksu pracy?

Kompletny absurd.

A z czego się wziął między innymi ruch robotniczy? Między innymi dlatego że jak komuś maszyna rękę odrąbała w miejscu pracy to się stawał żebrakiem.

To doskonały przykład. Nie towrzą się umiarkowanie ekologiczne fabryki w USA i w Europie, tylko 3x bardziej szkodliwe w krajach rozwijających się.

I dlatego to tam giną ludzie na raka płuc w nieporównywalnie wyższej skali od nas.

Która najczęściej prowadzi do monopolu państwa.

Możesz objaśnić jak?

Sory, ale dyskusja na poziomie gimnazjum mnie nie interesuje. Wstawiać obrazki możesz na blogu nastolatków a nie tutaj. Nie masz zielonego pojęcia o regułach funkcjonowania państwa.

Sprowadzam po prostu dyskusję do Twojego poziomu. Dużo rzucasz o tym ile to ja nie rozumiem i ile to kłamię, ale jakoś tezy że ponad 80% nowopowstałego dochodu w USA nie trafia do kieszeni 1% jakoś wybronić się nie udało, teorii o ochłodzeniu świata też obronić się nie udało pomiarem temperatur z grudnia 2012. Poza tym co jest złego w obrazku? Czyż to nie są postulaty libertarian? Mniej rządu, podatków, regulacji i więcej spluw?

ZSRR to klasyczny przykład komunizmu.

Na takiej zasadzie jak Somalia to klasyczny przykład libertarianizmu.

Nie nie można.

Bo się popłaczesz?

Jeżeli państwo nie jest w stanie zapewnić podstawowej doktryny: twoja wolność kończy się tam gdzie zaczyna moja; to nie możemy mówić o państwie o cechach libertariańskich.

No a tak nie jest w Somali? Masz prawo robić co Ci się podoba, jak twoja wolność jest przez kogoś naruszana możesz mu pociągnąć serią z akacza.

Libertarianizm nie zakłada braku państwa, lecz jego minimalny udział w społeczeństwie

I ciężko o bardziej minimalny rząd niż w Somalii mimo że ma ich chyba trzy.

Państwo ma zapewnić bezpieczeństwo terytorialne, bezpieczeństwo wenetrzne i wymiar sprawiedliwości. Te trzy podstawowe organy mają uchronić przed naruszaniem prawa własności i samoposiadania.

Gdzie tu prężność i efektywność? Dużo tutaj nie ma gdzie się wykazać. Chyba że zacząć aresztować coraz więcej ludzi za coraz więcej rzeczy jak w USA. Tam też chcieli ograniczać państwo do tego stopnia żeby tylko zamykało- i efekty widać, tak są efektywni że zamykają ludzi w skali rekordowej obecnie.

Jak zwykle zerowe pojęcie w temacie. Tymczasowy rząd kontroluje tylko skrawek terytorium, nie mówiąc o różnych secesjach i autonomiach.

A o logice słyszałeś? Sam powiedziałeś że istnieje rząd tymczasowy... przed chwilą mówiłeś że rządu nie ma. To jest czy nie?

Więc mamy doczyneienia z anarchią a nie libertarianizmem. \Wiem że nie masz pojęcia o czym mówię.

To Ty chyba nie rozumiesz czym jest anarchia.

Ręce opadają. Czyli to jest dowód na to że panuje tam wolność ?

No a nie?
- Nie ma publicznej poczty- kupujesz znaczki od prywaciarzy, którzy roznoszą paczki,
- Nie ma publicznej sieci energetycznej- musisz złożyć się z sąsiadami na generator,
- Każdy ma prawo nosić broń nawet jeśli jest to wyrzutnia RPG,
- Nie ma regulacji odnośnie szkodliwych chemikaliów, każdy może wyrzucić dowolny toksyczny syf gdzie tylko zechce, tak więc Somalia stała się międzynarodowym śmietnikiem na niebezpieczne odpady,
- Sektor telekomunikacji się rozwinął, oferują najniższe rozmowy międzynarodowe na kontynencie,
- Nie ma publicznej policji, tylko najmowana milicja.

