PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .


Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Grzeszki PiS

Co wyróżnia tę partię od innych? Program, skład i działalność. Napisz, co myślisz! Co jest w Twojej opinii złe, a co jest dobre. Wyraź to!

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Awatar użytkownika
Cynik
Moderator
Moderator
Posty: 8040
Rejestracja: 02 listopada 2004, 08:43
Lokalizacja: Wratislavia, Silesia

Grzeszki PiS

Postautor: Cynik » 22 maja 2010, 21:53

Cwaniactwo polityków przechodzi nasze pojęcie. Polityk to niestety osoba najmniej uczciwa. Najgorzej jednak kiedy krzyczy o uczciwości i zasłania się moralnością, która jest mu obca...

Zapisane, do łatwego odnalezienia w sieci kłamstwa towarzystwa:
1. Nie będę premierem gdy mój brat będzie prezydentem
2. Nie będzie koalicji z Samoobroną.
3. Nie zmienia się ordynacji wyborczej przed wyborami
4. Nie podniesiemy akcyzy na paliwo.
5. Trzy miliony mieszkań
6. Niższe podatki
7. Tanie państwo i redukcja administracji
8. Marcinkiewicz - premier na całą kadencję.
9. Afera bilboardowa.
10. Chcemy koalicji z PO.
11. PO jest w koalicji z SLD.
12. Nie bedzie TKMu.
13. "Moja teczka jest sfałszowana".
14. W rządzie nie będzie przestępców!
15. Byli szefowie dyplomacji byli na usługach KGB.
16. Wycofamy wojsko polskie z Iraku.
17. Kler nie ma wpływu na politykę PiS
18. Prowadzimy politykę zagraniczną dla dobra Polski.
19. Obniżymy ZUS.

dopisujcie dalej....

Garść ciekawych podsumowań i komentarzy. Proszę traktować je jako luźnie komentarze, nie opiniotwórcze:
http://www.redakcja.newsweek.pl/Tekst/P ... mieci.html

http://niss26an49.blox.pl/2009/06/Prawi ... skich.html

No to już jest legenda:
http://request.wrzuta.pl/film/4CdmtI8LWm0/klamstwa_pis


a to co mi się podobało - za informacjami Onet.pl:
Premier Kaczyński na wiecu w stoczni gdańskiej 1.10.2006:
NIGDY więcej nie wolno już rozmawiać zz ludzmi o marnej reputacji. I chcę wam tutaj, w tym szczególnym miejscu, w tym, można powiedzieć, świetym miejscu Polaków, przyrzec, że NIGDY więcej już z takimi ludźmi rozmawiać nie będziemy.

co po kilku dniach miało już taką postać:
Przewodniczący klubu parlamentarnego PiS Marek Kuchciński powiedział, że w ciągu kilku godzin wyjaśni się, czy powstanie koalicja z Samoobroną. Potwierdził też informację, że po południu ma dojść do spotkania liderów partii.
onet.pl


i to najbardziej znane kłamstwo:
W żadnym wypadku nie zostanę premierem, jeśli mój brat Lech wygra wybory prezydenckie. Byłaby to sytuacja nie do zaakceptowania przez polskie społeczeństwo


No WZ ... czekam na ostrą ripostę ;)
"Patriotism is the virtue of the vicious." - O.Wilde

Lewak
Radny powiatowy
Radny powiatowy
Posty: 176
Rejestracja: 19 maja 2010, 17:03
Lokalizacja: Z Ruskiej Ambasady

Postautor: Lewak » 22 maja 2010, 22:02


Awatar użytkownika
wuzetka
Minister
Minister
Posty: 4773
Rejestracja: 18 grudnia 2006, 20:02
Lokalizacja: Częstochowa

