PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Lewica socjalna RAZEM !

Jak przebiegają podziały polityczne w naszym kraju? Jakie partie są na czasie? Polemika na temat programów, stanowisk i działań partii politycznych w Polsce

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Awatar użytkownika
zapominalski197
Radny wojewódzki
Radny wojewódzki

Lewica socjalna RAZEM !

Postautor: zapominalski197 » 24 marca 2015, 10:04

Powstaje nowa lewicowa partia. Razem, bo tak brzmi jej nazwa, zbiera na razie członków, ale w internecie udostępnia już zarys swojego programu. By móc zarejestrować formację, potrzeba będzie 1000 podpisów z poparciem.

Wśród inicjatorów powstania Razem są osoby znane dotychczas z działalności w innych partiach i organizacjach lewicowych: Partii Zieloni, Polskiej Partii Socjalistycznej czy Młodych Socjalistów. Animatorkami i animatorami partii w regionach są np. Justyna Samolińska, była dziennikarka "Dziennika Trybuna" (mazowieckie), Marcelina Zawisza, kandydująca w zeszłym roku do Europarlamentu z ramienia Partii Zieloni (śląskie) czy Mateusz Mirys, członek władz krajowych Młodych Socjalistów i również kandydat do PE (łódzkie). W grupie inicjatywnej znaleźli się również znani m.in. z tych łamów redaktorzy lewica.pl: Bartosz Nowaczyk i Waldemar Chamala. - W ciągu kilku pierwszych dni zgłosiło się do nas ponad 250 osób, w tym wiele, które angażuje się politycznie po raz pierwszy - powiedział lewica.pl Maciej Konieczny, kolejny ze współtwórców partii.

http://lewica.pl/?id=30422&tytul=Razem: ... -na-lewicy
marcin

Awatar użytkownika
Marchewa
Administrator
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Marchewa » 24 marca 2015, 11:31

Wow, ludzie składają się na wspólna kanapę :)
Spory polityczne trwają najdłużej gdy obie strony nie maja racji.
Gonzalez Suarez

kajzer
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: kajzer » 24 marca 2015, 11:53

Ale lewica w Polsce istnieje I ona musi zrozumieć jedno.. W jedności siła to kwestia czasu jak lewica się zjednoczy.. Ale nie pod l. Milerem. Miler to zgrana karta..!!
Pisze jak Jest...!!

Awatar użytkownika
Malory
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: Malory » 28 marca 2015, 18:52

Ale lewica w Polsce istnieje

Mam wrażenie że nie.

Choć muszę przyznać że po raz pierwszy od dawna słyszę śmielsze postulaty, pod którymi byłbym gotów się podpisać. Na niektóre ciężko mi uwierzyć że ktoś się zdobył.

Kwota wolna od podatku dwukrotnej wysokości minimum socjalnego? Póki co opodatkowane jest nawet minimum egzystencji.

Opodatkowanie spekulacji oraz coś co w zarysie jawi się jako podatek Tobina to też postulaty za którymi z chęcią się podpiszę.

35 godzinny tydzień pracy to dziś postulat niesamowicie radykalny w skali chyba całego świata, mimo że powinien być oczywisty.

Co do zwiększenia kompetencji Inspekcji Pracy jestem również za, tylko że problemy z Inspekcją Pracy nie wynikają z tego że ma za mało uprawnień, tylko z faktu że celowo z nich nie korzysta. Przede wszystkim tej instytucji powinno się wytyczyć wyraźny cel jakim powinno być dbanie o uczciwość relacji pracodawca-pracownik.

Budownictwo socjalne na wynajem jest kwestią niesamowicie u nas ważną. Póki co nasze budownictwo służy deweloperom, nie ludziom szukającym mieszkania.

Walka z reprywatyzacją także mi się podoba- choć w ogóle to słowo nie powinno być używane, gdyż w większości nie polega to zjawisko w ogóle na przejmowaniu nieruchomości przez potomków osób je zamieszkujących, tylko przez naciągaczy wykorzystujących luki prawne i korzystające z defetyzmu elit rządzących widzących własność publiczną jako przykry balast a nie ich obowiązek.

Także podoba mi się obietnica odbudowy kolei publicznej po eutanazji jaką zafundowały jej ostatnie ekipy rządzące.

Dużo mógłbym jeszcze pisać: negowanie TTIP, likwidacja specjalnych stref ekonomicznych, priorytety dla spółdzielczości. To wszystko świetne postulaty i jestem pod wrażeniem że istnieją ugrupowania polityczne mające odwagę opierać na nich swój program. Boję się tylko że to wszystko wyblednie w medialnym amoku tak jak Ruch Narodowy, Libertarianie.

Jedyne co mnie zawiodło w tym programie to marginalne poruszenie kwestii środowiska naturalnego w Polsce. Nie ma nic na temat stanowiska wobec zielonych podatków, handlów emisjami, polityki względem parków narodowych. Następnym co mnie zupełnie zawiodło to zupełne pominięcie kwestii polskiej wsi, która tak naprawdę potrzebuje najbardziej uwagi lewicy w tym kraju jako obszary najbardziej dotknięte bezrobociem, wykluczeniem oraz wycofywaniem się państwa z życia publicznego. Tak więc nie ma mowy o spójnej polityce walki z bezrobociem i ubóstwem jeśli będziemy dalej prowadzić taką politykę rolna jak teraz i nie przestaniemy skupiać się tylko na problemach miastowych. A niestety to także widać po lewicy że często los polskiego mieszkańca wsi jest im tak samo obcy jak prawicy.
System pracy zarobkowej jest wynikiem przywłaszczenia indywidualnego narzędzi produkcji i ziemi; jest on zarazem koniecznym warunkiem rozwoju produkcji kapitalistycznej: wraz z nią musi też zginąć.
- Piotr Kropotkin

Awatar użytkownika
zapominalski197
Radny wojewódzki
Radny wojewódzki

Re: Lewica socjalna RAZEM !

Postautor: zapominalski197 » 06 maja 2015, 10:23

ostatnio działacze RAZEM brali udział w kilku akcjach, warto przeczytać artykuły o nich i ich działaniach

http://natemat.pl/138235,bedzie-nowa-pa ... eje-wladzy

Chcieli postąpić zgodnie z prawem – okazało się, że nie ma takiego zwyczaju. Partia Razem znów zdumiewa

http://polska.newsweek.pl/partia-razem- ... 023,1.html
marcin

Wróć do „Lewica - Centrum - Prawica”