Wszystko dzieje się tak jak rynek chce.
System pracy zarobkowej jest wynikiem przywłaszczenia indywidualnego narzędzi produkcji i ziemi; jest on zarazem koniecznym warunkiem rozwoju produkcji kapitalistycznej: wraz z nią musi też zginąć.
- Piotr Kropotkin

Awatar użytkownika
mateuszjkl
Minister
Minister

Postautor: mateuszjkl » 16 lutego 2013, 21:07

I co jeszcze? Spróbuj przekonać urząd że się umówiłeś z kimś że w Twoim zakładzie pracy po prostu BHP nie obowiązuje albo przekonaj sąd pracy że umówiłeś się że nie ma urlopu.

Teraz tak jest. Powinna to być umowa między pracownikiem a pracodawcą.

Chyba tego anarchokapitalistycznego.... Czyli krótko mówiąc anarchii.

No a tak nie jest w Somali? Masz prawo robić co Ci się podoba, jak twoja wolność jest przez kogoś naruszana możesz mu pociągnąć serią z akacza.

I tu się kłania zasada : Jesteś wolny dopóki nie wchodzi na wolność drugiego człowieka.
To jest podstawowa zasada bez której libertarianizm nie jest libertalizmem. No chyba , że ten anarchokapitalistyczny. W tym wszystko jest prywatne , nie ma państwowych sądów policji , wojska. Cięzko mówić w takim przypadku o państwie....

Atylla
Minister
Minister

Postautor: Atylla » 16 lutego 2013, 21:14

Wogole nie rozumiesz o czym piszę. Pisałes że jest to ingerowanie w procesy gospodarcze, a ja Ci mówię że jest to praen ustalanie odpowiednich umów. I można podpisac taką umową w której pracownik nie będzie miał urlopu i będzie pracował 12ggodzin dziennie.

Masz prawnie zagwarantowany urlop wypoczynkowy. (Pod warunkiem że ma się umowę o pracę- tzn. ma się pracodawcę łaskawego by uznać że pełen etat to nie zlecenie).

Ja prowadzę działalność wobec czego urlop mam kiedy chcę. I jak chcę to pracuję 15 godzin dziennie.

A z czego się wziął między innymi ruch robotniczy? Między innymi dlatego że jak komuś maszyna rękę odrąbała w miejscu pracy to się stawał żebrakiem.

A czy ja mówię o likwidacji prawa do odszkodowań ? Jeżeli zrobisz mnie dźgniesz nożem - idziesz siedzieć, jak zrani mnie twoja zła maszyna - tak samo.

Możesz objaśnić jak?

Np Orlen, Lotos. Władze nie pozwoliły Stoczni Szczecińskiej zająć się dystrybucją paliwa wobec czego paliwo dla statków w Zachodniopomorskim jest prawie najdroższe w kraju.

Sprowadzam po prostu dyskusję do Twojego poziomu. Dużo rzucasz o tym ile to ja nie rozumiem i ile to kłamię, ale jakoś tezy że ponad 80% nowopowstałego dochodu w USA nie trafia do kieszeni 1% jakoś wybronić się nie udało

Bo nadal nie rozumiesz, twierdziłeś że 80% dochodu zgarnia 1% społeczeństwa, a ja nigdy nie podejmowałem tezy o tym jak wygląda podział nowo powstałego dochodu narodowego.

teorii o ochłodzeniu świata też obronić się nie udało pomiarem temperatur z grudnia 2012.

Ja twierdziłem że czeka nas globalne ochłodzenie a nie tak ja piszesz. Ja nie wiem, każdy lewak manipulacje i klamstwo ma tak głęboko w genach że jednego zdanie nie może konsekwentnie i obiektywnie napisać ?

