PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Polska Razem Jarosława Gowina

Jak przebiegają podziały polityczne w naszym kraju? Jakie partie są na czasie? Polemika na temat programów, stanowisk i działań partii politycznych w Polsce

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Awatar użytkownika
marcinsz
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: marcinsz » 18 grudnia 2013, 23:00

Powinien już być dawno koniec tej Korwinowskiej głupoty do czasu kiedy Adi w końcu przestaniesz unikać odpowiedzi!

Nadal twierdzę że chcesz aby tych nieudaczników, leniów, kombinatorów utrzymywało państwo albowiem jak diabeł święconej wody unikasz odpowiedzi na te proste pytania.

Mówisz A ale już o B nie wspominasz tylko bredzisz w każdym temacie. Jesteś starszy choćby od ElDario więc chociaż ty powinieneś wykazać się rozumem i dojrzałością.

Awatar użytkownika
Adi
Premier
Premier

Postautor: Adi » 19 grudnia 2013, 00:48

marcinsz pisze:Powinien już być dawno koniec tej Korwinowskiej głupoty do czasu kiedy Adi w końcu przestaniesz unikać odpowiedzi!

Nadal twierdzę że chcesz aby tych nieudaczników, leniów, kombinatorów utrzymywało państwo albowiem jak diabeł święconej wody unikasz odpowiedzi na te proste pytania.

Wnoszę po raz drugi oficjalnie o warna dla użytkownika Marcinsz za przypisywanie innym użytkownikom szeregu wypowiedzi których nie potrafi zacytować, tym samym celowe kłamanie i oczernianie.

Temat jest do wglądu.

Nie dość że kłamiesz jak pies to jeszcze nie masz krzty honoru by się przyznać.

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator

Postautor: Worek » 19 grudnia 2013, 07:20

Nie dość że kłamiesz jak pies to jeszcze nie masz krzty honoru by się przyznać.

Odpowiedz na jego pytanie a może obronisz swój.
"Poskrobcie z wierzchu konserwatystę a znajdziecie kogoś, kto przedkłada przeszłość nad jakąkolwiek przyszłość." - Frank Herbert

Awatar użytkownika
Adi
Premier
Premier

Postautor: Adi » 19 grudnia 2013, 14:21

Czy ja śnię? To ja mam jeszcze odpowiadać na jakieś pytania kłamcy i oszusta mimo że udowodniłem że to kłamca i oszust?

Super moderacja, pogratulować.

Ale ok ,odpowiem po raz setny na pytanie kłamcy i oszusta

marcinsz pisze:"to teraz czekam na wywód kto będzie ponosił te szkody jeżeli sprawcy nie stać i stać nigdy nie będzie. "

Otóż kłamco i oszuście, wielokrotnie tu pisałem, że w obecnym systemie żul rozbija mercedesa kamieniem i nie odpowiada za nic a w moim systemie taki żul przechodził by na własność wierzyciela.

Tak więc kłamco i oszuście znowu jest całkowicie na odwrót niż piszesz i jestem pewien że nie odpowiesz nawet na własne pytanie:

"kto będzie ponosił te szkody jeżeli sprawcy nie stać i stać nigdy nie będzie (np menel rozbił ci auto kamieniami albo bezrobotny zniszczył ci garnitur za 5000?"

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator

Postautor: Worek » 19 grudnia 2013, 15:49

Adi pisze:w obecnym systemie żul rozbija mercedesa kamieniem i nie odpowiada za nic

Odpowiada za zniszczenie mienia.
Adi pisze:a w moim systemie taki żul przechodził by na własność wierzyciela.

Możesz mi to wyjaśnić? Mogę sobie takim człowiekiem dowolnie dysponować? Dobrze zrozumiałem?
"Poskrobcie z wierzchu konserwatystę a znajdziecie kogoś, kto przedkłada przeszłość nad jakąkolwiek przyszłość." - Frank Herbert

Awatar użytkownika
Adi
Premier
Premier

Postautor: Adi » 19 grudnia 2013, 16:07

Worek pisze:Odpowiada za zniszczenie mienia.

Jak?

:)

Worek pisze:
Możesz mi to wyjaśnić? Mogę sobie takim człowiekiem dowolnie dysponować? Dobrze zrozumiałem?

Tak. Już dzisiaj tak jest tyle że to działa tylko jeśli jesteś winny coś państwu(za mandaty czy grzywny państwo cie wsadza do więzienia gdzie jesteś niewolnikiem państwowym).