Postautor: wuzetka » 23 maja 2010, 01:01

Nie zawiodę Cię. Kłamstwo to jest celowe świadome podawanie informacji niezgodnych ze stanem faktycznym, czyli to co robi Tusk. Obietnice wyborcze to inna sprawa. PiS z powodu niemożności zrealizowania obietnich wyborczych honorowo zrzekł się sprawowania władzy. Przypominam 3 krotnie. 2 razy się nie udało z powodu takiego że nie uzyskał zgody sejmu. Proponuję żeby Platforma która nie wywiązuje się z obietnic wyborczych mając o wiele łatwiejszą sytuację również zrzekła się władzy. Platforma nie realizuje obietnic nawet takich prostych które nie wymagają nakładów finansowych. Obiecywała inną jakość rządzenia i miłość a w tym kryzys nie jest przeszkodą. Obiecywała oszczędność a tymczasem w pierwszych dniach rządzenia umorzyła firmie J&S 460 milionów długu. Co to jest w stosunku do peronu za 900 tysięcy złotych. Jakiś dupek tu pisał o 3 milionach. Inna jakość rządzenia to stare plujące tetryki obrażające Prezydenta i Palikoty z penisami. Schadzki po cmentarzach i podpisywanie niekorzystnych umów. I to tyle ile mam w tej sprawie do powiedzenia. Do zobaczenia po wyborach. :lol:
http://www.wprost.pl/ar/102161/Peron-we ... &KI=218180

Awatar użytkownika
Cynik
Moderator
Moderator
Posty: 8040
Rejestracja: 02 listopada 2004, 08:43
Lokalizacja: Wratislavia, Silesia

Postautor: Cynik » 23 maja 2010, 02:40

No i zawiodłaś mnie liczyłem na merytorykę nie plotki. Podstawowe pytanie: kiedy Tusk skłamał? Bo Jarek co rusz i są na to dowody. Teraz ty kłamiesz: PiS mając wsparcie w PSL i prezydenta mógł przepchnąć każdą ustawę. Kryzys ekonomiczny wyraźnie rysował się od 2007. Więc mogli spełnić obietnice. Pomijając że było to niemożliwie ekonomicznie. PiS miał NBP, ważniejsze urzędy, mógł wpływać na gospodarkę. Nawet przejęli Gilowską. Ale fakt afera gruntowa i nadchodzący kryzys spowodowały że nie zapanowali na tym. Zwłaszcza że Solidarność kipiała. Oddał władzę by móc wyborami odzyskać większość. Oni mieli wygrać, ale wyborcyvtym razem zawiedli. Nie wierzę w dobrowolne oddanie władzy. Za dużo by stracili. PiS liczł że przejmie elektorat Samoobrony i LPR, dalej znasz z taśm Begger i przejścia Mojzesowicza do PiSiarni. PO miała się skompromitować Sawicką, SLD nie stanowiło przeszkód. A co gdyby PiS wygrał? Przyszedłby kryzys a Kaczyński drenowałby gospodarkę utrzymując z dopłat upadające firmy z mocną ekipą S. Ile to Jarek mówił że gospodarka wzorem rynku niemieckiego czy amerykańskiego wymaga dopłat? Obudzili się w 2007 z kacem i świadomością przegranej. Dlatego jedynym zdaniem jakie zwolennicy PiS powtarzają to ' Tusk kłamie'. I porównania z WSI, ZOMO. To były prawdziwe powody oddania się do dyspozycji wyborców. Brak większości i chęć odbicia wyborców.
"Patriotism is the virtue of the vicious." - O.Wilde

Lolek00
Moderator
Moderator
Posty: 9325
Rejestracja: 26 lipca 2009, 16:14
Lokalizacja: woj. śląskie

Postautor: Lolek00 » 23 maja 2010, 06:44

wuzetka pisze:Nie zawiodę Cię. Kłamstwo to jest celowe świadome podawanie informacji niezgodnych ze stanem faktycznym, czyli to co robi Tusk.

Wz ułóż podobną listę dla PO skoro kłamie. Jak dla mnie z tą Irlandia się zbłaźnił, "hasełko", równie dobrze można rozliczać ich obietnice.. ale popieranie PiSu i posądzanie Tuska o kłamstwa to co najmniej jak by kocioł garnkowi przyganiał.

Lewak
Radny powiatowy
Radny powiatowy
Posty: 176
Rejestracja: 19 maja 2010, 17:03
Lokalizacja: Z Ruskiej Ambasady

Postautor: Lewak » 23 maja 2010, 08:10

Wuzetka nie belkocz. Kaczynski powiedzial ze nie bedzie koalicji z Samoobrona. Koalicja byla. Sklamal. Powiedzial ze nie bedzie premierem jesli jego brat bedzie prezydentem. Brat zostal prezydentem, on premierem. Sklamal. Obiecal ze wycofa wojsko z Iraku. Nie wycofal. Sklamal.

Awatar użytkownika
Waga
Minister
Minister
Posty: 3455
Rejestracja: 27 października 2009, 15:45
Lokalizacja: Łódź

Postautor: Waga » 23 maja 2010, 11:31

1.Państwo, które żyje na kredyt, nie będzie dla obywateli godne zaufania.
W projekcie budżetu na 2008 r. rząd PiS przewidywał, że koszty te przekroczą 27 mld zł. Te pieniądze można by przeznaczyć na budowę nowych dróg, na oświatę czy na poprawę bezpieczeństwa. W ciągu kilku lat budżet należy doprowadzić do stanu bliskiego równowagi. Tylko w ten sposób możemy trwale odsunąć groźbę ponownego wzrostu podatków i nagłych cięć wydatków socjalnych czy płac w sektorze publicznym – listopad 2007 r.
2.Składam obietnicę, że naszym celem jest przystąpienie do strefy euro w 2011 roku – wrzesień 2008 r. Bez komentarza, bo co tu komentować jak nawet Rostowskiemu szczena opadła jak to usłyszał.
3..Modernizacji wymaga infrastruktura polskich kolei. Pasażerowie mają prawo do czystych dworców, punktualnych, szybkich pociągów.
4.Przyjmuję na siebie zobowiązanie, że przygotujemy żołnierzy do walki lepiej niż do tej pory – sierpień 2008 r. Tak mówił premier po śmierci trzech żołnierzy podczas patrolu. Rok później, po śmierci kapitana Daniela Ambrozińskiego – który zginął w walce z talibami – dowódca wojsk lądowych gen. Waldemar Skrzypczak zarzucił resortowi obrony, że nie zapewnia żołnierzom niezbędnego sprzętu.
5.Rząd będzie zdeterminowany w przeprowadzeniu reformy administracyjnej kraju.
Reforma doprowadzi do powstania w 12 miejscach w Polsce obszarów metropolitarnych. Do tej pory nie mieliśmy jasnych, klarownych reguł dotyczących metropolii – maj 2008 r.
6.Chcemy jak najszybciej dokończyć reformę emerytalną.
Odpowiednie projekty zostaną przedstawione w ciągu pierwszych stu dni funkcjonowania rządu. To jest nasz obowiązek, by 1 stycznia 2009 r. sieć zakładów emerytalnych sprawnie wypłaciła pierwsze emerytury z nowego systemu – listopad 2007 r.
7..Przedstawiciele mojego rządu każdego miesiąca, powtarzam: każdego miesiąca, będą informowali Sejm i polską opinię publiczną o kolejnych decyzjach likwidujących przywileje władzy, przywileje prawne i materialne – listopad 2007 r.
8.Przeprowadzimy niezbędne reformy zabezpieczenia emerytalno-rentowego i zdrowotnego rolników. Reforma systemu ubezpieczeń rolniczych dokonywać się będzie w dialogu z organizacjami społecznymi i zawodowymi rolników – listopad 2007 r
9.Jeszcze w tym roku rząd zniesie obowiązek meldowania się.
To zabytek z epoki bardzo, bardzo poprzedniej – styczeń 2008 r.
10.Czas na informatyczną rewolucję w szkołach. Tak jak każdy polski uczeń ma prawo do ciepłego posiłku, tak powinien mieć dostęp do komputera i internetu. To zrewolucjonizuje polską edukację i wyrówna szanse między dziećmi z rodzin biednych i bogatych – maj 2008 r .
11.Będziemy chcieli podzielić Narodowy Fundusz Zdrowia na konkurujące między sobą instytucje. Chcemy, aby to ubezpieczyciele zabiegali o nasze składki i żeby to pacjent stał się wreszcie realnym dysponentem swojej składki zdrowotnej – listopad 2007 r.
12.Naczelną zasadą polityki finansowej mojego rządu będzie stopniowe obniżanie podatków i innych danin publicznych. Dotyczy to i musi to dotyczyć wszystkich: i tych mniej zamożnych, i tych bogatszych. Musi być rozważny marsz, ale chcę, aby był to marsz zawsze w jednym kierunku, zawsze w kierunku niższych podatków – listopad 2007 r.To z Donka, lepszy od Kaczyńskiego nie jest a swobodę ma zdecydowanie większą.
"Nie ma takiego okrucieństwa ani takiej niegodziwości, której nie popełniłby skądinąd łagodny i liberalny rząd, kiedy zabraknie mu pieniędzy." Alexis de Tocqueville

Awatar użytkownika
Marchewa
Administrator
Administrator
Posty: 12231
Rejestracja: 14 września 2004, 13:11
Lokalizacja: Toruń
Płeć: Mężczyzna
Kontaktowanie:

Postautor: Marchewa » 23 maja 2010, 11:43

To z Donka, lepszy od Kaczyńskiego nie jest a swobodę ma zdecydowanie większą.


Ale temat o niezrealizowanych obietnicach PO jest gdzie indziej. Poza tym odpowiadanie na oskarżenia kierowane pod adresem PiS stwierdzeniem "a PO jeszcze gorsza" donikąd nie prowadzi. Oznacza tylko wybieranie między lepiej a gorzej zaserwowanym oszustwem.
Spory polityczne trwają najdłużej gdy obie strony nie maja racji.
Gonzalez Suarez

Lewak
Radny powiatowy
Radny powiatowy
Posty: 176
Rejestracja: 19 maja 2010, 17:03
Lokalizacja: Z Ruskiej Ambasady

Postautor: Lewak » 23 maja 2010, 11:46

4.Przyjmuję na siebie zobowiązanie, że przygotujemy żołnierzy do walki lepiej niż do tej pory – sierpień 2008 r. Tak mówił premier po śmierci trzech żołnierzy podczas patrolu. Rok później, po śmierci kapitana Daniela Ambrozińskiego – który zginął w walce z talibami – dowódca wojsk lądowych gen. Waldemar Skrzypczak zarzucił resortowi obrony, że nie zapewnia żołnierzom niezbędnego sprzętu.

MON nic nie robi :?:
http://www.altair.com.pl/start-3459

Awatar użytkownika
Waga
Minister
Minister
Posty: 3455
Rejestracja: 27 października 2009, 15:45
Lokalizacja: Łódź

Postautor: Waga » 23 maja 2010, 12:04

Ale temat o niezrealizowanych obietnicach PO jest gdzie indziej. Poza tym odpowiadanie na oskarżenia kierowane pod adresem PiS stwierdzeniem "a PO jeszcze gorsza" donikąd nie prowadzi. Oznacza tylko wybieranie między lepiej a gorzej zaserwowanym oszustwem.


Jak się jeździ po mojej partii to daję odpór :mrgreen:

Ale tak na serio, brudu za paznokciami politycy mają aż nadto bez względu na barwę ale niestety mało do kogo taka prawda dociera, większość jest okopana wokół swoich idoli i ma klapki na oczach.