Kretynizm do potęgi entej. Somalia nie ma podstaw aby uznać je za państwo.

Bo się popłaczesz?

Jedyne na co cię stac to gówniarskie inwektywy ?

NIE bo prawo ustalają islamscy fundamentaliści, bandyci i piraci. Więc przeciętny człowiek nie ma do niczego prawa.

I ciężko o bardziej minimalny rząd niż w Somalii mimo że ma ich chyba trzy.

Rząd w Somali nie jest rządem minimalnym. Odsyłam do książek bo jak na razie się ośmieszasz.

No a nie?
- Nie ma publicznej poczty- kupujesz znaczki od prywaciarzy, którzy roznoszą paczki,
- Nie ma publicznej sieci energetycznej- musisz złożyć się z sąsiadami na generator,
- Każdy ma prawo nosić broń nawet jeśli jest to wyrzutnia RPG,
- Nie ma regulacji odnośnie szkodliwych chemikaliów, każdy może wyrzucić dowolny toksyczny syf gdzie tylko zechce, tak więc Somalia stała się międzynarodowym śmietnikiem na niebezpieczne odpady,
- Sektor telekomunikacji się rozwinął, oferują najniższe rozmowy międzynarodowe na kontynencie,
- Nie ma publicznej policji, tylko najmowana milicja.

No i tu jest problem, Kompletnie nie pojmujesz czym jest libertarianizm.

[ Dodano: Sob 16 Lut, 2013 ]
Gdzie tu prężność i efektywność? Dużo tutaj nie ma gdzie się wykazać. Chyba że zacząć aresztować coraz więcej ludzi za coraz więcej rzeczy jak w USA. Tam też chcieli ograniczać państwo do tego stopnia żeby tylko zamykało- i efekty widać, tak są efektywni że zamykają ludzi w skali rekordowej obecnie.

Efektywność w rządzie mierzy się na podstawie jak odpowiednie organy pomagają w funkcjonowaniu kraju.

Chyba że zacząć aresztować coraz więcej ludzi za coraz więcej rzeczy jak w USA. Tam też chcieli ograniczać państwo do tego stopnia żeby tylko zamykało- i efekty widać, tak są efektywni że zamykają ludzi w skali rekordowej obecnie.

Piszesz kompletne głupoty i frazesy bo w USA ingerencja rządu w społeczeństwo stale się zwiększa.

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 17 lutego 2013, 13:03

Teraz tak jest. Powinna to być umowa między pracownikiem a pracodawcą.
oczywiście nie powinna, czego wybitnie dowodzi fakt, że usankcjonowano to prawnie.

I można podpisac taką umową w której pracownik nie będzie miał urlopu i będzie pracował 12ggodzin dziennie.
w umowie o pracę???

Kretynizm do potęgi entej. Somalia nie ma podstaw aby uznać je za państwo.
terytorium ma, rządy też. państwo.

NIE bo prawo ustalają islamscy fundamentaliści, bandyci i piraci. Więc przeciętny człowiek nie ma do niczego prawa.
prawo ustalają ci którzy ustalali by je w libertarianizmie - silniejsi. ideał spełniony.

Rząd w Somali nie jest rządem minimalnym. Odsyłam do książek bo jak na razie się ośmieszasz.
do których? do tych których nie znasz i nie przeczytałeś>?
A po za ty uważam, że trzeba zakazać cyfr arabskich. ;)
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

Atylla
Minister
Minister

Postautor: Atylla » 17 lutego 2013, 13:16

w umowie o pracę???

A czy umowa o pracę jest jedyną umową pomiędzy pracownikiem a pracodawcą ?

terytorium ma, rządy też. państwo.

Mam 3 hektary ziemi, jutro powołuje rząd i ogłaszam secesję.

prawo ustalają ci którzy ustalali by je w libertarianizmie - silniejsi. ideał spełniony.

