PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Czy Polska Lewica, na pewno chce władzy?

Jak przebiegają podziały polityczne w naszym kraju? Jakie partie są na czasie? Polemika na temat programów, stanowisk i działań partii politycznych w Polsce

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

bytrek
Radny wojewódzki
Radny wojewódzki

Czy Polska Lewica, na pewno chce władzy?

Postautor: bytrek » 22 kwietnia 2014, 17:28

Odnoszę wrażenie, że parte takie jak SLD i Twój Ruch, nie myśli poważnie o przejęciu władzy. Atakowanie krzyża w sejmie, czy też tak jak teraz, niechęć do uczennica w sejmie Jana Pawła II. Samo to powyższe, świadczy o tym że oni władzy nie chcą. Do tego jakieś legalizacje marihuany, tak dla aborcji. Powiedzcie mi czy w ciągu najbliższych 50 lat, te partie są w stanie zebrać powiedzmy 30% głosujących obywateli Polski, tak aby przejąc władze. Zebrać oczywiście ludzi, którzy z takimi przekonaniami jakie głoszą te partie zagłosują na nich.

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 22 kwietnia 2014, 18:16

kończą im się pomysły, a programowo zero, Ukraina wszystko przesłoniła. stąd granie na głównych motywach czyli na zatwardziały elektorat. to krzyk rozpaczy - my jeszcze istniejemy! juuuuu! jak ktoś się martwi o próg 5% to nie przejmuje się, że mu wąchający odpadną - mobilizuje twardy elektorat.

to samo będzie zaraz robił Gowin czy robi Mikke pitoląc debilizmy po TV, byle tylko o nim mówiono.
A po za ty uważam, że trzeba zakazać cyfr arabskich. ;)
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

Awatar użytkownika
Clint Eastwood
Minister
Minister

Postautor: Clint Eastwood » 22 kwietnia 2014, 20:11

Nazgul pisze:to samo będzie zaraz robił Gowin
- akurat w gowinie to ja bym widział ew. alternatywę dla głównego ścieku naszej polityki (lepszą niż jego królewska mość czy inny palikot).

bytrek
Radny wojewódzki
Radny wojewódzki

Postautor: bytrek » 22 kwietnia 2014, 20:32

Błąd, Gowin czy Mikke nie maja nic wspólnego z lewica. A ich idee i programy nie są, nie do zaakceptowania dla 30% głosujących Polaków. Myślę że Solidarna Polska i Nowa Prawica jest w stanie przebić się już teraz w wyborach do Euro Parlamentu. Natomiast SLD i RP, nie jest w stanie z obecnymi programami, znaleźć więcej niż te góra 10% Polaków zgadzającymi się z ich ideami. I jeszcze trzeba te 10% nakłonić do głosowania.

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 22 kwietnia 2014, 20:54

nie, mi nie chodziło o lewica=prawica tylko o "powiedz coś szokującego to będą o tobie mówić i ci spółki pójdą w górę."

oni robią dokładnie to samo.
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

Awatar użytkownika
mateuszjkl
Minister
Minister

Postautor: mateuszjkl » 22 kwietnia 2014, 20:57

Korwin szokuje przez tyle lat i jakoś nie widzę żeby mu coś to dawało. No ale ! Teraz dalej to mówi i poparcie jakoś wzrasta więc już coś to daje - zajebista teroia , ale jakoś się nie sprawdza.

ElDario
Minister
Minister

Postautor: ElDario » 22 kwietnia 2014, 20:59

- akurat w gowinie to ja bym widział ew. alternatywę dla głównego ścieku naszej polityki (lepszą niż jego królewska mość czy inny palikot).

Porównanienie Korwin do Palikota jest całkowicie nie na miejscu. Ci ludzie są całkowitą odwrotnością siebie.

- akurat w gowinie to ja bym widział ew. alternatywę dla głównego ścieku naszej polityki

problem Gowina jest taki, że on szukał miejsca w elektoracie pomiędzy PO a PISem. Ale tam nie ma miejca. To takie same centrowie partie.

Powinien szukać miejsca pomiędzy POPISEM a KNP, tu jest duży potencjał.

A ich idee i programy nie są, nie do zaakceptowania dla 30% głosujących Polaków.

Praktycznie w żadnym z dzisiejszych demokratycznych krajów partie realnie liberalne/libertariańskie nie są w stanie zdobyć więcej jak 10-20 %. Po prostu, większość ludzi ceni stabilność, co nie oznacza że jest to dobre dla gospodarki i zarazem dla nich samych.
Poskrobcie z wierzchu socjalistę a znajdziecie nazistę albo komunistę.

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 22 kwietnia 2014, 21:09

Porównanienie Korwin do Palikota jest całkowicie nie na miejscu. Ci ludzie są całkowitą odwrotnością siebie.
są niezwykle podobni pod względem polityki, populizmu i działania. różnią ich strony polityczne.

jezu, przepraszam, że Ci JP Korwina I obraziłem.

Awatar użytkownika
mateuszjkl
Minister
Minister

Postautor: mateuszjkl » 22 kwietnia 2014, 21:14

Przepraszaj na kolanach lewicowy kmiocie :). A tak na serio to ustosunkuj się do tego co powiedziałem. Bo jeśli ktoś głosi od 20 lat to samo i ma małe poparcie i każdy mu zarzuca że to właśnie przez to co głosi , to na tym etapie jest zarozumiałe , ale jeśli dalej głosi to samo i ci sami ludzie zarzucają mu że dzięki tym głupotom zyskuje poparcie to oznacza wielką nieścisłość tych ludzi. Czyli w tym przypadku Ciebie.

ElDario
Minister
Minister

Postautor: ElDario » 22 kwietnia 2014, 21:19

pod względem polityki,

Polityka to właśnie spory polityczne, a więc także strony.

populizmu

To jest niezwykle świńskie porównanie. Naprawdęm jesteś jedym z najbardziej chamskich ludzi na tym forum.

Palikot oferuje ludziom darmowy internet, prezerwatywy, invitro i inne głupoty, jednocześnie gadając że zmniejszy biurokracje i podatki. Co jest oczywistym populizmem bo skąd wziąć na to pieniądze i kto będzie rozdawał ten darmowy internet itp.

Korwin oferuje ludziom zwrot ich własnych pieniędzy, tak aby ludzie sami sobie to kupili. Jeżeli ktoś, kto głosi od zawsze te same poglądy i nie dostaje się nigdzie to to świadczy o populizmie ?

i działania

Aha, to Korwin wpłaca milony na konto partyjne, wynajmuje ludzi żeby w autobusach z nim jeździli, wynajmuje bilbordy, wynajmuje ludzi do zbierania podpisu.

bytrek
Radny wojewódzki
Radny wojewódzki

Postautor: bytrek » 22 kwietnia 2014, 21:21

mateuszjkl pisze:Korwin szokuje przez tyle lat i jakoś nie widzę żeby mu coś to dawało. No ale ! Teraz dalej to mówi i poparcie jakoś wzrasta więc już coś to daje - zajebista teroia , ale jakoś się nie sprawdza.

Czym on niby szokuje? Przecież Pis, Po, Solidarna Polska i Mikke to prawie jedno i to samo mówią.

ElDario
Minister
Minister

Postautor: ElDario » 22 kwietnia 2014, 21:21

jezu, przepraszam, że Ci JP Korwina I obraziłem

Zrobiłeś z siebie tylko oszołma, zresztą jak zawsze gdy jest dyskusja o czymś, co przekracza twoje zdolności intelektulane.

[ Dodano: Wto 22 Kwi, 2014 ]
Czym on niby szokuje? Przecież Pis, Po, Solidarna Polska i Mikke to prawie jedno i to samo mówią.

PS, PO i SP chcą likwidacji PITu, ZUSu, NFZetu ? PO oczywiście przed 2005 rokiem miała poglądy umiarkowane liberalne, ale nic po za tym.

Awatar użytkownika
Clint Eastwood
Minister
Minister

Postautor: Clint Eastwood » 22 kwietnia 2014, 21:36

ElDario pisze:Po prostu, większość ludzi ceni stabilność, co nie oznacza że jest to dobre dla gospodarki i zarazem dla nich samych.
- a od kiedy libertarianie chcą decydować co jest dobre dla ludzi? ;)
ElDario pisze: problem Gowina jest taki, że on szukał miejsca w elektoracie pomiędzy PO a PISem. Ale tam nie ma miejca. To takie same centrowie partie.
- gowin też jest centrowy.

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 22 kwietnia 2014, 21:40

Praktycznie w żadnym z dzisiejszych demokratycznych krajów partie realnie liberalne/libertariańskie nie są w stanie zdobyć więcej jak 10-20
raczej 5%. 20 procent jest trudno osiągalny dla partii liberalnych. to co napisałeś to kat. lekko śmieszna w polityce,

To jest niezwykle świńskie porównanie. Naprawdęm jesteś jedym z najbardziej chamskich ludzi na tym forum.
jest mi nie zwykle przykro, że obrażam Twoje uczucia religijne ale to forum o polityce wiec będę miał swoje zdanie. szczerze powiedziawszy Palikot to mniejszy populista niż Mikke.

Korwin oferuje ludziom zwrot ich własnych pieniędzy, tak aby ludzie sami sobie to kupili. Jeżeli ktoś, kto głosi od zawsze te same poglądy i nie dostaje się nigdzie to to świadczy o populizmie ?
i czym to się różni od Wałęsy i jego stu milionów? w prawdziwym świecie jedno i drugie jest równie realną manną z nieba, która się stanie jak wybierzecie pana xyz.
tak , to jest własnie populizm - oferowanie korzyści, której nie możesz dać dla swojego elektoratu. nacjonaliści proponują "dumę narodową", socjaliści równość, populiści jak Wałęsa- sto milionów, a mikke "twoje pieniądze" oraz Lepperowskie "wszyscy to złodzieje - ale nie potrafię tego udowodnić."

a tak co do realizmu - tak mi odda Zus, ze tyle samo zapłacę podatku emerytalnego +esktra składkę dla siebie. itp itd. ot niczym Lepperowskie wydanie rezerwy walutowej.