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator

Postautor: Worek » 19 grudnia 2013, 16:55

Jak?

Karnie.
Adi pisze:Tak.

Dotyczy to też tych, którzy w imię wolności nie zawarli ubezpieczenia OC i wyrządzili mi szkodę komunikacyjną?

Awatar użytkownika
marcinsz
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: marcinsz » 19 grudnia 2013, 17:34

A więc podsumujmy:

- Adi celowe działanie utożsamia z wypadkiem chodź jedno i drugie nie ma do siebie nic wspólnego włącznie z wyrządzonymi szkodami jak i też częstotliwością zdarzeń. Co oznacza że ma w dupie realne możliwości pokrywania szkód w takich sytuacjach, a w najczęstszym przypadku za te szkody ma defakto płacić... POSZKODOWANY! (sam Adi dowodzi że istnieje możliwość i to całkiem realna braku możliwości spłaty długu przez sprawcę).

To samo tyczy się wypadków w pracy i gdziekolwiek indziej, emerytów itp. itd.

Dzisiejszy system nie jest idealny ale jest po stokroć MNIEJ SOCJALISTYCZNY aniżeli system wymyślony w głowie Korwinowca albowiem ten system zamiast pomniejszać strefę socjalną państwa kreuje ją do niebywałych rozmiarów!

Bo ktoś w końcu te szkody i te koszty musi pokryć, a czy bezpośrednio jest to państwo czy inny obywatel - nie ma znaczenia!

[ Dodano: Czw 19 Gru, 2013 ]
Worek pisze:Matko Boska Korwinowska. Muszę zapamiętać, że poziom dna głupoty korwinistów, jest ciągle jeszcze nieokreślony. Nie zbadany.
A na co mi taki typek? Co ja miałbym robić z takim idiotą, który idąc za ideą Korwina uznał, że nie będzie płacić OC, złodziejskiemu Państwu (pomijam już to, że nie Państwu płaci OC). Ja chcę mieć naprawioną szkodę.
Dlatego wolę obecny system niż jakieś kompletne kretynizmy, jakie wymyślają ogłupieni korwinowskimi ideami.
Żałość i trwoga.

Masz w imię Korwinowskiego SOCJALIZMU pokryć za niego szkody!

Awatar użytkownika
Adi
Premier
Premier

Postautor: Adi » 19 grudnia 2013, 17:36

Worek pisze:Karnie.

No czyli jedyne co można zrobić menelowi to zawiasy.
A co z wyrównaniem strat?

Worek pisze:Dotyczy to też tych, którzy w imię wolności nie zawarli ubezpieczenia OC i wyrządzili mi szkodę komunikacyjną?

Oczywiście.

ponad
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: ponad » 19 grudnia 2013, 17:49

marcinsz pisze:Bo ktoś w końcu te szkody i te koszty musi pokryć, a czy bezpośrednio jest to państwo czy inny obywatel - nie ma znaczenia!

Ze zniszczonym samochodem póki co możesz liczyć na swojego ubezpieczyciela ,jeśli płaciłeś za takowe AC,wnioskując że samo Oc nie wystarczy, I TU SIĘ Z ADIM NIE ZGADZAM, natomiast tobie państwo powie Ci że możesz cmoknąć ich w pałe jesli nie miałeś AC,a nie pokryć Twoje szkody .Najprawdopodobniej , możesz tam tez cmoknąć sprawce ,który szkód nie pokryje , jeśli Ty albo polcja go znajdzie .

Twoje interpretacje ubezpieczenia oc ,są w dupie , ponieważ ADI zawsze odnosił się do tego przypadku z celowym niszczniem auta . Powiedz mi jak od idioty ,ktory dla zabawy zniszczy Ci auto , oczekujesz żeby miał ubezpieczenie Oc/AC czy jak ...

Socjalizm według potrzeb przykładu , przykład nie ten a co tam OC czy AC, kłamca i oszust

Państwo pokryje Ci szkody , z czego Ty spadłeś ?Albo inaczej, w jakim kraju mieszkasz ,Austro-Węgry?
Ostatnio zmieniony 19 grudnia 2013, 18:09 przez ponad, łącznie zmieniany 1 raz.
-,,do czasów,w których istnieje prawda,a tego co się stało, nie można zmienić.
Z epoki identyczności, epoki samotności, z epoki Wielkiego Brata, z epoki dwójmyslenia -pozdrawiam was!"