Głupota totalna. Nie znasz podstaw zagadnień liberatrianizmu.

do których? do tych których nie znasz i nie przeczytałeś>?

Zapraszam do lektury.
http://pl.scribd.com/doc/20124251/Murra ... a%C5%84ski
"Nie daj się naprawiać hałastrze cienkoszyich, łysiejących wodzów. Nie proś, nie melduj, nie awanturuj się, nie ukorz, nie płaszcz, nie pełzaj."

Lolek00
Moderator
Moderator

Postautor: Lolek00 » 17 lutego 2013, 13:27

Somalia na skutek wojny domowej trwającej od 22 lat, cofnęła się do rodowo-plemiennej struktury organizacyjnej - i nie stanowi jednolitego bytu państwowego. Rząd jest tylko dla jaj. W sumie Etiopia mogła by ich ustawić jeśli nie zaanektować.
Vivat et res publica et qui, illam regit

Awatar użytkownika
mateuszjkl
Minister
Minister

Postautor: mateuszjkl » 17 lutego 2013, 13:43

oczywiście nie powinna, czego wybitnie dowodzi fakt, że usankcjonowano to prawnie.

Ale co mnie interesuje że tak jest teraz ? Ja mówię jak powinno byc według mojego zdania , a nie w świetle istniejącego prawa.

Awatar użytkownika
Adi
Premier
Premier

Postautor: Adi » 17 lutego 2013, 14:52

Atylla pisze:
w umowie o pracę???

A czy umowa o pracę jest jedyną umową pomiędzy pracownikiem a pracodawcą ?

A jeśli ktoś jest bystry może legalnie zatrudniać bez żadnej umowy na dowolnych warunkach.

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 17 lutego 2013, 18:53

no i właśnie o to chodzi. - jak kogoś oszwabić. :)
A po za ty uważam, że trzeba zakazać cyfr arabskich. ;)
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

Awatar użytkownika
Adi
Premier
Premier

Postautor: Adi » 17 lutego 2013, 19:07

Ależ własnie w tym przypadku nikt nikogo nie oszwabia, zarówno pracodawca jak i pracobiorca godzą się dobrowolnie na warunki jakie sobie ustalą a dodatkowo nie muszą płacić haraczu bolszewikom.

Atylla
Minister
Minister

Postautor: Atylla » 17 lutego 2013, 19:11

Adi pisze:Ależ własnie w tym przypadku nikt nikogo nie oszwabia, zarówno pracodawca jak i pracobiorca godzą się dobrowolnie na warunki jakie sobie ustalą a dodatkowo nie muszą płacić haraczu bolszewikom.

Adi tak by było w wolnorynkowym kapitalizmie, ale niestety euro-socjalizm zabija wszelką inicjatywę, kreatywność, spontaniczność wśród potencjalnych przedsiębiorców. Dlatego też dogłębnie pilnowanę są relacje pracownik-pracodawca, powstają wszelkiej maści inkubatory przedsiębiorczości, dotacje itp bo zabito wśród ludzi wole samo-stawienia się.

arturencja
Radny gminny
Radny gminny

Postautor: arturencja » 17 lutego 2013, 19:12

Atylla pisze:Każdy przejaw komunizmu jest szkodliwy i trzeba go zdusić w zarodku przy pomocy augmentów i prawdy historycznej.

Prawda historyczna:
1.
źródło wikipedia:
"Straty materialne Polski w czasie II wojny światowej – straty poniesione przez Rzeczpospolitą Polską i jej obywateli w wyniku II wojny światowej.
Polska w czasie II wojny światowej poniosła największe straty biologiczne (na każdy tysiąc mieszkańców straciła 220 osób) i materialne (straty rzeczowe w przeliczeniu na jednego mieszkańca, które wyniosły 626 dolarów w porównaniu z 601 dolarami w Jugosławii)[1]. "
Pytanie: Za jakich rządów zostało to odbudowane?
2.
Dlaczego Polska Ludowa musiała budować gospodarkę głównie na przemyśle ciężkim, kto jej tak zagrażał że umniejszała wartość produkcji produktów codziennego użytku?
Odp.USA i sojusznicy
Jaki panował ustrój gospodarczy w tych państwach???
Odp.kapitalizm
3.
Po upadku komunizmu upadła stocznia gdańska tam gdzie się zaczęły strajki a ci stoczniowcy wylecieli na tzw. "zbity pysk" lub wkręcili się w wir polityki, ale ci drudzy to nieliczni.
Lolek00 pisze:arturencja, nikt nie poprze komuny z powodu dzieci pijaków. Bo jest bezkompromisowa. A coś co jest bezkompromisowe społecznie i radykalne nigdy nie przyniesie ładu społecznego. Pogódź się z tym - że zamiast robić rewolucje lepiej głosować.

Kompromis to ustępstwa z obu stron a jeśli tylko zniknie "czerwona zaraza" skończy się opieka społeczna. Teraz kończy się ona w pomysłowy sposób. Świadczenia społeczne ze skarbu państwa się nie zmieniają, a państwo drukując pieniądze zwiększa inflację i tak dla społeczeństwa wychodzi na to samo.
Adi pisze:Ależ własnie w tym przypadku nikt nikogo nie oszwabia, zarówno pracodawca jak i pracobiorca godzą się dobrowolnie na warunki jakie sobie ustalą a dodatkowo nie muszą płacić haraczu bolszewikom.

Jak masz wybór, wylecieć na bruk razem z dziećmi bo ci się termin pobierania zasiłków kończy lub harować jak wół za grosze na śmieciowej umowie z pracodawcą to co wybierasz?
Atylla pisze:

Adi tak by było w wolnorynkowym kapitalizmie, ale niestety euro-socjalizm zabija wszelką inicjatywę, kreatywność, spontaniczność wśród potencjalnych przedsiębiorców. Dlatego też dogłębnie pilnowanę są relacje pracownik-pracodawca, powstają wszelkiej maści inkubatory przedsiębiorczości, dotacje itp bo zabito wśród ludzi wole samo-stawienia się.

Socjalizm skończył się u Europie w 1989 ( w ZSRR w 1992)
A tak a propo to mam 16 lat
Moje źródła są wiarygodne w przeciwieństwie do pisanych przez jakiś piśmaków z brukowców. "Solidarność" robiła zadymy to ich tylko bili pałami, a teraz jak w USA pokojowo demonstrują (np. przed szczytem G8) to mają takie paralizatory dźwiękowe, baterie specjalnych głośników to można ogłuchnąć ( było w "Wydarzeniach") ale nie dopowiedzieli o tym że była to tylko i wyłącznie pokojowa pikieta
Lolek00 pisze:
arturencja pisze:1.Nikogo nie zmuszę. W komunizmie naukowcy dostaną za to pieniądze w taki sposób rozdzielone że najwięcej będą dostawali ci których praca będzie najbardziej społecznie pożyteczna więc logicznie będą wybierać lepsze dla społeczeństwa kierunki nauki.
No ale jakby większość nie poparła kontroli urodzeń - to byli by złymi zindoktrynowanymi demokratami.

Ja pisze o naukowcach a ty powracasz do tematu o kontroli urodzeń książkowy przykład wymijających odpowiedzi w polityce, czyli moim zdaniem kłamstw. Naukowcy nie muszą popierać programu kontroli urodzeń bo on ich w zdecydowanej większości nie dotyczy, mają mało dzieci jak na Indie
Proletariusze wszystkich krajów, łączcie się!

Atylla
Minister
Minister

Postautor: Atylla » 17 lutego 2013, 20:13

Jak masz wybór, wylecieć na bruk razem z dziećmi bo ci się termin pobierania zasiłków kończy lub harować jak wół za grosze na śmieciowej umowie z pracodawcą to co wybierasz?