Lewak a to dla ciebie, KLIK , jak się dobrze dziennikarze najedzą i napiją to nie będą pisać głupot o niekompetencji Klicha :mrgreen:
"Nie ma takiego okrucieństwa ani takiej niegodziwości, której nie popełniłby skądinąd łagodny i liberalny rząd, kiedy zabraknie mu pieniędzy." Alexis de Tocqueville

Awatar użytkownika
Cynik
Moderator
Moderator
Posty: 8040
Rejestracja: 02 listopada 2004, 08:43
Lokalizacja: Wratislavia, Silesia

Postautor: Cynik » 23 maja 2010, 15:35

Widzisz Waga poruszyłeś ważną sprawę - patrzcie politykom na ręce, niezależnie od etykiety. Uczciwy polityk to oksymoron.
"Patriotism is the virtue of the vicious." - O.Wilde

Lewak
Radny powiatowy
Radny powiatowy
Posty: 176
Rejestracja: 19 maja 2010, 17:03
Lokalizacja: Z Ruskiej Ambasady

Postautor: Lewak » 23 maja 2010, 15:50

Waga pisze:Lewak a to dla ciebie, KLIK , jak się dobrze dziennikarze najedzą i napiją to nie będą pisać głupot o niekompetencji Klicha :mrgreen:

Przypomniec ci ile kosztowal peron Gosiewskiego :?: Obecny MON przynajmniej zakupuje nowy sprzet dla wojska.

Awatar użytkownika
Waga
Minister
Minister
Posty: 3455
Rejestracja: 27 października 2009, 15:45
Lokalizacja: Łódź

Postautor: Waga » 23 maja 2010, 18:27

Przypomniec ci ile kosztowal peron Gosiewskiego :?:


3mln zł cała inwestycja z modernizacją docinka torów, 900tyś sam peron.
Wywlekasz stary szmelc niemający żadnego znaczenia.
Jak MON taki szybki do kupowania sprzętu to czemu tylu generałów odchodzi (pomijając tych zabitych przez delikatnie mówiąc nieogarnianie sytuacji przez MON)?
"Nie ma takiego okrucieństwa ani takiej niegodziwości, której nie popełniłby skądinąd łagodny i liberalny rząd, kiedy zabraknie mu pieniędzy." Alexis de Tocqueville

Lewak
Radny powiatowy
Radny powiatowy
Posty: 176
Rejestracja: 19 maja 2010, 17:03
Lokalizacja: Z Ruskiej Ambasady

Postautor: Lewak » 23 maja 2010, 19:08

Waga pisze:3mln zł cała inwestycja z modernizacją docinka torów, 900tyś sam peron.
Wywlekasz stary szmelc niemający żadnego znaczenia.

Nie ma zadnego znaczenia :?: :lol:

Jak MON taki szybki do kupowania sprzętu to czemu tylu generałów odchodzi

To znaczy ilu odchodzi :?: Dlaczego MON musi byc winny odejsciu jakichkolwiek generalow :?:

(pomijając tych zabitych przez delikatnie mówiąc nieogarnianie sytuacji przez MON)

MON jest winny katastrofie w Smolensku :?: :lol:

Awatar użytkownika
Waga
Minister
Minister
Posty: 3455
Rejestracja: 27 października 2009, 15:45
Lokalizacja: Łódź

Postautor: Waga » 23 maja 2010, 19:33

Nie ma zadnego znaczenia :?: :lol:


Nie wiem czy wiesz co oznacza wyraz peron, peron to budowla ułatwiająca wejście/wyjście pasażerom do pociągu. I takie on ma znaczenie, ten konkretnie we Włoszczowej pomaga wejść/wyjść pasażerom pociągów zatrzymujących się Włoszczowej.

To znaczy ilu odchodzi :?: Dlaczego MON musi byc winny odejsciu jakichkolwiek generalow :?:


Czytaj będziesz wiedział.

MON jest winny katastrofie w Smolensku :?: :lol:


Ma brud za paznokciami w tej sprawie. Poza tym za rządów Bogdana Klicha państwo polskie straciło 10 generałów, którzy zginęli śmiercią tragiczną w czasie pokoju. Państwo polskie w czasie kampanii 1939r straciło 5 generałów, następnych 12 wykończyli Sowieci w roku 1940. Piękny bilans min Klicha jak na początek pokojowego XXIw.
"Nie ma takiego okrucieństwa ani takiej niegodziwości, której nie popełniłby skądinąd łagodny i liberalny rząd, kiedy zabraknie mu pieniędzy." Alexis de Tocqueville


Wróć do „PiS (Prawo i Sprawiedliwość)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości