PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Republikanie - Przemysław Wipler

Jak przebiegają podziały polityczne w naszym kraju? Jakie partie są na czasie? Polemika na temat programów, stanowisk i działań partii politycznych w Polsce

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

pawelr
Radny gminny
Radny gminny

Postautor: pawelr » 15 lipca 2013, 23:26

dziś wpadłem na taki filmik - https://www.youtube.com/watch?v=Ql3xe2WtZYw

Awatar użytkownika
krw1994
Radny gminny
Radny gminny
Kontaktowanie:

Postautor: krw1994 » 15 lipca 2013, 23:41

pawelr pisze:dziś wpadłem na taki filmik - https://www.youtube.com/watch?v=Ql3xe2WtZYw

Aż strach pomyśleć jak ten ruch będzie się rozbudowywał.
Budować chcą model rodziny, a o braku pracy nie wspomnieli. To jak ma się budować rodzina, skoro nie ma środków na życie :?:

pawelr
Radny gminny
Radny gminny

Postautor: pawelr » 16 lipca 2013, 00:35

krw1994 pisze:
pawelr pisze:dziś wpadłem na taki filmik - https://www.youtube.com/watch?v=Ql3xe2WtZYw

Budować chcą model rodziny, a o braku pracy nie wspomnieli. To jak ma się budować rodzina, skoro nie ma środków na życie :?:

no jak... w samym filmiku wspomnieli nawet o ulgach pro rodzinnych. Jak nie będzie dzieci to nie będzie dla nas na Emerytury... i tak też koło się zamknie, albo będziesz musiał otworzyć granice na przybyszów w Azji czy Afryki.

Awatar użytkownika
Kuba
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: Kuba » 19 lipca 2013, 11:39

pawelr pisze:albo będziesz musiał otworzyć granice na przybyszów w Azji czy Afryki.

Błędne myślenie, bo jest Ukraina, Białoruś, Rosja
Polacy jako Słowianie przez setki lat za naturalne środowisko zamieszkania mieli puszcze, łąki, lasy. Chęć likwidowania większej ilości ogródków działkowych równa się zamachowi na wartości narodowe.

Atylla
Minister
Minister

Postautor: Atylla » 19 lipca 2013, 21:19

PIS i RP się rozbudowały, a gorszych oszołopmów nie ma na świecie więc się nie martw.

Budować chcą model rodziny, a o braku pracy nie wspomnieli. To jak ma się budować rodzina, skoro nie ma środków na życie

Jak mają być środki na życie skoro państwo zabiera połowę dochodów na bezsensowne projekty, przywileje i dopłaty.

Trzeba radykalnie obniżyć podatki i wydatki oraz zmniejszyć regulacje państwa w gospodarkę, znieść przymus ubezpieczeń co spowoduje ogromną konkurencyjność polskiej gospodarki. Wtedy będzie praca oraz będą pieniądzę. Tak było w USA od 200 lat.

Lolek00
Moderator
Moderator

Postautor: Lolek00 » 19 lipca 2013, 21:30

RN może się rozwijać, Republikanie też, ale elektorat z kosmosu nie przybędzie. Będzie kilka małych partii "prawicowych" i jedno PO które zgarnie władze.

Na oberwanie się konserwatywnych skrzydeł PO-PiSu nie ma co liczyć, bo dla panów w polityce najpierw jest koryto a dopiero potem rodzina, bóg, i co oni tam jeszcze mają.

Pomysł z filmiku to stara logika Marka Jurka - Ktoś narobi dzieci, ja będę płacił za niego podatki a jego dzieci mi na ZUS. Tylko że fiskalna represja na bezdzietnych jest zamachem na styl życia którego może nie podźwignąć ich tytułowa republika.

Swoją drogą określenie republika rozumiem dosłownie, jako res publica. I próba zawłaszczenia tego szerokiego pojęcia etatyzmowi i socjałom mi nie leży.

Społeczeństwo to nie są bakterie na szalce petriego, że jak dosypiemy im cukru to szybciej rosną - i tak nie można prowadzić polityki "pro-rodzinnej". Coś co ja nazywam rodziną nie będzie umacniane jeżeli będzie ogólnospołecznie zastępowane z poziomu instytucjonalnego - odnogami aparatu fiskalnego.

Motywacja fiskalna do robienia dzieci to jest podstawa degeneracji. Ludzie nie polegają na sobie tylko na instytucjach. To jest dla biednych i biednym najbardziej szkodzi.

Są doświadczenia Europejskie w tym zakresie - na Cyprze, (EDIT MIAŁEM ZŁE DANE, przepraszam) tutaj:
Na Cyprze becikowe wynosi okolo 600 euro, i dodatkowo co roku, okolo swiat BZ jakies 500 euro na kazde dziecko (taki jakby child tax credit), bez wzgledu na zarobki, do ukonczenia przez dziecka 18 lat . O i jeszcze, jesli posiada sie troje dzieci lub wiecej panstwo placi 200 euro mies (rowniez bez wzgledu na zarobki).

No ale to jest współczesne przełożenie tradycji chrześcijańskiej na grunt prorodzinny - ma być dużo i biednie. Dużo chudych szarych myszek na siłę przy pomocy najbardziej obrzydliwej motywacji.
Ostatnio zmieniony 19 lipca 2013, 21:36 przez Lolek00, łącznie zmieniany 1 raz.
Vivat et res publica et qui, illam regit

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator

Postautor: Worek » 19 lipca 2013, 21:35

Lolek00 pisze:Na oberwanie się konserwatywnych skrzydeł PO-PiSu nie ma co liczyć, bo dla panów w polityce najpierw jest koryto a dopiero potem rodzina, bóg, i co oni tam jeszcze mają.

Bolesna prawda.

Lolek00 pisze:Motywacja fiskalna do robienia dzieci to jest podstawa degeneracji. Ludzie nie polegają na sobie tylko na instytucjach.

Jeśli będę mógł odliczyć sobie od dochodu 1kPLN na przedszkole to będę zadowolony. Nie zmotywuje mnie to do posiadania trzeciego dziecka. A tylko trzecie i kolejne są szansą dla tego kraju.
"Poskrobcie z wierzchu konserwatystę a znajdziecie kogoś, kto przedkłada przeszłość nad jakąkolwiek przyszłość." - Frank Herbert

Lolek00
Moderator
Moderator

Postautor: Lolek00 » 19 lipca 2013, 21:38

Worek pisze:Jeśli będę mógł odliczyć sobie od dochodu 1kPLN na przedszkole to będę zadowolony. Nie zmotywuje mnie to do posiadania trzeciego dziecka. A tylko trzecie i kolejne są szansą dla tego kraju.
To co przedstawiasz to jest pro-ro "light" i mógłbym to zaakceptować.

Natomiast nie zaakceptuje takiej degeneracji że im więcej dzieci tym niższa stawka pit bo znam to gadanie dość dobrze - i im o coś takiego chodzi.

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator

Postautor: Worek » 19 lipca 2013, 21:41

Lolek00 pisze:To co przedstawiasz to jest pro-ro "light" i mógłbym to zaakceptować.

Ale to nic nie daje.

Lolek00 pisze:Natomiast nie zaakceptuje takiej degeneracji że im więcej dzieci tym niższa stawka pit bo znam to gadanie dość dobrze - i im o coś takiego chodzi.

A ja za to zapłacę więcej podatku za więcej tanich żłobków, przedszkoli, szkół które zajmą się dzieckiem tak przed lekcjami jak i po lekcjach. Za to chętnie dopłacę.
"Poskrobcie z wierzchu konserwatystę a znajdziecie kogoś, kto przedkłada przeszłość nad jakąkolwiek przyszłość." - Frank Herbert

Atylla
Minister
Minister

Postautor: Atylla » 19 lipca 2013, 22:16

A ja za to zapłacę więcej podatku za więcej tanich żłobków, przedszkoli, szkół które zajmą się dzieckiem tak przed lekcjami jak i po lekcjach. Za to chętnie dopłacę.

Dziecko ma sie wychowywać w rodzinie i znajomych a nie w żłobku. Nigdy nie oddałbym dziecka do żłobka.

Ja bym za to wolał aby państwo nie zabierało mi 50% dochodów tylko 10% wtedy będę miał pieniądzę na np opiekunkę.

Awatar użytkownika
RedRum
Radny powiatowy
Radny powiatowy

Postautor: RedRum » 19 lipca 2013, 23:49

A czemu nie żłobek/przedszkole? Jak oboje rodziców pracuje to w sumie lepiej żeby dziecko się wychowywało wśród rówieśników a nie z opiekunką. Zawsze więcej obycia wśród ludzi.

Awatar użytkownika
kmat
Radny powiatowy
Radny powiatowy

Postautor: kmat » 20 lipca 2013, 00:08

RN może się rozwijać, Republikanie też, ale elektorat z kosmosu nie przybędzie.

Kiepsko widzę ten rozwój. Polskie społeczeństwo jest do bólu centrowe i wszelkie bardziej radykalne projekty zwyczajnie oleje. Oni są skazani albo na wejście w ideologiczny mainstream (w przypadku RN nierealne), albo na zabetonowanie w planktonowej niszy w stylu KNP, NOP czy innej Lewicy bez Cenzury.
Na oberwanie się konserwatywnych skrzydeł PO-PiSu nie ma co liczyć, bo dla panów w polityce najpierw jest koryto a dopiero potem rodzina, bóg, i co oni tam jeszcze mają.

Podstawowy problem tych środowisk to banalny brak liderów. Ani Wipler, ani Gowin, o jakichś Rokitach czy innych Marcinkiewiczach nie wspominając nimi nie są.

Lolek00
Moderator
Moderator

Postautor: Lolek00 » 20 lipca 2013, 03:31

Jeśli będę mógł odliczyć sobie od dochodu 1kPLN na przedszkole to będę zadowolony. Nie zmotywuje mnie to do posiadania trzeciego dziecka. A tylko trzecie i kolejne są szansą dla tego kraju.
Worek pisze:Ale to nic nie daje.
acha :wink:

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator

Postautor: Worek » 20 lipca 2013, 06:12

Lolek00 pisze:acha

No. Przeczytałeś dokładnie?

Atylla
Minister
Minister

Postautor: Atylla » 20 lipca 2013, 20:50

A czemu nie żłobek/przedszkole? Jak oboje rodziców pracuje to w sumie lepiej żeby dziecko się wychowywało wśród rówieśników a nie z opiekunką. Zawsze więcej obycia wśród ludzi.

Bo jak będzie państwowy - to wiadomo że będzie tam syf i dziadostwo.

Polskie społeczeństwo jest do bólu centrowe

Polskie społeczeństwo jest postsocjalistyczne. Stąd te populistyczne hasła socjalistyczne PISu i córek oraz PO.
"Nie daj się naprawiać hałastrze cienkoszyich, łysiejących wodzów. Nie proś, nie melduj, nie awanturuj się, nie ukorz, nie płaszcz, nie pełzaj."

Wróć do „Lewica - Centrum - Prawica”