Aha, to Korwin wpłaca milony na konto partyjne, wynajmuje ludzi żeby w autobusach z nim jeździli, wynajmuje bilbordy, wynajmuje ludzi do zbierania podpisu.
bo ich nie ma. to chyba główna przyczyna :)

Korwin szokuje przez tyle lat i jakoś nie widzę żeby mu coś to dawało.
a wiele. stałą pensję z książek, wydawnictw, felietonów. łechtanie poczucia władzy itp. to populizm obliczony na gimnazjum-max 30 lat.
potem ludzie zwykle mądrzeją.
ma stały elektorat, który szybko kruszeje wraz nabywaniem wieku i rozumu. dlatego musi być cały czas "aktywny". (dlatego wbrew ciągłej popularności wśród tej grupy dalej ma max 4% w sondażach) Coś jak "Smoleńsk" dla Kaczyńskiego. nie chodzi o wygranie - chodzi o utrzymanie pewnego poziomu poparcia.
Ron Paul w USA bazuje dokładnie na tym samym. Prezydentem nie zostanie ale do niższej izby się dostanie.

Czy ktoś by masowo usłyszał o Korwinie gdyby nie bredził o zarażaniu się jąkaniem albo porażeniem mózgowym w TV? Czy gimnazjaliści czy licealiści czytają Angorę? tak to działa. Usłyszy się coś o jakimś "szokującym kolesiem" - włazi się na interent a tam już można znaleźć prawdy objawione, wspaniałości, rewolucję na wyciągnięcie ręki. oczywiście gdy głowie ma się tyle wiedzy o funkcjonowaniu świata co fistaszek.

7 raz to pisze. jak widzę Korwinowcy mają zwyczaj wypierania. pewnie wszystko wypycha wizja siebie jako ludu przez Boga wybranego w morzu lewactwa.
nie zapomnijcie wymyślić czegoś na kształt obrzezania.

ElDario
Minister
Minister

Postautor: ElDario » 23 kwietnia 2014, 07:59

raczej 5%. 20 procent jest trudno osiągalny dla partii liberalnych. to co napisałeś to kat. lekko śmieszna w polityce,

No ponad 5% ma KNP w sondażach.

Natymiast, zauważ że ja napisałem że maksymalnie w poszczególnych krajach partie libertariańskie są w stanie MAKSYMALNIE zdobyć 10-20% (W Szwecji będzie to 10%, w Polsce 15% a w Szwajcarii 20% naprzykład.)

- a od kiedy libertarianie chcą decydować co jest dobre dla ludzi? ;)

A gdzie ja napisałem coś takiego ?!

i czym to się różni od Wałęsy i jego stu milionów? w prawdziwym świecie jedno i drugie jest równie realną manną z nieba, która się stanie jak wybierzecie pana xyz.

KNP domaga się tylko wolności - w tym wypadku wolności od PODATKÓW, co oznacza że jak zarobisz 4000 zł, to dostaniesz do ręki 4000 zł, a nie jak dzisiaj 2200 zł. Oczywiście, będziesz musiał z własnej kieszani opłacić fundusz emerytalny i zdrowotny. Chyba że nie chcesz.

tak , to jest własnie populizm - oferowanie korzyści, której nie możesz dać dla swojego elektoratu.

udowodnij że nie można znieść podatku dochodowego, ZUSu, i NFZetu.

a tak co do realizmu - tak mi odda Zus, ze tyle samo zapłacę podatku emerytalnego +esktra składkę dla siebie.

Nie widzisz więcej niż czubek własnego nosa. Pomyśl o przyszłych pokoleniach.

bo ich nie ma. to chyba główna przyczyna :)

Jakie to ma znaczenie ?

potem ludzie zwykle mądrzeją.

Gorzknieją. Robią się stabilini i pragną stabilności. WIęc nie na rękę im zmiany.

(dlatego wbrew ciągłej popularności wśród tej grupy dalej ma max 4% w sondażach)

Już ma ponad 5%. Prawie tyle co SLD, Palikot i SLD. Bez pieniądzy z budżetu, bez tysięcy godzin w reżymowej telewizji. To ogromny sukces KNP.

Czy ktoś by masowo usłyszał o Korwinie gdyby nie bredził o zarażaniu się jąkaniem albo porażeniem mózgowym w TV?

A czy TV pokazuje cokolwiek innego o Korwinie ? Ja mówi o podatkach albo prawie ?

Czy gimnazjaliści czy licealiści czytają Angorę?

Czytają in internet.

Poparcie Korwina to nie kwestia wieku, tylko kwestia odbioru informacji. Dlatego też Korwin ma tak duże poparcie w Internecie.

Ja ci powiem tak, jak na mojej uczelni przyszedł Krowin na wykład o podatkach, to byłą cała sala (ludzie siedzieli jeszcze na schodach i podłodze) i dawali aplaus. W przeciwieństwie do jakiś oszołomów z bandy czworga, na których wykład przyszło paru oszołomów aby uniknąć zajęć.

Wróć do „Lewica - Centrum - Prawica”