PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .


Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Poglądy o 3 różnych typach wrażliwości

Jak przebiegają podziały polityczne w naszym kraju? Jakie partie są na czasie? Polemika na temat programów, stanowisk i działań partii politycznych w Polsce

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Awatar użytkownika
aspagnito
Poseł
Poseł
Posty: 1675
Rejestracja: 16 lutego 2007, 15:13
Lokalizacja: Królestwo Polski

Poglądy o 3 różnych typach wrażliwości

Postautor: aspagnito » 28 maja 2014, 10:43

Piszę, gdyż sam nie nadaję się do kandydowania na jakiekolwiek stanowisko urzędowe.
Pisałem o tym do ważnych osób związanych z poglądami centrolewicowymi. Chodzi oczywiście o Centrolewicę Polską, jednak w dzisiejszych czasach stworzenie partii jest teoretycznie niemożliwe. Ostatnie sondaże pokazują, że w wyborach do polskiego parlamentu trzy główne partie (PO, PiS i SLD) mają szansę odnieść sukces. Poniekąd lewica kojarzona jest z anachronicznością, a rzekomo centrolewicowy Twój Ruch nie jest centrolewicą nawet z nazwy i kojarzony jest tylko z dziwacznymi, obraźliwymi i obrzydliwymi komentarzami w stosunku do kościoła, tożsamości płciowej, czy godności ludzkiej. To, co ma szansę zapewnić stabilną scenę polityczną chroniącą przed irracjonalnymi trendami ksenofobicznymi w Europie to trójpodział sceny politycznej na 3 formacje:
- centrolewicowa;
- konserwatyna;
- liberalna.
Proszę o wsparcie tej idei.

Oto postulaty centrolewicowe:

1. Ograniczona pomoc potrzebującym - każda prawdziwa pomoc to pomoc drobna. Centrolewica różni się tym od lewicy, że nie wspiera interwencjonizmu, a inwestuje w kapitał ludzki i programy społeczne tak, aby pomóc słabszym w wyjściu z ich problemów.

2. Redukcja kadry urzędniczej. Przesadnie rozwinięty aparat biurokratyczny wypierany jest przez inwestowanie w informatyczną moc obliczeniową komputerów. Komputery zdolne do niewiarygodnie szerokich obliczeń ilościowych, jak i jakościowych wyręczają urzędników w ich pracy. Również oznacza to wykorzystanie kapitału ludzkiego w konsultacjach społecznych przez internet. Oficjalne Rządowe Forum Internetowe byłoby miejscem zarządzanym przez Senat i wspierałoby Rząd w jego decyzyjności na rzecz wolności wypowiedzi obywateli, przez co można by przeprowadzać referenda w dowolnej sprawie.

3. Uwzględnienie czynnika ludzkiego w rozwiązaniach systemowych. Duża ilość prawa ustanowionego jest niezgodna z jego literą, zwłaszcza dlatego, iż po cichu gwałcone są nie tylko niezbywalne prawa człowieka, ale też wiele ludzkich swobód. Tendencje technokratyczne, które są cichą, okrutną i najgorszą formą marksizmu decydują o tym, że obywatel musi czuć się człowiekiem niespełnionym, tak więc wszystko co do tegoż obywatela dociera ma mieć posmak połowicznej klęski. Stąd protesty, które nie mają szans na sukces, a estetycznie wkomponowują się w plastykę codziennych nowości.

4. "Luck Egalitarianism". Egalitarianizm wyznaję zasadę równości i jest przeciwieństwem rasizmu, nacjonalizmu, faszyzmu i innych ksenofobii. Słowo to było często nadużywane. "Szczęśliwa Równość" w tłumaczeniu centrolewicowym oznacza, że to, nad czym mam kontrolę zależy ode mnie, a to, nad czym nie mam kontroli, zależy od prawie wszystkich innych. Jest to podejście skutkujące wymuszeniem zaufania w stosunku do tych, którzy na to zaufanie zasługują i uzyskanie od nich wsparcia w tym, nad czym my sami ciężko pracujemy.