Awatar użytkownika
Adi
Premier
Premier

Postautor: Adi » 19 grudnia 2013, 18:08

marcinsz pisze:A więc podsumujmy:

Podsumowując jesteś kłamcą, oszczercą i manipulantem a wszystko co piszesz nie ma najmniejszego sensu.

[ Dodano: Czw 19 Gru, 2013 ]
ponad pisze:Ze zniszczonym samochodem póki co możesz liczyć na swojego ubezpieczyciela ,jeśli płaciłeś za takowe AC,wnioskując że samo Oc nie wystarczy, I TU SIĘ Z ADIM NIE ZGADZAM,

Ale AC jest dobrowolne. W wolnym kraju AC też będzie dobrowolne.

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator

Postautor: Worek » 19 grudnia 2013, 18:35

Adi pisze:Oczywiście.

I co mi po takim typie? Co mam z nim zrobić? Wziąć w niewolę i niech tyra na mnie?
To system skrajnie do dupy. Bo:
raz: łamie prawa człowieka i tutaj nie ma absolutnie żadnych szans na jego implementacje;
dwa: skuteczność jego marnie oceniam, będzie zwyczajnie nieskuteczny. Jedynym jego efektem będzie totalna rozpierucha w sądach i kupa nieskutecznych egzekucji komorniczych. Pomijam już inne patologie jakie mogą się wiązać z takim rozwiązaniem, jak ucieczki z miejsca kolizji, które się będą zwyczajnie opłacać a z problemem zostanie poszkodowany;
trzy: ręce i cycki opadają jak się czyta takie kretynizmy.

Awatar użytkownika
Adi
Premier
Premier

Postautor: Adi » 19 grudnia 2013, 18:54

Worek pisze:raz: łamie prawa człowieka i tutaj nie ma absolutnie żadnych szans na jego implementacje;

To ciekawe bo obecnym systemie za np niezapłacone grzywny łamane są w pudle wszelkie prawa człowieka i nikomu to nie przeszkadza.

Worek pisze:
dwa: skuteczność jego marnie oceniam, będzie zwyczajnie nieskuteczny.

Będzie bardzo skuteczny.Przede wszystkim prewencyjnie.

To dzisiejszy jest nieskuteczny bo dzisiaj nie trzeba nikomu w zasadzie nic oddawać, stąd taką popularnością cieszy się tak zwane "nielegalne" ściąganie długów.

Więc skoro mój system gdzie menel będzie przymusowo odpracowywał szkody oceniasz jako nieskuteczny, to co powiedzieć o twoim, gdzie menelowi nic nie można zrobić?

:)

Worek pisze: jak zwykłe ucieczki z miejsca kolizji, które się będą zwyczajnie opłacać;
trzy: ręce i cycki opadają jak się czyta takie kretynizmy.

Przecież w obecnym udana ucieczka też się zwyczajnie opłaca, więc to co wypisujesz nie ma najmniejszego sensu.

Na odwrót, dzisiaj wsiąść za kółko po pijaku jest łatwo bo co grozi, co najwyżej zawiasy, dlatego wsiadają.

W moim systemie się 3 razy zastanowią.

Awatar użytkownika
marcinsz
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: marcinsz » 19 grudnia 2013, 19:03

ponad pisze:Ze zniszczonym samochodem póki co możesz liczyć na swojego ubezpieczyciela ,jeśli płaciłeś za takowe AC,wnioskując że samo Oc nie wystarczy, I TU SIĘ Z ADIM NIE ZGADZAM, natomiast tobie państwo powie Ci że możesz cmoknąć ich w pałe jesli nie miałeś AC,a nie pokryć Twoje szkody .Najprawdopodobniej , możesz tam tez cmoknąć sprawce ,który szkód nie pokryje , jeśli Ty albo polcja go znajdzie .

Masz 22 lata i raczej powinieneś już pewne rzeczy wiedzieć. Niestety popisujesz się ignorancją totalną.

Po pierwsze - ubezpieczenia OC i AC to nie państwo! Skąd ci się to wzięło?

Po drugie - OC to ubezpieczenie czyjegoś mienia a AC to ubezpieczenie mienia własnego.
To dlatego OC jest obowiązkowe a AC nie. Bo w dupie mają wszyscy co ty stracisz gdy z własnej winy się rozbijesz natomiast ważne jest co ktoś mógłby stracić przez ciebie.

Także sumy gwarantowane w ubezpieczeniu w obu przypadkach są różne. O ile w OC idą w MILIONY (obecnie 5 milionów EUR na osobie i 1 milion EUR na mieniu) i sumy te przekraczają wielokrotnie cały majątek niejednego płatnika składki to w przypadku AC nigdy nie przekraczają wartości rynkowej ubezpieczonego auta.

Reasumując:

OC pokrywa szkody wyłącznie w cudzym mieniu, AC wyłącznie we własnym. To dwie różne sprawy.

ponad pisze:Twoje interpretacje ubezpieczenia oc ,są w dupie , ponieważ ADI zawsze odnosił się do tego przypadku z celowym niszczniem auta . Powiedz mi jak od idioty ,ktory dla zabawy zniszczy Ci auto , oczekujesz żeby miał ubezpieczenie Oc/AC czy jak ...

Adi bełkocze bo raczej sam nie rozumie co pisze. Ty powtarzasz, a to bardzo zła oznaka. Nie jesteś już dzieckiem i powinieneś wiedzieć że nie ubezpieczysz się od sprawstwa celowego. Dlatego takie czyny zagrożone są paragrafem karnym.

Cały czas rozmawiamy o obowiązku ubezpieczenia OC więc nie o celowym działaniu. To że ktoś nie rozumie co to jest OC - to już nie moja brocha.

Powinieneś raczej zapytać co miałbyś zrobić gdyby jakiś niedorozwinięty Korwinista zmiótłby ci Twój dom Tirem? Cóż - Adi proponuje ci abyś dostał teraz tego człowieka na własność, oczywiście jak przeżyje, może będzie miał szczęście i nie będzie kaleki. W każdym bądź razie możesz dostać szczytny zaszczyt do śmiertnej opieki nad tym człowiekiem - kto wie? Zresztą - to cud, miód i orzeszki - w gruncie rzeczy podzielisz się majątkiem z gościem, może cię i na to stać. Jak pisałem - taki SOCJALIZM po Adiemu.

Państwo pokryje Ci szkody , z czego Ty spadłeś ?Albo inaczej, w jakim kraju mieszkasz ,Austro-Węgry?

Nie wiem czy ty potrafisz czytać ze zrozumieniem ale kto obecnie utrzymuje osoby bez prawa do emerytury? Bezpośrednio państwo, pośrednio my wszyscy. Dopóki Adi nie wytłumaczy kto miałby przejąć ten obowiązek i to w napływie kolejnych rozmyślnych Korwinistów będę twierdził iż właśnie tak myśli - czyli aby utrzymywało ich państwo.

Adi pisze:Podsumowując jesteś kłamcą, oszczercą i manipulantem a wszystko co piszesz nie ma najmniejszego sensu.

Stwierdzam jedynie fakty.

Co mnie obchodzi że ty kompletnie nie wiesz co to jest OC i jaki zakres ubezpieczenie to obejmuje? Tak samo jak unikasz odpowiedzi za co mają żyć ci którzy nie odłożą na emeryturę a ze względu zdrowotnych nie mogą pracować.

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator

Postautor: Worek » 19 grudnia 2013, 19:06

Adi pisze:To ciekawe bo obecnym systemie za np niezapłacone grzywny łamane są w pudle wszelkie prawa człowieka i nikomu to nie przeszkadza.

Pokaż, które, proszę.
Adi pisze:To dzisiejszy jest nieskuteczny bo dzisiaj nie trzeba nikomu w zasadzie nic oddawać, stąd taką popularnością cieszy się tak zwane "nielegalne" ściąganie długów.

Cieszy się niewielką popularnością bo jest nielegalne i nieskuteczne.
Adi pisze:Więc skoro mój system gdzie menel będzie przymusowo odpracowywał szkody oceniasz jako nieskuteczny, to co powiedzieć o twoim, gdzie menelowi nic nie można zrobić?

Ja zabrałem głos w sprawie OC. O menele wykłócaj się z marciszn'em.
Swoją drogą to w jaki sposób poniesie konsekwencje menel wandal w zupełności mi wystarczy.
Adi pisze:Na odwrót, dzisiaj wsiąść za kółko po pijaku jest łatwo bo co grozi, co najwyżej zawiasy, dlatego wsiadają.

Dokładnie. Na odwrót i nie na temat.
No ale skoro zacząłeś. Jak wsiądę po pijaku do auta i policja mnie złapie to czyim niewolnikiem zostanę?

Wróć do „Lewica - Centrum - Prawica”