Zakładam swoją firmę. Jak nie masz dobrej sytuacji finasowej - nie robisz dzieci. Proste ?

Co odbudowane ? Przecież Zachód nas przeskoczył 5 krotnie. PRL to katastrofa ekonomiczna.

Odp.USA i sojusznicy
Odp.kapitalizm

jaki to ma związek z tym że komunizm to idiotyzm ?

W Polsce panował realny socjalizm który składał się z zamordyzmu i socjalizmu. U nas zlikwidowano zamordyzm i ograniczono socjalizm i powstał post socjalizm, a obecnie uczestniczymy w eurosocjaliźmie.

:mad: Moje źródła są wiarygodne w przeciwieństwie do pisanych przez jakiś piśmaków z brukowców. "Solidarność" robiła zadymy to ich tylko bili pałami,

Tylko człowieku jak byś dostał wpierdol za chęć do życia na ścieżce zdrowia to odrazu by cię wyleczyli skutecznie z komunizmu.

to mają takie paralizatory dźwiękowe, baterie specjalnych głośników to można ogłuchnąć ( było w "Wydarzeniach") ale nie dopowiedzieli o tym że była to tylko i wyłącznie pokojowa pikieta

Ogłuchnąć nie ogłuchniesz. lepiej to niż strzelać do ludzi w kopalniach i fabrykach nie sądzisz ?
"Nie daj się naprawiać hałastrze cienkoszyich, łysiejących wodzów. Nie proś, nie melduj, nie awanturuj się, nie ukorz, nie płaszcz, nie pełzaj."

arturencja
Radny gminny
Radny gminny

Postautor: arturencja » 17 lutego 2013, 20:18

Atylla pisze:

Zakładam swoją firmę. Jak nie masz dobrej sytuacji finasowej - nie robisz dzieci. Proste ?

Co odbudowane ? Przecież Zachód nas przeskoczył 5 krotnie. PRL to katastrofa ekonomiczna.

Odp.USA i sojusznicy
Odp.kapitalizm

jaki to ma związek z tym że komunizm to idiotyzm ?

W Polsce panował realny socjalizm który składał się z zamordyzmu i socjalizmu. U nas zlikwidowano zamordyzm i ograniczono socjalizm i powstał post socjalizm, a obecnie uczestniczymy w eurosocjaliźmie.

:mad: Moje źródła są wiarygodne w przeciwieństwie do pisanych przez jakiś piśmaków z brukowców. "Solidarność" robiła zadymy to ich tylko bili pałami,

Tylko człowieku jak byś dostał wpierdol za chęć do życia na ścieżce zdrowia to odrazu by cię wyleczyli skutecznie z komunizmu.

to mają takie paralizatory dźwiękowe, baterie specjalnych głośników to można ogłuchnąć ( było w "Wydarzeniach") ale nie dopowiedzieli o tym że była to tylko i wyłącznie pokojowa pikieta

Ogłuchnąć nie ogłuchniesz. lepiej to niż strzelać do ludzi w kopalniach i fabrykach nie sądzisz ?

Wybrałeś z moich argumentów za komunizmem tylko to co ci pasuje co odpowiada, to co jest zupełnie wyrwane z kontekstu :evil:
DOWIDZENIA :evil:
NIE BĘDĘ DYSKUTOWAŁ Z IDIOTAMI :evil:
Proletariusze wszystkich krajów, łączcie się!

Atylla
Minister
Minister

Postautor: Atylla » 17 lutego 2013, 20:28

arturencja pisze:Wybrałeś z moich argumentów za komunizmem tylko to co ci pasuje co odpowiada, to co jest zupełnie wyrwane z kontekstu :evil:
DOWIDZENIA :evil:
NIE BĘDĘ DYSKUTOWAŁ Z IDIOTAMI :evil:

ojojoj zaraz się dziecko popłacze.

Wnoszę o ostrzeżenie dla tego użytkownika.

Wróć do „Lewica - Centrum - Prawica”