5. Stabilna scena polityczna. Każda stabilna scena polityczna opiera się o trzy rodzaje wrażliwości politycznej. Będą to:
- poglądy centrolewicowe (Centrolewica Polska)
- poglądy konserwatywne (PiS, a być może w przyszłości Polska Partia Konserwatystów)
- poglądy liberalne (Platforma Obywatelska)

6. Redukcja kosztów. Modnym słowem jest "cięcie kosztów". Otóż "cięcie kosztów generuje koszty pociętych kosztów". Innymi słowy jeśli mamy zapłacić za coś potrzebnego i tego nie robimy, musimy się liczyć z tym, że problem niezapłacenia potrzebnej kwoty najczęściej wygeneruje olbrzymi deficyt. Redukcja kosztów oznacza odnalezienie przestrzeni do inwestycji, która zredukuje koszty i przyniesie zysk. W dalszej części redukcja kosztów oznacza, że będziemy czerpać z tej inwestycji wielowymiarowe korzyści i będziemy szukać nowych przestrzeni do takiej alokacji kapitału.

7. Decydencki Ustrój Kompetencyjny. Dziś, tak jak w najgorszych czasach zamierzchłej przeszłości władza skupia się na jednostce i na grupie wokół tej jednostki. Postulowana kompetencyjność ustroju oznacza, że nie wolno sprawować "władzy dla samej władzy". Określenie "decydencki" oznacza to, iż każdy kompetentny sprawujący władzę ma prawo do trudnych i kontrowersyjnych decyzji w ramach swych kompetencji. Z tego rozliczany jest przy wyborze kompetentnego na dane stanowisko.

8. Stopy podatku osiowego. Wiele mówiono o tym, że podatek powinien być liniowy i wciąż wielu liberałów w to wierzy. Według Centrolewicy Polskiej większość podatków powinna się zawierać w trzech stopach: 23%, 5% i 3%.

9. Ustanowienie płacy minimalnej na poziomie 1.600 EUR netto w całej Europie. Niektóre państwa nie są zadowolone z kształtu Unii Europejskiej i podburzają do rozłamów. Jedność w Unii Europejskiej jest priorytetem dla jej trwania.

10. Wsparcie dla ukonstytuowania tendencji federalistycznych, jak i unitarnych w Unii Europejskiej i na świecie. Wtedy państwa będą nie tylko występować jako suma mniejszych całości, ale też jako reprezentacje średnich grup zrzeszających drobne grupki w nadrzędnych zarządach. Stąd potrzeba występowania grup typu "Kraje Skandynawskie", "Kraje Beneluxu", czy "Europa Centralna" w Unii Eurpejskiej, która mogłaby być na tej samej zasadzie organizowana wraz z "Unią Azjatycką", czy "Unią Amerykańską".

Obrazki wykonano w darmowym oprogramowaniu typu "open source" o nazwie Inkscape.

Partię można finansować:
- z sms'ów (korzystał z tego P. Janusz Palikot - operator przejmuje przeważnie połowę pieniędzy, ale to najskuteczniejsza forma);
- z przelewów bankowych;
- z PayPal'a;
- różnorodność form zapewnia wygotę tych, którzy z nich korzystają.

Hasła wyborcze:
- Aby pomagać innym tyle, ile pomagamy sobie
- Moje serce jest po Centrolewicy
- Zrealizujmy to wespół

Dodatkowe postulaty CLP

Wpisanie do Konstytucji III Rzeczypospolitej Polski:

- PREAMBUŁA KONSTYTUCJI

My Naród, wierzący w Boga, jak i tej wiary nie podzielający, wolny, niepodległy i równy wobec prawa, w obliczu nowych wyzwań, jak i pamięci po naszych przodkach stanowimy najwyższy akt prawny Konstytucję III Rzeczypospolitej Polski.
Podejmując odpowiedzialność za lepsze jutro zobowiązujemy się strzec racji, praw i argumentów wszystkich tych, którzy tego potrzebują, będąc jednocześnie świadomymi zagrożeń płynących z braku tej odpowiedzialności.
Troska o wspólne dobro nakazuje nam dokonywać wyborów uniwersalnych, prawdziwych dla każdego obywatela Polski, a nasza godność zobowiązuje nas do wspólnego i konstruktywnego dialogu.

- Decydenckiego Ustroju Kompetencyjnego

- Odmiany:
1. Ta III Rzeczpospolita Polska
2. Tej III Rzeczypospolitej Polsce, Tej III Rzeczypospolitej Polski
3. Tą III Rzeczpospolitą Polskę

- Wzorem Prawa w USA:
Tytuł Prezydencki w odróżnieniu od wszystkich innych funkcji, które mogą sprawować politycy jest niezbywalny i Prezydentem jest się nawet pośmiertnie. Stąd nieprawidłowe są zwroty "Premier [Imię i Nazwisko] - nie pełniący obowiązków", albo też "były Prezydent".

Proszę o pomoc.

Obrazek
Dobrze, że Orzeł jest na straży.

Wróć do „Lewica - Centrum - Prawica”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość